Idi na sadržaj

Kuda ide srpski fudbal?


Preporučene poruke

Gledam novi rat saopštenjima između Crvene Zvezde i FSS-a i mnogo toga me zapanjuje. Zvezda je predložila reorganizaciju lige i niko, apsolutno niko nije našao za shodno da taj predlog ozbiljno razmotri. Nije u pitanju što je to Zvezdin predlog, već to što nešto očigledno ne valja u trenutnom formatu i sistemu takmičenja u ligi, ali i u fudbalskom savezu u celini, a niko neće ni prstom da mrdne. Poseta je jadna (osim na Zvezdinom severu), televizijska prava nerešena, mafijaši kontrolišu i promovišu fudbalere, sudijska organizacija smešna, klubovi kupuju i preuzimaju mesta u Superligi, a FSS se ponaša kao da je sve u redu. Hvali takmičenje čiji šampion postigne jedan (brojevima: 1) gol iz igre u grupi LŠ, a ostali timovi nemaju ni priliku da se obrukaju na sličan način. Imaće Rad, protiv Tre Pene-a.

Novi Pazar ulazi u Superligu preuzimajući BASK, a Vojvodina preti istupanjem iz iste. Verovatno to neće učiniti, ali mi deluje da bi alternativno takmičenje uspelo naterati nadležne da stave prst na čelo i promene put kojim fudbal u ovoj zemlji ide. Možda sam samo idealista.. opet.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da su naši ljudi navikli da idu linijom manjeg otpora. Stanje u klupskom fudbalu je nikakvo ali izgleda da to nekima odgovara. U iole ozbiljnoj ligi kulski Hajduk ne bi imao priliku da se takmiči u najvišem rangu. Šta tek reći za onog jadnog Džombu ili Buturevića? I neće biti bolje sve dok su na čelu Tole i ljudi koji veze sa fudbalom nemaju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Posle onoga od sinoć sam batalio fudbal u zemlji Srbiji za dugo, dugo vremena. Pitam se kako sam i do sad izdržao. Neka lepo pozovu te menadžere koji ionako već sklapaju tim umesto selektora da i zvanično vode reprezentaciju, pa da bar znamo tačno ko je odgovoran za fijasko. Ovako posle svakog kolapsa tima prisustvujemo predstavi priučenih i iskompleksiranih selektora u kojoj krive, po pravilu, najbolje igrače za lošu igru. Kao da neko namerno hoće da ukloni i poslednji tračak kvaliteta iz tima da bi napravio mesta za još jednog menadžerskog pulena kojeg treba dobro prodati.

Na ligu ne bih trošio reči, već je sve rečeno... ko poslednji izađe neka ugasi svetlo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Duboko razocaran ali ipak nisam iznenadjen igrom Srbije u Jerevanu. Fudbalski Savez Srbije nista ne moze da uradi na poboljsanju stanja u reprezentaciji, a samim tim ni u fubalu u Srbiji. Siguran sam da je ovo pocetaj jos jednom loseg ciklusa - kvalifikacija za prvenstvo EU u fodbalu. Gledajuci inserte sa jucerasnjih utakmica tamo nam nije ni mesto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ostrasceni navijac...dok traje utakmica...i jos malko poslije se jedim ili slavim...i nepropustam nijednu utakmicu.. ni kosarku ni odbojku ni tenis....ali ipak je previse praviti studije o tome kuda ide fudbal Srbije ili npr. Malog mokrog luga i sta sa tim uciniti...i napraviti onu ozbiljnu i zabrinutu facu... :laugh: :laugh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:hhh: taj dan kad je bila utakmica, igramo Yamb moja druga polovina a na teVeJu tandrlja fudbal.

Pitam ja -Otkad mi gledamo fudbal???

mp-Od kad igra naša reprezntacija! 

ja-JeeeeeeeeeeeeeL??

..i bi nerešeno na samom kraju, i ja pobedih tu partiju. :hhh:

 

Nego danas čitam u novinama "Švajcarski biznismen sa Kosova Besnik Benz obećao je da će nagraditi fudbalsku reprezentaciju Albanije sa milion evra ukoliko u Beogradu pobedi domaćina Srbiju."..pa se mislim...zaista gde uopšte ide fudbal? 

U nepovrat!!! 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...