Idi na sadržaj

Znam da me lazes


Preporučene poruke

"koliko dugo trebate dozvoliti nekome da vas laze, pre nego mu kazete da ste svo vreme znali istinu"

naisla sam pre neki dan na ovu recenicu i malo razmisljala, pa dosla do zakljucka da ne mogu ja da to dugo trpim. Pre svega ne zelim da trosim svoje vreme na nebitne stvari i da me neko zamara sa svakodnevnim serviranjem lazi.

Ako znam da me laze, imam dokaze - onda sve lepo kazem u lice i tacka.

mislim nema potrebe da se oboje mucimo - on/a da smislja svaki dan nove lazi, a ja da slusam gluposti. :kez:

A ima ljudi koji postupaju suprotno.

A vi? Koliko dugo mozete trpeti da vas neko laze (iako znate istinu) pre nego mu saopstite da se dzaba trudio :lol:

I vredi li uopste svesno dozvoliti nekome da vas laze?

Izmenjeno od strane člana Malena
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko koga tu laže?

Može da me laže, do mile volje, nasmejaću se...

neke dečije boljke se moraju ''odbolovati''.

Možemo ih nazvati i fazama, dok ne pokažem zube :osmeh:.

Ne osećam se kao neko ko trpi.

Malo je osoba u mom okruženju, koje su sklone lagarijama.

Znaju na čemu su sa mnom :kez:

Lako je njima sa mnom, a teško je meni sa sobom... a i predsobljem :hahaha:

Može šta hoćeš... ali ne i dokle hoćeš...

Da.. pre bih se zapitala koga osoba, koja laže, laže? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj...nacuila sam da treba se cesto praviti blesav,ali kao i sve ima granice. Danas je kultura takva i uvek bila,da je propletena lazima,hajd kulturnim lazima. Mene to vise nerivra,nego da me neko namerno i svesno laze oko gluposti. U takvim trenucima pustim neko vreme,a onda mu iznesem sve sto je slagao. Mozda cudno,ali uzivam da na kraju saspem sve u facu i da zavlada tishina,to je jedini razlog sto trpim. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

A vi? Koliko dugo mozete trpeti da vas neko laze (iako znate istinu) pre nego mu saopstite da se dzaba trudio :lol:

I vredi li uopste svesno dozvoliti nekome da vas laze?

:jok:

Ne dozvoljavam laž.

Tražim iskren odgovor na sve.

Ako je to neko do koga mi je stalo.

Ako to neko svesno radi, krije od mene, a ja to saznam...

ne valja... bolje će proći ako odmah izađe ispred mene sa priznanjem...

Kako reče Valter, pamtim to, mogu (možda) oprostiti i preći preko toga, ali pamtim sve...

I nikada više ne može biti isto...

Jednom izgovorena laž, ostaje tu, zauvek... ne može se povući :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Laz je nezgodna stvar. Stvara teoriju zavere, pa fobije, pa komplekse. Sumnja da neko laze je nesigurnost.

Koliko treba da me lazu? Dok ne budem 100% siguran da je nesto laz.

Jer moze neko i da me laze, a da tvrdi da me ne laze. Sta onda?

Moze, je li, da se stvarno desi da neko zakasni autobus i da propadne asfalt pod njim i da upadne u procep dubine 10 metara i da sve to prezivi. Ne mora to da bude laz.

Ja sve poverujem, jer sam blesavi borac za pravdu i iskrenost i bolje da pustim jednog lazova da prezivi, nego da kaznim nekog nevinog. Zar ne? :roll:

Stradat ce samo moje srce... kao i uvek... nada ce jedino ostati... ta prokleta klopka, neprestalno preispitivanje, trazenje istine: mozda me i nije lagala, mozda je samo sasava, mozda se samo igrala, mozda bla bla...

Neko je jednom rekao: Dobro pazite sta cinite drugome. Mozete da povredite andjela!

Laz je odlican nacin za to!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izbegavam ljude koji lazu.

Imam neki *moj osecaj* da ljudi koji lazu donose nevolje,traceve i zacas posla si u nekom sr@nju.

Ne volim laz.

Ne podnosim laz.

Vise volim i da me zaboli istina nego da me lazu,mazu,a sve pod izgovorom *Nisam imao srca ti kazem istinu....*

Zato sam valjda dosta ljudi skartirala jer lazu za sve i svasta.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vise volim i da me zaboli istina nego da me lazu,mazu,a sve pod izgovorom *Nisam imao srca ti kazem istinu....*

.

:dry:

Upravo tako, lakše se nosim sa istinom, koliko god me bolela i povredila, lakše je, nego ostaviti laž da traje... ne valja, jer kad tad pucam po šavovima :uredu: a onda mogu da napravim samo veću i težu stvar nego kada blagovremeno saznam.

I dalje, laž ostaje, uvek je tu, kao činjenica da me je taj neko slagao, ''prećutao'' istinu i misli da je to ok :dry: a nije... jer ja sam i dalje nepopravljivi optimista sa rozlim naočarima i kroz njih posmatram svet... zato pad više boli... valjda...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:mikrofon: 'Lazi, lazi, lazi me, ti to radis najboljeee' (by Alka) .......... One lazi koje prozrem (tajnim detektivskim metodama :strikeraj:), odmah, na licinO mestA, 'razmotavam'. Sta, kako, zasto ... razloge na videlo, pa da vidimo ... banalne - banalizujem, opasne - analizujem ... 'i kom opanci, kom obojci' ... bez drame... :bajk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni je svejedno, msm, ja sve prihvatam kao istinu. Ako si to i to rekao, ti stoiš iza toga i tebi će se obiti o glavu.

A ako znam da laže, tek tada volim da pustim da to traje. Posle samo trepnem okama :treptrep: i okrenem leđa.

Sve ovo prethodno navedeno važi ako sagovornik nije neko meni jako blizak u određenim situacijama ili moje dete u svakoj situaciji. ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

E Smuco koliko puta sam videla i cula ljudi bezbroj puta ponove laz i ona postaje istina na koju se pozivaju.

Dzabe sto ja znam....ubedili vec 50 naivnih,koji oni veruju.

Mnogo puta sam se zestoko zajebala pa rekla golisavu istinu...e kako ljudi ponekad vole i da ih lazes,da cuju ono sto prija uhu,pa makar i laz bila.

I dalje govorim istinu a lazove namirisim izdaleka pa ih izbegavam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...

...obično su to bile neke sitne laži,tipa preuveličavanja neke situacije i malko dodavanja :smeh:

.. to sam pripisivala želji za isticanjem i nekoj vrsti beznačajnog kompleksa....naravno sve to tolerišem dok je i ljubavi prema toj osobi.Uopšteno sam sklona da prihvatam ljude onakve kakvi jesu sa svim svojim manama i vrlinama,tako da nemam neki problem u vezi s'tim.Čak štaviše bude mi nekad i simpatično kad neko krene s'pričom avioni/kamioni,kule i gradovi...sve dok se ne družimo često.....i dokle god to ne prelazi u neku patologiju.U tom slučaju...čao,kažem.

Izmenjeno od strane člana DzeS
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Nedavno me jedna, meni (hvala Bogu) vise nebitna osoba u zivotu bezobrazno slagala u lice..i to joj nije prvi put...drugi-treci mislim. Ja je gledah i ne verujem sta izlazi iz njenih usta jer je istina bila tako ocigledna, ispred nas. Nisam imala snage, volje, zelje da je demantujem. Nervira me..izbegavam je...samo joj se iz kurtoazije javim i "odrzavam" takav odnos - mooozda bih je jednog dana mogla i iskoristiti za nesto...pa nevino i naivno :sutoguz:aw7zig.gif

Tako ja sa likovima nebitnim u mom zivotu.

Ovi drugi, vazni i bitni...nikad nisam osetila da me lazu.. onako zapravo... "na veliko". Zasto bi?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Ne podnosim laži.

Nijednu... ni onu drsku, gledajući u oči,

ni onu belu, kobajagi naivnu...

Svaka laž vremenom ispliva na videlo

i što je duže bila skrivana, gore su posledice...

Lepše je i lakše živeti bez toga, 

zato i ne dopuštam da neka laž dugo opstaje, 

nego dam na znanje da sam potpuno svesna o postojanju laži....

Pa, kako god posle bilo... :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...