Idi na sadržaj

Školski prijatelji...srešćemo se mi jednom


Preporučene poruke

Srešćemo se mi jednom. Možda u drugom gradu, drugoj ulici, na vratima obdaništa, roditeljskom sastanku, utakmici, koncertu... Kažem ti: srešćemo se mi jednom. I pitaćeš me gdje živim, šta radim, imam li djece? A u sebi ćeš se pitati: "Kako li ono njoj bješe ime ?"

I čućeš glas profesora, smijeh đaka, šuštanje bačenih papirića... I kako će nam se tada samo učiniti daleko ono vrijeme kad su nam imena bila upisana u dnevnik, kad smo drhtali u očekivanju da profesor prozove...

I neće biti dovoljno deset minuta razgovora pa da oživimo onu nekadašnju prisnost među nama, da prekoračimo godine i otuđenost. Mi ćemo to oboje shvatiti i... ućutati. Mi - koji smo uvijek imali zajedničke teme, koji smo se svađali oko toga ko će prije doći do riječi, koji nismo poznavali tišinu... Ućutaćemo, začuđeni i zbunjeni u isti mah, i požurićemo svako na svoju stranu, pravdajući se poslom i porodicom koja čeka.

Mislim da ćemo tada vidjeti da su ipak bili u pravu oni koji su nam govorili da nam ništa ne može oduzeti ono malo sunca što smo jedni drugima poklonili. Neće nam ga oduzeti ni godine koje dolaze, ni telefon koji ćuti, ni prazno sanduče...

Kažem ti, srešćemo se mi jednom...

Danas sam srela jednog školskog drugara i sjetila se ovog teksta koji sam davno napisala i shvatila koliko sam bila upravu. Znate li vi gdje su i šta rade vaši školski drugari? Jeste li u kontaktu ili im se izgubio svaki trag? Ili ste možda srećnici koji su u školskoj klupi stekli prave prijatelje?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U junu mi je 20 godina mature. Kakva koincidencija, jelte... :)

Šta će biti? Stvarno ne znam. Smejao sam se svaki put (na 5, 10 i 15) kako devojčice postaju tete, i nekako se smanjuju. Pa mi je bilo žao. Pa sam se smejao. I tako u krug.

Imam Srđana, on je moj drug zauvek. Čujemo se i viđamo redovno. Što se tiče ovih 20 godina tipujem na Vesnu. Da će biti kao da se nismo rastali pre tačno 10 godina. Uvek je postojao taj neki fluid između nje i mene, uvek smo se razumeli bez mnogo reči. Jedva čekam da je vidim.

Ej. 20 godina

kao treptaj oka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U osnovnoj sam bio u razredu sa nekim, budiboksnama ljudima, sve individualci, da te bog sačuva i sakloni od njih.

Nit smo imali 5, nit 10 nit kol'ko godina mature, nit se ko s kim viđa nit čuje, baš vesela družina :lazy:

Sa ljudima iz srednje je situacija druKča, tu se čujem sa troje ljudi i jednom ženom, mada ni tu nije bilo tih, 5-10-15 godina mature, ili mene nisu zvali :lol:

A oko tog sretanja, sreo sam jednu budalu iz osnovne prije par godina i nije mi bilo dobro :lol: dva dana sam se liječio od njegove nesuvisle priče, a prije neki dan sam sreo jednoga koji me oslovljava po imenu i prezimenu, a ja blage veze nemam ko je čovjek, on mi kaže ime , a ja se kao sjetim :lol: i eto, baš veselo :pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Secam se onog panoa koji je stajao u izlogu prodavnice koju smo zvali

"Decija radost ".

Bio je u samom centru grada grada kako bi svi prolaznici mogli videti nas, mlade svrsene srednjoskolce sa suncem u ocima.

I prigodni stihovi koji ukrasavaju svaki pano ......

"Oprastamo se i odlazimo u svet.

Nije ovo vise kazu : zavrsena jedna skolska godina ...gotovo je detinjstvo "

Lepi stihovi:)

I kada smo se sreli na poslednjoj godisnjici mature uglavnom smo

jedno drugom govorili : nisi se mnogo promenio(la):)

Mozda i jeste stvarno tako.

Jer kao da je bilo juce kada smo zavrsili srednju skolu.

A za jedan dan ne mozes se mnogo promeniti.

Ili je ipak vreme tako brzo proslo i prolazi

da ti ne preostaje nista drugo nego da kazes sebi i drugima:

"Nisi se mnogo promenio"

Iluzija ili laz ...

..varljive reci ...... utehe radi.:uredu:

Ili tome slicno....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljude iz osnovne škole više i ne računam, polovine se i ne sećam, druga polovina je kojekude po svetu... ne znam im za trag.

Sa srednjoškolskim koleZama sam u kontaktu još uvek, bar s jednim delom njih. Ne srećemo se tako često jer nas dele kilometri, ali ostaje neki osećaj povezanosti.

Baš večeras sam se dogovarao s jednom školskom koleginicom da odemo na kafu kad posetim stari kraj. Jedna od koristi Facebook-a. Čudno je to... deset godina nakon mature sam u daleko boljim odnosima s ljudima s kojima tokom školovanja i nisam imao mnogo kontakta, nego s onima s kojima sam provodio sate i dane. Ponekad kasno otkrijemo ljude koji su nam pred nosom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nama je ovo ljeto 10 godina mature. :deda2:

Sa većinom iz srednje škole sam u stalnom kontaktu, jer smo nastavili i poslije škole da se družimo, tako da će taj susret za nas biti još jedan dernek u nizu, ali je svakako lijepo vidjeti i one koji su se oženili/udale...svakom njegovo. :kez:

Vučem i neke osnovce kroz sve to, dvije su mi najbliže prijateljice i mi baš slavimo sve te godine provedene u školskim klupama...kasnije smo prešle u kafanu. :stid2:

Prije par dana je drug iskopao neke slike sa roštiljade za prvi maj, jaoj...a to je bilo prije 6-7 godina...užasni smo, sad nisam sigurna, da li tada ili sada. :hahaha: Ali da smo se promijenili, jesmo..neki smršali, neki se udebljali, a neki izgubili mnooogo kose, i vrlo se često šalimo na račun toga. :cica:

Sve su to lijepi susreti....gledam mamu i njene vršnjake (koji su još uvijek živi :hahaha: ), kako se raduju kad im se približava neki takav susret, zezaju se, piju, napune energije, pa se mole... da se vide za 5 god. :roll:

Super su i prijatelji koji su se stekli kasnije, kroz fakultet, kroz život....ali ta neka povezanost koja se stvorila dok smo disali zajedno po 5-6 časova dnevno, borba sa hormonima, zezancije, tuge, svakako imaju jako bitno mjesto u našim životima i ako je vrijedilo, ostat će bitno i sutra.:ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 4 meseci kasnije...

Još malo...

Moja spirtualna sestra stiže kod mene i šibamo.

Ima da me nema tih dana.

Da nadoknadimo barem delić svega što smo propustile.

Sada već brojimo ''koliko puta spavamo'' do njenog dolaska na surčinski aerodrom.

:srce: moje...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mnogi od njih su mi mnogo zla i bola nanjeli pa

ne zelim ih vidit nikad vise, a one sto volim, vidjamo se.

Neke stvari su dio proslosti i nadam se da ce i ostati, a kako

vidjeh, ti ljudi nisu se promjenili, samo su postali gori..

Ko me cijeni po prezimenu i naciji ili mrzi zbog toga sto jesam, kod mene nema sta trazit,

ni prijateljstvo, ni Ljubav, ni sazaljenje, ni nista.. a volim sjest sa ljudima, ne onima sto glume da to jesu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Ne znam  zasto  mi  je  odnedavno  u   glavi  jedan   skolski  drug,mozda  jer  mi  je  brat   rekao  da  je  bio  u  selu,roditeljskoj  kuci,da  je  pitao  za  mene..Uglavnom,nisam  ga videla  od  zavrsetka  skole,nije   dolazio   na  okupljanja,nisam  sigurna  da  bih  ga   uopste  prepoznala,ali   bih  volella da  se  sretnemo..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 8 meseci kasnije...

Susret  generacije  17 tog..bas  sam  se  obradovala.Sve  do   momenta  kad cuh vreme  okupljanja  13h !? :nempojma: Cekaj,pitam,zasto,kako,rucak  u  15?Pretoplo  ce  biti,pojedini  ce  doci  iz  bas  udaljenih  delova  Srbije?Razlog,jedan  od  organizatora mora  u  krevet  u 21h,tako  je  navikao :blink:..Verujete  li  da sam  se  razocarala ,da  mi  se  uopste  ne  ide.Probala  da  izmenim  to,ajde  bar  oko  17h..ma  jok!  Na   kraju  sam  im   predlozila  da  je  bolja  opcija  maturski  dorucak..imace baas  vremena  da  se  naspava!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne  vredi.Krivo mi  samo  sto ,u  fazi  kad  sam  znala  da  su  pregovori  u  toku,nisam aktivno  uzela  ucesce.Zvala  par  puta,nudila  usluge ,kazem  ako  bilo  sta  treba  na  raspolaganju  sam,i  odgovori  tipa 'ma   sve  je  pod  kontrolom'.Em   mi  se  juce   taj  naljutio,sujetu  sam  mu  povredila  kad  sam  pocela  da  se  smejem pitajuci  kome  je  palo  na  pamet  to  vreme :smor:,em  sad on  izigrava  uvredjenog  i  mada  ima  sasvim  dovoljno  vremena  za  korekcije ne  dozvoljava  da  kontaktiram  pojedine  cije  brojeve  nemam.One  sa  kojima  sam  stupila  u   kontakt isto  vreme  cudi,rado  bi   to malo  u vecernjim  satima,ali  pristali  su  i  sad  kao'znas  kakav  je  on'...znaaam,isti  je  bio  i  u  osnovnoj   skoli..:ajme:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Moja generacija bi trebalo da se okupi u maju - 25 godina od mature. 
Pre pet godina je bilo prelepo, moja Nataša je zapucala iz Holandije.. i meni je bilo nestvarno lepo. Uživala sam tada u njenom upijanju Srbije.. osetila njenu bezbrižnost, jer je ipak odrastala u Inđiji. 
E sada.. ubaciše me u grupu, u kojoj se prave dogovori, šta bismo, kako bismo. Da li da se okupimo kolektivno, kao pre pet godina, ili samo naše odeljenje. Čitam komentare.. ''slatka moja, pa bilo bi divno da se opet okupimo u ONOLIKOM broju..''.. i naravno nađem se poziciji - što mi teško :lol: da se i ja izjasnim. Napišem da bi mi bilo drago da se okupimo, da li ovako, ili onako.. ALI da je moj prioritet - moje odeljenje. Ljudi sa kojima sam 4 godine delila sve. Iz ovog ugla, i ne sećam se ekipe sa kojom sam bila u odeljenju od V-VIII razreda :ajme:  ali mi je ova ''moja'' ekipa baš ostala urezana u srcu. Šta će da bude od svega toga - zaista ne znam. Osim.. da moja Nataša ovaj put neće doći. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

20 godina mature. :sokiran:  Ene ih, napraviše Viber grupu, isplanirano za deveti maj - biće da ćemo se skoro svi odazvati, osim možda Borisa iz njegovog čuvenog Kentakija, kontam da bi mu to ipak bio predalek put. :lol: Ima nas iz Srbije, Italije, sa Malte, naravno iz Nemačke, ali je većina ostala u lokalu. Zvaćemo i razrednog, još uvek živ i zdrav, bez njega se ne može i ne sme. Ali, DVADESET! :ajme: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...