Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Poznate ličnosti jako često svojoj deci daju jako neobična imena, valjda iz želje da budu posebna po svemu, pa i imenu. Ponekad su ta imena i interesantna, ali najčešće predstavljaju čisto preseravanje. Neki od primera imena dece poznatih ličnosti:

Apple (jabuka) – ćerka glumice Gvinet Paltrou i pevača grupe Coldplay, Krisa Martina

Aurelius Cy – ćerka manekenke Eli Mekfirson

Bluebell Madonna (divlji zumbul) – ćerka bivše Spajsice, Geri Halivel

Brooklyn (deo Njujorka) – sin Viktorije i Dejvida Bekama, koji takođe imaju sinove po imenu Romeo i Cruz

Fuchsia (minđušica) – ćerka pevača Stinga

Heaven (raj) – ćerka R&B pevačice Lil’ Mo, koja ima još jednu ćerku po imenu God’Iss Love Stone (božanstveni ljubavni kamen)

Hopper (skakavac) – sin glumca Šon Pena

Ireland (Irska) – ćerka bivšeg glumačkog para Kim Besindžer i Aleka Boldvina

Kal-El Coppola (Kal-El je pravo Supermenovo ime) – sin glumca Nikolasa Kejdža

Marquise (markiza, titula engleskih kneževa) – sin repera 50 cent

Ocean (okean) – sin glumca Foresta Vitakera, koji još ima dve ćerke po imenima Sonnet (sonet) i True (istina)

Pilot Inspektor – sin glumca Džejsona Lija

Shiloh Nouvel – ćerka najpopularnijeg glumačkog para Anđeline Džoli i Breda Pita

Suri - ćerka poznatog glumačkog para Toma Kruza i Kejti Holms

Tallulah - ćerka bivšeg glumačkog para Brusa Vilisa i Demi Mur, koji takođe imaju Scout-a (izviđača) i Rumer

Ali ni naši ne zaostaju:

Vila Evanđelina – ćerka Isidore Bjelice i Nebojše Pajkića, koji imaju i sina Lava Grigorija

Anastasija (koje je sad već postalo sasvim uobičajeno ime) – ćerka Svetlane Cece Ražnatović

Atina (glavni grad Grčke) – ćerka Jelene Karleuše i fudbalera Duška Tošića

Danas saznajemo da će se sin Vladimira Stojkovića zvati Lav. :roll:

Davanje ovakvih imena deci za mene predstavlja najobičniju torturu. Deca sa grotesknim imenima će samo biti ismevana od strane vršnjaka, što može ostaviti i teže posledice po njihovu psihu. Šta vi mislite o ovoj pojavi? S kojim neobičnim imenima ste se vi susretali? Da li biste ikad detetu dali jako neobično ime samo da biste ispunili neki svoj hir / učinili ga posebnim?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 52
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Vista jeste lepo i neobično ime ali zamisli ono pod br 4!! Da ti dete zovu "et" ili "manki" ( po Vuku)    Budaletine totalne  

A oni roditelji sto su u Egiptu dali ime detetu Facebook?!?!?! E to je ...bez komentara:uzbud:

​Pitaju cigu koje će ime dati sinu. - Zidan. - Pa kako cigo nema ga ni u jednoj pesmi. - Kako nema. Ima od Zdravka Čolića: "ProlaZidan, prolazinoć, prolazegodine..."

Kod Isidore Bjelice je to verovatno cist egzibicionizam.

Da bude u skladu sa samom sobom.....kakav sesir ..takvo i ime detetu.

Mada je cesce davanje imena u skladu sa vremenom u kojem zivimo.

Sada su to npr. imena Stefan ili Nemanja..

a ranije je svako drugo ime bilo Goran ili Zoran .

Dodao bih jos nekoliko imena ...Burdus , Kasandra , Tarzan , Elvis ...:)

Ovakva imena su sigurno iz nekog drugog razloga :)

Ima lepih imena ili imena kome se nekom svidjaju bez obzira da li su strana i koliko su strana, pa su meni lepa imena na primer Lora , Lara , Lena ..( na slovo L po slucajnom odabiru :) ) a jedan moj poznanik je dao ime cerci Tesa sto mi je isto lepo ime.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Anastasija je odavno uobičajeno ime, grčko koje bi prevedeno na srpski bilo - Vaskrsija. Atina je bre grčka boginja :lol: kao i Nika (Nike), što je za naše podneblje neuobičajeno ali sad ne bih rekao da je i kretensko (dobro Atina je stvarno glupo dati ime detetu).

Emir Kusturica je svom sinu dao ime slovenskog božanstva - Stribor. U mojoj gimnaziji je jedna profesorka svojim sinovima dala imena Konstantin (nisam siguran po kom Konstantinu) i Lukijan (valjda po Lukijanu Mušickom).

Meni je recimo uvek ime Kamenko bilo malo tupavo. :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo još glupljih:

Čedomir Jovanović dobio četvrto dete

Njegova supruga Jelena rodila je devojčicu kojoj su dali ime Anđelija Fej. Čedomir Jovanović i njegova supruga Jelena već imaju troje dece, sina Mihajla Lajfa i ćerke Janu Hart i Zoru Fejt.

Bože me sakloni da sam kojim slučajem otišla na onaj svet nebi znala da se Čedina deca tako zovedu,muke ti ježeve,pa kako ih viku:uzbud:

--- Update ---

A što se tiče imena Anastasija koliko ja znam kazuje nešto tajnovito,verovatno ima veze sa porodicom Romanov koja je pobijena samo je ostala navodno Anastasija,pa zbog toga jer nikada se nije saznalo šta se sa njom desilo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vuk,Vukica...Ta "sumska imena",nekad su davana deci da "ih ne uzme djavo"zbog velike smrtnosti dece...Ali danas zbog brace Grim,deca imaju komplekse...:lol:

Ja imam glupavo ime,ali to je nasledjeno ime :fijuk:

Profesorka u Brodarskoj skoli u Beogradu je imala ime Neobederka:blink: Mozda su roditelji njeni kad su joj davali ime racunali na to da ce biti neki gradjevinski radnik :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni je recimo uvek ime Kamenko bilo malo tupavo. :roll:

Moj se pokojni dejka tako zvao...ajde za Srbiju je i nekako reći to...kad sam ovdje govorila njegovo ime, svi su ga zvali Kremenko. :( Not funny. Kad sam se ja trebala roditi, nisu znali da li sam muško ili žensko, tata je zabranio mami da uopšte ime Kamenko stavlja u razmatranje...srećom nije ni bilo šanse da se tako zovem. :jok:

Ja nisam fan voćkica....Dunja, Višnji, Malina, Jagoda i sl. :pegla:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Od one stare poznate voditeljke Dunje Lango , deca joj se zovu Srna i Istok.

Srna se predstavlja kao glumica a Istok je verovatno na zapadu :)

Meni su lepa i imena Tisa , Tara , Drina ...koja se daju i deci.

Eto , recimo Drina de Niro.

Bas lepo zvuci.

Lepa si mi i ona koja su uglavnom muslimanska Sanela , Selma , Azra (:))

A ne volim ona "vocna " , Jagoda , Malina , Dunja , Visnja.

Iako i moje ime slici tom vocarsko - vinogradarskom stilu ali mi je sasvim u redu.

Dobio ga po dedi po starom srpskom obicaju.

A bas me cudi.

Deda mi bio partizan pa bi pre trebalo da sam se zvao Jugoslav ili Zvezdan npr.:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad se sjetih! Sa mnom je u osnovnu školu išla jedna Jevdokija. E, što može roditelj da te tako obilježi :wacko:

Vizantijska princeza :kez: Žena Stefana I Nemanjića se tako zvala, mada ako je bio taj trip bolje da su uzeli ime Simonida. Samo čekam kada će se roditi neki Ptolomej u Srbiji :hahaha:

Moj se pokojni dejka tako zvao...ajde za Srbiju je i nekako reći to...kad sam ovdje govorila njegovo ime, svi su ga zvali Kremenko. :( Not funny. Kad sam se ja trebala roditi, nisu znali da li sam muško ili žensko, tata je zabranio mami da uopšte ime Kamenko stavlja u razmatranje...srećom nije ni bilo šanse da se tako zovem. :jok:

Ja nisam fan voćkica....Dunja, Višnji, Malina, Jagoda i sl. :pegla:

Da, još kada mi je poznanik pričao da su mu umalo dali ime Cvetko :roll: Ma Kamenko nije baš toliko neuobičajeno, ali mi je ono :lol: sorry :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zašto je Brus Li postao Zoran

05. maj 2011. 10:14 > 10:15

Ime je moguće promeniti nebrojeno puta, sve dok ono nikog ne vređa. Na ovaj korak godišnje se odluči oko 3.000 Beograđana.

v205142p0.jpg

Ilustracija (Guliver/Getty Images)

Beograđani koji su nezadovoljni svojim imenom ili prezimenom mogu ga vrlo jednostavno promeniti uz podnošenje nekoliko dokumenata i trošak od 530 dinara.

Pravo na promenu ličnog imena imaju svi stariji od 15 godina koji su sposobni za rasuđivanje, nisu osuđivani i protiv kojih se ne vodi krivični postupak. Zahtev se podnosi opštini gde je prebivalište, a potrebna dokumentacija je lična karta, uverenje od uprave prihoda da nema poreskih dugova, izvod iz matične knjige rođenih, državljanstvo i uverenje da nema istrage.

Na opštini Novi Beograd ime godišnje promeni oko 350 sugrađana, dok je zahtev od početka 2011. podnelo njih 90.

"Najčešće prezime menjaju žene koje se razvedu, ali ima i slučajeva i zbog promene vere, nacionalnosti ili da bi se uklopili u okolinu.

Takođe, deci menjaju ime zbog utvrđivanja ili osporavanja majčinstva ili očinstva, kao i nakon usvajanje dece, ali u ovim slučajevima moguća je samo promena prezimena", kaže za "Blic" Vesna Galović-Marković, šef odseka za lična prava građana, vođenje matičnih knjiga i izborna prva opštine Novi Beograd.

Ona dodaje da neuobičajena i egzotična imena zatraži poneki umetnik, ali da su uglavnom to standardna imena.

"Draginja je promenila ime u Dragica, Tomislav Leon u samo Tomislav, Boris Aljoš je hteo da bude samo Boris. Neobičan primer je da je Brus Li odlučio da se zove Zoran. Menjaju i prezimena Zaklan i Trtica koja su karakteristična za neka druga područja", kaže Markovićeva.

Osoba koja nakon razvoda želi da vrati staro prezime ima rok od 60 dana da to učini uz samo izjavu matičaru, a nakon ovog roka procedura je standradna uz podnošenje sve potrebne dokumentacije.

Deca mlađa od 15 godina moraju da dobiju saglasnost roditelja i potvrdu odeljenja za maloletnike da su "čisti pred zakonom", ali i roditelji moraju tražiti saglasnost dece ukoliko žele da im menjaju ime.

"Godišnje imamo oko 200 zahteva, a od početka godine 60. Više od polovine su zbog razvoda, ali kao motiv je dovoljno navesti i "lične razloge" i mi u to ne zalazimo. Sećam se neobičnog zahteva da je čovek promenio ime u Alen Delon.

Važno je da se novo ime ili prezime ne kosi sa opštim moralom, nije pogrdno i u suprostnosti sa običajima i shvatanjima sredine. Dosad nismo imali takvih slučajeva, uglavnom odbijamo zbog nepotpune dokumentacije", kaže Predrag Milivojević iz opštine Zvezdara.

Nina (28 ) iz Beograda nije mogla da se navikne na svoje pravo ime Darinka, pa ga je promenila.

"Nazvali su me Darinka po baki, ali su me svi zvali Nina. Polovina rodbine i prijatelja i ne zna moje pravo ime. I profesori u školi su me zvali Nina, na Darinka sam se retko odazivala. Jedino sam na papiru bila Darinka, a zvučno mi to nije pristajalo.

Odlučila sam da ga promenim, jer me malo ko zna kao Darinku, a kada se upoznajem ne mogu reći Nina jer se lažno predstavljam. Tata je bio ljut jer sam nosila ime njegove majke, ali ubrzo smo to prevazišli.

Kad sam se udala na svoje sam dodala muževljevo prezime da potpuno ne izgubim identitet, jer sam udata za Italijana pa bih bila Nina Antonioli, a bila sam Darinka Aleksić. Sada sam Nina Aleksić-Antonioli", priča Nina koja je ime promenila pre nešto više od pola godine.

Iz opština kažu da je moguće da će se neka od dece koja se sada rađaju jednog dana odlučiti da menjaju ime zbog sadašnjeg trenda nazivanja po likovima iz meksičkih ili turskih sapunica.

Takođe, neobična imena koja su u opštinama zabeležena u poslednje vreme su Vodan, Narta, Oprolećovana, Kiša ili Obilić, pa je moguće da deca neće naći razumevanje za želje roditelja, piše "Blic".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Ljudi se malo zezaju sa svojom djecom dajuci im pomalo cudna imena...:blink: kad su tako pametni sto sebi ne prediju ime u ovo ili ono...mada im u jednu ruku izavidim na hrabrosti...:)

U BL pokojni poznati sportski novinar se zvao Limun...

Sluzio sam vojsku sa likom koji se zvao Svemir iz Sinja je bio...( i kad smo ga pitali iz zeze po kome je dobio ime...kaze po nebeskim prostranstvima... :kez:)

A radim neki posao gdje su mi imena ljudi stalno pred ocima...citava baza podataka...u pocetku je bilo interesanto ali poslije se covjek navikne sta li...

Uglavnom zapamtio sam dva imena u kombinaciji sa prezimenom...

Šošo Jošo...

Trendanfilka Kenjalo...

Malko smiješno...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...
  • 7 meseci kasnije...

Sve češće se rađaju mali Fejs, Lajk, Tviter

09. april 2013. 12:28 > 12:34

Da li zaista toliko volite internet i društvene mreže da biste i svom detetu dali ime po nekoj od njih? Neki roditelji su to već uradili...

v285571p0.jpg

Ljudi svoje građanske i druge slobode, vole da iskažu i potvrde na razne načine. Recimo, davanjem neobičnih imena svojoj deci.

Mislili smo da danas više ništa ne može da nas iznenadi, ali da neko nazove dete po “@“ simbolu, koji se koristi za pisanje mejlova (i u slengu na četu), nam je potpuno neočekivano!

Dete kojem su roditelji dali ime Et rođeno je u Kini. U engleskom jeziku, kao i u srpskom, naziv Et nema nijedno drugo značenje osim za simbol “@“, ali u Kini navodno znači “voleti ga“.

Ime - Verzija 2.0 je sjajna zamena za ime - Junior?! Nama nije, ali roditeljima iz Mičigena očigledno jeste. Ne želeći da im muško dete bude poznato po imenu Džunijor (Junior), dali su ime Džon Blejk Kjuzak 2.0. OK, sada ga sigurno neće zvati Džunijor...

Koliko volite Windows Vistu? Iako je mnogima donela samo frustracije i nestabilan rad, jednom Amerikancu upravo ta verzija popularnog OS-a učinila se savršenom kao ime za njegovu ćerku. Tako je na svet došla i Vista Avalon Simser!

Siri, kakvo je vreme napolju? Oh, izvini kćeri, mama je mislila na telefon. Do ovakve zabune može doći u porodicama u kojima se deca zovu isto kao i iPhone "sekretarica". Ime Siri je u poslednje vreme postalo veoma popularno za novorođene devojčice u SAD.

Gospodin opsednut internet marketingom, Vajld Elijas Kai, nazvao je svog sina po omiljenom pretraživaču: Oliver Google Kai.

Imamo i Facebook na listi, ne brinite! U Egiptu je jedan mladi par svoje dete nazvao baš po toj društvenoj mreži.

“Lajk, aj Lajk ju!”, očekivano, inventivni roditelji nisu preskočili ni “Like” sa Facebooka, pa je jedna devojčica nazvana po opciji sa Fejsa.

Za #Hashtag na Twitteru ste sigurno čuli. A da li ste čuli za devojčicu koja se tako zove? Da, imamo i nju.

Ovo je samo deo imena do kojih je portal Mashable došao tokom svog istraživanja neobičnih imena u svetu, koja su inspirisana terminima sa interneta.

Trend neobičnih i potpuno otkačenih imena najduže gaje poznate ličnosti, koje svoju decu zovu imenom plaže, omiljenog čarobnjaka i drugim.

Tokom trajanja Olimpijskih igara u Kini deca su dobijala imena po sportskim disciplinama, maskotama i sportistima. Kod nas, u Srbiji i Beogradu, ekstremnih primera, poput Heštag još uvek nema. Milica i Luka su još uvek “in”.

Da li biste vi svoje dete nazvali nekim od termina sa neta? Da li bi to bio mali Facebook ili Fejsbuk? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...