Idi na sadržaj

Da li biste oprostili prevaru ?


Preporučene poruke

evo ja kao starija osoba da odgovorim - ako smem :lol:

Daklem slazem se sa stavovima ovde iznesenim od Sun i Beliver.

mene uopste ne opterecuje to gde je moj partner, ako kasni, zasto kasni. gde mu je mobilni, ko mu zvrcka u bilo koje doba dana, ko mu salje poruke i td... jer - sto rece Sun - ako pustis povodac onda ti sam ide uz nogu. hocu reci - ljubomora i preterano gusenje, zelja za kontrolisanje i td...samo mogu imati kontra efekt.

Sem toga- ako on resi da to uradi..eheee mogu ja i na glavi da dubim, dzaba mi.

E sad - dali mogu da oprostim prevaru- pa ako je ono sto rece Sun trenutak slabosti - i sednemo ko ljudi da razgovaramo - sto i kako je do toga dovelo (ako saznam naravno :lol: ako ne ne moramo uopste razgovarati) mogu oprosti ti.

Ali ako je to veza koja traje i ukljucene su emocije - trazila bi da mi oprosti sto ga nisam ranije pustila da ide s njom kad je voli - :lol:. salim se

hocu reci - onda tu nema sto da se oprasta i trazi povratak ili produzavanje veze. pre svega ne bi sebe maltretirala da zivim s nekim ko me ne voli.

kao i kad bi to varanje bilo konstantno - sto rece neko - sevuckanje svakog drugog dana s drugom .

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 189
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ako bi sex mog muškarca sa drugom ženom posmatrala kao prevaru.. ne bi mu oprostila nikad. Bolje da mi se na oči ne pojavljuje i ne pita ništa... a kamoli da mi kamči i isKa oproštaj. Za to nek ide

Ne. Bez izgovora,kalkulacija,vaganja tipa šbb-kbb.Tako je to kad volim...bez rezerve i bez usputnih kresova,kako je neko već naveo na temi. Istina,nikad ne znamo šta nam život nosi,al sve i da zamis

Ne znam po čemu je prevara tako veliki događaj da ništa ne bude isto i da prouzrokuje velike probleme. U proceni situacije uvek treba poći od mogućnosti da se mi nađemo u istoj. Da li biste vi želeli/

Ja ne bih u zivotu usla u vezu gdje postoji ta opcija i taj ''ako se desi''. Pa valjda se zna sta se smije i sta ne? Zna se sta sljedi ako se desi nesto poput prevare, bar kod mene pa bila to prevara za jednu noc, dve il 365. Jos uvijek je prevara.

Iznela sam svoj stav da je prevara... za mene kraj :gur:

Ne zato što je ''đole'' mog dragog promašio teren, već zbog toga,

što smatram da više nemamo o čemu da pričamo.

Uvek postoji opcija ''ako se desi'', jer nikad se ne zna.

Ne mogu da garantujem za sebe, a kamoli za nekoga drugog.

Život je sjajan... i tako nas dovodi u baš te situacije ''ja ne bih...''...

e.. pa bi... obično tako biva... volela bih da grešim...

Uostalom... za nekoga je flert prevara, za nekoga nije...

Različiti smo, a vidim da pričamo o istim, ili sličnim stvarima,

na različite načine - naravno :kez:

Jebes takvu vezu, ako trebas koristit taktike da ti covjek ''ide uz nogu'' tj. ostane vjeran i ako je to jedini nacin da ti ostane vjeran. Biti vjeran nije obecanje koje das nekome il odluka, vec bi trebalo biti odraz onog sto osjecas prema nekoj osobi.. Ljubav, postovanje i sve tako i tu za prevaru nema mjesta..

:ok:

Jeste.. i lepo zvuči...

život nije bajka... život nije majka... već maćeha, i to zla.

Jesam li već negde napomenula da je život lep? :cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne.

Bez izgovora,kalkulacija,vaganja tipa šbb-kbb.Tako je to kad volim...bez rezerve i bez usputnih kresova,kako je neko već naveo na temi.

Istina,nikad ne znamo šta nam život nosi,al sve i da zamislim da ipak kao bi,krvarila bi do skončanja svog veka...znam sebe,bar toliko.

Onomad bila sam varana...nisam marila,kad ga nisam volela...imao je moj prećutni blagoslov.

A to jedno njesra od života,u svakom slučaju,koje ne preporučujem nikome.

Nisam u trendu,a i ne želim da budem :beyond:.Ne pričam o usputnom kresu...već o načinu života kao takvom.Ko jednom krene,teško da će se zaustaviti i tu leka nema.

Dakle ne.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ne znam ko ce da brine o tome ako ne Ti? Pomalo je zalostno znati, da tako mlada cura kao sto si sama razmislja ovako jer zasto bi ti to oprostila nekome jer ga volis (il sta ja znam zasto), kad on nije mislio na tebe kad je to uradio? Jedino ako si i ti od onih sto su, ne znam kako da kazem drugcije :), skloni prevari.. e onda razumem.. ne tebe, vec tvoj stav. :ok:

Ja bih se vodila ovim boldiranim i okanila se ćorava posla, jer...iako si svjesna da je moj stav kako razmišljam, ali uprkos tome želiš da nametneš svoj. :)

I mlada ili ne, odavno sam skinula ružičaste naočale, a to kad bi mu oprostila prevaru je mnogo veći dokaz ljubavi nego što ti misliš. :) I ko uopšte govori da bi ON prošao lako? :hmm: Ja to nisam nigdje napisala. Proces je to, ali zašto da ti pričam kad je tebi dokaz ljubavi da ti neko piše kako te voli, kako te ne vara, kako si ti jedina na ovom svijetu....ja bih unajmila privatnog detektiva, da dobiješ crno na bijelo kako laže. :hahaha:

Mozda ce zvucit malo, ne znam ni sama kako ali da se to desi.. da ja njega prevarim i on meni oprosti to (u smislu da bi jos uvijek htjeo da bude sa mnom u vezi) - ja bih ga prva nazvala budalom.. jos jer sam ja od onih cudnih ljudi koji ne mogu tek tako bit s nekim, pa onda s drugim, pa opet s ovim.. kad jednom pukne pa makar to i prevara bila, nista vise isto nije.. nit ce bit..

Pa budala je ako ti kaže "opraštam ti draga, to je sad iza nas" i odšetate zajedno u suton :pegla: ....oprost dolazi na kraju, a prije toga ima svega. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Proces je to, ali zašto da ti pričam kad je tebi dokaz ljubavi da ti neko piše kako te voli, kako te ne vara, kako si ti jedina na ovom svijetu....ja bih unajmila privatnog detektiva, da dobiješ crno na bijelo kako laže. :hahaha:

Jojjj, nisam ti valjda toliko na zulj stala pa ovakvo ponasanje u postu?

Kazes da ja tebi zelim da nametnem svoj stav (kao), a ti si upravo napisala sta je za mene dokaz Ljubavi, a nemas pojma ni ko sam, a tek sta je za mene dokaz Ljubavi.. toliko o tome.. :)

A sto se detektiva tice.. pa ako su tebe svi varali i lagali, a ti im oprastala jer ne mos nac sebi nekog ko ce ti bit vjeran i tako dokazivala tu veliku Ljubav to je tvoja stvar, al kao sto rekoh.. ne bih se posluzivala tvoje taktike jer veze s vezom nema i to nije bombandiranje tebe mojim stavom, vec moje misljenje na koje valjda imam pravo, bez da ti skaces tri metra visoko zbog toga.

Tebi puno takvih veza zelim, sa puuuuno dokaza Ljubavi jer za tebe ocigledno ''skint ruzicaste naocale'' znaci bas to.

p.s. Bice ovo moj zadnji post jer imam osjecaj da cu (ako vec nisam :lol: ) otici u off, a za to nema potrebe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije se mali broj puta desilo da se iz kres šemice izrodi zaljubljivanje pa posle ljubav, proradi hemija, ti kažeš neću više nikada, a posle par dana ti dođe da opet pozoveš tog nekog/neku da te razbije/ga razbiješ, i onda šta?

Kad već pričamo šbb/kbb-opraštanje prevare je jako zajeban jedan proces i iziskuje mnogo mentalnog napora, kao što ga iziskuje npr skidanje sa nikotina ili neke gudre, boli u pičku materinu, tako da ne bih oprostio.Jednom sam oprostio kres šemu, ali me je kopkalo šta je to koji kurac meni falilo pa je morala da se jebucne s tim tipom. Sledeći put sam oprostio zaljubljivanje koje je emotivno bolnije od kres šeme, ali jebiga boli mnogo jače jer udara i na ljubav i na sujetu i na svakoji kurac, i odgovorno tvrdim posle te dve proživljene situacije sa dve različite žene, da više nikada ne bih oprostio prevaru i da je to mrsomudija, pa nemam ja ni srce ni živce za bacanje :pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije uvek nešto usputno, ali može da se dogodi i da ne predstavlja ništa ozbiljno. Život je to. Nikad ne možemo znati šta će se dogoditi i navesti nas na neki postupak.

Ja sam negde na forumu već pisao o srećnom braku koji su moji roditelji imali. I bio je srećan. Godinama kasnije sam, ipak, saznao da je moj otac imao aferu krajem osamdesetih. Seli su i porazgovarali o tome, kao što su razgovarali o mnogo čemu drugom. Brak nije zapao ni u kakvu posebnu krizu, a njihova ljubav nije bila ništa manja. Kad postoji ljubav i razumevanje, parovi mogu prebroditi takve probleme.

Ne mogu izgovoriti to "nikad neću...." Ne znam otkud ljudi crpe toliki stepen sigurnosti u vezi bilo čega.

Izmenjeno od strane člana Boginja
slovce
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Morf

Jasno je da je keva oprostila ćeletu, ipak je ovo Balkan, ali kako bi ćale odreagovao da je bio na njenom mestu, to je onako škakljivo pitanje :lazy:

OSamdesete su osamdesete, tu je čovek, kao sav normalan svet smeo i da prebije svoju ženu, a danas ne sme ni a da joj kaŽe, sramota :pljuc:

Izmenjeno od strane člana Bledoliki_Vrach
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije uvek nešto usputno, ali može da se dogodi i da ne predstavlja ništa ozbiljno. Život je to. Nikad ne možemo znati šta će se dogoditi i navesti nas na neki postupak.

Ja sam negde na forumu već pisao o srećnom braku koji su moji roditelji imali. I bio je srećan. Godinama kasnije sam, ipak, saznao da je moj otac imao aferu krajem osamdesetih. Seli su i porazgovarali o tome, kao što su razgovarali o mnogo čemu drugom. Brak nije zapao ni u kakvu posebnu krizu, anjihova ljubav nije bila ništa manja. Kad postoji ljubav i razumevanje, parovi mogu prebroditi takve probleme.

Ne mogu izgovoriti to "nikad neću...." Ne znam otkud ljudi crpe toliki stepen sigurnosti u vezi bilo čega.

Ja ne mogu da te razumem kako ti možeš da kažeš da to ne predstavlja ništa ozbiljno.

Svaka čast tvojoj kevi i ćaletu, ali evo kako bih se ja otprilike (da ne kažem sigurno, a to crpim iz činjenice da sam dovoljno mator i da se dovoljno poznajem) ponašao u toj situaciji:

kao, popričamo, shvatimo da se još volimo, eto ona se "usputno" kresnula i sve je redu. Milinica :andjeo:. I sad, ja vidim tog tipa na ulici, dok šetam sa suprugom. Šta da mu kažem? "Majstore, baci kosku, super što si mi pojeb'o ženu!" A njoj: "Jaooo, super, eno ti je usputna kres kombinacija. Simpatičan mladić. :treptrep:" Pa ako bih se uzdržao da ih ne podavim oboje u tom trenutku, ubij me. A ako je jači od mene, otkovao bih tarabu i udarao ga na kant do iznemoglosti.

Da, zaboravio sam, zamisli njega kako priča ortacima. "Eno ga onaj mamlaz što sam mu pojeb'o ženu :hahaha:". Pazi, ne mora on to stvarno da priča, ali kolika je verovatnoća da se to ne desi? A i da se ne desi, svejedno bih imao taj trip u glavi. Ako me to čini nesigurnim balkancem koji obraća pažnju na trivijalnosti tipa "usputni kres", priznajem, jesam.

:pljuc:

P. S. Totalno je nebitno da li je u pitanju supruga ili devojka. :pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Muškarci funkcionišu po principu teritorijalnosti, te se u slučaju vatanja žene u nekakvoj gomili odlučuju za nežne metode razbijanja parmaka o glavu i lomljenja delova tarabe o nečiji nos. Što su stariji to je opasnost od parmačenja veća po nesrećnog mužjaka koji je prevrnuo njihovu žeMsku.

Elem, dok si mlad 17-26 godina, je*e ti se sitno, nemaš neke kriterijume, jeb'o bi i pticu na grani, pa ako ti se riba i kresne na nekoj ekskurziji, žurci ili proputovanju, nije ti toliko zajebano, naći ćeš drugu, gluplju, lepšu, šta god, ali kad omatoriš30- do godine kad ti se još diže*, žene te slabije hoće, a i kriterijumi su ti se izgradili i želiš baš nešto posebno za sebe i tu si primoran da jebeš majku svakome ko bi da joj uradi klizeći, odnosno ko bi da penetrira u njene toplije krajeve :lazy:

Tu su u pitanju pravila tržišta i konKURencije.

To je moje skromno mišljenje.

Izmenjeno od strane člana Boginja
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne! :jokjok:

Jesam jednom i to više niko od mene ne dočeka. Najprostije rečeno: Jednom sam pojela govno kad sam oprostila i taj luksuz više sebi ne bih dozvolila.

Kao što već neko reče, to je užasno bolan proces. Ali, čak i kad uspiješ da oprostiš, sumnja da će se to ponoviti ne prestaje. Nepovjerenje raste...i o čemu onda pričamo??? Takva veza ne može opstati (bar u mom slučaju).

Ako sam sa nekim u vezi, onda sam samo sa njim, njegova sam. Isto očekujem i od njega. Možda sam sebična i posesivna, ali to sam ja i drukčije ne umijem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Ranije nisam bila kategoricna u tome da li bih ovo ili ono

Zavisi od situacije

Dok se situacija nije desila

Jednom, ali sasvim dovoljno za mene

Mozda sam pogresila

Uglavnom ne zanima me da li se "eto desilo ne znamo kako" ili bilo sta drugo

Ja, za to, jednostavno, nemam sluha

A na prastanju sam, izgleda, mnogo teza nego sto sam i sama mislila

Ne, ne bih!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ako nije u kontinuitetu prevara - bi

Bi,ako mi je dovoljno stalo do tog nekog

Bi,ako volim s njim da sedim za stolom i jedem

Bi,ako imamo pricu

Bi,ako znam da je on moja polovina

Inace,to s prevarom..to kategoricno odbijanje oprosta...to ludilo i cirkus povredjenosti....to je samo jebena stvar povredjene jebene sujete....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne mogu da te razumem kako ti možeš da kažeš da to ne predstavlja ništa ozbiljno.

Svaka čast tvojoj kevi i ćaletu, ali evo kako bih se ja otprilike (da ne kažem sigurno, a to crpim iz činjenice da sam dovoljno mator i da se dovoljno poznajem) ponašao u toj situaciji:

kao, popričamo, shvatimo da se još volimo, eto ona se "usputno" kresnula i sve je redu. Milinica :andjeo:. I sad, ja vidim tog tipa na ulici, dok šetam sa suprugom. Šta da mu kažem? "Majstore, baci kosku, super što si mi pojeb'o ženu!" A njoj: "Jaooo, super, eno ti je usputna kres kombinacija. Simpatičan mladić. :treptrep:" Pa ako bih se uzdržao da ih ne podavim oboje u tom trenutku, ubij me. A ako je jači od mene, otkovao bih tarabu i udarao ga na kant do iznemoglosti.

Da, zaboravio sam, zamisli njega kako priča ortacima. "Eno ga onaj mamlaz što sam mu pojeb'o ženu :hahaha:". Pazi, ne mora on to stvarno da priča, ali kolika je verovatnoća da se to ne desi? A i da se ne desi, svejedno bih imao taj trip u glavi. Ako me to čini nesigurnim balkancem koji obraća pažnju na trivijalnosti tipa "usputni kres", priznajem, jesam.

:pljuc:

P. S. Totalno je nebitno da li je u pitanju supruga ili devojka. :pljuc:

evo ga tipican primer sujete :lol:

sta ce svet da kaze? hocu li u ocima sveta biti magarac? neko mi je smestio,znaci ispao sam glup...

i tako...

a sta da je ludo volis,da oces s njom decu,da mozes da stojis pred njom ogoljen bez zadrske,da je ona tvoja okoncana potraga za drugom polovinom?

i tad bi reagovao tako sto bi otkovao tarabu?

ti si bre budala

izvinte me sto psujem

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

evo ga tipican primer sujete :lol:

sta ce svet da kaze? hocu li u ocima sveta biti magarac? neko mi je smestio,znaci ispao sam glup...

i tako...

a sta da je ludo volis,da oces s njom decu,da mozes da stojis pred njom ogoljen bez zadrske,da je ona tvoja okoncana potraga za drugom polovinom?

i tad bi reagovao tako sto bi otkovao tarabu?

ti si bre budala

izvinte me sto psujem

Jao, kakav si ti glupsoN, to je tragikomedija. :ajme:

Pa da je moja okončana potraga za drugom polovinom, xeroina pred kojom stojim ogoljen, taj cvet koga ludo volim i hoću zajedničke potomke

radodajka koja se eto koji put jebuCne okolo bez zle namere

zapitao bih se šta to sa mnom nije u redu

I ZAŠTO NISAM OTKOVAO TARABU RANIJE???!!!

(izvin'te me što psujem i vičem, situacija nalaže :pljuc:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se mešao u diskusiju Biliverke i Ninje :kez: ali bih da dodam nešto.

Čini mi se da je tema postavljena, bar sam je ja tako razumeo, "da li bi oprostili JEDNU prevaru...jedan trenutak slabosti", a ne model ponašanja u kome se partner-ka daje "kad god mu-joj padne na pamet"...

Iz ugla moje veze, mog braka i odnosa sa mojom dragom, iz ugla jednog trenutka slabosti... ja bih oprostio.

I to upravo iz onih razloga koje je Biliverka navela danas u 13 časova i 12 minuta , par postova iznad :) .

Možda je to zbog duge veze (braka) u kome smo, možda zbog otvorenosti sa kojom pričamo o nečemu što oboma može da nam se desi....

I naravno, oprost bi podrazumevao da mi to sama kaže...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Oprostio sam nekome, jednom, iz srca... Tako sam se posle i osecao, nijedna negativna misao u vezi dogadjaja nije zamaglila nas odnos...

Ipak, vreme je pokazalo da sam pogresio... Na kraju je izabrala ipak njega, iz nekih cudnih razloga, koje samo dubina zenske duse moze da smisli...

Ne znam, da li cu ikome, ikad vise prastati prevaru. Mozda je to bio jedan jedini put. Mozda sam tada u nekom trenutku zivota dopusio sebi luksuz da budem zaljubljena romanticna budala koja voli celim svojim bicem, i to ne pita za ceh na kraju... Opet, mozda sam to ja, od koga zivot trazi da uvek budem najjaci, jaci od drugih, da bi im pruzio rame za plakanje ili oslonac za dizanje...

Zivot je cudan...

:neznamkojismajlidaizaberem: :paradox:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Inace,to s prevarom..to kategoricno odbijanje oprosta...to ludilo i cirkus povredjenosti....to je samo jebena stvar povredjene jebene sujete....

:uredu:

nije svejedno

da boli, boli

da ti se mota po glavi sto je bilo i kako je bilo - da

da ne mozes lako preko toga - ne mozes

ali....

iz ovih

ako nije u kontinuitetu prevara - bi

Bi,ako mi je dovoljno stalo do tog nekog

Bi,ako volim s njim da sedim za stolom i jedem

Bi,ako imamo pricu

Bi,ako znam da je on moja polovina

i jos nekih licnih razloga

jesam

poverenje.... jos uvek gradimo i pokusavamo da se vratimo na stare staze

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...