Idi na sadržaj

Hajde da se dogovorimo, ali biće kako ja kažem


Preporučene poruke

Ne smatram da je lose "neko u vezi bude glavni", ali kod svakog para postoji "jedan" koji tu vezu "boji nekom posebnom bojom". Sto su boje pribliznije to je veza skladnija.

Ako parove gledamo prema "spolja" tj. kako deluju prema ljudima sa kojima se srecu cesto mozemo da uocimo da nam neko iz tog para "bolje lezi". I to je normalno i ok.

Sto se mene tice ja vrlo svesno prepustam dragoj da u nekim "pipavim" situacijama socijalnih odnosa prema ljudima oko nas vodi glavnu rec. Jednostavno u tome je "tananija" od mene i ima bolju procenu situacije...KADA je potrebno i STA uraditi, kako ispratiti odredjeni dogadjaj (svadbu, krstenje, slevu, rodjendan...pa i sahrane). Priznajem da to jos ucim od nje, jer cesto ova moja zanesena glava ne ume da uoci sustinu.

Sto se tice kuce i oko kuce, dogovaramo se, ali kada je 1:1 u misljenju, opet prepustim odluku njenoj intuiciji.....i nikad do sada nisam pogresio. :kez:

U intimnim odnosima, dakle samo nas dvoje "oci u oci" vrlo smo slicni i vrlo ravnopravni. Valjda zato i ovolike godine opstajemo i jos uvek se radujemo jedno drugom.

Moj zakljucak....ne mora uopste da bude lose ako u vezi neko "vodi glavnu rec" ako je to oboma OK i ako par na taj nacin dobro funkcionise....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Zašto ljudi imaju potrebu da ''poseduju'',nečije misli,život,želje..srce?

prosto - takvi su.. vole da komanduju, upravljaju, drže dizgine u svojim rukama...

a šta biva kada se sudare dva isto jaka karatera?Prevazilaze situaciju,il se pozdrave,pa kud koji?

zavisi koliko zaglibe :kez:

ako uđu u brak pa se pojave deca, onda može doći do prilično nezgodnih situacija tipa "e baš neću ja da idem u vrtić po dete, idi ti"... i sad, naravno da dete neće večno čekati gladno ispred vrtića, nego će neko popustiti.. a taj jaki karakter koji je popustio je onda u problemu pred drugim jakim karakterom koji je spreman na sve samo da istera svoje

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...a šta biva kada se sudare dva isto jaka karatera?Prevazilaze situaciju,il se pozdrave,pa kud koji?

Uvek je neko bar malo "jaci"..:kez:

I uvek tom nekom malo "slabijem" to i odgovara..

Kao i "jacem" uostalom..:lol:

Salu na stranu, ali stvarno u vezama uvek postoji onaj ko vodi..samo je pitanje mentalnih sklopova kako ce to da izgleda..i to itekako ima veze sa vaspitanjem, karakterom, inteligencijom, kulturom..

Negde je to sklad dve duse koje se dopunjuju, negde ono prostacko posedovanje i potpuna kontrola i uma i kretanja..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Jeste,verujem da nas takve neke stvari i privuku,kao ovo sto kaze Aiko:uredu:..postoje  situacije gde se apsolutno slozim sa onim sto kaze  moj  man,isto bih postupila,postoje delovi gde on prepusta apsolutno da ja odlucim,jednostavno kaze-ti si tu bolja- i ja uopste ne mogu da se setim da smo se nesto duboko razilazili oko nekih pitanja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...