Idi na sadržaj

Brak/veza sa partnerom i njegovom decom


Preporučene poruke

A men se cinilo, da sam na vaKu temu vec odgovarala

i sad trazim odgovor, kad ono nema. :lol:

Ne bi mi predstavljalo problem, ako volim njega,

volim i njegovu djecu. :beyond: (i ovo sam pisala vec, cini mi se) :wacko:

Aliiii.. nikad nije sve tako fino i lijepo i...

Primjer: rodica, udala se, on rastavljen, ima cerku iz prvog

braka, mala ima oko 16, cini mi se, pred njim sve super i fino,

on ode, mala pobaca stvari od moje rodice tj. njegove zene i male

cerke (koju ima sa njim) kroz prozor...........

No, uglavnom, nemam nista protiv djece, daleko bilo, al mislim da

za tako nesto treba i vremena i strpljenja i svacega i iskreno, nije

svako za trpit to.. razumijem ja i malu, ali.. sto je previse, previse je.. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

nisam ja kriv što ozbiljni, kompleksni 4umaši, nematerijalisti, izbegavaju da odgovore.. evo već 5-6 dana :P

Nisam rekla da ti nisi kompleksan već da je tema kompleksna i ozbiljna. :)

Ako sam bila spremna da usvojim dete pored mojih dvoje, isto sam spremna prihvatiti decu partnera.

Za sada toliko a posle ću se raspisati. :kez:

Izmenjeno od strane člana GlorijaTreca
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da nije lako ali, ako je ljubav između partnera jaka, a pretpostavimo da jeste, onda se svi potencijalni problemi mogu izbeći.

Evo primera iz života:

Čovek je ostao udovac, troje male dece. Velika kuća, posao, obaveze i shvati da ne može sam. Upozna ženu koja je bila spremna na brak i pored dece. Čovek joj kaže da će imati svu ugodnost u domu ali da decu ne sme povrediti. Žena obeća da je spremna i krene zajednički život. Dan za danom se ređa, stvari teku u suprotnom pravcu od obećanog.

Kada je čovek video šta se dešava, ženi je otvorio vrata za zbogom.

Ponovila se situacija, još jedna žena iz koristi bila je ispraćena.

A onda se pojavila treća kojoj je otac kategorično rekao šta očekuje i ispričao prethodna iskustva.

Danas, deca su odrasli ljudi a treća žena je od početka do kraja bila njihova Majka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ja se ne slažem da je jačina ljubavi između partnera prebitna stvar za odnose sa decom koja nisu deca jednog od tih partnera

što bi deci bilo bitno koliko se njihova majka voli s nekim likom

mislim, što bi im bilo bitno i približno koliko njoj

ona rastu, imaju svoje želje i potrebe, navikla su da se majka žrtvuje za njih i otkud sad to da je najbitnija njena sreća

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ja se ne slažem da je jačina ljubavi između partnera prebitna stvar za odnose sa decom koja nisu deca jednog od tih partnera

što bi deci bilo bitno koliko se njihova majka voli s nekim likom

mislim, što bi im bilo bitno i približno koliko njoj

ona rastu, imaju svoje želje i potrebe, navikla su da se majka žrtvuje za njih i otkud sad to da je najbitnija njena sreća

Otkud sad to? U standarnom braku gde su deca zajednička, akcenat se stavlja na sreću roditelja, njhov odnos; deca osete njihovu ljubav. Zbog čega i u ovom slučaju ne bi bilo bitno kako se majka i očuh ili otac i maćeha (kakav rogobatan naziv), slažu, poštuju, vole?

Sve je važno u zajednici a ako nema ljubavi, nema ničeta, baš ničega.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zbog čega i u ovom slučaju ne bi bilo bitno kako se majka i očuh ili otac i maćeha (kakav rogobatan naziv), slažu, poštuju, vole?

Zbog toga sto su djeca u pitanju, koje boli... briga za to dal se otac/majka vole sa novim partnerom. Sve sto imaju oni u glavi je to, da vise ta druga osoba nije njigov otac/majka vec neko sasvim treci i jos ako je slucaj, da je radi toga puko brak.. pa nisu djeca glupa, ne bitno koliko imaju godina, bice (vecinom) ljuti i povrjedjeni i uradit ce sve da takvu vezu sHebu i uniste.

Pa jbt, meni ne bi bilo svejedno da mi se roditelji sad rastanu pa imam 24 godine,

a tek nekom klincu il klinki od 9, 10, 12, itd.

I to dal se ono dvoje vole moze samo jos pogorsat stvari, ako djete to

vidi, posebno ako toga u prosloj vezi nije vise bilo il ako djeca seb

umisle, da sad taj roditelj tu osobu voli vise od njih.

Djeca su djeca, kod njih ne moras napravit nista, da bi nesto lose uradio. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Ne mogu da zamislim da ozenim neku nezaposlenu sa dvoje dece. Buzdet bi mi pukao u trenu.
Elem, ako je ostvarena, mozemo cak voditi i zajednicki biznis. 
Eto, ne mogu da se ne upitam, brak ili zajednica dvoje ljudi zavisi od novca ili dece? Nisam pametan...

Jos ako imam dve sobe, pa zajedno da imamo dve zenske i dve muske dece iz razlicitih brakova... Nisam pametan... Znam ja da ljubav ne bira... 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 godina kasnije...

Nisam se oglašavao na temu jer nisam imao iskustva s njom u vezi (sa temom) pa mi bilo malo glupo da komentarišem nešto "u prazno". Sad, igrom slučaja, mogu da se oglasim. I da kažem DA, apsolutno. Ako volim nju, volim i njenu decu. I zaista ih volim, čak mogu da kažem da i ona vole mene. Verovatno nikad neću biti u prilici da im to kažem i mislim i delujem po tom osećaju, jer okolnosti... ali ta deca su deo nje, i samim tim deo mene. I spreman sam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...