Idi na sadržaj

Najbolje filmske glumice


Preporučene poruke

Bilo ih je, i ima ih jako dobrih. Setimo se samo Barbare Stenvik, Bet Devis, Vivijen Li, Ingrid Bergman, Širli Meklejn, Ketrin Hepbern, Odri Hepbern Džesike Lang, Glende Džekson, Fej Danavej, Meril Strip, Dajane Kiton.... Iako su bile sve samo ne ružne, verujem da ćemo se složiti da im lepota nije bila glavni atribut, već izuzetno glumačko znanje kojim su obeležile istoriju filma.

Koje su po vašem mišljenju najbolje filmske glumice?

Moj favorit je Elizabet Tejlor, jer je osim neverovatne mogućnisti glumačke transformacije posedovala izuzetan personaliti i vanrednu fizičku lepotu.

aHyNHMV3lkgpoyd7feYeLACuo1_500.jpg

Liz u filmu Mačka na usijanom limenom krovu, kao Maggie the cat

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za mene je 'diva za sva vremena' Merlin Monro. Mozda gluma nije njen pechat, vec sve ono sto je uz karijeru pratilo, od veza sa mocnicima, do misteriozne smrti. Volim njene filmove..... to sto su prodavali glamur... Izdvajam 'Neki to vole vruce' kao 'jedan od'. E, sad, omiljene su i Barbara Strejsend, Vupi Goldberg, Sibil Separd, Andjelika Hjuston, Viktorija Abril i jos njih surnajst :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Konačno je Marta iz kultunog i meni dragog filma Majka Nikolsa, Ko se boji Virdžinije Vulf našla mir i preselila se u sećanja i slavu koju je dotakla još za vreme svog detinjstva. Po meni je Liz Tejlor ne samo najbolja glumica u istoriji pokretnih slika, već i ideal ženske lepote i personalitija, ma šta da to znači....

Nek počiva u miru.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...