Idi na sadržaj

Digitalni fotoaparati


Imate aparat kog proizvođača?  

10 glasova

  1. 1. Imate aparat kog proizvođača?

    • Canon
      3
    • Nikon
      1
    • Pentax
      0
    • Fujifilm
      1
    • Olympus
      0
    • Sony
      2
    • Panasonic
      0
    • Kodak
      1
    • Samsung
      1
    • Ni jedan od ovih navedenih
      1


Preporučene poruke

Kakva su vaša dosadašnja iskustva sa digitalnim fotoaparatima? Šta ste koristili, šta koristite trenutno i kako ste zadovoljni?

Svoj prvi digitalni aparat sam dobio 2007. i bio je to Canonov Powershot A450. Mislim da je otprilike tada i krenula proizvodnja ovog p&s aparatčića, koji je za mene u tom momentu bio aparat koji je i više nego zadovoljavao moje potrebe. Dopale su mi se dimenzije i ne tako mali displej što mi je u tom momentu bilo sasvim dovoljno da ga odaberem :lol: Nisam ga ni toliko često koristio a kada sam malo više počeo da škljocam uvideo sam koliko ima nedostataka (nemogućnost podešavanja brzine shuttera i otvora blende, užasan šum kod noćnog fotkanja kada god je iso veći od 100, ne tako velik zoom itd).

Posle ovog kompakta sam rešio da pređem na nešto iole ozbiljnije i posle dužeg razmišljanja i skupljanja novca odlučio se na kupovinu dSLR aparata. Ostao veran Canonu i uzeo njegov EOS 450D sa kojime sam prilično zadovoljan. Neki nedostatak koji bih mogao da navedem je što ISO podešavanja idu do 1600 gde je šum vidljiv i kada je uključen filter za smanjenje šuma pri visokim vrednostima iso, ali obzirom na cenovni rang i generaciju aparata :beyond: drugi nazovi nedostatak pripisujem objektivu (kit 18-55mm is) a to je da nekada ima problema da fokusira kada je slabo svetlo. Rotacija prednjeg elementa, izrada i ostalo mi ne smetaju toliko koliko para toliko muzike dok se ne pazari neka bolja optika.

Da dodam da imam i Canon powershot A520 koji retko koristim ali mogu reći da ima dosta bolja manual podešavanja nego ovaj prvi navedeni. Dakle, ja sam 100% Canondžija :kez:

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Nisam lud za tehnikom i ne volim da pratim najnovije hirove, a proizvodjaci cine sve da bi povecali potrosnju...

Koristim jednostavan Sony, 4 Megapiksela i uglavnom me zadovoljava. Volim sto snima i zvuk, pa na sajmovima posle slike ostavim i govorni zapis o vidjenom.

Kada budem obnavljao, verovatno cu uzeti Nikona sa jakim teleobjektivom. Onu sto kosta tri frizidera!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Mada sam onaj post iznad pomalo saljivo postavio, u meni se formirala zelja da kupim neki bolji aparat.

Aparat bi koristio za pravljenje slika za katalog i web prezentaciju, slikanje iz razonode svega interesantnog sto mi se nadje na putu i mozda drustvena okupljanja, portrete.

Nisam dugo analizirao ponudu, jednostavno ne stizem. Na osnovu nekih prijateljskih preporuka i podataka na netu izabrao sam fotoaparat mojih zelja, Nikon D3100, sa cenom od 45.000,00 do 55.000,00 dinara.

To je visokokvalitetni, amaterski aparat sa performansama koje pomazu ulazak u klasu profesionalog snimanja.

Da li neko ima iskustva sa tim uredjajem i ima li ideju za ili protiv kupovine?

Postoji li aparat slicnih karakteristika u tom cenovnom opsegu?

Da li neko zna, da li je razlika u ceni zbog razlicite trgovacke marze ili se nudi razlicita pomocna oprema u raznim ponudama?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mada sam onaj post iznad pomalo saljivo postavio, u meni se formirala zelja da kupim neki bolji aparat.

Aparat bi koristio za pravljenje slika za katalog i web prezentaciju, slikanje iz razonode svega interesantnog sto mi se nadje na putu i mozda drustvena okupljanja, portrete.

Nisam dugo analizirao ponudu, jednostavno ne stizem. Na osnovu nekih prijateljskih preporuka i podataka na netu izabrao sam fotoaparat mojih zelja, Nikon D3100, sa cenom od 45.000,00 do 55.000,00 dinara.

To je visokokvalitetni, amaterski aparat sa performansama koje pomazu ulazak u klasu profesionalog snimanja.

Da li neko ima iskustva sa tim uredjajem i ima li ideju za ili protiv kupovine?

Postoji li aparat slicnih karakteristika u tom cenovnom opsegu?

Da li neko zna, da li je razlika u ceni zbog razlicite trgovacke marze ili se nudi razlicita pomocna oprema u raznim ponudama?

Shumice taj D3100 je sigurno nešto sa čime se nećeš zeznuti. Amaterski ili ne, to je ozbiljan dslr sa kojime ćeš moći da napraviš fotke kakve prave i sa trocifrenim i dvocifrenim Nikon dslr aparatima. Nije glomazan, spada u onu grupu dslr aparata manjih dimenzija, optrilike kao canonovi rebeli. Nemoj ga samo pomešati sa D3000 koji je neuporedivo lošiji. D3100 ima bolji CMOS senzor koji daje znatno kvalitetnije fotke nego CCD senzori, imaš prilično dobre fotke na hi iso vrednostima, video zapis i još mogo toga.

Ono što je u tom cenovnom rangu, od tih budget ili entry level dslr aparata su i Nikonov D5000, kao i Canonovi 450d i 1000d i 1100d mada bih na tvom mestu najpre razmatrao taj D3100. Naravno osim ako ne razmatraš i neke compact aparate ili polovne dslr aparate? Inače, objektivi za Nikon su u principu skuplji nego za Canon plus Canon ima built-in motor za fokus i na njemu će raditi bilo koje AF staklo.

Možeš ovde napraviti brza poređenja - http://snapsort.com/compare/Canon-1100D-vs-Nikon_D3100

Uz aparat računaj na kit objektiv (18-55) sa VR odnosno IS stabilizacijom, mada postoje i drugačije opcije za kupovinu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Zavisi koliki ti je budžet i kakve su ti potrebe. Olympus i Panasonic recimo prave dosta dobre kompakte, Kodak šta znam jedino ako si baš baš navikao i nisi spreman da probaš nešto drugo. Ima tu i dobrih Canona, zavisi samo koliko si spreman da se ispružiš. :)

edit:

Ako hoćeš da vidiš kakve fotke pravi koji aparat - http://www.pixel-peeper.com/digicams/ samo izaberi model ;)

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 10 meseci kasnije...

Nisam dugo analizirao ponudu, jednostavno ne stizem. Na osnovu nekih prijateljskih preporuka i podataka na netu izabrao sam fotoaparat mojih zelja, Nikon D3100, sa cenom od 45.000,00 do 55.000,00 dinara.

To je visokokvalitetni, amaterski aparat sa performansama koje pomazu ulazak u klasu profesionalog snimanja.

Da li neko ima iskustva sa tim uredjajem i ima li ideju za ili protiv kupovine?

Postoji li aparat slicnih karakteristika u tom cenovnom opsegu?

Da li neko zna, da li je razlika u ceni zbog razlicite trgovacke marze ili se nudi razlicita pomocna oprema u raznim ponudama?

Sličan aparat u tom cenovnom rangu je Canon 1100D, mada se sad može naći po nešto višoj ceni(oko 600e) Canon 550D koji je dosta napredniji dslr, sa ugradjenim motorom za fokusiranje, ekranom 4.5x veće rezolucije, izlazom za externi mikrofon i odličnim video mogućnostima. Moguće je i naći nešto straiji model 500d, po još povoljojnijoj ceni ca dvojnim kitom 18-55 i 75-300mm. Razlika nije velika, dok dodatni objektiv je veom koristan za fotografisanje sa veće udaljenosti.

Izmenjeno od strane člana danube
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...