Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Zbog prirode svog posla često sam u prilici da čujem razna imena i

onda se uvek zapitam šta je roditelje asociralo da daju svojoj

deci neka neobična i smešna imena.

Verujem da za njih to ima veliki značaj čim se odluče da zanavek obeleže svog mališana.

Pa tako jedno od smešnijh koje sam čula je i ime Stojadin...verujem začet u "stojadinu"

il' rođen na putu do porodilišta u "stojadinu" il' je te godine proizveden new car marke "stojadin"

...mislim koje bi drugo logično objašnjenje bilo?

:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 52
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Vista jeste lepo i neobično ime ali zamisli ono pod br 4!! Da ti dete zovu "et" ili "manki" ( po Vuku)    Budaletine totalne  

A oni roditelji sto su u Egiptu dali ime detetu Facebook?!?!?! E to je ...bez komentara:uzbud:

​Pitaju cigu koje će ime dati sinu. - Zidan. - Pa kako cigo nema ga ni u jednoj pesmi. - Kako nema. Ima od Zdravka Čolića: "ProlaZidan, prolazinoć, prolazegodine..."

Zbog prirode svog posla često sam u prilici da čujem razna imena i

onda se uvek zapitam šta je roditelje asociralo da daju svojoj

deci neka neobična i smešna imena.

Verujem da za njih to ima veliki značaj čim se odluče da zanavek obeleže svog mališana.

Pa tako jedno od smešnijh koje sam čula je i ime Stojadin...verujem začet u "stojadinu"

il' rođen na putu do porodilišta u "stojadinu" il' je te godine proizveden new car marke "stojadin"

...mislim koje bi drugo logično objašnjenje bilo?

:hahaha:

Koliko ja znam, Stojadin i Stojadinka su imena od mnogo pre no što se legendarna Zastava 101 počela proizvoditi u Kragujevcu. Ono, nama neobično zvuče, ali nisu nastala kao nadimak za automobil.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Možda sam malo staromodan ili obziran, ali ja niti jedno jedine ime zaista ne smatram glupim. Jer, ne zaboravimo, OMEN EST OMEN, odnosno ime je sudbina (znamenje). Bar su tako govorili stari Rimljani. Dakle, naš "ukus" je, čini mi se, ponekad problematičniji nego sama imena...

Poznavao sam čoveka koje se zvao Pravda. Moj prijatelj je imao druga u razredu (u Crnoj Gori) koji se zvao Turčin. Čuo sam da postoje muške osobe koje se zovu Nevad (trebao je biti curica i čekalo ga je ime Nevada, jer je tata voleo Divlji Zapad), Mojmilo (po olimpijskom selu u Sarajevu), Snježan... Od dama sam upoznao, recimo Sunčanu, zatim Negdi (negde), Ganu, April...

Pomenuo bih da sam kao dete mislio da imam žešće glupo ime, i da nije baš u mom razredu bio jedan moj imenjak, koliko se sećam, jedini vlasnig tog imena u čitavom naselju bio bih ja. To me je malo tešilo, ali kada sam poodrasti shvatio sam da to i nije baš toliko važno, a sada mi je neobično drago što nosim ime svog dede i to onakvo kakvo je...

Izmenjeno od strane člana Apolodor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...

Tokom prošle godine:

"Najčešća muška imena su još Maksim, Andrija, Andrej, Kosta, Luka, Strahinja, Sava. Imena se daju sve više prema verskim slavama ili svecima, na primer Nikola," navodi Đikićeva.

Najčešća ženska imena su Lana, Lena, Lenka, Una, Mia, Tea, Ana, Mina, Neda, Nika, Kalina. LINAK

:celepenka:

Muška neću komentarisati, žensko ama baš nijedno ne bih dao svojoj hipotetičkoj ćerki. Ana bi eventualno moglo da prođe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako neko moze dati ime prema slavi..."Casne verige" ili "Sveti vraci" kakva glupost...

...prema imenima svetaca moze...ali i ime npr. Nikola...koje se cesto daje...kako ova Đikićeva navodi... je starije od sveca Nikole...tj. prije je postojalo ime Nikola pa je tek onda bio svetac Nikola...tako da ni ovo nije bas sretna izjava...ono...:)

Ne treba mi istrazivanje da bih vidio kakva se imena sada daju...sada su u modi stara srpska imena koja se sada cesce daju nego prije 20-30 godina...kad su bili u modi Gorani Zorani Dragani Milani Jugoslavi Slobodani i ostala neutralna imena...pa se lagano krenulo sa starijim imenima ali koja su bila onako...sik...kao Stefan pa i Nemanja...onda su krenuli Marko i Lazar...onda nekoliko godina najezda Filipa i Aleksandara...da bi se sad ocepilo kako ova navodi sa ovim i slicnim imenima...jos samo cekam da se pojavi Djuradj...:)

Inace meni su sva gore pobrojana imena...neko manje neko vise...lijepa...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neki prijatelji moje sestre imaju troje dece. Devojcice se zovu Iskra i Kiša, a decak se zove San. Po mojoj sledeci bi bio Oblak. Sem toga, ono najsvezije sto se imena tice u mojoj okolini su Dina, Tisa, Obrad, Kosta, Matea, Zoja, Lav... Ja volim kratka imena, al ovo nije moderno, ovo su ruzna imena...Ne znam sta li ti roditelji misle.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni više ni jedno ime nije neobično.

U svakoj generaciji imam bar po jedno ili dva neobična imena, tako da mi je sve "normalno" :hhh:

Na mojoj listi neobičnih imena i dalje vode Naitije i Alegra. :kez:

Ono što je moj "problem" je što mi po nekada neko dete "ne liči" na svoje ime. :hhh:

Da pojasnim...svako ime (u mojoj glavi) ima neke karaktersitike, i uglavnom je tako. ...i onda mi se pojavi na primer neki Dimitrije koji "nije Dimitrije" nego Uroš i gotovo!!

Duuugooooo vremena mi treba da "to telo" spakujem u "to ime" :hhh:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neki prijatelji moje sestre imaju troje dece. Devojcice se zovu Iskra i Kiša, a decak se zove San. Po mojoj sledeci bi bio Oblak. Sem toga, ono najsvezije sto se imena tice u mojoj okolini su Dina, Tisa, Obrad, Kosta, Matea, Zoja, Lav... Ja volim kratka imena, al ovo nije moderno, ovo su ruzna imena...Ne znam sta li ti roditelji misle.

Znaš kako, šta roditelji misle?

Žele da daju svom čedu najlepše ime na svetu.

A da li će to nama da zvuči ovako, ili onako - to je već naš problem.

Meni je bilo neobično, kada je drugar sinu dao ime Lav.

Jao.. Bane.. šta učini :lol:

Ali vremenom se navikneš. Gledaš malca kako raste i vidiš da mu nijedno drugo ime ne bi pristajalo.

Svako ime ima svoju simboliku.

Ja sam, kao i svaka mama guska, želela da zaštitim svoje čedo na sve moguće načine,

tako da je micek da je bilo poMom mogao da se zove Vuk.

Da se žMu pitao, zvao bi se Zvezdan.

Došli smo do solomonskog rešenja.

I sada vidim da nismo pogrešili, i da miceku ime koje nosi baš pristaje.

Samo neka se rađaju, imena biraju roditelji,

eventualno kumovi (meni je moj kum na krštenju dao ime Paraskeva - iz čistog zezanja :lol: )

a u krajnjem slučaju,

ako deca, kada ''malo'' porastu, mogu da ih promene.

Sve rešivo. Zar ne? :)

Jeste, možda ja imam previše liberalne stavove i po ovom pitanju,

svesna da će imenom (neobičnim po nečijim merilima),

koje malci dobiju rodivši se, da budu ''obeleženi''.

No, sve to ima svoje.

Roditelji znaju zašto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E upravo tako Gogo.

Ovi moji se dogovoraju oko imena, ja samo ćutim i slušam.

Sećam se kako je meni bilo kada je trebalo izabrati ime detetu.

Kako su svi "imali ideju" i dobro obrazloženje, zašto baš to ime.

Nisam se dala ni za šta na svetu.

Sada?

Ćutim i čekam konačni izbor.

Ja sam sebi izabrala, sad neka oni biraju.

Ja ću beburu voleti ma kako se zvala..i naravno da ću je/ga razmaziti!! :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne sećam se da li sam ovde pisala na o ovom događaju a iskreno govoreći mrzi me da listam unazad...(mada i nema puno strana...ali mrrrrrrrrrrzi meeeee). Dakle...

Onomad davno, pojavio se Hary Potter, zaljubio se u Hermionu...

Dete iz moje grupe steklo sebi idola-Harija...mama u drugom stanju, rodiće se seka...kako će se zvati?? "HERMIONA!!!"-dete ni da čuje za neko drugo ime!!

Mama i tata kume, mole, preklinju...ne pomaže ništa!!

"Ili Hermiona ili nikako drugačije!!"

Tada smo kuma i ja radile zajedno, mama nas moli da spasimo situaciju i utičemo na dete i "preobrazimo ga" :hhh:

Jedva smo nekako zajedničkim snagama uspeli da ga ubedimo da mu se seka ne zove tako.

"Izaberi bilo koje drugo ime a mi ćemo je svaki dan zvati Hermiona, i samo tako i nikako drugačije!" :hhh:

I dan danas, u šali zovemo je Hermiona a njen brat, sada već mladić nam prebacuje da smo ga prevarile jer je mala "prava veštica Hermiona" i da joj baš leži to ime :hhh:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Moja prijateljica okačila na fb,

pa da vam prosledim...

Među najneobičnijim imenima koja su u registre novorođenih proteklih godina upisivali matičari beogradskih opština su: Dinarko, Brusli, Gricko, Marklen, Edip, Ruzvelt, Svilenko, Ronaldo, Tarzan i Oblak. Devojčicama su davana imena: Čajka, Bogorodica, Odiseja, Paloma, Bistra, Metka, Čarna, Lutka, Olimpijada. - pod hitno ukinuti turske, španske, indijske, i srpske serije!

Na ove bisere, zaista nemam komentar :ajme:

o čemu li su mislili roditelji... tj da li su uopšte mislili šta rade svojoj deci?!?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Bas nesto razmisljam, kako su nekad Ksenija i Sabina bila skandalozno neobicna imena. Ljudi se krstili kada su naculi da je neko tako nazvao svoje dete, ne predvideci nista dobro deci sa takvim imenima. Sada su vec skoro izasle iz mode... Svaka generacija ima svoja popularna imena a u ljudskoj prirodi je da mladi izbegavaju ono sto im roditelji vole. Posledica procesa odvajanja... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

Ja sam se ubedljivo najvise smejala novinskom clanku gde je dato pojasnjenje poreklo "izvornog" (u ovo sam mogla da se kunem), romskog imena Jamezdin. James Deen pa kad to izgovoris brzopotezno...:smeh:

​Pitaju cigu koje će ime dati sinu.
- Zidan.
- Pa kako cigo nema ga ni u jednoj pesmi.
- Kako nema. Ima od Zdravka Čolića: "ProlaZidan, prolazinoć, prolazegodine..."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Ovo je verovatno više  za rubriku “Verovali ili ne”… Pročitajte 10 najgorih imena dece, verujemo da ćete se dobro iznenaditi kada pročitate.

1. Lajk (Like)

Mala Izraelka nazvana je po Facebook opciji like. Ove godine mnogo ljudi je “lajkovalo bebu Lajk“.

2. Fejsbuk (Facebook)

Najpopularnije društvena mreža je doprinela stvaranju još jednog imena u krštenicama. Devojčica iz Egipta dobila je ime Fejsbuk 2011.

3. Gugl (Google)

Sada već šestogodišnji Gugl je Šveđanin, a internet pretraživač po kome je dobio ime poželeo mu je da drugari u školi ne budu okrutni prema njemu.

4. @

Muška beba u Kini je nazvana po ovom simbolu iz e-mail adrese. Nije poznato da li je kineska vlada to odobrila.

5. Vista

Četvorogodišnja Kanađanka zove se Vista kao operativni sistem Windows Vista.

6. 2.0

Krajnje originalna zamena za Junior ili II. Naime, Amerikanci su svog sina, 2004. godine, nazvali John Black Cussack 2.0.

7. Annanova

Holanđanka, koja sada ima 11 godina, zove se isto kao tadašnji popularni sajt.

8. Trendi

Ime Engleza rođenog ove godine izvedeno je od “Trending Topics” na Twitteru.

9. Iuma

Mnogo dece u različitim zemljama nosi ovo ime koje je akronim Internet Underground Music Archive.

10. Dovahkiin

Pre nekoliko nedelja dvoje Amerikanaca dalo je svom sinu ime po junaku video igrice.

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...