Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Podsetih se za Uskrs, pored svih silnih djakonija, keva napravila nesto sa makom, sto sam ja potamanila u roku od odmah. E sad, fazon je u tome sto ja do skoro mak nisam mogla ocima da smislim, bukvalno mi se pegla bacala od njega. A sad, samo gledam kako cu u neki kolac da ga strpam.

Isto vazi i za spanac (ne da ga trpam u kolace, nego da ga volim). Nema nista bolje od sosa od spanaca sa belim lukom :balavi:

Da li postoji namirnica, ili jelo koje niste voleli, a sad vam je rado na meniju? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao dete nisam jeo sir, naročito onaj tvrdi polumasni, pomalo kiselkastog ukusa.

Međutim, kad sam otkrio čari sira, jedem i taj, ljuštim ga k'o nenormalan, a ondaK, jedem i buđavi i kačkavalj, i razne holandske mrsomudačke sireve i svašta neštA.

Nisam vol'o da jedem ni sarmice sa zeljOm, a sad mogu da iG pojedem kol'ko skuvaš :pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne da nisam volela, nego sam mrzela - bareno povrce, a vala i presno ...nekada davno, kad sam bila maJa :stid2: Na vrhu liste omrazenih, posebno mesto su zauzimale tikvice - cuspajz, pohovane ...jelo se uz suze i pod pretnjom, a takodjer i plavi patlidjan. Secam se tatinog ubedjivanja:'Probaj, ma OVO ni Karadjordjevici nisu jeli' ....- Blago njima :( ....... Nisam volela ni spanac, ali ga nije volela ni mama pa ga je retko spremala. Tako smo se povrce i ja mrzeli, dok se nisam dohvatila kecelje i varjace. Kada sam sama morala da smisljam meni, krenulo je experimentisanje ukusima i namirnicama (ko ce da jede svaki dan krompir i snicle? :kez:). Tikvice su 'usle na velika vrata' u moj zivot - zbog ljubavi mog coveka prema istim. Pohovala sam, i pohovala, i pohovala - a onda i probala. Jbg, od nije lose, stigla do - volim :uzdise: .............ps. Na rostilju su mi omiljene, pa pohovane u kuk. brasnu i prezlama, a volim i onu slatku ananas perverziju :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam volela kozure,mast,shvarglu,a kad se to spoji covece kakav zgoditak :uzbud: . Ebes budalu kad knjigu sudi po koricama. Ne da je lepo nego mmm ... i eto sad dok sam vecerala,bas se setih kako jedne godine volim krastavce druge ne...tako da su krastavci medju izmedju ...oo boze de se nadjoh na ovoj temi :ajme:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Nisam voleo jagnjetinu.

Imala mi neki miris koji me odbijao.

A na vasharu , kad prolazim , prolazim i pored satri i svi jedu jagnjetinu ,

bilo muzike ili ne , a meni sve nesto cudno i sam sebe pitam :

" U cemu je tajna , i zasto tol'ko ljudi jede jagnjetinu ?

I jednom tako , nenadano , na meniju , a ispod sacha bila jagnjetina.

Nisam imao izbora i uzmem jedno parce ...a ono lepo.:roll:

Mekano , socno , i sve se topi u ustima.....sve sa krompirom.:uredu:

Tako da sad volim jagnjetinu .....al ' ispod sacha :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam voleo jabuke. Stara majka kaže da sam odbijao jesti ako bi se u dečjoj kašici našla makar mrvica jabuke. Pokušavala je maskirati oštrijim mirisima i okusima, ali nije vredelo. Ni kasnije ih nisam voleo. Svo ostalo voće sam nekako i jeo, ali jabuke ni slučajno. Sad uživam u jabukama kad god se setim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam podnosila špinat i blitvu...bila sam gladna, nisam mogla dočekati glavno jelo pa sam počela da ga tamanim...od tad nisam prestala.

Nisam voljela grašak...studentski džigi bau (mi pravile)...gulaš+riža+grašak....ja sve vadila grašak, pa mi postalo mrsko...sad ga volim, ne obožavam, ali mogu da jedem.

Kad sam bila manja, mrkva ni iz vegete nije smjela da se nalazi u mom tanjiru...sve sam vadila tatrane...sad jedem i cijelu mrkvu, i prosto je obožavam u svemu. :kez:

Sva ta neka šklj prazna jela tipa bamije, patlidžana, tikvice sam bila natjerana da probam, kad ono...može da se jede. :neznam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Nisam volela krastavce kiseljene na suncu. Nije bilo leta da ih baka nije kiselila, one domace ...malko vece. Potrpa ih u veliku dunst flasu, stavi par cena belog luka, cvet od mirodjije, poklopi tacnicom... pa na ogradu da ih greje Sunce. Posle par dana su vec bili na stolu (uz obavezno krompir testo - koje je takodje nisam volela). ...... Zavolela sam ih tek nedavno, i, naravno, praktikujem bakin recept (tatin ne volim, jer ubacuje i krisku hleba ne bi li ubryao kiseljenje, a onda nisu hrskavi kao oni bakini :roll: ) ...... Danas su mi bili na trpezi ... uz, naravno, krompir testo :strikeraj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...

Nisam tikvice volela ni da vidim, nikad mi nije prijao ukus, a moji, sa druge strane, mogu li ih strpati u sve, dobro sto ih u kolace ne metnu. Secam se, kad je baka pohovala ranije, nisam jela tikvicu, samo sam skidala poh i to jela. Ne znam tacno od kada, ali tikvice i ja smo na Ti. Pohovane posebno. Najlepsi letnji rucak je kad imas pohovane tikvice i jogurta.

Tikvice :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

  • luk
  • cesnjak
  • krastavci
  • pizZa
  • gljive (al samo neke)
  • lignji (pohovani)
  • sir (sve vrste, nisam mogla ni da vidim :ajme: )
  • grejp
  • supa od rajcice
  • spinat
  • cvjetaca
  • klice
  • meso (uvijek jela bijelo, a ostalo.. hm, i sad rjetko)
  • vocni jogurti (obicnog i sad ne mogu)
  • namaz od jaja (onaj iz skole)

Ima toga vjerovatno jos, al i dalje bice da vise stvari ne jedem neg jedem..

Znam dok sam bila mala, jela sam samo Kekec pastetu, dobro su se namucili (svi),

da mi ugode i nadju, kad nije bilo.. :stid2:

Tad nisam jela skoro nista, a danas.. mLogo.. i previse. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Puno toga što kao dete ili maldić nisam voleo, kasnije sam u životu prihvatao pa i zavoleo. Recimo masline, školjke, rakove, lignje i ostalu morsku Ranu. Ali i moderno slikarstvo, antiteatar, džez...

Mislim da za neke stvari jednostavno treba vreme da bi se upoznale pa i zavolele...

Ali, belu kafu, sutlijaš i mleko nema šanse da probam. Nikada. Fuj... :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sa graskom sam bila u svadji sve dok nisam sama pocela kuvati...

Moj brat i ja smo se klikerali sa zrnima I nikada ga nismo jeli :jok:

A majka se trudila... I kuvala i paprikas varijanta i na gusto i krem corba...

ali smo mi to odlucno bojkotovali i tata nam je drzao stranu :)

Onda je jednom, moja cimerka donela mlad grasak od kuce

I skuvale smo ga iii... prvo sam rekla :bljak: i :jokjok: nema sanse...

a onda me je cimerka namolila da probam i od tada :njam:

grasak obozavam :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Paprike. Ne znam zašto, ali imale su mi odvratan okus, i same i u drugim jelima. Čak su mi pravile problem i s mesom. Sarma je prolazila uvek samo tako, ali punjena paprika je zahtevala pažljivo odvajanje paprike od ostatka konkretnog sadržaja pre konzumiranja. Onda sam kao dete odlazio u Bosnu, tamo nađem baku kako ih peče. Hm, taj miris je bio primamljiv, ali sam i dalje odbijao da probam. Salata, zimnica, beli luk i te koještarije - ni slučajno. (:lol:) Sve do pre par godina, onda sam jednom probao tu čuvenu pečenu papriku u staramajčinoj radinosti - i zaboravio na sve primedbe.

E da, i ljuti kečap. Za divno čudo, pošto Pizzu volem više no išta na svetu. :roll: Blagi kečap je prolazio, ali ljuti ni pod tačkom razno. Sad samo ljuti zahtevam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Da mi je neko pre samo pola godine pričao o raznim vrstama brašna,

njihovom značaju u očuvanju našeg zdravlja,

potrebe da se koristi u svakodnevnoj ishrani umesto belog brašna

ja bih ga :sutoguz: i rekla boooooriiiinggggg :zeva:

Ne bi mi palo na pamet da kupim neko od tih brašna i pravim špecije kojekakve... :jokjok:

A sad?

Svaki drugi dan pečem beskvasni hleb od heljdinog brašna,

pravim sva peciva od raznih integralnih žitarica,

a kao vrhunac je bio od pre neki dan

kada sam uz pomoć zdravih sastojaka napravila palačinke :uzbud:

pala10D0inke_zps391bc78b.jpg

Ja sam živi dokaz da - nikad ne reci nikad :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ništa ja nisam jela pored silnih kuvanih jela,

osim pavlake, 'leba i parizera.

I prasetine.

Koristili bi svaku priliku, da me zeznu i podvale mi :dry:

umesto prastine mi uvale krmenadle - bržole je l'?

Otada vučem traume, pa sam mesište gotovo izbacila iz upotrebe :lol:

No.. dođe i '91-a...'92-a...

Nisam ni znala da volim da jedem slaninu.. npr..

čvarke.. tada sam počela da jedem kuvano i to po studentskim domovima - ništa slađe.

U trudnoći sam tek počela da jedem kiseli kupus :balavi:

TakoC - ič ja nisam volela da jedem, skoro.. pa zavolela.

Mada me sestra non stop pi#kara i kaže da je troje njene dece na mene,

jer samo pavlaku traže :lol: .

Ljubi ih tetka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Nisam nikada volela, pa (recimo) zavolela, ako tako mogu to da kažem.

Madaaaaaa, možda je bolje reći-natarala sebe da zavolim :fijuk:

Prvo čaj broj 19 za mršavljenje, još onomad davno kada sam morala da skidam kilograme...al je gadan-strašno-je blago rečeno!!

Onda čaj od koprive, onako bez šećera-gadaaaaaaaan a šta ću...

Sada đumbir sa medom. Ne znam da li je više ljut ili opor a kao med mu ubije to "nešto gadno"...da bi posle 2 nedelje otkrila da je najbezbolnija varijanta umešati "to" u limunadu i tako suknuti :hhh:

I tako sve te neke špecije što moram da pijem u nadi da....ali ne prolazi :hhh:

Pa sve sama sebi govorim "voliš ti to...ćuti i trpi" :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...