Idi na sadržaj

Direktori, šefovi...lepo je bez vas!


Preporučene poruke

To koliko ce neko savesno obavljati svoj posao, zavisi od samog coveka i njegovog karaktera..licno bolje funkcionisem kada mi nadredjeni ne stoje nad glavom i oni to znaju, pa to i ne rade..imam potpunu slobodu na svom poslu za koju sam se izborila..bilo je tu svega i svacega, ali se isplatio svaki stres u vezi toga..

Ali imam kolege i koleginice koji obozavaju da im sefovi vise nad glavom i tad su vredni samo tako..uvlace im se u dupe, glume budale..nije mi bas najjasnija ta njihova potreba, ali se i ne trudim preterano da ih razumem..ako njima tako odgovara, meni jos vise..valjda tako prikrivaju svoj nerad..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:hmm: odavno sam navikla da mi dolaze i da nadgledaju moj rad, kontrolišu, nešto piskaraju i posle ''ocenjuju'' i daju svoj sud.

Na samom početku sam imala ogromnu tremu kada bi neko ušao u radnu sobu dok sam ja u sred aktivnosti, a sada mi je totalno svejedno... Ja radim svoj posao, oni svoj i to je to :uredu:

Nikada mi nisu bile jasne koleginice koje bi se lomile od posla kada dođu nadređeni, pa se smeškaju, uvlače i sa sve poznatim ljubaznim osmehom :kez: a u stvari jedva čekaju da im vide leđa i da se opet vrate svom svakodnevnom ''odrađivanju'' posla...sad, da li time prikrivaju svoj nerad, kako kaže Aiko, ili to rade da bi se pokazale pred šefovima to je već njihova lična stvar... takva slika govori sve o njima samima, kakvi su i kao ljudi i kao (ne)radnici... a mi između sebe najbolje znamo ko kako radi i ko stvara lažnu sliku u određenim situacijama, a ko je uvek isti bez obzira na kontrolu (publiku) :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne može niko reći da prisustvo nadređenih, ili nekog od respekta, nikada nema nikakvog uticaja, ali meni to nije, niti mi je bio problem.

/ Kako sam ovo jednostavno iskomplikovao. :lol: /

Ipak postoji jedan subjekat koji itekako utiče na moju efikasnost, ali u pozitivnom smislu. To je vreme. Kada dođe cajtnot, pet do dvanaest, tada razbijam, postižem i ono za čega većina ne bi mogla ni da pretpostavi da se može u tom vremenu uraditi. A do tada, mož' da mi nad glavom visi i Demoklov mač, al' ako još nije došlo "moje" vreme, nema razlike u obavljanju posla.

Eh, da, baš me zanima kako li ti je palo na pamet da pokereneš ovu temu?! :liza: :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svojevremeno, dok sam imala predivnu direktoru, bilo me je sramota ne raditi. To je bila žena zmaj. Onda je ona otišla u penziju (beše to "prošli vek...:lol: ) i počeše da dolaze razno razni....budiBogs'nama dorektori.

Od to doba radim za sebe i svoju dušu. Niko od mojih pretpostavljenih nema toliko "stručnosti" kao mi obični vaspitači. Njihovu teoriju mogu da okače sebi o rep, ni to im neće pomoći. Njihova teorija i realnost u našem poslu su dva "različita sveta". To sam im i rekla, i dokazala par puta.

Od to doba me ostaviše na miru. Svoje radne obaveze ispunjavam u potpunosti, ne mogu ništa da mi zamere, ali ne dozvoljavam im da mi se mešaju u posao.

Lokalna šefica je moram priznati sjajna, i svaki dogovor je moguć. Nećemo je menjati :kez:

Svaki novi direktor sve gori od goreg...čim se nahapa para odlazi...a onaj jedini koje je bio sjajan, smenjen da bi se napravilo mesto ovom.....bolje da ćutim...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eh, da, baš me zanima kako li ti je palo na pamet da pokereneš ovu temu?! :liza::kez:

Ja nemam nadredjene :lol:

...ni direktora, ni sefa, nikog :beyond:.

Ali znam mnoge ljude koji se polomise kad su tu sefovi, a kad ih nema "ladovina, muva nema, milina", te mi zato palo na pamet da otvorim temu, da vidim i vase misljenje o tome.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dosadi i to :zeva:.. to.. kad nemaš nikog iznad sebe :zeva:... baš dosadi.

Nit možeš sebi da narediš.. nit sebi da kažeš neću

nit možeš sebi da nagradiš.. nit sebe da kazniš

nit možeš sebi da stigneš na vreme.. nit sebi da zakasniš

nit možeš sebe da ne ebavaš.. nit sebi da poltronišesh

nit mo'š sebi da trepćeš.. nit sebi da se mrshtiš

mslm.. možeš ti sve to.. al' je glupo.

.. s'te strane je baš.. ali baš baaaš dosadno.

Inače, volela sam ponekad u kolektivu da zablistam.. da oborim šefa svojim blistavim sjajem.. i svojom pamechu :roll:

Na ledža :astasad:

baš sam volela.. kad padne* :lol:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Divno je kad nemamo nikog nad glavom dok radimo.

A da li radimo isto kad su nadredjeni tu i kad nisu?

Koje su razlike?

Mora neko i da bude šef...Što se mene tiče autoritet poštujem samo ako za to ima kod mene kredita

Imam samo jednu nadređenu...nije baš da joj se obradujem kada je vidim,ali moram reći da radim još bolje i kreativnije kada je nema.Razlika je u tome što sam opuštenija zato što je ona jedna negativna osoba,a moj posao mi daje širinu i slobodu ,i zaista ga volim,što se ne može reći za neke predhodne...njoj je samo važno da su klijenti zadovoljni,u načelu mi se ne meša u posao...kamo sreće kada bi me više slušaLA,imale bi i tičijeg mleka,pride.

Ima dana i kada me zaobilazi u širokom luku...a zašto zna ona :lol:

Brzo sam shvatila sa kim imam posla,te sam morala postaviti svoje granice,koje ona za sada mudro ne prelazi,shvatila je da joj to nije u interesu,iako je navikla da gazi preko ljudi-ne preterujem kada ovo kažem.

Izmenjeno od strane člana Duga 12
slovce
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Imao sam srecu da u svojoj profesionalnoj karijeri imam najbolje sefove. Nikad nisu visili nad mojm glavom, a uvek su bili tu da pomognu kad zapne. Cak i kada je nastao konflikt, razisli smo se korektno i drzimo i dalje kontakt.

Dve vrste sefova su nezgodni:

1. Sef koji je manje inteligentan od vas i manje se razume u struku (ako nemate srece, bit ce to pravi diletant), koji lize na vise a gazi na nize, i zbog ljubomore i straha prema vasim sposobnostima trazit ce nacina da vas koci, blamira i unisti vase ambicije.

2. Mladi sef, cija je uloga da nadizre vas planski rad, koji morate da zadovoljite. Desi se da je potpuno bezosecajan, ne razume probleme zastajkivanja posla i ne pruza pomoc, samo se poziva na brojke i procente.

Od kada sam i sam sef, ne podnosim dve stvari kod zaposlenih: da slusaju muziku i da se zabavljaju na netu. Mislim da te dve stvari nisu za radno mesto, ruse profesionalni imidz i pretvaraju radnika u nemotivisanu osobu. Na kraju krajeva, ne postoji posao koji se ne moze raditi 8 sati dnevno, a pravi radnik ce uvek znati gde da uhvati kraj posla.:astasad:

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Imao sam srecu da u svojoj profesionalnoj karijeri imam najbolje sefove. Nikad nisu visili nad mojm glavom, a uvek su bili tu da pomognu kad zapne. Cak i kada je nastao konflikt, razisli smo se korektno i drzimo i dalje kontakt.

Dve vrste sefova su nezgodni:

1. Sef koji je manje inteligentan od vas i manje se razume u struku (ako nemate srece, bit ce to pravi diletant), koji lize na vise a gazi na nize, i zbog ljubomore i straha prema vasim sposobnostima trazit ce nacina da vas koci, blamira i unisti vase ambicije.

2. Mladi sef, cija je uloga da nadizre vas planski rad, koji morate da zadovoljite. Desi se da je potpuno bezosecajan, ne razume probleme zastajkivanja posla i ne pruza pomoc, samo se poziva na brojke i procente.

Od kada sam i sam sef, ne podnosim dve stvari kod zaposlenih: da slusaju muziku i da se zabavljaju na netu. Mislim da te dve stvari nisu za radno mesto, ruse profesionalni imidz i pretvaraju radnika u nemotivisanu osobu. Na kraju krajeva, ne postoji posao koji se ne moze raditi 8 sati dnevno, a pravi radnik ce uvek znati gde da uhvati kraj posla.:astasad:

...ima jos jedna vrsta shefova koja ne valja...onaj koji zna,ali se boji svoga direktora...taj nikada nece imati svoj stav,nece moci da uradi posao kako treba,nece moci nista...bice samo kip koji sluzi za zapishavanje ili eventualno da neko obesi kaput o njega...:kul3:...

...Shumice...vidim da si vec prihvatio sve devijantnosti koje shefovsko mesto donosi...sta te boli qrac sta radi tvoj podredjeni ako je posao uradjen kvaliteno i na vreme?...:kul3:...motivacija radnika nema veze sa slusanjem muzike ili dizanjem nogu na radni sto vec sa njegovom platom i korektnim pristupom njegovog predpostavljenog...pravi sef je psiholog,psihijatar,otac i majka...ali to vec dolazi sa iskustvom i genom koji nosis u sebi...:kul3:..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...motivacija radnika nema veze sa slusanjem muzike ili dizanjem nogu na radni sto vec sa njegovom platom i korektnim pristupom njegovog predpostavljenog...pravi sef je psiholog,psihijatar,otac i majka...ali to vec dolazi sa iskustvom i genom koji nosis u sebi...:kul3:..

Ne postoji savrsena motivacija. Nijedna firma ne moze da plati toliko svoje radnike, koliko bi one zelele. Motivisati se moze pojedinas u odnosu na druge, ali grupa se ponasa drugacije. Ona tezi da uspori, da se raskomoti i da sama odredjuje tempo rada. Naravno, slozena je ovo tema, ne bi da elaboriram...

Pravi sef je sve ovo sto si naveo, dodao bi jos i da je sociolog, naime nacin stimulacije i uopste upravljanja u mnogome zavisi i od mentaliteta ljudi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne postoji savrsena motivacija. Nijedna firma ne moze da plati toliko svoje radnike, koliko bi one zelele. Motivisati se moze pojedinas u odnosu na druge, ali grupa se ponasa drugacije. Ona tezi da uspori, da se raskomoti i da sama odredjuje tempo rada. Naravno, slozena je ovo tema, ne bi da elaboriram...

Pravi sef je sve ovo sto si naveo, dodao bi jos i da je sociolog, naime nacin stimulacije i uopste upravljanja u mnogome zavisi i od mentaliteta ljudi.

...mentalitet ljudi?...to sam ti i rekao u predhodnom postu...ako nemas taj gen u sebi,plus nemas zivotnog iskustva,kako ces upravljati grupom koja je satkana od raznih tipova ljudi?...

...moj savet i predlog...zajebi glumljenje policajca...iz iskustva znam da to ne prolazi...kada se kvalitetno uradi posao,nagradi...kada se zajebava,po pichki i dzepu...sve ostalo je gubljenje vremena...:kul3:...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Eh

U dobra stara vremena u bivšoj firmi beše Ok.Posao je bio takav da i nije bio za svakoga pa se tu unapred iskristalisalo društvo.Nije svako za teren i tobla do pojasa,u jesen,a prašnjavi divlji zapad leti.

Šefovsko mesto se dobijalo po iskustvu,išlo se redom,od početne pozicije,kajlanje,pa preko mesta smenovođe do šefa garniture.

Ko je taj sled izdržao i istrpeo pa još i hteo da šefuje posle svega taj je uglavnom i umeo.

Uvek se znalo šta nas čeka dan-dva unapred pa kada jutro rano počne sa "momci do petka smo na....li" zna svako svoje mesto i da mora biti urađeno jer umesto tebe niko to obaviti neće a viška nas nikada nije bilo.

Šef je bio i šef i ortak koji će pomoći i neko ko ti kao klincu na kraju sveta zameni ponekada očinsku figuru.I onaj sa kojim ćeš se posvađati ujutro a uveče ga nabarenog voziti kući.

Dobra stara vremena.Sada je to drugačije sasvim pa je i moj stav drugačiji,uradiš svoje što bolje da ti niko ne može prikenjati i ćao seljaci.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...