Idi na sadržaj

Da li mozete o svemu pricati s vasim partnerom?


Preporučene poruke

Pitanje je jasno...porodicni problemi,

finansijski problemi, sex...

Da li ste bliski sa svojim partnerom i da li mozete o

svemu pricati sa njim?

Kad sam procitala naslov pomislila sam da se radi o necemu sasvim drugom, jer o ovim temama koje si nabrojala podrazumeva se da mozemo, a i na neki nacin, moramo razgovarati. Uostalom, zasto smo bracni drugari, partneri, ako ne mozemo pricati o osnovnim stvarima koje cine zajednicki zivot? A tu spada naravno i vaspitanje deteta i bilo kakve odluke vezane za njega.

O ostalim stvarima - problemi na poslu, takodje delimo, mada imam utisak da on manje prica o svom poslu, nego ja, jer je kod njega malo komplikovanije. A ne zeli da nosi probleme sa posla kuci.

Ja mogu da zatrazim neki savet, da mu se malo pozalim, ako sam nervozna zbog posla ili ne mogu da donesem neku odluku.

Ono o kojem najmanje pricamo su problemi ili bilo sta u vezi nasih prijatelja t.j ja o mojiim prijatlejicama, on o njegovim drugarima. Em ne volimo da resavamo tudje probleme em smatram da ima svako pravo na neki deo zivota koji ce biti samo njegov.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Pitanje je jasno...porodicni problemi,

finansijski problemi, sex...

Da li ste bliski sa svojim partnerom i da li mozete o

svemu pricati sa njim?

Prolazili smo i prolazimo kroz raznorazne faze.

Ono, što sam shvatila :kez: je da jednostavno neke stvari moraju da nam se dese, ne bi li odnos, samim tim i komunikacija, postala kvalitetnija. Ukoliko postoje preduslovi za istu, kao i dobra volja, pre svega.

Prošla godina nam je bila teška, ali sada smo jači.

Pričamo, neke stvari zadržavam za sebe, jer ne želim da zna šta se dešava sa mojim poznanicama, jer je to njihova intima.

Poverenje postoji, daleko od toga, ali poštovanje nečije privatnosti je nešto drugo, ili nešto prvo.

Ono, što bi me nateralo na razmišljanje, da nešto ne fercera kako bi trebalo je tišina, ili ćutanje.

Nema stvari koje se podrazumevaju, kažemo jedno - drugom, jer, bez obzira na deceniju, koliko smo u zajednici, znamo kako dišemo, ali je bitno jasno reći, ono što se želi, ili ne, voli, ili ne... Ni on, ni ja ipak nemamo sposobnost čitanja misli :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Da.I ne bih mogla da zamislim da je drugačije.Na kraju,tako,valjda,i tražimo..Nekoga sa kime ćemo moći o svemu da razgovaramo,jer,zaljubljenost prođe,onda se "odrasta",pravi se porodica koja ima svojih milih i nemilih događaja..Pa onda deca porastu,mi ostarimo..Polako se i sex gasi,i na kraju nam ostaje-RAZGOVOR... bar ja tako rezonujem..:roll: Život bez nekoga za razgovor je siv.Definitivno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Ne. Uglavnom se ne prica sve sa partnerom, da ste postavili pitanje, da li imate tajne pred partnerom, vecina postovalaca bi napisao(la) da partner ne treba sve da zna.

Jedna moja ljubav je znala sve o meni, cak i moje misli, cak i one stvari koje sem mene i nje niko drugi ne zna. Ne znam da li ce se to ikada ponoviti... To se dogadja jako retko i zahteva potpuno poverenje, toleranciju i prastanje! Koliko od nas ima sve to na istom mestu, i u isto vreme u sebi?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 5 godina kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...