Idi na sadržaj

Cenite li svaki trenutak?


Preporučene poruke

Svima poznata i vrlo često spominjana istina je da skoro svi,

često mnoge stvari uzimamo zdravo za gotovo.

To se odnosi na sam život i na sve blagodeti koje nam pruža

– zdravlje, sreću, ljubav, razne užitke...

Jednostavno, ponekad je teško zaista ceniti ono što imamo,

jer nam je teško i da zamislimo sebe bez toga.

Krilatica "Carpe Diem", odnosno "uhvati dan"

znači da bi trebalo u potpunosti uživati u životu,

i ceniti svaki dan koji je pred nama kao da nam je poslednji.

Cenite li svaki trenutak?

Na koji način? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Shvatila sam da ustvari sadashnji momenat ,trenutak trenutnog ni ne mozes zapravo da ulovish i da ga zivish...jer sada ne postoji,jer postoji ono pre i postojace ono posle ,ali ono sada je toliko prolazno,vremenski umrezeno da se ne moze uhvatiti...a opet tuzno je ziveti u proslosti ,a vijati buducnost...znaci da vreme zapravo ne znaci nista sem puke organizacije ljudi...jer vreme kao takvo je cista promena od tacke A do tacke B...kazaljka na satu je promena,kojim odredjenim ritmom kruzi,tako da ni buducnost,sadasnjost,proslost nisu vreme,kako danas mnogi shvataju vec promena. Dakle svaku zapazenu promenu cenim,ali samo onda kada prepoznam njenu vrednost...dogodi se da prodje ne zapazeno,ali secanje je blago koje ti dozvoli da zapazish vrednost promene proslog trenutka,zato kada ostarish jedino blago koje cuvash jeste secanje. bla bla...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Cenim svaki trenutak...I onaj planirani i onaj ne planirani...Cenim jer je moj trenutak...Cenim prvenstveno zivot koji je pun lepih i ruznih trenutaka...Ustvari zivot smatram kao vremenskim periodom koji ima pocetak i kraj i ako ti u njega ne ubacujes te trenutke,te sitnice,ili neke krupne stvari,osmehe,suze,reci,simbole i jos mnogo stvari onda to nije zivot vec samo prazan period...Cenim svaki trenutak,jer cenim zivot...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Obecala sam sebi da cu ceniti svaki trenutak,jer nikad ne znam sta sutra donosi.

A to isto sutra donelo mi je ... da bas ti trenutci, svakodnevni, sitni, mozda u hodu ne bitni,sad mi daju snagu da prevazidjem sate , koje slede i sacekam da mi kazu da ce se probuditi iz kome i da cemo ponovo deliti te male, sitne, beznacajne trenutke.

Jer citav jucerasnji i danasnji dan,snagu mi daju bas ti trenuci, obojenji njenom jacinom i smehom, daju mi snagu i veru da je jaca od zivota i da ce pobediti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Bio sam prilicno mlad, kada me je zivot pripretilo, da ce me napustiti u trenu, bez obzira na moje ambicije, planove i ocajnicku zelju da zivim.

Odavno sam naucio da cenim svaki trenutak i cinim to. Sam sebi ne verujem kako se mogu radovati vlati trave na zidicu dok cekam ispred ambulante ili slucajnom osmehu, laganom vetricu... Ma gde me spustis, ja sam srecan i nije mi dosadno... Svira mi u glavi, misli mi se uvek roje... Pogled na nebo je interesantan, kao i neka davno ispricana shala...

Volim svaki dan i volim svaki trenutak. Ne dotice me opsti propast, kriza, ne brinem se mnogo na politicka desavanja...

...dok me zivot ostavi na miru!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Od kako znam za sebe, uživam u svakom trenutku i ne dozvoljavam nikom da mi to pokvari. Ne dozvoljavam da moj život prođe pored mene. Ovo ne znači da ne odvajam dovoljno vremena za druge, naprotiv. To dobro znaju oni koji su mi bliski. U stanju sam da mesecima dajem sebe do poslednjeg atoma snage da bi nekom pomogla ali onda, kada moja pomoć više nije neophodna....onda malo JA. Čak i u toj gužvi, odvajam vreme za sebe i svoje užitke.

Dok su deca bila mlađa jako malo vremena mi je ostajalo za samu sebe. Sada? Sada imam dovoljno vremena i uživam u tom vremenu svom snagom. Baš onako kako ja želim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...

U utorak sam se vraćala pJehe, od centra sela do stana.

Usput sretnem komšiju, koji drži neke prodavnice, markete , vozi džipčinu...

Nabudžen...

Pomislila sam samo:

''Na šta ličiš jado, nema ti Cece da rinta, od jutra, do sutra..''

Ćao za ćao...

Jutros putujem na obuku, i samo čujem kao u magnovenju...

Ceca...

saobraćajka...

nema...

Pokušavam da se osvestim...

Da prihvatim informaciju.

Jebeni život, da.

Isplakala sam se kao kiša.

Moja komšinica, za koju se molim,

sa kojom sam oduvek imala neki lep, korektan odnos.

Njen sin je dve godine stariji od Kikija.

Vraćala se sa mora...

deca nisu bila sa njom...

Ne znam šta se desilo... i ne moram da znam...

Ali... Ceca je sada u komi...

i razmišljam o njenoj deci...

o njoj...

o njenom životu...

Jebena trka za novcem.

Ona... i vredna... lepa... majka...

Znam da nije dobro.

Mozak je između 5' i 7' bio bez kiseonika.

A opet...

Samo neka se vrati... bez obzira...

Onda je potrebna svojoj deci...

Ceco... molim te... vrati se...

Znam da imaš snagu...

Ceco, potrebna si svojoj deci...

I opet ono jebeno pitanje...

Zašto...

Ne, to nije sudbina, ne verujem u sudbinu.

I ono naše, kada čujemo, pročitamo u novinama šta se desilo...

pa se stresemo...

a još kada nekoga poznaješ..

I kažeš sebi... e! dosta je... i drži te tri dana...

nastavljaš po starom...

Znam... komentari na ovu priču bi bili..

''Ti tu ništa ne možeš da promeniš...''

''Ne nerviraj se...''

''Nemoj...''

I neću.

Verujem u ravnotežu,

verujem da će da se vrati.

...................................................................

Idemo dalje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih rekao baš da cenim svaki trenutak, bar ne u samom trenutku. Ali brzo postanem svestan koliko mi je taj trenutak značio i trudim se da ga ponovim. Vezujem se za ljude i za trenutke provedene s njima i sve ih rado čuvam u sećanju. One loše, i ljude i trenutke, brzo zaboravim. Valjda je to način da čovek bude srećan.

Ne živim punim plućima, daleko od toga, ali se trudim da unesem celog sebe u one trenutke koje prepoznam kao važne. I ne žalim ni za čim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam...

Naravno ne svaki... ali ispalo je da cenim... iako na takav način nikada nisam razmišljala.

A............ ispalo je da (kao čovek krajnosti) potpuno planski i smisleno, neke trenutke i ne registrujem... a neke napumpavam i precenjujem.

O............ kako sam samo jO mnogo volelO to.

E............ da mi je samo neko rek'o.. da su (oni neregistrovani) trenuci opaki osvetnici.. povratnici

U............ ulete ti posle sto godina.. sa zaDrškom.. kao bumeranZi .. U sred glave

I............. oćeš nećeš - primetiš ih

al' ĐaBa :neznam: ode glava.. u trenutku :lol:

Ti nevažni, neregistrovani, ti seciglave BaJazit bumeranZi.. koje ne poštuješ, ne ceniš i ne fermaš ni 2 po100

e to su vrh kompleksaši

lično naši :zakletva:

i jedino što možeš da učiniš kada baš ti, totaL nebitni, a itekako sujetni skotovi odluče da ti se vrate i da ti se naplate, je..

da (što brže) izgovaraš bajalicu "Aši Maši da proMaši :molitva: Aši Maši da proMaši"

ko zna ...

možda te neki i profuLa.

Mene nije ful'o :( ni jedan. Sve dobri strelci mameimganabijemibabiimamiićerci :hahaha::lol:

I šta?

Ništa!

Ja opet isto.

o5 cenim.. o5 naduvavam i o5 precenjujem - samo posebne trenutke!

I da smo načisto.

brigE me za glavu.. nemam ja vremena da se bakćem sa svim tim ameboidnim trenucima.

mrŠ !

:nadrndanko:

poKazaću vam ja !!!

beinbruch.gif

(cHim sKinem ovoG giPsa :placko:)

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Juče keva zaliva paradajz u bašti. Veče. Stabljike su toliko iždžigljale da su neke od njih više od moje malecke kevice. Ja je gledam, i u trenutku mi dođe da počnem da vrištim, da se ujedam za ruku ili tako nešto. Jednoga dana je neće biti. Ne bašte. Moje majke.

Posle sam je češnuo po kosi, i cmoknuo, ali ovlaš, da ne preteram, da se ne zabrine šta mi je pa je odjednom ljubim...znate kakve su te majke.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Da... Život je dar...

I život je jedan...

Često zaboravljamo, ili imamo kratko pamćenje.

Olivera je pre 25 dana napunila 39 godina...

Pre 5 je morala da se suoči sa istinom, da je doktor,

koji je vodio računa o njenom vidu godinama,

bio... i verujem ostao gad...

Jer... je Olivera... odana... nežna i jaka istovremeno...

ima tako lep zvunak glas i još lepšu dušu...

Zašto je oftamolog, koji je vodio računa o Oliverinim okicama nazvan... gadom...

Zato što, bez obzira na redovne - obavezne kontrole,

nije vodio računa, nije dovoljno dobro radio svoj posao, već ga otaljavao.

Tako... da moja Olivera... sada vidi samo 20%...

I pitanje je dana, kada će ostati bez vida...

Jasno mi je... ljudi žive i sa tim...

ali mi se srce kida, pri samoj pomisli, kako je njoj...

Oliveri...

Ona je i dalje vedra... pleni... bori se...

Ponosna sam što je imam za prijateljicu...

Tugu prećutkujemo...

Pitam se samo... dokle će loše stvari, koje nam se dešavaju,

kao neminovnost, da budu inicijalne kapisle za korišćenje i praktičnu upotrebu

krilatice - "Carpe Diem"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Biće da nas ta loša iskustva, koja su nemonovna uče da slavimo život. 

Čitam po forumu vrućina... računi.. 

Zagrcnem se kada vidim da je neko bolestan... e to je strašno.. ali opet verujem da postoji lek, način za izlečenje.. 

E, a kada neko ode zauvek... iako živi u srcu.. ne hvatam sebe u mislima ''e, moglo je ovako.. ili onako...''

Jednostavno, tako se ''namestilo''.. život nas melje, i dok smo zdravi sve je ok i rešivo. 

 

 

Moja terapija je smeh, i zabolE me šta će ko da misli, jer onaj ko je želeo da me upozna i prepozna, učinio je to. 
Dovoljno zrela i jaka, nekada i crazy hrabra da povučem poteze i napravim sebi mir.. kakav takav ali moj mir.. sreću.. smeh. 
Na individualnom planu.. 

A za šire... e pa to je već pitanje zasluga. Nemam ja vremena za svakoga. 

''Slavim život, pevam sreći..'' - postoji li lepša melodija :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...