Idi na sadržaj

Obustavljena podrška za Windows Vista


Preporučene poruke

Microsoft je u utorak rekao poslednje zbogom svom operativnom sistemu Windows Vista. Naime, podrška za operativni sistem prestaje sa radom tako da će svi korisnici Viste, ukoliko žele da ostamu bezbedni u sajber svetu, morati da pređu na novije verzije Windowsa.

IZVOR: KLIX.BA SREDA, 12.04.2017. | 11:20

Time se obeležava kraj ere Windowsa Viste, verovatno najgoreg operativnog sistema tog svetskog proizvođača hardvera i softvera. 

Vista je u početku bila zamišljena kao revolucionarna zamena za svoje prethodnike uz inovaciju fajl sistema i korisničkog interfejsa. Ipak, Vista se izmakla kontroli i velika većina korisnika jednostavno nije bila zadovoljna njenom stabilnošću. Štaviše, Microsoft je počeo da popravlja probleme još tokom razvojne faze, a novi sistem organizacije podataka je napušten. 

Iako je novi Aero dizajn bio privlačan, 3D opcija korišćenja je bila prezahtjevna za većinu računara tako da je vrlo retko aktivirana. Pored 3D-a, pojedini delovi Viste nisu normalno funkcionisali, pogotovo kod starijih računara. 

Vista je dobila reputaciju kao operativni sistem koji crpi previše resursa uređaja kojeg pokreće, a posebno laptopova. 

Vista je lansirana u januaru 2007. godine, a nasledio ju je izuzetno uspešan Windows 7.

****

Ja se ne bih složio da je Vista bila tako loš operativni sistem. Ja sam je bez problema koristio na prilično slabom procesoru i sa samo 1GB RAM memorije, trebalo je samo malo pažnjei eventualno isključivanja nekih nepotrebnih sistemskih procesa i radila je super.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...