Idi na sadržaj

Da li vam se desilo...


Preporučene poruke

A verujem da većini jeste, da se u inostranstvu zapričate na srpskom, totalno ne obraćate pažnju i samo od jednom shvatite da vas još neko razume? Meni se dešavalo nekoliko puta :lol: recimo u Bugarskoj je bila situacija da je drugar komentarisao devojke koje su išle ispred nas na najgori mogući način, na glas naravno i nema da fali one iz Srbije :lol:

U Beču sam recimo komentarisao neke pistaće a prodavac mi odgovara na srpskom :kez: a to je tek jedna od situacija tamo.

Da čujem ostale kakve ste situacije imali. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Desava mi se da se zapricam na engleskom i da me niko nista ne razume! :blink::lol: Salim se!

Meni konkretno nije, ali znam osobu kojoj se tako nesto desilo.

Dve lujke u liftu sa crncem, krenu sa komentarima na njegov racun, kako mrze "nigere", kako su oni neradnici, kako smrde... Otvaraju se vrata lifta, crnac izlazi uz komentar na cistom srpskom: "mislite da ste vas dve bolje" :blink: Ups!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

O da, normalna pojava. Medjutim, s godinama provedenim ovde tacno mogu da procenim (po faci prvo) da li je osoba nase gore list ili ne. Ali dok tu tehniku nisam savladala zesci blam sam dozivela sa drugom mojom. Udjosmo u butik, hoce ona da kupi sebi neke krpice. Gledamo, razgledamo, bira ona, izabrala... i, odlazimo do kase da plati. Pita je devojka za kasom nesto na savrsenom engleskom jeziku (normalno :kez: ) a ja je gledam i krstim se (u sebi) na cega li lici. Nemam obicaj da komentarisem a posebno na glas, medjutim ova me necim inspirisala i dok je druga moja placala ja pocnem da "dobacujem za stolom" al' onako zesce da crnim zensku.. na srpskom naravno. Dok kucka racun, gleda nas ona, smesak je na licu pod obavezno i kada se sve zavrsilo dade kesu sa pazarom i izusti "Izvolite".

A jaooooj majko moja :lol: Zemljo otvori se i progutaj me, grome udri i pogodi me :lol: Mislim, no comment.

Da, vise ne idem u taj butik a o nekom glasnom kometarisanju na javnom mestu posebno nema govora.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Sestra i ja smo letovale u Hrvatskoj. Imale smo uplacenu klopu u nekom restoranu, i znao se koji je nas sto ( nije bilo setkanja). Za susednim je sedela jedna porodica - kao iz preproslog veka, msm, stajling, ozbiljnost, ustogljenost itd. Konverzaciju sa konobarima su vodili na nemackom, a medjusobom - madjarski. U nekom trenutku ukapiramo da nas ogovaraju (usle smo u restoran u kupacem i majici, jelte), i tako oni opletu po nama - na madjaskom.....a ni nas dve ne ostanemo duzne konzervama - na srpskom. :roll: Castili se mi tako svih dana, do dana kada se letovanje primaklo kraju... resimo nas dve da im damo do znanja da smo ih razumele. Pridje im sestra, i na madjarskom zamoli da nam pozajme sirce i ulje sa njihovog stola - gledaju oni nas shokirano ..........izshokiramo se i nas dve na: 'Slobodno, izvolite' :lol: .......... Tipicna madjarska porodica iz Vojvodine, koja gastarbajtuje u Svabiji :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni je jako zasmetalo, kod naših ljudi koji žive preko na tom trulom zapadu, kako na glas ogovaraju ljude, računajući valjda da ih ovi ne razumeju pa opleti po ogovaranju a po nekad i po psovkama....i sedim ja tako juče na sred dvorišta, kapija otvorena, gledam ko ide ulicom, gledaju i oni mene,jave se komšije a i ja njima i naiđe jedan bračni par koji je u Nemačkoj preko 40g i krenu na sav glas da ogovaraju i mene i moju kuću i dvorište...valjda nisu skontali da ih ovde svi jako dobro razumeju pa i ja...samo sam se nasmejao...

Najprijatnije iskustvo sam imao u Australiji, sva rodbina živi blizu pa sam ih obilazio pešice, nije bilo ljudi koji mi se nisu javili, pitali za zdravlje i ko zna šta još, znali su da sam za njih stranac ali, čim idem peške, znali su i da sam iz komšiluka pa su se srdačno javljali...najupečatlivija je bila jedna starija gospođa koja je radila u pošti, često sam pisao pošto sam želeo svim poznanicima da se javim, kad je poštarka skontala da sam jako loš sa engleskim, namerno me je ispitivala nebi li me naterala da počnem da koristim i ja engleski,samo su se naši pravili blesavi, mada mi se čini da se nisu puno ni pravili...

Singapurski aerodrum, 4sata ujutru, čekam avion pa šetam aerodrumskom zgradom kad iz pravca telefonske govornise se čuje vika "EJ, DOBRO SMOOOO, U SINGAPURU SMOOOO, ČEKAMO AVION!!!" i tako...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Odok ja neki dan u Pesti, prvi put u zivotu u kineski restoran, mrzelo me da pesacim do centra...

Pogledam veliki poster sa slikama hrane i izaberem pilece meso sa bambusom. Kazem ja konobarici sta zelim, kad ona pridje prozorcetu kuhinje i poce nesto da prica na kineskom, a kuvar nesto zapitkuje, opet na kineskom... Tako pricaju oni, ona vec malo podigla ton, kad zacujem iz kuhinje: ``E, jebi ga!`` :lol:

Hrana je bila odlicna, samo Shii Take mi je malo... :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...