Sign in to follow this  
Followers 0

Placanje preko interneta

91 posts in this topic

Posted · Report post

Me again :ggg: Trebalo mi je samo godinu i kusur da odem da napravim karticu, ali better late than never.

Elem, teta u banKi (koja me je stalno oslovljavala sa "Mico") mi je rekla da ne uzmem Intesinu internet karticu nego Visu Electron, tako da sam ja uzela to, stiže sledeće nedelje.

Pitanjce.

Da li je potrebno da na kartici imam više kinte od onog iznosa koliko mi iznosi krajnji račun? Npr. cena svega što poručim je ravno 49,40 evra (majke mi) i da li treba da imam nešto više na kartici ili je dovoljno da imam tačno taj iznos? 

I da li se nešto menjalo oko onoga da je 50 evra granica za ono baždarenje dodatno?

Posted · Report post

jao sestro slatka pa kud Visa Electron. sa njom mozes da podizes pare sto hakeri vole  :laugh:

za placanje putem neta preporucujem svima, pa i tebi internet karticu bez PIN koda

npr treba da uplatis 50 EUR, sa dinarskog prebacis na internet karticu i sa njom platis.

mnoooogo je sigurnije na ovaj nacin

jaooo teto 

mislim da je transakcija oko 1,2 EUR, zavisi od banke.

u tvom slucaju bi trebala sa dinarskog preneti na Visa Electron 50,6 ~51 EUR 

i sto ne pitas prvo  :nadrndanko:  sad bi te 25 po guzi, vaspitno  :liza:

edit: za bazdarenje nikad se ne zna

Adrijan and vesticara like this

Posted · Report post

Inteza internet kartica - imaš dva devizna. Jedan na koji u banci na šalteru uplaćuješ pare i drugi na koji pare prebacuješ net bankingom i onda sa tog drugog plaćaš. Prebaciš kol'ko ti treba i platiš pa klatiš.

Posted · Report post

Meni ona tamo objašnjavala zašto je to bolje, na brzinu me omlatila i eto :beyond: U principu, meni je svejedno, samo da ja mogu da kupujem, neću kupovati kuće :kez: I ja dinarski račun nemam, odmah bih uplaćivala u jevrima. A kad smo kod toga, ni to ne znam da li može :ggg:

Porez plaćam svakako, zar ne? A šta bi sa onim ako je kupovina preko 50 jura, to se promenilo, ili..?

Posted · Report post

kada kupujes od pravnog lica ne placas carinu do 50 EUR, dok je za kupuvinu od fizickog lica granica povecana na 70 EUR.

ukoliko kupis vredniju robu primenjuje se jedinstvena carinska stopa od 10%, dok se na ocarinjenu vrednost obracunava stopa PDV-a koja je 8% ili 20% u zavisnosti od vrste kupljene robe

Posted · Report post

Znaaaači, ako mi je narudžina, kao što rekoh 49,40 jura, ja na to ne plaćam carinu, ali plaćam PDV?

Posted · Report post

prvo treba znamo da li kupujes od fizickog ili pravnog lica : )

ako je od fizickog lica smatra se posiljkom male vrednosti i ne placa se

imaju i zakonsko pravo da pored fakturisane cenu promene radi dobijanja njene "realne" vrednosti

kod njih nikada ne znas na cemu si

luda kuca  :laugh:

Posted · Report post

Pretpostavljam da je pravno lice, jebem li ga. Osim ako ne pitam tamo da se promene u fizičko zbog poreza :kez:

Dakle, mogu da platim samo tih 49 evra, ili mogu da platim 100 evra. Lepo :ggg:

Posted · Report post

Pa kad mi je tolika cena narudžbine :ggg: Ja to sve da bih biJo siguran.

Posted · Report post

Oj, ne rekoste mi da li moram da uplatim više od iznosa koji je potrebno da platim, ili je dovoljno da imam samo taj iznos? 

Posted · Report post

... 

mislim da je transakcija oko 1,2 EUR, zavisi od banke.

u tvom slucaju bi trebala sa dinarskog preneti na Visa Electron 50,6 ~51 EUR 

...

Oj, ne rekoste mi da li moram da uplatim više od iznosa koji je potrebno da platim, ili je dovoljno da imam samo taj iznos? 

sta si se stis'o  :laugh:

Posted · Report post

Koji se broj stavlja u ono polje za'model'?to je obavezno polje i bez toga ne mogu da prebacim pare?

Posted (edited) · Report post

Koji se broj stavlja u ono polje za'model'?to je obavezno polje i bez toga ne mogu da prebacim pare?

​Ja imam ponuđenu tabelu sa brojevima za model. kao kada mi ovde linkujemo tako plavim slovima piše..ne sećam se šta..da li baš možda upravo reč "model". Onda mi se otvori tabela sa spiskom brojeva za model. Naprime..javne usluge 221.....porez 251...itd..kada sam prvi put plaćala nije mi bilo jasno koji broj treba da stavim jer to nije onaj "97"..lepo sam nazvala podršku i on mi čovek  lepo objasnio, ja zapisala i napravila obrazce.. E sad..ja sam u ErsteBank...tako da ne znam kako je u tvojoj banci ali moraš imati podršku. Slobodno nazovi.

Da, bez tog broja ne možeš prebaciti pare.

Edited by vesticara
luminica likes this