Idi na sadržaj

Sreću najčešće stvaramo sami...


Preporučene poruke

Često čujemo da ljudi za sebe veruju kako nemaju sreće.

Takvi očekuju nepovoljne razvoje situacije, a kad se dogodi nešto loše, najčešće slegnu ramenima i rezignirano zaključe – to sam mogao/mogla i da očekujem, zašto baš ja, ili to je samo meni moglo da se dogodi...

Većina ljudi koji za sebe misle kako nemaju sreće nisu oni kojima se događaju istinske tragedije, nego, na žalost, oni koji preuveličavaju nepovoljne događaje, a čak i u povoljnim događajima pronalaze gomilu problema...
huh.gif

Da li ste pobornik dobre stare ''svako je kovač svoje sreće''
uredu.gif
, ili imate neki drugi ''rezon'' o tome šta sve utiče na pozitivno ili negativno razmišljanje o konkretnoj temi...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jako sam srećna što je moj otac baš meni bio otac.

Naučio me upravo tome, da ni od koga ništa ne očekujem, da sve što želim, moram sama stvoriti. Naučio me još mnogo čemu, a najviše da verujem u sebe i da se ne predajem, kada naiđem na problem. Da ću uvek umeti da rešim problem, nekada bolje nekada lošije, ali će samo od mene to zavisiti.

Na prste jedne ruke mogu da izbrojim životne situacije i probleme za koje mogu drugima da zahvalim i da kažem-ovo ne bi bilo ovako da nije bilo njega/nje.

Zvuči samoživo i egoistično ali tako je...U se i u svoje kljuse...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kovanje svoje sreće neminovno uključuje i posledice aktivnosti drugih ljudi. Na te posledice moramo biti spremni i uzeti ih u obzir pri donošenju odluka. Odlučiti se za pljačku banke i ne uzeti u obzir čuvara i njegovu odluku da pripuca je prilično neodgovorno i smrtno opasno, rekao bih... :lol:

Odgovornost za loše događaje prebacujemo na druge kad nismo spremni prihvatiti mogućnost da smo mi sami pogrešili ili nismo uradili dovoljno. Svi mi ponekad to radimo, svesno ili nesvesno. Ključno je ne prepustiti se takvom razmišljanju, jer će nas ono još više sputavati. Počećemo i da se sažaljevamo, a onda je sve gotovo što se tiče bilo kakvog uspeha.

Sreću uvek stvaramo sami, samo se menja stepen tuđeg mešanja u njeno stvaranje. A on nikad nije toliko veliki da bi smo mi bili amnestirani za nepovoljne događaje. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...

Sve zavisi, kako ko definise srecu.

Nekog srecnim cine sitnice,neko u iscekivanju neceg velikog, propusta te sitnice i citav zivot mu prodje u

samoubedjivanju u sopstvenu nesrecu.

Srecu krojimo sami.

Meni je igra sa krojevima srece usadjena u detinjstvu, probleme ne smatram nesrecom, vec samo jednim novim krugom na sopstvenom ispitu.

Jer ako kroz zivot koracama sa mislima da smo nesrecni, nikad srecni necemo biti.

A za srecu je ponekad potrebno tako malo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Vise puta pisah moje optimisticne stavove u zivotu.

Oni stoje takvi sve dok smo svi na "broju" i zdravi.

Srecan onim sto imam, uvek blago "zagledan" u nesto za cim ceznem. Mislim da covek uvek mora da ima neku vecu ili manju "ceznju"...to ga tera napred.

I narocito ne volim one koji mi kazu: "Ma ti si imao srece u zivotu!"

A ja im kazem: "Jesam, koliko i ti...da me ne zgazi autobus, ubije grom, pogodi zalutali metak. Ostalo sam svojom glavom stvorio i sacuvao..."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Moze ali ne mora da bude. Neki jednostavno uspeju, dok drugima ne prolazi za rukom.

Naravno, i pojam srece je relativan. Na dozivljavanje srece, zapravo dolazka u stanje ``usrecenosti`` utice i nas urodjeni dusevni sastav, talenat, temperament, vaspitanje, duhovno stanje porodice i drustva ali i mnoge fizicke pojave, statisticka sreca i nesreca.

Ne znam da li sam srecan, radim na tome i trudim se, a bilo je vremena kada sam bio srecniji. Znam da ne mogu da se opustim iz raznih razloga, a sa druge strane imam neostvarene zelje u koju sam utkao svoju mastu i mozda i irealna ocekivanja. Sta ce biti na kraju, sada ne znam da predvidim. Trudim se, radujem se i sitnim stvarima i pokusavam stalno da ostanem Covek. Nije lako! Ljudi pucaju oko mene i ja gubim oslonac.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sreca je trenutak.

Kratko traje.

Sve ostalo je zadovoljstvo ...ispunjenost ...malim ili velikim stvarima.

Ili suprotno tome .....praznina .....osecaj bespomocnosti ......monotije ......

Ne bi bilo dobro da si srecan non -stop.

Ne bi bilo zdravo.

Dobro je sto je tako.

Naviknuo bi se na srecu i neki lepi trenuci koji bi nenadano dosli ne bi doziveo na pravi , istinski nacin.

Ne bi u njima prepoznao pravu ...istinsku srecu.

Ili bi imala manji intenzitet.:lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Sreća je samo osećanje prouzrokovano akcijom koja dovodi do rezultata zbog kojeg smo ili srećni ili ne. Da bi uvek dolazili do rezultata koji će nas činiti srećnim, moramo prvo da smislimo ideju koja će kroz akciju dovesti do pozitivnih rezultata. Kao što je Morpheus objasnio, moramo dobro da razmislimo o sledećem potezu, jer ako ne razmislimo i to uradimo nesvesno, velike su šanse da ćemo zbog rezultata biti nesrećni. A ako nismo sigurni da li će neka ideja dovesti do dobrih rezultata, onda je najbolje pitati nekoga ko ima iskustva u toj oblasti, neko ko ima rezultate (neko ko je srećan). To znači da neko može delimično da utiče na naše rezultate (sreću), ukoliko tražimo savet od nekog ko je ceo život ne srećan, i poslušamo njegov savet, mogućnosti su 100% da budemo isti kao i on.

Prilično je jednostavno, samo treba koristiti mozak :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gledao sam sinoć jedan film koji se dotiče toga šta je sreća, pa me ova tema podsetila na njega. Pokušaću u kratkim crtama objasniti zašto.

Čovek u tridesetim godinama, nekadašnji kapiten fudbalskog tima koji je u finalnoj utakmici neke regionalne lige slomio nogu i više nikada nije zaigrao. Nije oženio svoju školsku dragu, mis maturske večeri, već jednu drugu, neuglednu, koju tad nije ni primećivao. Imaju dvoje dece i mnogo finansijskih problema, žive u prikolici. Pati za propuštenim prilikama, misli da mu život nije pružio dovoljno.

Dobija priliku da se vrati natrag sedam dana pre kobnog momenta koji mu je promenio život. Stariji, svesniji, shvata da je njegova lepa draga jurila samo priliku da se dobro uda, da su ga oni koji su mu postali prijatelji u onoj lošoj stvarnosti u školi mrzeli jer ih je maltretirao... shvata da mu je to što je slomio nogu donelo divnu porodicu i prave prijatelje, pravi život za koji se vredi boriti umesto lažnog za kojim je nekad žudio. I donosi odluku da sve opet uradi isto - donosi istu sudbonosnu odluku kao godinama ranije i vraća se teškom životu sa svojom divnom porodicom....

Tako da... nije sve u kovanju sreće, neki od nas jednostavno nisu dobri kovači. Poenta je u prepoznavanju tog trenutka kad se osećamo ispunjeno, kompletno. Možda to nije ono što smo zamislili, možda ne odgovara idiličnoj slici u našim glavama - ali je prava stvar. Mnogi ljudi u potrazi za idealima propuste taj trenutak. U životu nema natrag kao na filmu.

I najboljem majstoru u kovačnici ponekad zatreba pomoć.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Stvaramo sami, naravno...

ukoliko dozvolimo da nas poremeti ili čak pomere razni događaji i ljudi,

ukoliko dozvolimo da nam naruše ono što sami gradimo,

naravno da nećemo uspeti,

ako se ne borimo i sami ne pronađemo ono što nas čini srećnim :)

Neko je gore napomenuo, sreća je u malim stvarima,

a ja bih to malko izmenila,

sreća je želeti malo, dovoljno da imaš svoj mir i osmeh na licu,

da budeš okružen ljudima koji te vole i do kojih ti je stalo

i to je to...

nema tu puno mudrosti,

samo se treba potruditi i to ostvariti :uredu:

E, to je ta mala pomoć, koja svakom zatreba,

kako kaže Morf u sopstvenoj kovačnici...

i kada nađeš takve osobe, okruži se njima

i sve će biti u najboljem redu :sunce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...