Idi na sadržaj

Nino Belob, Nimrod, Bahus, Bak, PRVI PISANI SRPSKI VLADAR


Preporučene poruke

NINO BELOV- Nimrod ili Bahus ili Bak 2025-2005 godine pre nove ere...

Rodjen je u danasnjem NISU tadasnjoj NIZI i vodi se kao zvanicni prvi osvajac celoga sveta....(tada poznatog....)

On je osvojo od Dunava pa do Kavkaza, Indije, Mesopotanije, Egipta...... U to vreme je bilo bitno da se vladari poistovete sa nekim bozanstvom i on se proglasio za sina Boga BAKA.... Koji je bio glavni bog i kome su prinosili zrtve bikove svake 3 godine dok Hriscanska crkva nije zabranila tu ceremoniju kao paganski obicaj..... To imamo primer iu antickoj mitologiji da su svi veliki junaci sinovi Bogova.....

Kad se neko tako proglasi za naslednika boga onda on zastupa i njegove interese.....

NINO je uvek predstavljan kao BOG BAK (telo bika a glava coveka sa krilima) no naziva se BELOV...

Kod starih SRBA BELOV je BELBOG a kasnije kod slovena a BELBOG isto sto i BAK... Tako dobijamo ime NINO BELOV...

(SAMUELIS BOSAR)

"Nina kod starih pisaca na Hebrejskom zovu i GIBOR sto znaci silan ili mocan......"

(JOANIS ZONARAE)

"BOG BAK je kod srarih SRBA smatran naj vecim bozanstvom i njemu su prinoseni bikovi kao zrtve... Njegova majka je ZEMLJA i ona olicava zemlju.....

Takodje su RIMLJANI ga nazivali BAKUS a Grci DIONIZOS sto je dobijeno od DIOS- BOG i NIZOS-NIZA ili danasnji NIS inace mesto Ninovog rodjenja (sto sto bi bilo u slobodnom prevodu "BOG IZ NISA"....)

Zonarae jos tvrdi da de god je bilo rasprotranjeno verovanje u BAKA su ziveli SRBI....."

(EUZEBIJE PAMFILI)

"Nino je osvojio ceo tada poznati svet od 2054-2002 G.P.N.E.... "

(SAMUEL BOSAR)

"Nino je celi zapadnu Aziju osvojio za 17 godina....."

NINO je po zavrsetku osvajanja izgradio grad VARDIN ili VAVILON sto na Arapskom zovu BAGDAD sto na Arapskom znaci BAK-DAT ili BAKOV -GRAD..."

(DIODOR ili DIODORUS)

"Grad koji je bio cudo civilizacije i toga vremena.... Cuveni VISECI VRTOVI i VAVILONSKA KULA koju podize njegova zena SEMERAMA u njegovu cast..... Cudo na 8 spratova za to vreme....."

(SAMUELIS BOSAR)

" Vojsku Nina su cinili profesionalni lovci koje su svi nazivali ARIJEVCI posto se bog lova u SRPSKOJ DIVONIJI nazivao ARION i po cemu su njegovu vojsku nazivali ARIJEVCIMA....."

(KRISNASVAMI AJANGAR)

" On tvrdi da je prvi arijevski rat stigao do INDIJE oko 2000 G.P.N.E....."

(KAJ BIRKET-SMIT)

"NINOV toliko brz pohod kroz Aziske zemlje se moze objasniti jedino sa velikom vojnom nadmoci u svim aspektima..... "

(postoje slike iz Bagdadskog muzeja oruzija ratnika NINA BELOVA i jako dobro ocuvano oruzije u grobnici NINA koja je nekim cudom odkrivena tek nedavno.... Dosta zlatnih predmeta , oruzija zapisa je pronadjeno i slike se mogu videti u zbirci BAGDADSKOG MUZEJA.....LICO NISAM MOGAO DA POVERUJEM KOLIKO JE LEPA KRUNA NINA BELOVA I KOLIKO JE TO KOMPLIKOVAN RAD I ZA DANASNJE USLOVE... SABLJE SU KAO I DANASNJE I OD CELIKA SU..... ZNACI DA SU POZNAVALI CELIK I GVOZDJE DALEKO PRE NEGO SE TO ZVANICNO ZNA... TO BI MOGLO OBJANITI TAKO BRZI PRODOR VOJNI U TO VREME)

(D. BARTON)

"Asirci su zvali NINA BELOVA NINSAR ili NINO-SAR i dodaje da su svi Asirski valadari nosiri carsku titulu.... Asirnci nisu imali slovo "CIFRA" (C danasnje) pa su ga menjali sa ŠAR ili ŠAH sto su imali kao titulu svi Persiski carevi...."

(ZAK PIREN)

"NINA su SUMERCI zvali UR NINO sto i danas imamo kao vladarsku ili gospodsku titulu i nekim drzavama......"..

(ARCIBALD SAJS)

" U klinastom pismu u Mesopotamiji postoji zapis na glinenim plocicama gde pise

"UR NINO SAR SERBULA"... Sajs je preveo naj veci deo plocica i on je preveo ovaj zapis kao:

UR - vladarska titula

NINO- Nino Belov

SAR-car

SERBULA-Srba ili Srpski.....

(Sajs je naj ugledni naucnik saf katedre Britanije za drevne civilizacije, covek koji je jedini i naj bolji poznavalac KLINASTOG PISMA na svetu).....

On dalje tvrdi da je jedna planina u Mesopotamiji zvaka SIRABELI i grad juzno od Alepa zvao se ZERBI... Posto se po Arapskom Z menja sa S grad se svao SERBI...

EGIPCANI su izneli mapu sa mnogo toponima SRPSKIH kako oni kazu iz tog podrucja..... To je izneto i za INDIJU; IRAN; PAKISTAN TURSKU.....

(DIODOR)

"NINO je sa vojskom obisao citav naseljeni svet.... ON je po povratku iz INDIJE napravio "Trijumf" sedeci na slonu (TRIJUMF sto bukvalno znaci slavlje u cas boga BAKA ili njega).....

SRBI SU JEDNINI NAROD KOJI JE SLAVIO "BAKOB TRIJUMF" svake tri godine u cast njegovog povratka iz INDIJE....

(G DROJSEN)

" Pre polaska u Osvajacke pohode mladi Car Aleksandar je na saboru u PELI pocetkom proleca 334 G.P.N.E. gde je rekao

"JA SE SMATRAM BAKOVIM NASLEDNIKOM I IDEM DA OBNOVIM CARSTVO SVOJIH PREDAKA....".

(Ovu recenicu je izgovorio mladi Aleksandar pred svim svojim generalima, vaznijim politicarim toga vremena pre polaska u svoj treci pohod na PESIJU......)

(KVINTUS RAJFUS)

"Aleksandar je dosta saznao od Indusa o Ninu Belovu kao velikom vojskovodji koji je predizeo pohod iz HELMA ili NISA i on zeli da sledi BAKOV primer...."

"Aleksandar takodje saznaje da je na indiju pre njega bio jos jedan pohod koji je predbodio takodje jos jedan SRPSKI VLADAR koga su nazivali bog SERBON koga Grci zovu HERAKLES a Rimljani HERKULES....."

(SERBON ili SERBO MAKARIDOV (1320 G.P.N.E.) je bio drugi osvajac tada poznatog sveta koji je krenuo iz Raske u osvajanje sveta... Sebe je proglasio za sina BOGA SERBONA i po povratku iz osvajanja prestonica mu je bila na KRITU sto svedoce mnogi spomenici pisani na SRBICI..... Cesto je predstavljan sa Lavljom kozom na glavi ili u ruci......)

(X. ZOMER)

"Aleksandar se smatrao naslednikom BOGA BAKA i hteo da se uzdigne na isti nivo i predstavi kao prosvetitelj i gospodar sceta, kao novi BOG BAK....."

(Aleksandar je prvo bio proglasen ako boziji sin a zatim i kao bog...)

(KVINTUS RAJFUS)

" Kada je Aleksandar dosao do Indije naisao je na grad NIZU gde su mu se poklonili kao nasledniku BAKA I SERBONA i rekli da je on treci koji je dosao do njihovog grada....."

(PAULUS OROSIUS)

"Kada je Aleksandar dosao do INDA naisao je na SRBE koji su poslali poklisare pred njega i pozvali ga i ugostili kao svog vladara i sunarodnika te mu pokazali odanost......"

(KVITUS RAJFUS)

"Ovi SRBI poticu od SERBONOVE vojske koji su tamo ostavljeni kao bolesni i ranjeni i zadrzali su dosta obeleznja SRBA od jezika preko pisma i kulture i religije...."

(ALEKSANDAR KONONGHAM)

"Ptolomej ove Srbe spominje i nazova ih "SARBASTI"...

Srbi u VINDIJANI pokrajini se nazivaju VINDI-ViNETI sto je drugo ime za SRBE ILI SLOVENE......"

(H. ZONMER)

"Pri povratku iz Azije sva Aleksandrova vojska se ponasala kao vojska BAKA i trajalo je slavlje 7 dana po uzoru na NINA BELOVA ili BAKA......"

Postoje podatci da je NINO BELOV imao brata PIKONA koji je sa delom vojske otisao na sevet i zauzeo celu evropu stigavsi do Britanije..... Postoje jos neki zabisi i toponimi ali podatci o njemu su daleko manje sacuvani u odnosu na NINA BELOVA....

Ovo delimicno potvrdjuje i Sef katedre na OKSFORDU koji tvrdi da su LONDON i TEMZA reci SRPSKOG POREKLA i da postoji oko 500 toponima u Britaniji koji su SRPSKOG POREKLA.......

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morpheuse, i ja sam citao te Franjevacke knjige i ucio BERLINSKU Istoriju jer sam je voleo.... I uvek sam imao dobru ocenu iz Istorije.... Posle zavrsetka skole sam poceo da se susrecem sa raznim informacjama i ljudima koji su govorili nesto suprotno od onoga sto sam ja smatrao da je tacno.....

U pocetku je to u meni izazivalo podsmeh i sprdnju KAO I KOD TEBE.... Za razliku od tebe ja sam nastavio da citam i ucim.... (I sad smatram da malo znam...).

Ako sam se za neke stvari sam uverio i proveravao i zakljucio da nisam znao sta se tu dogodilo onda sam poceo da sumnjam u vecinu stvari i poceo kopati i traziti....

DA ME NE SHVATIS POGRESNO, SVAKO OD NAS TRAZI ISTINU.... NEKO TO RADI TAKO STO SLUSA DRUOGA I VERUJE NA REC A NEKO TO RADI TAKO STO POKUSAVA SAM DA PROVERI....

MISLIM DA TI SPRDNJA NE SLUZI NA CAST VEC BOLJE KONSTRUKTIVNO DISKUTUJ... JA NAMERNO NAVODIH STRANE IZVORE DA NE BUDE KAKO TO SAMO NASI PRICAJU..... MISLIM DA SMO I TI I JA PREVISE MALO DA DOVODIMO U SUMNJU OVE UMOVE.....

(Ne zelim da se nadmudrujem i svadjam samo ti odgovaram na tvoje sprdanje....Ni jedna rec nije ovde napisana da nekog ubedi vec da probudi zelju da proveri.....)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pogrešno si me shvatio, ili sam se ja loše izrazio, nije mi bila namera da se sprdam. Zaista bih voleo znati više o toj teoriji, čak sam i ranije potaknut sličnim pričama tražio tekstove na internetu o tome, ali materijala je malo, naročito ako ne znaš gde da tražiš. Istina je da mi teorija deluje neutemeljeno, neki delovi i smešno, ali to ne znači da je u startu odbacujem.

Ja ne prihvatam ono što mi se kaže onako kako mi je rečeno bez donošenja vlastitog suda o tome. Moja shvatanja današnjeg sveta su u strahovitoj koliziji sa naučenim u osnovnoj i srednjoj školi, o fakultetu da ne govorim, tako da ćeš u meni naći samo objektivnog kritičara. Bar u meri u kojoj poznajem materiju. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morpheus, oprosti mi onda molim te , shvatio sam da se sprdas sa teorijom..... Delim tvoj stav jer sam i ja prvo naucio Germansko Franjevacku istoriju kao takvu......

Ali ako se odbaci teorija o doseljavanju Slovena kao takva i ako se posmatra Sloven kao sinonim za SRBINA onda lako mozes poljuljati teoriju koju smo ucili zajedno......

Naime nelogicnost teorije od doseljavanju moze ti poljuljati i neko ko nema znanja o tome ali ima zdravu logiku....

Upravo to je dokazao Dr. Antic iz Vince (dokror Kvantne fizike i matematike).... Iza te teorije je stala i Carska Ruska Akademija Nauka iz Petrovgrada i Harvard a delom i Oksford (od 2010).... Naisli su na opipljive dokaze jer je odkrivena grobnica NINA BELOVA u IRAKU... Nekim cudom je ostala neodkrivena i prepuna dragocenosti i oruzija.... Sad su Amerikanci u posdu tih dragocenosti ali su popisane i drze se u muzeju pod strazom....

Polako se u svetu menja pogled na istoriju sve se vise dokaza nalazi za odbacivanje sadasnje teorije koju je postavila Nemacka pod uticajem Vatikana 1878......

Istinu o Srbima treba traziti tamo gde je ima i gde nije falcifikovana.... Arapi, Kina, Indija, rusija, finska, Engleska, Turska.......

Potrazi na internetu imas dosta o tome.... Mnogi nasi naucnici svetki eksperti stoje iza ove teorije..... (mozda tebi su nepoznati ali su vrhunski eksperti u svojim oblstima)..... Namerno sam naveo strane naucnike za ovu teoriju.....

Oprosti mi jos jednom , nesporazum je po sredi......

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se Morpheuse da je jako zanimljiva.... Naime do skoro osporavano postojanje Nina Belova jec je ono uzimano kao bozanstvo..... To je pokusaj Franjevackog i Germanskog uticaja da se zataska i ne srusi njihova teorija koju su uspesno proturali ovde.... Odkrivanjem njegovoga groba i dragocenosti u grobnici te zapisa, i ostalih stvari je bacilo sasvim drugo svetlo na ovu licnost.... O njoj ce se tek pisati i pricati jer se dosta stvari prevode (oko 20.000 plocica uklesanih prenetih u London ako se ne varam)....

Medjutim NAJ INTRIGANTNIJE JE PO MENI NE NACIONALNA PRIPADNOST VEC TEHNOLOGIJA KOJU JE IMALA NINOVA DRZAVA....

Postoje profesori koji nikada nisu prihvatali i slagali se sa ovim ucenjem jer se ovo ucenje uzima kao tacno od 1878, tada se pod pretnjom sankcija Srbija tera da prihvati ovaj program koji smo ucili obojica.... Neki od profesora su se penzionisali, neki su proterani, nekima zabranjen rad i dovedeni novi kojima je bilo samo bitno interes i prihvataju sve sto im se servira iz Vatikana....

Na nasu srecu, dosta je ostalo podataka ali ne u evropi i naj manje kod nas..... Naj tuznije je sto SRBI NEZNAJU SVOJU PROSLOST PRE SVETOG SAVE I NEMANJICA..... Zahvaljujuci jednom pokretu koji se pojavio jos 70ih godina i koji je podrzan od stranih profesora razvio se pokret naucnika koji su odbacili ovu teoriju Germansko Vatikansku i poceli da se oslanjaju na spise Indije, Kine, Arapa, Rusa, Turaka, Finaca, Engleza, Spanaca, i poceli da uvidjaju drugu istoriju ili druge poglede na te dogadjaje....

Znak kako ovo deluje smesno ljudima koji nisu imali kontakte sa tim informacijama jer sam i sam to bio i podsmevao se kada mi je neko to pricao jer sam solidno poznavao tu istoriju koja nam je nametnuta....

Srpska istorija se tek stvara jer je potrebno iz osnova je pisati zbog velikog broja falcifikata Vatikana.... Srbsku istoriju ne pisu Srbi vec uglavnom stranci koji drugacija gledaju na Srbsku proslost.... Nebi voleo da me iko shvati kao da zelim nekoga ubediti vec samo mu zagolicati masti da proveri i druge izvore i neka sam donese zakljucke.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mnogi nasi naucnici svetki eksperti stoje iza ove teorije..... (mozda tebi su nepoznati ali su vrhunski eksperti u svojim oblstima)..... Namerno sam naveo strane naucnike za ovu teoriju.....

Istorija je nauka, a nije teorija. Za teorijama uglavnom stoje sarlatani, jer profesionalci odustaju na ociglednim pokusajima manipulacije. Ne znam sta ti je skrivio Vatikan, ali mislim da ih bas briga za srpsku istoriju, i uopste za istoriju pre 0-te godine.

Obzirom da zastupas teoriju, kako sam kazes, ja bi voleo da navedes i neke naucnike, kao i kontkretno cime oni pobijaju stav zvanicne istorije. Takodje bi te upitao da sta kazes za najnovija genetska istrazivanja koja vrlo precizno odredjuju migracije plemena (naroda). Ako pogledas veliko stablo mesanja naroda, videces da je migracija sa istoka na zapad a nikako obrnuto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sumice, nasmaja me ali ok, svako ima svoje informacije na osnovu kojih donosi svoj sud....

Jel da ti prvo odgovorim za naucnike, mozda nisi primetio da sam navodio izvore ko stoji iza koje izjave....... (da se ne ponavljam )...

Drugo Mislim da je istorija naj falcifikovanija nauka od svih i da se bas tu ne moze cesto jasno definisati i zato dosta naucnika iznose svoje teorije koje obrazlazu...... No da se ne sporimo oko termina mislim da ti je jasno na cega sam mislio....

E sad Dolazimo do dela koji me je nasmejao....

"Ne znam sta ti je skrivio Vatikan, ali mislim da ih bas briga za srpsku istoriju, i uopste za istoriju pre 0-te godine. "

Jel ti stvarno verujes u ovo sto si napisao.....?:hahaha:

Nemoj mi zameriti stekao sam utisak da stvarno tako i mislis..... Ne zelim da vredjam nikoga ali mislim da je smesno ovo sto si napisao.... (ako si vernik Katolicke Crkve nisam zeleo da uvredim tvoja religiska osecanja vec samo organizaciju koja sebe tako zove....)

Ako ti nije tesko da mi objasnis na osnovu cega mislis da nisam u pravu....?

I jos nesto ali nije tema , ja bas mislim da je ta "migracija naroda" koju pominjes izmisljotina koju ti moze i prosecan srednjoskolac logicnim pitanjima razbiti bez poznavanja materija.... No nije tema ovde da se ne raspravljamo oko toga....

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
duplirani deo obrisan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hm...

Kao prvo ne smatram da je istorija ``spekulativna`` nauka. Medjutim postoji cinjenica da (bez uvrede) upravo srpski istoricari teze da ne uzimaju u obzir potrebna dokazivanja, vec da pisu clanke i stvaraju teorije bez nedovoljnih dokaza. Zato u svetu nije bas priznata i cenjena.

Naucno istrazivanje istorije, kao i svaka nauka, ima svoje paradigme (osnovna nacela), svoj tok, pisana i nepisana pravila, i prilicno je temeljito dokazana, na mnogim segmmentima. Strce Deniken sa svemircima, neke teorije o Atlantidi, pojam Noeve barke i na primer i teza o ``nebeskom`` narodu. Sa druge strane vikinsko otkrivanje Amerike se vise prakticno i ne postavlja pod pitanje, jer su nadjeni vikinski novcici na tlu amerike, kao i temelji stare vikinske kuce na Grenlandu. Stvar je u tome da postoje dokazi i postoje nezavisni dokazi koje isto potvrdjuju. Tako na primer se mo/e pokazati migracija Vikinga i uticaj na stanovnistvo severne Britanije, takode na osnovu arheoloskih tragova. Onda uzmes genetsku analizu (nova tehnologija, koja se pre deceniju nije ni znala) i ta analiza pokazuje postojanje istih gena u stanovnistvu Skotske i na pr. Danske.

Za Srbe takva analiza ne dalje rezultate do Kine. Za tako nesto moras reci, sta su uopste Srbi? Po mojoj teoriji to su Slaveni koji su migrirali na prostore Balkanske, pre nekih 13 vekova (plus-minus, da sad ne vadim knjigae). TI tvrdis da su Srbi drevni mocan narod, pa moram da te upitam, to znaci da su sada oni u nestajanju? Ostalo ih je manje od 7 miliona? Svet je preuzeo od njih tehnologije, a oni su sad razvijeni ispod proseka okoline? U tom slucaju trend je logican zar ne? ... iscezavanje...

Stvarno ne razumem sta Vatikan ima sa tim...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidi slazem se samo oko toga da je potrebno sa sto vise dokaza podkrepiti neku od teorija iz istorije..... To sto navodis za VIKINGE se isto slazem.... Ali i to ti POKAZUJE DA ZVANICNA ISTORIJA JE NETACNA I DA JE PODLOZNA PROMENAMA.....

Sto se tice SRBSKOG naroda ili ti SRBSKIH PLEMENA i DRZAVA stvari stoje ovako....

Ne delujes mi kao neko ko je glup pa me onda to dovodi do zakljucka da si zlonameran...

No da krenemo redom....

U istoriji se moze uzeti u obzir neka od teorija koja je podkrepljena nekim od dokaza ili ti cinjenica.... Posto se radi o jako davnom periodu dobar deo se oslanja na

ZAPISE raznih ljudi iz proslosti

Predmetima iz tog perioda

ZAPISIMA U KAMENU i predmetima

TOPONIMIMA jer nikada nije toponim dobio ime ako tu nije ziveo narod.... (pogotovo ako tih toponima ima mnogo....)...

Postoji dosta zapisa u Indiji koji govore o Ninu Belovu i njegovim Arijevcima, Cak i na Kavkazu imas i danas nekih od SRBSKIH plemena koji govore za sebe da su potomci Arijevaca ili ti Ratnika NINA BELOVA.... (naveo sam i neke INDISKE naucnike i zapise pogledaj)...

Mesopotamija , Asirija takodje veliki broj zapisa na SRBICI (starom pismu od koga su nastala vecina kasnjih pisama....) I u tim zapisima od klinastog pisma pa nadalje se pominje i Nino Belov, i Arijevci, SRBI (sto rece profesor Sajs..)

Gravni grad Iraka, Bagdada je takodje dokaz.... (sto sam ti napisao....)

Naravno ovo sto sam pricao zastupaju strani naucnici (nabrojo sam ih) Namerno nisam navodio domace nacucnike koji ovo zastupaju zbog takvih kao ti.....

ZAPISI

postoje od zidova po hramovima do plocica i grncarije..... Uklesani su na vecini hramova iz toga perioda.... Na zalost dosta je malo sacuvano od tih hramova ali postoji jos zapisa.... (i to ti navodim jer su ti naucnici na osnovu zapisa donosili svoje zakljucke...)

Toponimi... Postoji dosta toponima koji podkrepljuju ovu teoriju pogotovo na blikom istoku..... Toponimi nose naziv SRBSKI, serbski, ili serb u osnovi pa do onih koji su iz Srbskog jezika poput prideva koji opisuju toponim.... (i to sam dotakao) naravno ovo je dosta obimnije i prevazilazi te oblasti i samog NINA BELOVA....

E SAD SVE SE SVODI NA IZVORE INFORMACIJA.... MENI SE CINI DA TI IMAS PRISTUP ONO STO SE MENI NE SVIDJA JE LAZ..... NAS DVOJICA MOZEMO SAMO DA VERUJEMO NEKIMA OD AUTORITETA KOJI STOPJE IZA SVOJIH IZJAVA SVOJIM IMENOM I DELOM....

OVO STO SAM NAVEO JE RECIMO ZVANICAN STAV CARSKE RUSKE AKADEMIJE NAUKA IZ PETROVGRADA.... DA LI MISLIS DA JE TA INSTITUCIJA NESTO STO TI I JA MOZEMO DA IZVRGNEMO RUGLU...? NARAVNO DELIMICO ZA NEKE IZJAVE JE ODGOVORAN I OKSFORD... OPET ISTO DA LI NJIH MOZEMO DA OSPORAVAMO....? A ZA NEKE I SAM HARVARD..... OPET ISTO.....

Tu bi se nadovezao NA TVOJU TEORIJU O doseljavanju Srba.... (figurativno kazem tvoju)

Po toj teoriji Srbi su dosli negde ispod Karpata.... To se potvrdjuje sa PORFIROGENOM koji jedini pise o tome.... (za koga smatram da je casno pisao i nije lazov ni falcifikator)....

Destine drugih njegovih predhodnika i potomaka iz raznih oblasti nikada nisu pomenuli to OSIM NJEGA.... Kasnije na njega se oslanjaju dosta njih koji pominju to "DOSELJAVANJA"....

Ali da i to sve ostavimo po strani....

U RUSIJI uce da su Rusi dosli sa Balkana na te prostore isto kad i mi iz Rusije..... (prilicno smesno....)

( ne znam da li si nekad slusao neko predavanje sta pise taj PORFIROGEN....? Predpostavljam da nisi jer nebi ovo nikad ni pomenuo....

MISLIM DA JE PREVOD NJEGOVOG TEKSTA NAJ BOLJI DEMANTI NJEGA SAMOGA...)

NA OSNOVU TOGA IZVODIM ZAKLJUCAK DA SE NEKO JAKO POIGRAO SA TEKSTO SIROTOG PORFIROGENETA A PO ONOME STO SE U TOME TEKSTU PISE ZAKLJUCUJEM DA SU TO FRANJEVACKI RED U OKVIRU VATIKANA......

Ne znam koliko poznajes taj period ali prilicno su oskudni putevi u to vreme bili tako da je kretanje vojski bilo dosta tesko zbog prohodnosti, hrane, smestaj i ostalih stvaro potrebnih za pokrete velikih vojnih snaga.... Kad se doda jos kretanje i stanovnista (zena, deca, staraca) u to vreme , sa takom infrastrukturnom mrezom, je NEMOGUCEEE....

MOZES TI VEROVATI I U POTOP ALI JE MALO VEROVATNO DA CES NACI ADEKVATNE NAUCNE POTPORE ZA TO.... DA BI DOKAZAO NEKU TEORIJU MORA MALO VISE OD PISANJA JEDNOG PORFIROGENA..... (STO BI REKLI BUDIMO REALNI)..

Tu se naravno nalaze i poneke stvaro kje su autenticne i koje malo osporavaju potojanje tog doseljavanja....

Recimo licno sam video kopiju platnog spiska rimskih legija sa Helmskog poluostrva po plemenima iz 4 veka.....

Takodje spisak za mobilizaciju plemena sa Helmskog poluostrva.... (pogodi koja su to plemena...?)

Takodje recimo proglas jednog Rimskog cara o popuni rimskih legija sa plemenima preko Dunava.... (pogodi koga je mobilisao)....

E sad tu su i autenticni zapisi na stubovima (iz Ksantosa ili ti nekadasnjeg SRBINA) kamen je ogroman i na Srbici je uklesan) iz 7 veka Pre hrista.... (Ne pomeren do danas i preveden....).

Recimo sa KRITA 1500 godina pre hrista, na srbici napisan italijani ga prezentovali 2010 na kongresu u Petrovgradu.... (pogodi sta je njihov zakljucak...?)....

Na Oksfordu je izjavljeno (2010) da je reci LONDON, TEMZA su Srbskog porekla..... (glupo mi da ih ja demantujem.... Cak su pominjali oko 500 toponima koji su promenjeni a autenticno su SRBSKI....

E SAD STAO BIH OVDE ZBOG OBIMNOSTI JER SUMNJAM DA CE IKO PA I TI CITATI ZBOG PREOBIMNOSTI.....

(za zlocine Vatikana jel ima potreba da ti obrazlazem od falcifikovanja do genocida i fizickog , duhovnog i kulturnog nad Srbskim narodom......)...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

e sad, sta sa Hrvatima?

i pise se ``srpski``!

Ne delujes mi kao neko ko je glup pa me onda to dovodi do zakljucka da si zlonameran...

Nisam nimalo zlonameran, ali drustvo ima pravo na logicko razmisljanje i ima pravo na istinu. Ovo sto ti pises nema veze sa istinom, pa ni sa logickim zakljuccima, a evidentno je i nedostatak osnovnih informacija. Ja mislim da si naseo na falsifikat i zelis isterati neku ideju koja ti se dopada. Svet ne funkcionise na tim nacelima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Počnem istraživati ovo i zapnem već na prvom koraku - kod arijevaca i Ariona, navodnog Boga lova, koji se nigde ne pominje kao takav. Nađoh da je sin Posejdona i Demetre i da je pretvoren u konja. OK, a onda nađem da su slovenskog Ariona, kojeg nisam našao nigde osim kod Deretića, grci nazivali Orionom. Ajde, to bi moglo biti logično. Zatim pretražim Oriona i ispostavi se da on uopšte nije bio Bog, već "samo" Posejdonov sin... Dakle, ovo otpisujem do pojave izvora koji opisuje Ariona kao Boga starih Slovena. Ili antičkih, kako god.

Bel(o)bog postoji, ali postoje i neslaganja istoričara da li je on uopšte bio Bog, ili je izmišljen samo kao suprotnost Crnobogu, i to tek nakon pojave Hrišćanstva. Pošto nema spomenika na kom se Belobog pominje pre navodnog Ninovog pohoda, ne vidim kako se Nino mogao predstavljati kao njegov sin, pa ni kao on sam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sa druge strane istorija ne zakljucuje samo na osnovu pisanja, vec na osnovu arheoloskih iskopina, na kojima se vide i obicaji, kao i nacin zivota nekog naroda. Jedan te isti narod nije mogao postojati na tolikom prostoru iz prostog razloga sto samo pisanje u starom dobu se nije mogao odrzati istovetnim na tolikom prostoru. Na primer u kamen su klesali zapise narodi koji su imali kamen i metalno orudje. Ravnicarski narodi su zapise pravili u glini, stapicem, i simboli takvog pisama se razlikuje od simbola pisma na kamen. Neki narodi su zapisivali na stapove, urezivanjem, i opet se takvo pismo razlikovalo od ostalih. Bonus pitanje, je li se tada pisale slike ili glasovi? Zar u blizini mocne Kine se razvio sasvim drugacije pismo?

I mozda jedno od najvaznijih nacela nije cak ni istorijsko, vec vojnicko filozofsko pitanje. Naime svaka imperija moze biti samo toliko velika, koliko mu dozvoljava brzina prenosa informacija, radi efikasnog komandovanja armijom i vodjenja drzave. Nije slucajno Rimsko carstvo raspalo na dva carstva, kao i anticka Kina nije slucajno bila te velicine kolika je i bila. Jednostavno u to doba vecu drzavu nije se moglo stvoriti.

Kao trece, otkud ideja da ako je nesto i bilo tada, bilo bas srpsko? Sta uopste to znaci?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kojim Hrvatima......?

Pa kako se uzme Po sadasnjem pravopisu se pise SRPSKI ( jednacenje po zvucnosti) medjutim ni SRBSKI nije greska , vec se i Vuk Karadzic izrazavao tako, no da nepolemisemo o tome....

Svako od nas veruje u nsto pa i ti i ja..... ja sam sve vise uveren da je ovo ucenje tacno i samo me nemoj shvatiti kao neko ko zeli da ubedjuje.... (Matori smo da se ubedjujemo....)

Kad vec tako poznajes istoriju odgovori sebi (ne moras meni ) kako se zvao grad SALZBERI u Britaniji od Rimljana pa do srednjeg veka....?

Ovo sto pricam ti je potvrdio ( deo toga vezan za pismo) i Americki naucnik M. S. Vin iz L.A. koji je naj bolji poznavalac pisma i 2004 godine u Novom Sadu ili Bistrici na "Znacaj Civilizacije" odrzao govor i priznao Srbima kontinuitet kulture i cestitao nam.... Njega nisu mogli da ospore ni nasa Akademija nauka.......

Mislim da shvartam i ja tebe ali ne pridajem previse znacaja tome sto zelis.... No polako, vreme ce pokazati ko govori istinitiju verziju.... (mislim da se ovo polako uvodi i u skole u Srbiji ako se ne varam).... Pritisak ce doci od spolja a ne iz Srbije....

- - - Updated - - -

Morpeuse pocastvovan sam ako si bio podstaknut ovim sto sam rekao.... Vidi, Srbska mitologija se zove DIVONIJA.... Za vecinu Srbskih bogova i bozanstava su i Grci a kasnije i Rimljani imali svoj naziv (cesto nastao od korena te reci ali neretko i drugi....).... nace bozanstva su se menjala vremenom sto po nazivu tako i po onome sto predstavljaju.....

Inace koliko znam za Deretica postao je akademik na teoriji o opismenjavanju Grka od strane Srba i to na Ruskoj akademiji nauka (koliko sam informisan)....(da je Grcko pismo nastalo od Srbskog pisma.....)

Inace gresis da jedino Deretic zastupa tu teoriju.... Tu teoriju zastupa i Cudanov, Vin, Zivanovic, Antic, Jarcevic, Mijovic, Mitic, Vidojevic, Lucic i jos nekoliko kojima neznam imena.... (sto ja znam, video sam i neke nemce ali im se ne secam imena...)

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
izbačen dupli post
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ok Morpheuse, jako mi je drago ako sam t epodstakao na istrazivanje.....

Mene je licno naj vise fascinirala Kruna Nina i sablje vojnika njegovih....

Sablje su od gvozdja kao i koplja i bodez sto baca sasvim jednu drugu dimenzijuna to vreme... Sablje su ko danasnje konjicke sa onom zastitom za ruku.....

U TO DOBA OD CELIKA JE NESTO STO SASVIM DRUGU SLIKU BACA NA TE DOGADJAJE.....

Kruna je prica za sebe... Mislim da je i danas veoma komplikovana za izradu i ima toliko detalja da sam fasciniran.....

Sva sreca sto je to palo i ruke SAD inace bi oni tamo Arapi to pretopili da kupe jos malo eksploziva.....

Fasciniran sam sa bodezom i krunom..... ( nemoj me drzati za rec ali nesto mi je u glavi da je bodez od inoksa sto baca jedno svetlo sasvim drugo...)

- - - Updated - - -

Ne znam zašto sam ranije pomislio da se Nino nazvao Balobogovim naslednikom, sad sam tek video da to beše Bak... Baka sam našao (doduše, jedva), ali nisam našao dokaz njegovog pominjanja pre 2025. godine pre nove ere. Pošto bi to srušilo celu teoriju, mislim da je važno da to saznam pre nastavka.

Za Nina Belova imas na dosta mesta pomena, Nalazio sam od 2004 P.N.E. pa do 2000p.n.e. i od 2025-2054 pne ( ako se ne varam...)

Inace 2008 Siriski Ambasador u Beogradu je odrzao jedno predavanje o Siriji gde je izjavio da mi Srbi poticemo iz Sirije jer tamo ima dosta izraza, toponima, zapisa koji podkrepljuju to.... Sobzirom da je on Ambasador nije upoznat sa istorijom koja se od skoro sve vise prihvata pa mozda i nije znao za TRI ARIJEVSKA POHODA (Nino Belov, Serbo Makaridov, i Aleksandar Karanovic....)

Inace ovo je samo vracanje straog Srbskog ucenja koje je bilo zabranjeno Berlinskim kongreskom 1878...( ako me secanje sluzi).... Tada nastaje prekretnica u Srbskoj istoriji i prihvata se ono sto smo obojica ucili.... Da bi se to postiglo svih 5-6 Srbskih istoricara koji su u to vreme bili su sklonjeni i postavljeni drugi koji su prihvatili novo ucenje.....

(inace ako sam dobro cuo da su Dinitrije Tucovic koji je bio ko NATASA KANDIC i Jovan Cviji i OSTROGORSKI koji je bio slicno tome ali na drugom polju Srbe zavili u crno svako iz svoje oblasti....)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

NINO BELOV - Nino, cesto Srpsko ime i ima ga jos i dan danas (Nino, Ninko....) A Belov se ne znasa sigurnoscu da li je ime roditelja ili prezime ili sin Boga Bela .... Kako rece HERODOT

daje ime dede Nina Belova.....

Iznad Sopocana ima planina Ninaja u cast Nina Belova.....

Nina pominje i sveto pismo i kaze da je bio prvi mocan pred gospodom....

Brat mu je bio PIKO i on je osvojio Europu... Postoje zapisi koliko je vladao Italijom i umro je na KRITU gde je i sahranjen......

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Brat Nina Belova je posao na Zapad i pokorio ceo zapadni svet.... Zadrzao se u danasnjoj Italiji gde ima tragova njegova boravaka..... O njemu se daleko manje zna nego o Ninu.....

Cuo sam na jednom predavanju i podatak koji iznosi jedan covek, koji kaze da je iz plemena Bjelopavlica.... On je izneo teoriju po kojoj je odkrio da njegovo pleme Bjelopavlici vode poreklo od Nina Belova.... Navodno po Belovom prezimenu su i oni dobili ime Bjelopavlici.....

(ne komentarisem samo prenosim..... )

Izmenjeno od strane člana Inkvizitor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...