Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Danas je počeo RG :uzbud:

rg.jpg

Na samom startu bilo je i nekih iznenađenja, a naša Jelena je počela dobro :uredu: Jelena je u prvom kolu posle svega 65 minuta igre savladala Ukrajinku Aljonu Bondarenko sa 2:0, po setovima 6:3, 6:1. Naredna protivnica Jelene biće Ruskinja Vera Duševna koja je pobedila Jelenu Dokić sa 4:6, 6:3, 6:2.

Čilić je izgubio od kvalifikanta Ramirez Hidalgo R. 0:3 po setovima 7:6, 6:4, 6:4 :hmm:

Rezultati, 1. kolo muškog singla:

David Ferer (7) – Jarko Nieminen 3:0 (6:3, 6:3, 6:1)

Kei Nišikori – Jen-Sun Lu 3:0 (6:1, 6:3, 6:4)

Ruben Ramirez-Idalgo – Marin Čilić (19) 3:0 (7:6(5), 6:4, 6:4)

David Gue – Sergej Stahovski (31) 1:3 (7:3, 4:6, 4:6, 2:6)

Mark Žiskel – Albert Montanjes 0:3 (4:6, 2:6, 2:6)

Robert Kendrik – Giljermo Garsija-Lopes (30) 1:3 (1:6, 5:7, 6:4, 3:6)

Vinsen Milo – Maksim Tešeira 2:3 (2:6, 7:5, 7:6, 4:6, 1:6)

Ernest Gulbis - Blaž Kavčič 0:3 (1:6, 4:6, 2:6)

Stanislas Vavrinka (14) – Avgustin Gense 3:1 (4:6, 6:3, 6:4, 6:2)

Ivan Dodig – Pere Riba 1:3 (3:6, 6:3, 6:7, 4:6)

Jan Hajek – Žo-Vilfred Conga (17) 0:3 (3:6, 2:6, 2:6)

Tejmuraž Gabašvili – Andreas Sepi 0:3 (3:6, 5:7, 5:7)

Adrian Manarino – Giljom Rufan 0:3 (2:6, 3:6, 2:6)

Fabio Fonjini – Denis Istomin 3:0 (6:4, 6:2, 6:2)

Žilijen Beneto - Rui Mačado 3:1 (4:6, 6:1, 6:2, 6:0)

Sutra na terene izlaze naši teniseri:

Viktor Troicki za rivala ima Julijana Rajstera na terenu broj šest od 11h,

Novak Đoković i Tiemo de Baker drugi su po redu na stadionu „Filip Šatrije“, posle meča Udan – Skjavone,

a Janko Tipsarević igra sa Brajanom Dabulom.

Taj duel na programu je posle meča Ilhan – Has na terenu broj 17.

Svoje mečeve prvog kola u ponedeljak igraju još Federer, Del Potro, Berdih, Južni, Voznijacki, Zvonarjova itd.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nole je počistio De Bakkera sa terena. :lazy:

Kako sam shvatila, svi srpski teniseri su imali uspješan dan. :uzbud:

Mislila sam da će meč Federer-Lopez biti neizvjesan ali nije...Lopez mi je čak djelovao nekako...bezvoljno. :neznam:

Ali zato meč Berdih - Rober ...domaći igrač...odličan meč! Do kraja napet, drž-ne daj...i pade Berdih. Nije mi žao uopšte. :lazy: Stephan je odigrao meč života, uvijek sam za varijantu da taj igrač i ide dalje.

:srpko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Niko ne gleda tenis. :dry:

Danas je Ana ispala...kakve oscilacije u igri, nevjerovatno. Poslije 6:0 u drugom setu....imala je brejk i u trećem i onda...samo je stala... nevjerovatno kako jedna igračica njenog kalibra ne umije da se vrati u meč, nego poklekne.

I Isner je bio na jaaaako dobrom putu da slomi Nadala, da je Nadal neki šklj igrač, možda bi i uspio, ovako, slomio je Isnera, istrčao i na kraju prošao...mada, dobar je pokazatelj to što je Nadal morao igrati četiri sata da prođe u drugo kolo. :kez: Nole ima da ga zbriše. :lazy:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Niko ne gleda tenis. :dry:

:uredu:

Gledam ja, ali mi na kompu ne radi tv :dry: (nešto sam pokvarila, opet), pa sam tek sad stigla ovde i čitam te....

Anu nisam gledala, pošto sam bila na poslu, ali sam zato skoro ceo meč Nadala i Iznera gledala i navijala da ga slomi...ali džaba... sve u svemu, pokazuje se sve više da Nadal i nije toliko nepobediv i neuništiv kao pre... imao ga je Izner, ohooooo... imao... al' jbg-a nekako se Nadal u takvim ključnim momentima trgne i dobije meč (sem kad je Nole u pitanju :kez: ) tako je bilo i danas... maratonac Izner ga je ipak pošteno namučio, držao na terenu više od 4 sata i igrao sa njim u 5 setova... a to već dovoljno govori da ne igra kao pre...:uredu:

I da, evo podataka zašto je vredelo gledati ovaj meč: Ovo je PRVI meč Rafaela Nadala od 2005. godine, kada je prvi put učestvovao u glavnom žrebu Rolan Garosa, koji je igran u pet setova. Čak je i meč četvrtog kola 2009. protiv Robina Soderlinga, u kome je doživeo do sada jedini poraz na pariskoj šljaci, završen u četiri seta. Nadal je 2010. i 2008. osvojio titulu, odnosno dobio svih sedam mečeva, a da nije protivnicima prepustio ni set. Tako da se slažem sa Sun:

Nole ima da ga zbriše. :lazy:
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To za Anu meni nije jasno. Nekad mi baaaš djeluje kao da ne želi da pobjedi. Ja da imam taj talenat, da sam se toliko usavršila, uz sportski duh (naravno :roll: ) ja bih od siline udaraca probijala mrežu, ubijala pogledom protivnicu :hahaha: ...a ne da tamo sramotim i sebe i trenere... :dry:

Dobro, ispao je i Berdih u prvom kolu, ali Ana je danas toliko kiksala...u prvom setu je imala set lopte, proćerdala taj set....u drugom se malo vratila...a onda opet obrukala. :dry:

Samo finis gledam..ovo drugo je dosadno.. :cica:

Pa dobro..nisu svi bolesni za tenisom i besposleni kao ja. :hahaha:

Ali Aiko..grand slam je...svaki dan bude bar jedan odličan i neizvjesan meč. :toljaga:

I da, evo podataka zašto je vredelo gledati ovaj meč: Ovo je PRVI meč Rafaela Nadala od 2005. godine, kada je prvi put učestvovao u glavnom žrebu Rolan Garosa, koji je igran u pet setova

:ok: ...sad će po starom dobrom pravilu imati par bezveznih mečeva...ali nas interesuje sami kraj. :kez: Da vidimo čija baba crnu vunu prede. :kez:

Nole no.1 :srpko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas je bio vrlo uspešan dan :)

Prvo je Tipsarević pobedio sa 3:0 (6:1, 6:3, 6:0) Španca Pere Ribu za samo 80 minuta i izborio duel sa Rodžerom Federerom.

Potom je Jankovićeva u meču drugog kola savladala Ruskinju Veru Duševinu rezultatom 6:3, 6:2. Sledeća protivnica joj je Betani Matek Sends (SAD).

Potom i Novak Đoković se plasirao u treće kolo pošto mu je Rumun predao meč u trećem setu. Naredni protivnik - Huan Martin Del Potro.:uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gledala sam Del Potra :uredu: znaš da ga volim gledati, igra dobar tenis, žao mi je što ima problema sa povredama pa pravi duge pauze... stigao bi i dalje na listi da nije tih pehova...

A susret njih dvojice će biti :uzbud: pravi meč za gledanje!!! Gledala sam ga protiv Slovenca Kavčića i igrao je vrlo dobro... tako da se spremam da navijam za Noleta i uživam....:ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Stigla sam na sam kraj meča :uzbud:

Drugu maksimalnu pobedu na Rolan Garosu zabeležio je i Viktor Troicki, koji poput Novaka Đokovića i Janka Tipsarevića još nije ispustio set u Parizu.

U trećem kolu, koje mu je ujedno dosadašnji maksimum na sva četiri gren slema, Beograđanin će igrati protiv boljeg iz duela (21) Aleksandar Dolgopolov - Andreas Hajder-Morer. Ukoliko probije maler trećeg kola, u kojem je eliminisan prošle sezone na Rolan Garosu, Troicki bi dalje mogao da se sretne sa (4) Endijem Marejom ili Mihaelom Berereom, Arnoom Klemonom.

A sutra.... :ajde: :ajde: :ajde:

U petak, šestog dana Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu, na terene Rolan Garosa kraj Pariza izlaze četvoro predstavnika Srbije - Novak Đoković, Janko Tipsarević, Jelena Janković i Nenad Zimonjić.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:uzbud: Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa pošto je u trećoj rundi pobedio Huana Martina del Potra sa 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3 i 6:2. Naredni protivnik Novaka Đokovića u Parizu biće domaći favorit Rišar Gaske koji je prethodno sa 3:1 savladao Tomaža Belućija. :ajde:

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala Rolan Garosa i tako ostvario najbolji plasman u karijeri na nekom od Gren slemova.Troicki je u trećem kolu slavio protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova sa 6:4, 3:6, 6:3, 6:4, posle dva sata i 45 minuta. :ajde:

Jelena Janković za protivnicu ima braniteljku titule Frančesku Skjavone. Italijanka ima 30 godina i trenutno je peta na WTA listi, što je mesto niže u odnosu na njen najbolji rang. Ukupno je u karijeri osvojila četiri trofeja. :ajde:

Raspored, početak od 11h:

Stadion Filip Šatrije:

Vera Zvonarjova – Anastasija Pavljučenkova

Stanislas Vavrinka – Rodžer Federer

Rišar Gaske – Novak Đoković

Marion Bartoli – Žisela Dulko

Stadion Suzan Lenglen:

Fabio Fonjini – Albert Montanjes

Jelena Janković – Frančeska Skjavone

David Ferer – Gael Monfis

Danijela Hantuhova – Svetlana Kuznjecova

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:uzbud:

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, čime je odbranio prošlogodišnji rezultat na drugom Gren slemu sezone.

Drugi teniser sveta je u četvrtom kolu pobedio Rišara Gaskea sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4 i 6:2 posle 106 minuta igre.

Srpski teniser je tako ostvario 41. pobedu u 2011. godini, a 43. ukupno čime se izjednačio sa Bjornom Borgom na trećem mestu večne liste. Protivnik Đokovića u borbi za polufinale biće Italijan Fabio Fonjini koji je sa 3:2 pobedio Alberta Montanjesa.

:uzbud:

Dominacija!

Savršenstvo!

Ovaj momak nema mane... definitivno...

Jelena Janković završila je učešće na Rolan Garosu u četvrtom kolu.

Bolja od srpske teniserke bila je prošlogodišnja šampionka Frančeska Skjavone sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6 i 6:4.

A imala je Jelena meč, nedostajalo je samo malo da je dobije...

Da je dobila svoj servis na 4:4 u trećem setu, da nije propustila one gem lopte, mislim da bi sada Jelena slavila umesto one Frančeske :dry: ovako, ode ova da brani titulu...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tema jučerašnjeg dana na RG je bila predaja meča Noletu od strane Fonjinija, tako da je on prvi polufinalista :uzbud:

Viktor je bio dobro počeo protiv Mareja, ali se onda desio preokret i posle vođstva od 2:0 u setovima, Marej je izjednačio na 2:2. Meč je prekinut zbog mraka, tako da danas očekujemo nastavak. :ajde: Meč bi trebalo da se nastavi oko 14.00.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Napisano (izmenjeno)

Eh baš sam se iznervirala. :ajme:

:blink:

Ovo je bilo za rubriku verovali ili ne...

Bila sam ubeđena da će pauza više prijati Viktoru i da će se vratiti odmoran i krenuti onako silovito kao što je igrao juče u prva dva seta, kad ono :krsti:

Sad, prilika je propuštena, žali sad i on i lupa se po glavi... al' da je bolelo, bolelo je... uf! ne volem tog Mareja, nikako...:ljutko:

****

I da, u polufinalu Nole će dočekati Federer jer je ovaj dobio sa 3:0 Monfisa. Deo meča sam gledala i nije Fed bio baš sjajan, neka samo takav i ostane, a sve njegove greške Nole će znati da iskoristi u odnosu na ovog skakutavog Francuza koji to danas nije umeo...:ajde:

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:uzbud:

Stigao je i ovaj petak!!!!

:uzbud:

Danas se igraju muška polufinala...

Prvo u 14 časova igraju Nadal i Marej... eee... tu me baš briga ko će pobediti jer ne volem ni jednog ni drugog... nek' pobedi Nadal, ako baš mora, samo neka ga Marej malko pomuči...:kez:

A posle...:uzbud: poslastica kreće...

Drugo polufinale Nole i Federer...

Eee... jedva čekam da izađu na teren, da mu Nole uzme meru, krajnju i da se prebaci u ponedeljak na top 1 :uzbud:

Ovih dana, u pripremama za ovaj meč, Noletu je sparing partner bio Mekinro... to mora da je bilo divno za gledanje...:uredu:

Sve je u glavi... mislim da je Nole sada potpuno spreman za ovaj krajnji poduhvat da osvoji RG :uzbud: :uzbud: :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:(

Kakav meč i kakvi preokreti...

Šteta, zaista šteta...

Samo je malo nedostajalo da dobije ovaj četvrti set i da se meč nastavi sutra...

I sve još nekako, ali ga je prvi dobio ovaj naduvani i samoživi Federer... njegove reakcije i publike koja je bila uz njega :ljutko:

Volela bih da ga u finalu ispraši Nadal kao jedan zec, dva zeca, tri zeca...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije ga išlo ništa. Pritisak. I kad je uspjevao da uzme brejk, nije imao nikakav servisa da to i sačuva. Sve što niko ne bi stigao, Federer je stizao. :dry:

Ljuta sam, žao mi je...jest da su bitne sve one pobjede, onaj niz...ali danas je trebala biti posebna pobjeda, broj jedan na atp listi...sve...:(

Mrzim Federera...mrzim Švicarsku!!!! :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije ga išlo ništa. Pritisak. I kad je uspjevao da uzme brejk, nije imao nikakav servisa da to i sačuva. Sve što niko ne bi stigao, Federer je stizao. :dry:

Ljuta sam, žao mi je...jest da su bitne sve one pobjede, onaj niz...ali danas je trebala biti posebna pobjeda, broj jedan na atp listi...sve...:(

Mrzim Federera...mrzim Švicarsku!!!! :dry:

Slažem se da je svo vreme Nole pod pritiskom, broje mu pobede, prave nizove, komentarišu i ovo i ono, ovaj Fed daje provocirajuće izjave pred meč, onaj Vilander ga svaki put ukopa sa komentarima, a kao zvanični komentator RG-a trebao bi biti neutralan i dati objektivne komentare... pfff!

Nije Federer večeras ništa ekstra dobro, odlično igrao... grešio je i on, imao je svojih slabih momenata i samo je mrva nedostajala da Nole to iskoristi na pravi način...

A ono likovanje i radovanje na poslednji poen :ljutko: jooooj, pfff!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
×
×
  • Create New...