Idi na sadržaj

Model mom detetu


Preporučene poruke

U toku odrastanja detetu je potreban model...i svi znamo da to jesu roditelji na prvom mestu.

U toku odrastanja kaze psihologija devojcice su prvo blize majci, a onda ocu i obratno kod decaka.Cak idu i dotle da u periodu puberteta postaje potrebno da se u toku potrage identiteta decaci "suprotstave" ocu, a devojcice majci...

Da li su vasi "modeli" bili dobri..da li ste kao vasa majka,tj otac.Da li ste uocili "mane" kod svojih roditelja koje sigurno necete "kopirati" jednog dana kada budete roditelji?

I sta uopste mislite...da li ljudi u potrazi sa pravim partnerom ustvari traze svoje roditelje (devojke model koji im je bio otac,a momci model majke)?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim, ma znam...roditelji su definitvno model svojoj deci.

Međutim, kad malo bolje razmislim, imam par ljudi u svom okruženju, kojima su loši roditelji ( ako tako mogu da kažem) upravo pružili opciju-kakav ne želim da budem! Danas su to uspešni ljudi koji, čim prepoznaju nešto od tog lošeg modela, koče i govore-a neeeeeeeeee, ja ne pravim takve greške, to je radila moja majka... to je radio moj otac....ja to neću!!

Moji roditelji su bili divni ljudi, imali su puno poverenja u mene, i nikada ih nisam izneverila. Imala sam slobodu o kojoj su sanjali moji prijatelji. Verovatno mi zato mnogo toga "zabranjenog" nije bilo "slatko". Mislim da sam zato i ja izabrala takav način vaspitanja moje dece.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...