Idi na sadržaj

Ako niste znali (savjeti o svemu)...


Preporučene poruke

Slucajno se desilo nesto i posto nisam nasla temu gdje da stavim/napisem to, otvaram ovu koja moze sluziti za takve korisne savjete/info.. :)

Npr.: Med brzo i korisno ljeci opekotine (ako ste npr. smotani kao ja pa se sprzite sa uljem :roll: ). Najbolje je prvo namazati med na oblog i tek onda poloziti na ranu, umjesto razmazivanja na samu ranu.

A kod opekotina od sunca koristite jogurt (obicni), belo sirce, aloe veru ili mlijeko.

Nek vas miris od jogurta ne odbije, pomaze 100%. :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

kad smo vec kod sunca,ako imate alergiju na isto,pre mora nedelju dana pijte presing....

da ne prodjete ko bosi po trnju na moru,kò ja prosle godine...

:dry:

Izuzetno je otklanja tableta -šumeći kalcijum, a opekotine bivaju preko noći zalečene Šaljićevom kremom!

I jedno i drugo provereno i na meni i na deci.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izuzetno je otklanja tableta -šumeći kalcijum, a opekotine bivaju preko noći zalečene Šaljićevom kremom!

I jedno i drugo provereno i na meni i na deci.

meni kalcijum nije pomogao na moru

ni bronal

ni ona krecna vodica

bila sam ko gubava deset dana...

preporuka lekara je presing nekoliko dana pre izlaska na sunce...:ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako ovo nije samo tema o zdravlju, nego o saveti o svemu....evo jednog oprobanog saveta.

Vreme je višanja...volimo ih neopisivo, jedemo ih neopisivo mnogo. Beremo ih ko blesavi i budemo flekavi. Eeeee te fleka se jako lako otklanjaju. Deo garderobe na koji je pala višnja, potopite u činiju sa hladnim mlekom i ostavite da malo odstoji. Operete na uobičajen način i neće ni "F" od fleke ostati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako niste znali - kraStavac je jedna multinamenska namirnica :vez: .......... Kada vam se nadje na meniu (u gastronomske svrhe, jelte), i kad krenete da ga ljustite - ne bacajte vr'ove i ljuske. Ne! U kori ove multinamenske biljke nalaze se hranljive tvari koje ce vam posluziti u kozmeticke svrhe....dovoljno je da sa vr'ovima predjete preko koze lica, tj 'istrljate ga'. Ako vam neki krastavac pretekne - mozete ga narendati, i kasom namazati lice (hrani & osvezava, a vi ste ustedele odlazak kozmeticaru). .............. U 'sledecem broju' jos neki korisni saveti o iskoristavanju ove lekovite i korisne namirnice :treptrep:

Izmenjeno od strane člana ELA
'sledeci broj' ce biti na drugoj temi...
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Za sve one koji još piju (reciklirano), mlijeko ...

Mlijeko sa proteklim rokom šalju natrag proizvođaču,

koji ima zakonsko dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na 190 stupnjeva,

te da ga vrati natrag na tržište.

Prema zakonu, taj proces se može ponavljati pet puta.

Proizvođač je dužan objaviti koliko puta je ponovio ovaj proces i on ga obično objavi

ali na svoj način, znajući da nitko ne pita, je li bilo kupljeno mlijeko prerađeno više puta.

Tajna je napisana na dnu kartonske kutije sa sitnim brojevima.

Pretpostavimo da je napisani broj 12345, nedostajući broj označava koliko puta je bilo mlijeko reciklirano.

Recimo 12 45, broj 3 nedostaje - to znači da je mlijeku 3 puta protekao rok i toliko puta je bilo ponovo prekuhano.

To nije sve, jer u paketu sa 12 tetrapaka, nekim kutijama nedostaju brojevi, a u drugima ne.

Ipak to znači da je cijela pošiljka tretirana jednako.

Na taj se način, tvrtke dobro bogate i to tako što recikliraju pokvareno mlijeko i onih koji nose posljedice smo, naravno mi koji pijemo, ono što pijemo.

dr. Andrej Gregori

Zavod za naravoslovje

(Institute of Natural Sciences)

Ulica bratov Učakar 108

1117 Ljubljana

VAT: SI30620961

Slovenija

EU

Ja sam provjerila, i od 10 mlijeka (Dukatovih) koje imam u kući

na dva tetrepaka je bio samo br. 2 ... što znači da Dukat možda

ne izostavlja broj koliko je puta mlijeko bilo reciklirano, već samo taj broj ostavi !

Ja sam proverio pet brikova Subotičkog mleka. Na nekima nije na dnu štampano ništa, na drugima su cifre 123456•, a na trećoj je samo 6•. Buca

Trenutno u kuci imam dva Imlekova tetrapaka, Kravicu, od 0,5 l, na oba fali broj 2...

Ljudi kakav uzas. Gde mi zivimo. R

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Hemijski dodaci koji se nalaze u cigaretama na kojima piše "Pušenje ubija. Duvanski dim šteti ljudima u Vašoj okolini" (prekucala jedno od silnih upozorenja), nalaze se manje više i u hrani na kojoj takvo upozorenje NEpiše. Hrana jedino nema nikotina koji najmanje šteti organizmu.

Konkretan savet nemam ali je dobro o tome razmišljati. Ako nas truju, dobro je znati da se jednako truju i oni koji nisu pušači. :smoke:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

  • Fleke od masnoće na taknini odstranjuju se tako što se istog momenta fleka obilato pospe talkom a u nedostatku istog može poslužiti gustin. Blago ga utapkati i pustiti da odstoji najmanje jedan dan a u zavisnosti od vrste tkanine. Ukoliko rezultat nije potpun, postupak ponoviti. Garantovano efikasno.


  • Za one koji imaju šiške: ako vam kosa nije čista a iskrsne vam nešto što ne želite propustiti, operite samo šiške ev. po neki pramen kraj lica i time ćete delovati kao tek izašli iz frizerskog salona. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...
  • 9 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...