Idi na sadržaj

Da li biste oprostili prevaru ?


Preporučene poruke

Uh..citam koliko postova napisano, a tako malo receno. Sve u fazonu ja mislim ali u sustini i ne mislim, ja bih i ja ne bih.... Niko nije napisao da li je on licno spreman na prevaru. Naravno svi cemo ovde napisati NEEEEEE, a prevare postoje.

A šta si očekivao drugo? Svako zna koliko je bio iskren i svako je iskren koliko je želeo biti iskren i nema zamerke.

O kakavoj prevari govorimo? Telesnoj ili uopstenoj? Mozda zvanicnoj...

Šta bi to bila "zvanična prevara", šta telesna a šta "uopštena"? Od tebe očekujem iskren odgovor. 003.gif

Lako je ovde prosuti tekst ili lajk al u RL uvek se nadje neki razlog za prastanje (deca, brak, zajednicka imovina, nece vise - desilo se i tome slicno....).

Tvrdim da ništa od pobrojanog nije dovoljno jak razlog za onog ko bi da prašta, ali samo ko bi što ne znači i da hoće. Kad-tad će servirati povređenost.

Uh, kako je ljubav mocna, isinska duhovna vernost je cesto vrednija od bilo koje druge, a prevara je samo posledica nedostatka ove prve vernosti....

Tačno! A ja te molim da napišeš ono što nije niko od nas (?!). Evo tvoje konstatacije:

Niko nije napisao da li je on licno spreman na prevaru.

Bar mislim tako, kada se osetis izdanim onda si spreman i na prevaru.

Netačno!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 189
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ako bi sex mog muškarca sa drugom ženom posmatrala kao prevaru.. ne bi mu oprostila nikad. Bolje da mi se na oči ne pojavljuje i ne pita ništa... a kamoli da mi kamči i isKa oproštaj. Za to nek ide

Ne. Bez izgovora,kalkulacija,vaganja tipa šbb-kbb.Tako je to kad volim...bez rezerve i bez usputnih kresova,kako je neko već naveo na temi. Istina,nikad ne znamo šta nam život nosi,al sve i da zamis

Ne znam po čemu je prevara tako veliki događaj da ništa ne bude isto i da prouzrokuje velike probleme. U proceni situacije uvek treba poći od mogućnosti da se mi nađemo u istoj. Da li biste vi želeli/

Hajde da i ja kažem koju...mada sam se ispisala na ovu temu, pa mi već nekako dosadilo da pričam o tome...

-nismo venčani a zajedno smo jaaaaaaaaako dugo...:)

-...i još smo zajedno (!!!)...:)

-mogao je/mogla sam sa odem kad god sam/je hteo=nije ...:)

-nije sapun da se potroši...:)

-dok se troši kondom nek nosi...:)

-ne vozi se Yugo celog život, nekada se i Mercedes provoza...:)

...ko razume shvatiće :kez:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisu mi poznate cene juga a ni mercedesa, samo znam da je razlika drastična. Sada me zanima, u čemu je čar sesti u jugo nakon mercedesa i obratno?

Meni za sada najviše prija GSB naročito ako hvatam samo jednu liniju. 003.gif

Ko razume shvatiće, a ja znam da će vesticara sigurno. ;)

Pri tom, pozdravljam nezvaničnu vezu za koju tvrdim da je jača od mnogih zvaničnih. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čuj Veco, ne znam da li bi se baš bez pogovora u ovome složio sa tobom.

Pitanje je bilo "u čemu je čar sesti u jugo nakon mercedesa i obratno".

U smeru iz Juga u Mercedes bismo mogli nazvati želja, a u suprotnom smeru potreba.

Ako neko pored Mercedesa ima želju za vožnjom Juga, to bih ipak nazvao nesvakodnevnim, da ne kažem nastranim. I u seksu, posebno u seksu, ima raznih "filija", ali one su ipak izuzetak, a ne pravilo.

Poenta je da ako neko u garaži ima Jugo, normalno je da ima i želju da vozi Mercedes. E sad, nekome se nekada karte tako slože da dobije priliku za koji krug u Mercedesu. Tako da povratak iz Mercedesa u Jugo nije želja, nego potreba.

Ala sam ga objasnio! :wacko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

..:hhh: meni je sve jasno.

Ili naprimer ovako:

Imaš Yuga, maziš ga, paziš ga, voliš ga, a onda jednog dana neki prijatelj ti ponudi da provozaš Mercedes, krug...dva..čisto da probaš taj osećaj.

Ti pristaješ, iako možeš sebi da priuštiš takav auto, ti se vraćaš svom omiljenom, dragom i "demode" Yugu...jer je tvoj, jer ga voliš..i možda nije najnoviji ali ti leži na srcu...i želiš da nastaviš da uživaš u svom voljenom Yugu...:)

Može ovako?

Pih..znala sam da ćete me "navući" na temu...:hhh: bolje da sam ćutala.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Adrijan

Možda bi se sve moglo uporediti sa prirodom. Godi nam šetnja uređenim parkom, je l' tako? Međutim, otići u netaknutu prirodu jedino je rešenje da se čovek u potpunosti relaksira, da okusi sve ono što ne može okusiti tamo gde je ljudska ruka napravila "red".

Dobro je da i mi po negde budemo prvi i narušimo prirodni sklad. U "jugu" nećemo narušiti sklad, ali ćemo u nama razbiti jednoličnost koju nudi perfektni "mercedes". Dajmo malo šansu i "slučajnosti". Zato ja i preferiram GSB koji uvek nudi iznenađenja po cenu da smo svesni da ispod nas može pući guma. Ma neka pukne, važno je da smo se vozili. 197741.gif

Prevara, neka je sakrije od mene, i ja nikada neću biti prevarena.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ranije sam bila jako rigorozna po tom pitanju.

Onda sam u medjuvremenu odrasla. Shvatila da nije sve crno - belo i da je uglavnom dobar deo stvari sive boje.

Znam da bi vecina iz topa ispalila NE, i da ne bi oprostila i da ne bi prevarila.

Ja sam izuzetno culna osoba i ne mogu bez dodira. Mi ovde pricamo (uglavnom) o seksualnoj prevari. Ne znam da li bih mogla da predjem preko nje. Verovatno zavisi od toga koliko mi je do datog muskarca (ili zene) stalo i koliko sve to traje. Najveci problem (pored poverenja, naravno) jeste podbodena sujeta. Ona a ne ja. Sta ona to ima a ja nemam (ili sta ona nema a ja imam). Seks kao seks ne mora da bude strasan, ono sto jeste strasno je nasa predstava o citavoj stvari. Prevare se ne desavaju uvek zato sto je ljubav prestala.

Mnogo gore od telesne prevare je prevara u mislima. Mislim da je Gresni to spominjao iznad. Da taj neko leze i budi se sa mislima o nekoj drugoj, da se tim mislima smesi umesto meni.. To mi predstavlja goru prevaru od one koja ukljucuje seks. Naravno, ako su ova dva ukombinovana.. Druga prica..

Sta ako se ja zadesim u toj situaciji? Ne znam. Videcemo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo gore od telesne prevare je prevara u mislima. Mislim da je Gresni to spominjao iznad. Da taj neko leze i budi se sa mislima o nekoj drugoj, da se tim mislima smesi umesto meni.. To mi predstavlja goru prevaru od one koja ukljucuje seks. Naravno, ako su ova dva ukombinovana.. Druga prica..

:ok: Varati srcem je najveća prevara, i mislim da je u toj situaciji teže onome koji vara nego prevarenom čak i kada zna da je prevaren.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja neću da filozofiram mnogo...već se izjašnjavah po ovoj temi.

Ne treba banalizovati primere. Govori se o jednoj, pojedinačnoj prevari, a ne o partneru koji ide okolo i 'ebe sve po redu, ili ona diže noge svakomalo...

Da li bi ste u slučaju velike ljubavi, oprostili trenutak slabosti...da li bi ste prešli preko svog ponosa i sujete (jer je činjenica da ne možete istog trenutka prestati voleti)?

Ja bih mogao. Posle svega što smo prošli i prešli nas dvoje...ja bih mogao. Ali bih voleo da mi sama to kaže.

Postujem i rayumem ali ma koliko volim nebi mogao..... To vise nikad nebi bilo to i uvek bi mi pred ocima bilo nesto drugo.....

Slazem se sa da nekoga voleti ne mozes prestati i verovatno bi bolelo dosta ali nebi i nisam.... Tu je kraj.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:ok: Varati srcem je najveća prevara, i mislim da je u toj situaciji teže onome koji vara nego prevarenom čak i kada zna da je prevaren.

opet ja...:hhh:

Kada varaš srcemo onda je ljubav ugašena.

Onda srce traži nešto drugo.

Telesna prevara ne mora da ima veze sa ljubavlju.

Može da se pojavi strast, želja, "nešto drugo"...varnica, trenutak...

"Strast" koja je kratkog veka po meni nije prevara.

To je samo jedan izlet i ništa više.

Zašto se uopšte u životu nešto novo proba?

Da bi shvatio koliko nešto voliš ili ne voliš.

Zar ne?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako cemo tako, onda i iz radoznalosti probas :beyond:

Sve je to prevara, meni bar. Samo sto se (kod mene) drugacije kotiraju. I opet, prevara dobija na znacaju ako si ti sa tim nekim u dugoj vezi, u braku, sa nekim do koga ti je jako stalo, _____________ (dodati po potrebi). Ne moze se svaka prevara ni gledati isto (ovde ne mislim na seks ili na prevaru u mislima), jer je mnogo faktora koji je takodje i odredjuju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ponoviću se...

"Izdajom" bih smatrao da joj drugi okupira misli, da se budi sa mislima o njemu, a ja o tome pojma nemam.

Da joj ON postane sve što sam ja...a do krije od mene i živi paralelnim životom.

Telesnu prevaru praštam. Možda zato što imam vezu i sve što lepo ide uz nju dugu 25 godina?

Možda zato što bih je i sam sebi (telesnu prevaru) dozvolio?

Ako mi sama kaže, objasni, ispriča ono što je bitno i ako je još "moja"...praštam...

Meni tu ništa nije lepo,i tako funkcioniše većina brakova koje znam.Šta menja stvar,ako ti je rekla da ima drugog u mislima?Znači da nije više samo tvoja...

Ne zameri,ali cela ta postavka,u mojoj vezi ne bi pila vodu...da ponovim i ja ko jednom prevari(čast retkim izuzecima) opet će.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni tu ništa nije lepo,i tako funkcioniše većina brakova koje znam.Šta menja stvar,ako ti je rekla da ima drugog u mislima?Znači da nije više samo tvoja...

Ne zameri,ali cela ta postavka,u mojoj vezi ne bi pila vodu...da ponovim i ja ko jednom prevari(čast retkim izuzecima) opet će.

Ili ti mene ne čitaš pažljivo ili se uopšte ne razumemo. :)

Ako ima drugog u mislima onda definitivno više nije moja.

Ako je imala nekog fizički, telesno...preko toga lakše predjem nego preko prvog.

A imam i pitanje...još mnogi su pored mene imali slično mišljenje kao ja, i sve redom dame...zašto si citirala samo mene? :)

Moje muško mišljenje "mimo sveta" bode oči? :) Što ne lupam pesnicom o sto i nisam izričit da bi je ostavio ako joj se samo desi nešto tako?

Izmenjeno od strane člana gresan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moram samo jos nesto da dodam na ovu temu..:smeh:

Ja sebe volim najvise na svetu i uvek, ali uvek sam ja ispred svakog muskarca, svake ljubavi, svake strasti..toliko sam voljena sa svoje strane, da mi ljubav drugih maltene nije ni potrebna..moze biti da nisam normalna, ali meni je ovako super..nikad nisam bila ljubomorna, nikad nisam patila zbog ljubavi..dolazili su i prolazili, ali nikada nisam osetila neku preveliku patnju, razocarenje..valjda zato sto nista nisam ni ocekivala..

Za vezu mi je bitno da muskarac nije glup, da mogu sa njim o svemu da pricam, da ima veca muda od mene, da se ne prepadne i pobegne kad naidje neki veci zivotni problem i da ga ne nosim na grbaci..

Ne idealizujem ni muskarce, ni veze..vidim i prihvatam sve onako kako jeste..

Neka i padne poneki sex sa strane, uopste se ne potresam..ali ako pobegne i izda me kad naidju zivotne nedace, taj je mrtav..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

opet ja...:hhh:

Ako, ako, volim s tobom da vesticarim. :vestica::vestica:

Kada varaš srcemo onda je ljubav ugašena.

Tačno, komotno može u "misli malih". (mali = anonimni)

Telesna prevara ne mora da ima veze sa ljubavlju.

Može da se pojavi strast, želja, "nešto drugo"...varnica, trenutak...

"Strast" koja je kratkog veka po meni nije prevara.

To je samo jedan izlet i ništa više.

Jednostavno razmišljam: ako nekoga volim svim srcem svojim i svom dušom svojom, kako može da mi padne na pamet neko drugo pa taman da se pokraj mene nađe Robert Dauni Junior?330639.gif

Zašto se uopšte u životu nešto novo proba?

Da bi shvatio koliko nešto voliš ili ne voliš.

Zar ne?

Ne bih rekla da mi je potreban lakmus papir osim ako nisam sigurna u ljubav. To bi bilo kao kada bih se povredila da me boli samo da vidim kako je lepo kada ne boli.

Ako ima drugog u mislima onda definitivno više nije moja.

Ako je imala nekog fizički, telesno...preko toga lakše predjem nego preko prvog.

Kako ćeš biti siguran šta je od toga zbilja? Prešao bi preko oba, a kako bi dalje bilo?

Moje muško mišljenje "mimo sveta" bode oči? :) Što ne lupam pesnicom o sto i nisam izričit da bi je ostavio ako joj se samo desi nešto tako?

Negde sam napisala da se skoro ni jedan brak nije razveo zbog prljube lakog tipa. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...