Idi na sadržaj

Utisak Nedelje


Preporučene poruke

  • 4 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Gledao sinoc pri kraju a kraj je bio dobar.

Analiticar Djordje V. pita Djilasa :

' jel istina da je ovaj most koji se gradi najskuplji na svetu ?'

A Djilas odgovara:

'Pustite nas da izgradimo taj most.

Pa uzmite vi i napravite 3 mosta.

I ne kosta 401326.572 evra.

Kosta manje.

I i gradjani ce biti ponosni sto imamo novi most posle 40 godina.'

Pa onda pita voditeljku ' jel ste vi napravili neki most u zivotu ?'

A Olja kaze vispreno :' mi pravimo samo mostove medju ljudima ".

Lepo je to kada znas da se nijedan Evro nece izgubiti.

Nijedan nece pasti u ........u reku :kez:

Svaki evro ce otici za svaki miliimetar mosta

a poslednji evro za poslednji miliimetar mosta.

Mnogo milimetara pa mnogo i Evra.

Zato toliko i kosta:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ove nedelje nisam imala signala pa nisam gledala,al biće repriza *ebeš selendru i nedođiju.Al prošlonedeljni utisak je bio fijasko smejala sam se,kada je Olja pitala misje Vuka Jeremića jeli zna kako se zove kompozitor kome je podignut spomenik u N.Sadu blejeo je i ostao zatečen,blenta:hahaha:pa pojma nemam veli.

E stvarno postajemo banana država.Jadna naša dolazeća generacija.Sada će na času muzičkog moći da idu u obilazak azerbejdžanskom kompozitoru mislim spomeniku.E Vuče,Vuče kako to nisi savladao.:uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...ako zelis da se samopovredjujes...lakse je uzeti zilet i seci se svuda po telu...manje su posledice nego slusati i gledati Vuchica...Acu...vecitog protivnika "rezima"..

A ne.

Malo slusam jedne pa druge pa su mi malo jedni u pravu pa su mi malo drugi pa sve izpocetka.

Tko se nije bar jednom samopriklao tupijem predmetom taj ne zna sta je mazoxizam.

Nisam gledala sinoc Djilasa, nisam bila uz TV ali sam bacala povremeni pogled na finale velkog brata.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...
  • 2 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Kad već prošle nedelje nisam stigla.. jučerašnjom reprizom dođoh do ovonedeljnog utiska

"Kvadratura kruga" :srce: Duško Radović

no mi se učini' :cesces: da sam u matijinim (špiclovskim) očima i par puta u rečima prepoznala nagoveštaj nečega

zbog čega sam sinoć mogla na prečac da ga iZkalašnjičim :kalas:

a možda sam i pogrešila

možda je i dobro što sam prespavala.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Ko i kako?


Meni ipak to više liči na interno prepucavanje između Verana i Olje (B92 i Mreže) zbog termina i gledanosti, a sve to naravno u vezi sa parama. "Utisak nedelje" je i onako u poslednjih par sezona izgubio na svojoj britkosti, važnosti, gledanosti... Tako da i ne znam ko bi od političara imao valjan razlog da je zabranjuje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Olja Bećković se, izgleda, ne snalazi u novim okolnostima posle promene vlasti. Njena emisija je oduvek najviše i jedino zavisila od "kvaliteta" njenih gostiju, a nikada od nje same, što je, priznaćete, za novinara dosta nezgodno tako da (neke) pogodnosti (političke, naravno) koje je svojevremeno imala ne mogu više uticati na njen status na B92, jer ona, po meni, nikada i nije bila prava novinarka ili bilo kakvi iole kvalifikovani društveni hroničar, a posebno ne stručna u poslu koji je radila.

 

Kada sam rekao "kvalitet" njenih gostiju prvenstveno sam mislio da je njihov rejting obično bio viši u nekom političko estradnom smislu nego u smislu istinskog društvenog autoriteta koji su imali, mada su, mora se priznati, i pravi znalci gostovaliu njenim emisjama.

 

Ponašanje (bar ja tako mislim) koje je ispoljila u brojnim emisijama nije joj bilo često niti tolerantno, niti civilizovano, a neretko ni pošteno. Sećam se jednom posle ko zna kojeg prekidanja u izlaganju, njen gost Aleksandar Tijanić, je zastao i direktno joj se obratio sledećim rečima:

 

- Da li je moguće da ste vi genetski potomak najumnijeg Srbina?

 

Pokojni Tijanić je tada sve rekao i ja nemam više šta da dodam...

Izmenjeno od strane člana Apolodor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

TV b92 je skinula emisiju i ponudila im je emitovanje na kablovskoj b92 info, što je ono...  :roll: pa u suštini je isterana sa 92-ke.

Moram priznati da me je O.B. ne mali broj puta iritirala, nervirala, baš zbog ovih stvari što je Apolodor napisao. Pa i do te mere da sam menjao kanal na pola emisije uz sočne psovke. Kapiram ja da je kvalitet emisije dosta pao, pa i gledanost ali meni tu nešto smrdi. Da je bar dobila drugi termin zbog lošije gledanosti. Ovako Matić sa jedne strane tvrdi da je emisija simbol njegove televizije, sa druge strane gasi emisiju.  :trt:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Intervju za Politiku:

 

 

 

ИНТЕРВЈУ: ОЉА БЕЋКОВИЋ, аутор емисије „Утисак недеље”
Зашто сам забрањена
Једина лепа вест је откриће да се у тој спрези власника медија и власника државе дата обећања поштују и испуњавају


„Утисак недеље”, вероватно једина ТВ емисија којој није потребно објашњење или жанровско сврставање, почињала је речима: „Утисака пуна глава, утисци нису досадни”.

Када је у петак увече управа Б92 саопштила да се та емисија одлаже до даљњег а ауторка чувене емисије Оља Бећковић да је емисија забрањена, створен је још један велики медијско-политички случај.

Разговор с Ољом Бећковић почињемо питањем којих утисака је пуна њена глава.

– Имам утисак да је у саопштењу које је издала пи-ар служба Б92 дошло до две озбиљне грешке у куцању. Тамо се наводи да се емисија „Утисак недеље” одлаже до даљњег. Права реч је да је емисија забрањена. Каже се да сам одбила договор, истина је да сам одбила ултиматум или уцену, коју већ реч више волите.

Које аргументе је пословодство износило у преговорима с вама и како сте ви те аргументе тумачили? Како се догодило да „Утисак недеље” постане препрека за развој, реформе програма телевизије чији је био заштитник знак?

Уместо аргумента, постављен је јасан ултиматум. Савременим језиком уцена то гласи овако: Имамо упутство да емисија не може да крене да се емитује док не потпишеш да од 3. новембра прелазиш на инфо канал. Сви покушаји да добијем било какав сувисли одговор на питање зашто ме уцењују на тај начин остали су безуспешни. Нисам имала никакав оригинални захтев, осим да пословодство поштује уговор који имам до марта.

А та образложења да би ви заправо требало да будете окосница новог канала?

Бесмислене приче о томе да власник жели да изгради инфо канал и да ми понудом да баш ја будем пионир на непостојећем кабловском каналу чини велику част, нисам успела да протумачим другачије него да га је неко погрешно обавестио да немам мозак. Каприц да ми се забрани да радим емисију док не потпишем да страшно желим да ме од новембра више нико не гледа не умем да разумем другачије осим да је и власник од неког добио упутство да морам да будем склоњена. Једина лепа вест је откриће да се у тој спрези власника медија и власника државе дата обећања поштују и испуњавају.

Шта се то догодило после емисије у којој је гост био Владимир Поповић Беба, а пре него што је отказана наредна емисија у којој је требало да гостује министар културе Иван Тасовац? Јесте ли то доживели као очигледан политички притисак или су вам у управи ТВ понудили неко логично, прихватљиво објашњење?

Ових дана из разговора с разним људима откривам да сам једна од ретких која још тада није разумела да је емисија скинута и да сам последњи пут рекла лаку ноћ из студија Б92. Дванаест година уназад, по уговору, емисија иде до 15. јула, па поново креће 1. септембра. На крају последње емисије, 30. јуна, најавила сам да следеће недеље гостује министар информисања и културе Иван Тасовац. Два дана касније сам обавештена да је време да идем на распуст, односно да ми се сезона скраћује за две емисије. Будући да имам слаб таленат да се сећам глупости, заборавила сам аргументацију. Пред почетак јесење сезоне, десило се исто. Јављено ми је да сам слободна још три недеље и да је 21. септембар идеалан датум за почетак. Пет дана пре тог датума позвана сам на састанак где ми је без икакве најаве уручен ултиматум да се у року од 24 сата изјасним о инфо каналу.

Јесте ли у свему што је претходило одлуци да се „Утисак” не емитује видели јасан политички рукопис и како бисте га ви дефинисали? Да ли вам је неко из управе телевизије рекао да има проблеме с Владом или Вучићем због вас, емисије?

То ми је речено небројено пута, најчешће петком кад се објаве гости.

Ако је било тих притисака, скидања емисија, остаје нејасно зашто о томе нисте обавестили јавност?

Нисам обавештавала јавност зато што ми је било важније да притиске побеђујем својим радом и неодустајањем од начина како правим емисије. Поред тога, нисам желела да угрозим радна места људи чији је посао био да ми преноси ставове кабинета.

Како одговарате на оцене да ваша емисија није жртва неког политичког центра моћи већ закона тржишта које је на Б92 увео и „Великог брата” и читав низ наводно популарних и истински бесмислених емисија, па је „Утисак недеље” остао само реликт прошлости, инцидент између две лагане, булеварске емисије? Да ли вас је убила „тешка реч”? Или је можда само телевизију притиснула тежина економских интереса њених власника?

Ових дана слушам цинична објашњења да нисам разумела да су прошла Титова времена, да је телевизија приватно власништво, да власник има сва права да мења концепције, а нарочито да су економски интереси приоритет. Слажем се са свим, једино баш нисам уверена да су прошла Титова времена. Уз то, имам неколико питања на које нисам успела да добијем ниједан одговор који није увредљив. Који би то био пословни интерес да се најгледанија и најисплативија емисија пребаци на непостојећи канал? Како да разумем економски интерес кад ми се нуде знатно бољи финансијски услови за прелазак на канал без гледалаца и оглашивача? Да ли су покушали да ме купе? Ко ме је толико потценио да је помислио да могу да прихватим тако непристојну понуду? Да ли је уопште постојала искрена намера да се направи јак инфо канал, како нас убеђују? Који је то медијски геније који верује да телевизија може да се изгради за четири недеље и да постане конкурентна? Зашто је одбијен мој предлог да потпишемо протокол о добрим намерама, да сам спремна да пређем на инфо канал оног часа кад се изгради и кад тамо пређу и све друге информативне емисије, „Инсајдер”, „Кажипрст”, „Вести”? Да ли се гради телевизијски канал или самица за мене? Да ли ме то шаљу на друштвено користан рад?

Годинама водите вероватно најутицајнију политичку емисију на телевизији. Какве сте поруке од разних лидера добијали и како бисте, укратко, упоредили медијске слободе за време Милошевића, Ђинђића, Коштунице, Тадића или Вучића?

Најбаналнијом и, како то често бива, најтачнијом реченицом: „Ово никад
није било”.

Б. Бачевић
објављено: 28/09/2014

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pošto 84.99% vlasništva ima fantomska Astonko Holdings Limited, Papadopulos odlučuje, ne verujem da Matić ima ikakav uticaj na to da li će Olja na Info kanal, na Pink ili negde drugde. O Stefanosu Papadopulosu ne mogu baš ništa da iskopam, osim da je vlasnik TV Makedonija u Grčkoj, ali i to piše samo u našim medijima, kiparske arhive ništa ne pominju. Ali logično mi je da B92 kao poslednji tračak ozbiljne televizije treba rasturiti, ovo je samo nastavak dugoročnog procesa. Ne za račun picoustog PPV-a, premala je on riba... bar se nadam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

... Jbg, sorij, možda glavno nisam napisao. Meni je nekako žao što više neće biti (ako ovako ostane, naravno) utiska nedelje i što se mene tiče ja nikada nikog ne bih skidao ni sa jedne televizije, novina, radija, itd, ako poštoje važeće zakonske norme. Jedini kriterijum bi kod mene bio - gledanost. Poslednja stvar zbog kojeg bi nekog najurio iz medija je njegovo lično mišljenje ma kakvo ono bilo.

 

Bez slobode mišljenja i prava na informiranost nema nama sreće ma šta lično mislili o nekom novinaru ili javnom radniku...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Po mom mišljenju, stvari su veoma jednostavne, samo što ih Olja i oni oko nje, koji se osećaju ugroženi, mute i dižu dževu. 

Vlasnik televizije, ko god on bio, procenio je da će mu Sulejman, Bulevar i slična maloumna sranja, doneti veću gledanost, jer je svakako u Srbiji mnogo više onih koji upijaju, no onih koji razmišljaju. I tačka. Pošto ima mogućnost (infrastrukturu, ljudstvo, nasleđe) ne odustaje ni od angažovanosti, odnosno informativno političkog programa. Za tu nameru je namenio kablovski kanal, jer za tu svrhu mu nacionalna pokrivenost nije potrebna. I onako se intelektualci i "intelektualci", koji su ciljna grupa, nalaze u urbanim mestima, koji su tim medijem za prenos podataka (žica, kabl) pokriveni, pa mu nedostatak signala koji se prenosi kroz vazduh, ništa ne znači.

Jebe ga jedino ugovor koji ima, između ostalog i sa Oljom, a po kojem ne može tek tako da je prebaci gde želi. Zato joj je i ponudio, kako Olja reče, 30% veću nadoknadu. 

Sve razumljivo i verovatno. 

A da prostite, gadi mi se koliko neprofesionalno Olja iznosi tvrdnje da je za sve kriv ON. Ne imenovavši ga, a mislivši na bivšeg PPV-a i još bivšijeg bivšeg ministra informisanja, a sada glavnog i odgovornog u ovoj zemlji. Nemem ja ništa protiv da kaže sve što misli, ali od "vrhunskog" novinara, nekog ko je u prvim redovima struke već 24 godine, očekujem da malo uobliči priču i potkrepi je kojim argumentom. Nego eto, NJEMU to odgovara!?! Pa jebeš mi sve, al' zaista ne mogu da shvatim kako bi to Aca mogao naterati nekog stranca, ma i da nije stranac, vlasnika TV kuće, da tako postupi!? 

I još se žali kako je niko "u kući" ne podržava, pa ni Brankica Stanković!?!  :mukica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Gle gle gle... da ne komentarišem lik i delo ovoga što se raspisao, samo prenosim...

Poštovane kolege, vlasnici, urednici, novinari medija i građani Srbije

Siguran sam da ste očekivali da se na ovim stranicama obratim demantujući sve ono što su Informer i TV Pink tokom prethodnih dana užasne, prljave kampanje rekli o meni.

Neću, nego ću da saopštim ono što verovatno i vi osećate i znate. Zašto se sve ovo dešava.

Svi vi znate da napadi i sve objave koje ovih dana izlaze protiv mene imaju samo jedan cilj: da zaćutim i prilagodim se sistemu.

Želim da kažem istinu pred celokupnom javnošću: mediji u Srbiji nisu slobodni i izloženi su velikim pritiscima.

Otvoreno kažem - i sam sam učestvovao u projektu ulepšavanja stvarnosti, zajedno sa 80 odsto drugih vlasnika medija, među kojima su i Željko Mitrović i Dragan Vučićević.

Sve je počelo time da smo svi zajedno direktno učestvovali u radu izbornog štaba Aleksandra Vučića. Ubeđivali se i nekad i verovali da je to dobro za našu zemlju.

Priznajem da sam tokom svih ovih godina osećao da sam pod pritiskom i ucenjivan da izbacim svaku ozbiljniju kritiku na račun Vlade i premijera.

Svakome od vas je poznata situacija kad stigne „molba“ da se ovo ili ono ne pusti u javnost ili da se napravi priča o nečemu. Toga je bilo i ranije.  Žalosno je da se to pretvorilo u autocenzuru kao nikad do sada u našoj bliskoj istoriji. Novinari više ne nude samostalno kritičke teme, ne zna se ko je u sopstvenoj redakciji pod kakvim ličnim pritiskom i ucenom.

Bolje je ćutati zato što ne znamo da li ćemo snositi posledice. Svi mi to znamo, gledamo, prihvatamo i prodajemo „hleba i igara“, da li kroz „Farme“ i slično ili kroz besmislene međusobne sukobe medija. Sve to služi samo onome ko ne želi promenu, a šteti nama i narodu.

Narod nije glup, samo je rezigniran i zato odustaje. Odustaje od ove države i odustaje od nas. Ipak, mi moramo da budemo glas naroda, to je jedino što nam je ostalo, da i mi preuzmemo naš deo odgovornosti za sudbinu ove zemlje.

Ti pritisci su uvek bili u formi ekonomskog slabljenja moje kompanije i pretnji progonom zbog nekih radnji za koje nema nikakvih elemenata moje krivične odgovornosti.

Otvoreno kažem da sam pristao na to, kao i na cenzuru, iz koje je, logično, nastala autocenzura. Priznajem da u Srbiji cenzura postoji.

Poštovane kolege iz medija, vlasnici, urednici i novinari, i vi znate da cenzura i autocenzura postoje. I vi ste, baš kao i ja, pristali na pritisak kojem smo izloženi. Čak i oni koji su navodno usamljeni jahači pravde nisu u potpunosti slobodni.

Na primer, Zoran Kesić. I on zna kako izgleda kad vrše pritisak i cenzurišu sadržaj njegove emisije. Napravi kompromis i stisne pesnicu u džepu. Skoro svake nedelje. I Olja Bećković zna kako izgleda pritisak da se ministar Radulović ne pojavi u njenoj emisiji. Ili kad joj se naredi da Đilas ne sme da bude sam u emisiji. Na kraju je skinuta sa programa, što je bila „usluga“ vlasnika medija.

Svi urednici i novinari u Srbiji znaju istinu.

Danas, kad sam ja pod direktnim udarom i pritiskom na uređivačku politiku, stajem ispred cele naše profesije i kažem - dosta!

Ovog puta nećete me zastrašiti vašim pretnjama i ucenama, bez obzira na cenu koju ću morati lično da platim zbog toga.

Apelujem na sve da sačuvaju obraz i narodu Srbije počnu da saopštavaju istinu.

I razumem da Željko Mitrović i druge kolege iz medija osećaju strah, strah za svoj posao, strah za svoju porodicu i svoju budućnost.

Neka prvi baci kamen onaj koji ne bi iskoristio svoj položaj da spase sina iz zatvora i izbriše grižu savesti zbog jedne noći u hotelu. Svaki čovek ima nešto što bi želeo da zaštiti, što mu je duboko u srcu i važno u životu, i teško je i bolno to rizikovati. Ali krajnje je neljudski da se na taj način vlada i vrši pritisak da bi se ostvarili lični ciljevi.

Istorija je pokazala da kad god se stvarao pritisak, on se u jednom trenutku oslobađao i taj proces nije mogao da stane. Danas je došao taj dan, pitanje je samo koliko se i šta za to žrtvuje.

Taj odgovor zavisi od svakoga od nas koji se danas bavimo medijima u Srbiji.

Drage kolege iz svih medija, pozivam vas da se oslobodimo straha jer samo tako možemo da budemo novinari. Tamo gde prestaje strah, počinje istina.

Aleksandar Rodić

izvor - kurir

 

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...