Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • 1 mesec kasnije...

Ostajem potpuno miran, svestan da se sa idiotima ne treba raspravljati. Pošto je osobi koja me vređa svaki moj odgovor znak da mi je stalo do njenog mišljenja, a time i duševna hrana, ćutanje je najbolji odgovor koji je moguće uputiti. Rekao bih da me mnogo više iritira opšta nekultura određene osobe, nego ona koja je upućena direktno meni u vidu uvreda.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nikada ne ostajem mirna.. iz prostog razloga što nevR nisam mirna :neznam: nisam miran tajP.

Trebala bi' prvo navežbati postupak Postati mirna..

pa ga tek onda uzeti, pozabaviti se š'njim.. nabildovati ga i podići do MorpHovog nivoa.. i srazmera ( kad kažem njegA-mslm na mirA!) :lol:

Eh..da ... (ne)kultura

Jenom davno.. (dok su Dinosaurusi hodali planetom.. i gradovima) kada sam bila nemirno, ali univerzalno kulturno, pristojno i vOspitano čeljade, desila mi se "škola".

I to kakva škola.

Ulepršam ja tada (skoro ničim izaZvana) u jednu svađu dvojice pećinskih ljudi,

kao da sam s'neba pala, od samog gospoda Boga poslata u vidu bijele (prelijepe) golubitze Mira.. ma glavom (i bradom :hahaha:) bijeli anđeo. ToJest AnĐelka. :andja:

Nije to bilo baš skroz bzvz..imala sam neku misiju.. znam.. osećala sam, ne bi se džabE zaputila grlom u jagod.. u trnje.

I dok se oni svađaHu (lome jedan drugom kosti, vilice, kichme, rebra i lobanje) ja pokušavam da im održim jedno lepo, veoma kulturno predavanje.

Ukratko.. jedan pećinac je bio moj čo'ek.. čoek iz moje pećine :stid:.. a drugi je bio neki dripatz... mslm nije im'o ni kucheta ni macheta.. ni pećinE :lol: samo toljagu.

Mom čo'eku sam lepo rekla

- "Nemoj da ga (u)biješ, molim te moj čo'eče.. zašto to radiš, nemoooooj.. smiri se, jao, neeee.. ja ovo ne mogu da gledam, pa ljubavi ide mu krv.. a to je previše krvi za moj ukus.. fuuuj.. i pih (:lol:)

Dripcu sam još lepše rekla.. birajući reči

- "Gospodine, zašto ste izazvali mog čo'eka.. jel' vidite sad kako ćete da (po)ginete za glupost. Šta vam je to trebalo.. stidite se. To uopšte nije u redu, kakav je to rečnik...? Ajde sada mu se lepo izvinite i zamolite ga da vam orostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...........

:huh: ne znam ni sama kako se to desilo0.. koji me je kataput lansirao.. ali dugo sam letela to iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dok nisam nekih par metara dalje dotakla tlo.

Dok su driptza vozili u bolnicu, moj čovek mi je sve objasnio.. najlepše što je mogao.

I to sam zapamtila za sva vremena.

- "Cici (tako me je zvao).. ne možeš svinji ili stoCi da uđeš u tor ili štalu i da kažeš.. Dobar dan. Kako ste. Šta radite. Izvinite gospođo svinjo ili gospodine stoko, ja bih vas zamolila za komad vašeg mesa.. treba mi znate za ručak.

Neće te razumeti. Uprljaće te, pregaziti.. i možda povrediti.

Kada se nađeš licem u lice sa pametnim i kulturnim čovekom.. možeš to tvoje ljubazno i fino

ali sa svima ostalima ne.

Moraš da naučiš da koristiš njihova oružja.

Sa polunormalnima-polunormalno

sa kretenima-kretenski

sa prostačinama-prostački

a sa svinjama i stokom :neznam: samo svinjski... i samo stočno... ??(stočanski :hahaha:)

Pusti ti šta su te otac i majka učili. Ovo je ulica. (pećina jbt.. k'o kameno doba). Suprotnu stranu posmatraš kao u ogledalu... i tako se ponašaš. Kapiši?!" a7a2a7e5.gif

Eto tako sam (na)učila lekciju.

Od tada na sva sretanja u životu gledam na samo dva načina

sa LJudima imam susrete (iste, slične ili različite) kulture.

sa ljudolikima i ostalima svakojake sudare, njihovih rasa i njihovih nekultura... u ogledalu. 9d534bc8.gif

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Kako se ponasate kad naidjete na nekulturno ponasanje?

Nastavljate se?

Vredjate istom merom?

Okrecete ledja jer mislite da ste iznad prostakluka?

 

Nekulture je oduvek bilo i  biće...

samo, na žalost, danas to sve više isplivava na površinu...

uz nekulturu ide i bahatost koja me vređa kao sam čin

i najčešće odreagujem, na finjaka :)

 

Vređati istom merom? 

Nikad

Ne vredi, jer to ne dopire do tih ljudi...

nemaju izgrađenu svest o svom postupku,

ponašaju se tako, jer ne znaju za bolje...

 

To što nekad ne odreagujem, znači da sam napravila selekciju

i postavila granicu, kad treba da reagujem - ona prava mera i u tome... 

 

U svom tom ludilu i takvom ponašanju - treba sačuvati sebe i drage ljude :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Ja nikada ne ostajem mirna.. iz prostog razloga što nevR nisam mirna :neznam: nisam miran tajP.

Trebala bi' prvo navežbati postupak Postati mirna..

pa ga tek onda uzeti, pozabaviti se š'njim.. nabildovati ga i podići do MorpHovog nivoa.. i srazmera ( kad kažem njegA-mslm na mirA!) :lol:

Eh..da ... (ne)kultura

Jenom davno.. (dok su Dinosaurusi hodali planetom.. i gradovima) kada sam bila nemirno, ali univerzalno kulturno, pristojno i vOspitano čeljade, desila mi se "škola".

I to kakva škola.

Ulepršam ja tada (skoro ničim izaZvana) u jednu svađu dvojice pećinskih ljudi,

kao da sam s'neba pala, od samog gospoda Boga poslata u vidu bijele (prelijepe) golubitze Mira.. ma glavom (i bradom :hahaha:) bijeli anđeo. ToJest AnĐelka. :andja:

Nije to bilo baš skroz bzvz..imala sam neku misiju.. znam.. osećala sam, ne bi se džabE zaputila grlom u jagod.. u trnje.

I dok se oni svađaHu (lome jedan drugom kosti, vilice, kichme, rebra i lobanje) ja pokušavam da im održim jedno lepo, veoma kulturno predavanje.

Ukratko.. jedan pećinac je bio moj čo'ek.. čoek iz moje pećine :stid:.. a drugi je bio neki dripatz... mslm nije im'o ni kucheta ni macheta.. ni pećinE :lol: samo toljagu.

Mom čo'eku sam lepo rekla

- "Nemoj da ga (u)biješ, molim te moj čo'eče.. zašto to radiš, nemoooooj.. smiri se, jao, neeee.. ja ovo ne mogu da gledam, pa ljubavi ide mu krv.. a to je previše krvi za moj ukus.. fuuuj.. i pih (:lol:)

Dripcu sam još lepše rekla.. birajući reči

- "Gospodine, zašto ste izazvali mog čo'eka.. jel' vidite sad kako ćete da (po)ginete za glupost. Šta vam je to trebalo.. stidite se. To uopšte nije u redu, kakav je to rečnik...? Ajde sada mu se lepo izvinite i zamolite ga da vam orostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...........

:huh: ne znam ni sama kako se to desilo0.. koji me je kataput lansirao.. ali dugo sam letela to iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dok nisam nekih par metara dalje dotakla tlo.

Dok su driptza vozili u bolnicu, moj čovek mi je sve objasnio.. najlepše što je mogao.

I to sam zapamtila za sva vremena.

- "Cici (tako me je zvao).. ne možeš svinji ili stoCi da uđeš u tor ili štalu i da kažeš.. Dobar dan. Kako ste. Šta radite. Izvinite gospođo svinjo ili gospodine stoko, ja bih vas zamolila za komad vašeg mesa.. treba mi znate za ručak.

Neće te razumeti. Uprljaće te, pregaziti.. i možda povrediti.

Kada se nađeš licem u lice sa pametnim i kulturnim čovekom.. možeš to tvoje ljubazno i fino

ali sa svima ostalima ne.

Moraš da naučiš da koristiš njihova oružja.

Sa polunormalnima-polunormalno

sa kretenima-kretenski

sa prostačinama-prostački

a sa svinjama i stokom :neznam: samo svinjski... i samo stočno... ??(stočanski :hahaha:)

Pusti ti šta su te otac i majka učili. Ovo je ulica. (pećina jbt.. k'o kameno doba). Suprotnu stranu posmatraš kao u ogledalu... i tako se ponašaš. Kapiši?!" a7a2a7e5.gif

Eto tako sam (na)učila lekciju.

Od tada na sva sretanja u životu gledam na samo dva načina

sa LJudima imam susrete (iste, slične ili različite) kulture.

sa ljudolikima i ostalima svakojake sudare, njihovih rasa i njihovih nekultura... u ogledalu. 9d534bc8.gif

Da...upravo je ovo jedna od lekcija, koju sam veoma dobro naučila.

Hoćeš lepo ~ divno i kulturno.

Nećeš... e pa videćeš i nećeš moći da poveruješ, kakva se zver(ka) :liza: krije u meni.. ako samo pokušaš da me preveslaš.

Reagujem odmah i sad :andjeo:

Za i na dobro, lepo, kulturno dušu dajem.. a za contraST ~ bolje da ne znate :-)

Izmenjeno od strane člana Goga
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Situacija danas, u jednoj od prodavnica...

gužva, vrućina, ja već sa gomilom kesa u rukama

i izlazim iz jedne radnje,

a neki momak pokušava da uđe, gura me, sa sve onim mojim kesama

i nema namere da me propusti... :dry:

 

- Ja se izvinjavam, mladiću... :)

Znate, 

da biste Vi ušli, u ovako mali i popunjen prostor,

ja bih trebala da izađem, 

inače... neće valjati... nije lepo :uredu:

 

Prodavačica, inače komšinica (tu stalno kupujem) nastavi:

 

- Molim Vas, sačekajte trenutak...

nema potrebe za žurbom :)

 

Dotični gleda u nas dve, verovatno misli da su ove dve gospoje malko  :crazy:

siđe sa stepenika i propusti me uz pogled :wtf: - šta im je, jbt?!?

 

***

 

eto, vaspitno obrazovno delujem na veliku decu i van posla :cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...