Idi na sadržaj

Deca i pusenje


Preporučene poruke

Krenula je ona u srednju i polako pocinjem da shvatam svu smisao uzrecice: Malo dete, mala briga, veliko dete, velika briga! Ona se polako pretvara u odraslu zenu... Pocelo je izlazenje, zov drustva...

Dolazi kuci, sva se oseti na duvanski dim a mi, nepusaci, osetimo na kilometar...

Odmah pere zube, parfimira se...

Razgovarali smo o pusenju... Koliko je stetno za mladi organizam, koliko je glupo za odraslu osobu, i zdravstveno, i finansijski...

Ona tvrdi da ne pusi, ali pusi drustvo oko nje, ja sam joj dozvolio da proba, kao i svako drugo dete, ali bi voleo da sve ostane na tome...

Zna da sam i ja kad tad probao, kuci ni za zivu glavu nisam priznavao, zna i da ponekad zapalim lulu ili cigaru, u dobrom drustvu cak i cigaretu, ali odavno ne vucem na pluca...

E sad, da li ce da pusi ili ne, zavisi od nje... Ja bi voleo da to ne radi...

Koja su vasa iskustva i saveti u vezi tematike?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad je moj otac saznao da pušim, samo mi je rakao-"Ne mogu da ti zabranim, jer vidiš od mene. Da ti pričam o štetnosti-ne vredu, to znaš i sama. Jedino te molim da se ne kriješ po kojekavim budžacima i da mi komšije pričaju kako su te videli da pušiš..." i još jedno pitanje je bilo-"Koliko koštaju te tvoje cigarete. Tada je to bio LORD-9 dinara. Auuuuuuuu skupe ti cigarete...". Nikada više mi ni reč nije rekao. Meni pušenje više nije bilo "zabranjeno voće" i verovatno zato nikad nisam bila neko notorni pušač. Međutim zato je svo moje društvo dolazlio kod mene na kafu i cigaretu.

Ista situcija je i sa našom decom. Ćerka ima pušačke periode i nepušačke. Sin takođe. Ne mogu da zabranim...da gunđam ne vredi....odluka je njihova kao i onomad davno moja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...