Idi na sadržaj

Stres i kako ga ublažiti?


Preporučene poruke

Stres je nemoguće izbeći. Dinamika savremenog života sa svim svojim atributima (porodica, posao, okruženje...) kao i naše, veće ili manje, predispozicije nas čine sve ranjivijim i podložnijim stresu.

A, pošto ne postoji vakcina protiv stresa, niti potpuno efikasan lek za takvo stanje pitam se kako ublažiti stres. Verujem da svi mi imamo neke svoje "šeme" i metode pa tako ja odlazim na Dunav kada god mogu, ili isključim TV, računar i razgovaram sa suprugom, ili jednostavno prošetamo...

Kako se vi borite protiv stresa?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Na žalost, stres je postao verni pratilac, i nezaobilazni ''začin'' u svakom novom danu.

Ono, što mene plaši - uglavnom, je situacija, kada počne da se opuštanje.

Tada izbija iz nas, sve ono, što nam se danima, mesecima taložilo.

Udara nas organski, tamo gde smo najslabiji.

Zato... kao što rekoše Aiko i Mara, fizička aktivnost, leči.

Pomaže u izbacivanju gomiletine smeća, koja se taložila i nataložila u našim lepim pametnim je l', glavama ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako dodje do stresa,treba ga jednostavno pustiti da ovlada vama,ne gusiti,ne menjati sa pilulama ili ignorisanjem. Samo ga pustiti,nije prijatno,ali vrlo brze nestane ukoliko mu dozvolite da boravi kod vas. Nakon toga,organizam je iscrpljen i ja obicno odem na pecanje ili odgledam par filmova ,procitam knjige...ma sve sto mi da neki vid odmora,relaksiranja i sto pruza zaborav na predhodne stresne dane. I ka bum!

p.s. sigurno se ne smejem na silu dok radim joga-smeh-antistres :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Evo konkretnog sluČaja

Danas imam "zakazana" dva stresna momenta. Jedan u 10:00..

drugi klizno.. kad stignem.

Ovaj, što ga zakazah u 10:00 je veći.. komplikovaniji.. iziskuje dodante moždane napore.. dosta glume.. dve tri maske. Svrstala bi ga pod DKPV (Dona Kihota protivU vetrenjača).

Negde u dubini stomaka.. jedno crevo (možda sLepo) mi umire od panike i straha.. nije ni čudo, od tog stresnog momenta mi zavisi mnogo toga..

a ja

žvaćem žvaku.. i pravim balone

ponašam se kao da s'tim crevom nemam ništa.

Kao da nije moje.

Ovaj drugi momenat je težak k'o crna zemlja, kičma mi se od njega savila... ali je prost(ak). Jednostavniji je za varenje. Nema ni glume, ni maski.. ni nekih velikih moždanih napora.

Ništa.

Čak i ono crevo jedva da ga registruje kao mogući problem.

Ali..

baš.. i samo od njega zavisi ishod prvog.

Pretpostavka je da bi bilo logičnije stresirati se obrnutim rasporedom...

ali ne

ja to radim oVako, UpSideDown.

Hoću da kažem.. ja se sa stresom igram.

To često ume da (mi) bude igračkaplačka :neznam: ali.. bar znam da sam se lepo poigrala. :(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...