Idi na sadržaj

''Pinokio'' najbolji crtać svih vremena


Preporučene poruke

Časopis "Tajm" u svom Internet izdanju proglasio "Pinokija" za najbolji crtani film svih vremena.

160528_pinokio_f.jpg?ver=1309181284

Najbolji crtać svih vremena: "Pinokio"

"Diznijeva" priča o dečaku od drveta snimljena 1940. našla se na prvom mestu liste.

Ova adaptacija dela Karla Kolodija, napisanog 1883. godine, naučila nas je kako se postaje čovek i koje izazove na tom putu treba savladati. One najmlađe je uplašio, a one malo starije nasmejao, pa nije ni čudo što ovaj crtani film ima brojne obožavatelje širom sveta.

Na drugom mestu je naučno-fantastični film "Wall-E" iz 2008. Treća je kompilacija kratkih "Vorner bros" po imenu "Duško Dugouško/Ptica Trkačica" iz 1979, a četvrti je čuveni "Dambo".

Na listi su i "Spirited away", "Saut Park", "U vazduhu", "Trojke iz Belvila", "Tražeći Nema" i "Mala sirena".

Top lista najboljih crtaća po izboru magazina tajm:

10. "Mala sirena"

09. "Tražeći Nema"

08. "Trojke iz Belvila"

07. "U vazduhu"

06. "Saut Park: Veći, duži i necenzurisan"

http://www.youtube.com/watch?v=PEoJefX0KoQ&feature=player_embedded

05. "Spirited away"

http://www.youtube.com/watch?v=jCvT6yQ0zcM&feature=player_embedded

04. "Dambo"

03. "Duško Dugouško/Ptica trkačica"

02. "WALL-E"

01. "Pinokio"

http://www.youtube.com/watch?v=zvaQGfRg4Oo&feature=player_embedded

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...
  • 8 meseci kasnije...

:) Malo je reći da je divan,mada sam se ja kad sam bijo mali deca,više ložila na knjigu,i to na jednu koja nije bila u mom posedu,već moje tetke,koja je starija od mene celih 5 godina...Bila je to jedna debela kniga( za mene u to vreme),jer sam taman naučila da čitam,sama razume se,bez nekih šarenih slika,ko u Diznija npr. :)

Tako sam ja stvarala "slike" dok sam gutala knjigu...kada sam gledala crtać o kojem se ovde divani,skontala sam da je "moj pinokio" nekako bio zreliji,i ne tako sladak kao ovaj u Diznija...al ok,ovde je reč o crtaću...

Diznijevi crtaći su obeležili mnoga detinjstva,pa tako i moje,a sećam se da sam se šverala i uz moje tada jednogodišnje čedo,puštajući joj Bambija na video kaseti...ona naravno ništa nije kapirala,a ja sam,malo je reći uživala...

Kasnije sam sa neta skinula sve što se moglo,a moglo se :smeh:,i nemalo puta provela dan sa decom gledajući Diznijeve crtaće,koji su verujem bez konkurencije,a kada to kažem mislim baš na te starijeg datuma...

Mogla bi i ovih dana da bacim oke na neki ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...