Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Verujem da je samoća izbor,

koji je prouzrokovan nečim što se desilo u bližoj, ili daljoj prošlosti.

Jedan period sam provela sama, jer sam upravo želela tako. Uživala sam u samoći.

Želela sam da se stabilizujem posle emotvnih udaraca, uspona, padova.

Prijalo mi je, ali istovremeno me i dovelo do zaključka da nisam stvorena da živim na taj način. Samoća mi je pomogla da sagledam stvari iz više uglova, i nastavim dalje.

Poštujem izbor osoba, koje su odlučile da budu ''same svoje i slobodne''.

Ubeđena sam da ono što se ne realizuje na emotivnom planu,

može da se ostvari na nekim drugim životnim poljima. smile1.gif

Samoća, izbor ili posledica?

(usamljenost je nešto sasvim drugo)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Život ume da bude hijena..

ume da kida, podmuklo.. zverski surovo, ume dok trepneš da osakati.. i da ti se u lice kezi, dok te gleda kako krvariš dok krepavaš.

Ume da bude skot. Na trenutke.

Ali on to po svojoj prirodi nije.

Po svojoj prirodi on je ustvari lepotan.. snažan.. moćan i dobar. Trudi se (koliko može) da potraješ.. i ti njemu i on tebi.

A kakav nam je život, takvi smo i mi.

Promenljivi.

Na trenutke.

Umemo da budemo sami, kao vukovi.. samotnjaci.

Da se, kad smo od strane našeg sopstvenog ili nekog tuđeg života osakaćeni, povređeni, ranjeni.. zavučemo u svoje brloge i da iz njih ne izlazimo dok rane ne zacele.

Umemo da budemo destruktivni, surovi, pa i zveri.. i prema drugima, a naročito prema sebi.

Da budemo hladni, bezosećajni, da isključimo i srce i mozak i dušu.. da sve to svesno trpimo i da na pola pluća dišemo

dok se ne ugušimo... ili dok ne profunkcionišemo.

Ume to čovek

ali čovek nije vuk.

Po svojoj prirodi on je društveno biće.. i u osnovi voli i sebe ..i druge ljude (ukoliko nije u pitanju kreten). I shvata i želi tu uzajamnu potrebnost*.

I može on koliko hoćeš tako.. sam.

Hoće..odabere to... pa može.

But, to nije ljudska priroda. To je NePrirodno.. i jako bolno. I čoveku vuku.. i malim vučićima, ako ih ima. I svima, koliko ih god van brloga ima.

I zato.. i ne samo zato... iz tog brloga treba izlaziti što pre.. POBEĆI! jer to i nije brlog, to je živo blato

koje će svakog ko zaglibi progutati......... (e moj bato).

Znam.

ćitala sam... :roll:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samoca je cudo..to je jedino u sta sam sigurna..i uopste nije losa opcija ako je to tvoj i samo tvoj izbor, sta vise..

Zna da bude lekovita, poucna..zna da ti pruzi neverovatan uzitak koji mozes da dozivis samo sa samim sobom..

Ali za tako nesto moras znati, zeleti i smeti biti sam..i moras se ogoliti, do koske..

Mislim da mnogima samoca ipak nije izbor..i ma koliko se borili protiv nje, ipak ostaju zarobljeni..iz straha, ludosti, gluposti, nesnalazljivosti, probirljivosti i jos milion drugih razloga..neki od tih samih su za zaljenje, a neki bome za batine..

Dok nisam imala decu, cesto sam znala da biram samocu na neko vreme..i zaista uzivala u tim trenucima..sada to ne mogu, a ponekad imam neverovatnu potrebu za tim..

Ali bice..i to cim pre..:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samoća je nešto sa čim se mnogi ljudi danas suočavaju i proživljavaju.

Većina onih koje poznajem su samoću izabrale iz razloga što su odlučile da će radije ostati same, nego istrajavati u nekoj lošoj vezi. Naravno, tu svoju samoću u emotivnom smislu su popunile poslom i ganjanjem karijere i nikada neće za sebe reći da su usamljene...:jok: Kompenzovale su taj osećaj uspehom koji ostvaruju i to je ok... dokle god se one osećaju prijatno...

U toku života imala sam par napada da mi je potrebna samoća, mir i tišina... i tada bih se izgubila na onoliko vremena koliko mi je bilo potrebno da se saberem i preispitam šta su moje želje, očekivanja i mogućnosti... i svaki put sam se vraćala u ovu gužvu i buku...tada sam mislila da nisam stvorena da budem sama...

Kada su stigla deca, nekako su se svi prioriteti u životu pomerili u njihovu korist i sada samo razmišljam o njima, ali sam u jedno sigurna... a to je da ću (nadam se) dočeti vreme koje ću posvetiti sebi, onako kako to maštam... planina, tišina oko mene, kućerak, karirano ćebe i ja ušuškana pod tim ćebencetom :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

treba mi jedan svetionik na nekom ostrvu srednjeg Jadrana... ...ih alaj bi se nauzivala! sedis i cutis i gledas u more pa malo prezalogajis sira iz ulja i kakve ribe,pa gucnes vina...pa jopet gledas u plavo....a nocu gledas u zvezde...i tisina i mir i tisina...

Izmenjeno od strane člana believer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Samoca rulez!

Spavas sa kojom hoces, ne razmisljas o drugoj, uvek imas pored sebe onu koju zelis...

Jezis se pomisli da se vezessa nekom kojom imas neku hemiju, plaseci se da ce te vezati u okove, da neces imati srca da je ostavis za onu koja ce se pojaviti u neizvesnoj buducnosti, one od koje ce da ti zastane dah, one koja ce te osloboditi potrebe da zbacis okove sa sebe, one koja ce te okovati tako da ti uzivas u svakom delicu tih okova...

Samoca je divna stvar... Cuva te ostecenja a cuva i tvoje rane zarastanja... Mozes da zalis sebe ili mozes i da velicas, kako si uvek covek na mestu i uvek odlucujes pravilno.

Ali covek je drustveno bice i ima biolosku i drustvenu potrebu da se veze...

Samoca je za izgubljene, licemerne, ljigave, pokvarene bezdusnike...

Veza, takodje...

Pa ko voli, nek izvoli...

;)

Ja sam sad u dilemi, da cekam neizvesnu NJU ili da uzmem izvesnu poluNJU. Mozda je pola celo, a celo samo pola? Mozda sam dugo sam, pa nemam referencu prema ostalima, malo me razdesila samoca? Nikad necu razumeti samocu kao izbor... To je besmisleno... To je izgovor... To je povlacenje... Mislim da cu neko vreme jos da zivim sam... Do sutra, mozda ili do sledeceg januara... a ne volim januar...

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...