Sign in to follow this  
Followers 0

Ljubav je...

58 posts in this topic

Posted · Report post

"Pa da, dobro se slažemo."

Dobro se slažu. Šta hoće time da kaže? Slažu se boje, ili još gore, slažu se dve strane u ugovoru. A ljubav je kad ne dišeš, kad je sve neverovatno, kada ti nedostaje, kada je lepo čak i kad ne ide, kad je ludost... Kad bi čak i na pomisao da je vidiš sa nekim drugim, popio okean samo da ga pređeš.

"Da, bitno je da se dobro slažete...."

Frederiko Moća  

:srce: 

Goga likes this

Posted (edited) · Report post

Neću da citiram nikog...navešću sopstveni primer.

Ljubav je kada ti se životni saputnik najstrašnije uplaši i zabrine za tebe nakon 36 godina zajedništva!!!! 
Kada je toliko brižan i pažljiv da ti je prosto neprijatno! 
Kada strepi nad tobom....kada na svaki tvoj uzdah pita -šta ti je???!

E to je ljubav!!! 

Edited by vesticara

Posted · Report post

... ljubav prema sebi, ali ne u narcisoidnom, ego - manijak tripu.

Tek tada sam prihvatila sebe sa svim svojim vrlinama i manama, postala mnogo tolerantnija, istrenirala sebe da dajem na značaju osobama koje nisu vredne, i ujedno (zvuči kontradiktorno) samo proradi klik sa mislima: ''Pusti, ko zna šta ih muči''. (po sistemu na jedno uvo ušlo, na drugo izašlo)
Otada mogu da odspavam i dva sata i da se probudim odmorna i orna. 
... ljubav je i tišina, kao i odmerenost u rečima koje izgovaram kroz osmeh jer automatski izgovoreno deluje mnogo pitkije (bez obzira na sadržaj) 

... ljubav je svaki novi dan ... čak i kada u 17h voljenoj osobi poželiš dobro jutro. 

... ljubav je i seta ... ona lepa - slatkobolna, koja me podseća da sam ljudsko biće. (iako moj kum i dalje govori da žene nisu ljudska bića :hahaha: )

... ljubav je rad na sebi i ljudima do kojih mi je stalo. A ima ih i ima vas :srce: 

... ljubav je i prihvatanje činjenice da je svaki osećaj, događaj..  stvar percepcije. Percepcija je individualna. 
... i ovo pisanje u sitne sate, gotovo jutarnje jeste ljubav. 

Morpheus, Smucalica, Adrijan and 1 other like this

Posted · Report post

Ljubav je kad nakon dvadeset telefonskih poziva bez odgovora, uzme taksi i dodje kuci s posla zabrinut da ti se nesto desilo. A ti se samo uspavala  :blush:

Adrijan and Smucalica like this