Idi na sadržaj

Da li biste oprostili prevaru ?


Preporučene poruke

  • Odgovori 189
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ako bi sex mog muškarca sa drugom ženom posmatrala kao prevaru.. ne bi mu oprostila nikad. Bolje da mi se na oči ne pojavljuje i ne pita ništa... a kamoli da mi kamči i isKa oproštaj. Za to nek ide

Ne. Bez izgovora,kalkulacija,vaganja tipa šbb-kbb.Tako je to kad volim...bez rezerve i bez usputnih kresova,kako je neko već naveo na temi. Istina,nikad ne znamo šta nam život nosi,al sve i da zamis

Ne znam po čemu je prevara tako veliki događaj da ništa ne bude isto i da prouzrokuje velike probleme. U proceni situacije uvek treba poći od mogućnosti da se mi nađemo u istoj. Da li biste vi želeli/

Nema tu logike

svako zna preko čega je spreman preći

i koji su razlozi za to...

Pisala sam o tome,

nije bitno da li je fizika u pitanju ili emocije

to je urađeno i tako je...

Pitanje je samo koliko si spreman

da preguraš preko sebe i nastaviš gde si stao

ili da napraviš nove levele,

kako je to Pinkerton nazvao :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

znači po tvom tumačenju, ona voli nekog ko nju ne voli i još mu i oprašta

pa dobro, to je logično

Ne znam ja koga B'liverka voli i kome bi oprostila, samo objašnjavam kako sam ja shvatio.

I jeste, logično je. Zar misliš da je ljubav uvek uzvraćena?

P.S.

Ovo ne znači da se ja sa njom slažem niti da se ne slažem po pitanju praštanja.

Odgovor na temu je za mene mnogo komplikovaniji od samo "da" i "ne".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam ja koga B'liverka voli i kome bi oprostila, samo objašnjavam kako sam ja shvatio.

I jeste, logično je. Zar misliš da je ljubav uvek uzvraćena?

ne mislim da je uvek uzvraćena ali onda nije reč o prevari

ako je njoj stalo do nekog dase i voli ga, a njega baš briga za nju i ide okolo i ubada sve živo, onda tu nema ni p od prevare

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ne mislim da je uvek uzvraćena ali onda nije reč o prevari

ako je njoj stalo do nekog dase i voli ga, a njega baš briga za nju i ide okolo i ubada sve živo, onda tu nema ni p od prevare

Pa onda ta devojka nije (da ne upotrebim neku ruznu rec) normalna... Ona njega voli a on krese sve od reda....

Ynaci nek corbu prosipa samo neka meso donese kuci.... :hahaha:

Ja bi se bar bojao bolesti neke.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ma mogu da shvatim ljubav, neku drugu korist, strah od necega i to da je kod zena u 95% muskarac uzrok te prevare ali ako do toga dodje pa sta dalje mi imamo da pricamo....

Kao slucajno, bila si rastrojena, svideo ti se... pa drago mi je za vas dvoje....

koji oprost treba da dam, sta da oprastam... Da vas castim turu pica pa da se rasturamo ko Bitlsi....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da oprostiti znaci posrati se po sebi....

Ako dozvoliš,to ne mora nužno da znači...mislim na praštanje uopšte...nekad pravimo izbore,koje do juče ne bi,to već može biti stvar iskustva,a iskustvo mogu biti i greške,koje smo pravili u predhodnom periodu našeg života...ako me razumeš.Zdravo je praštati...u globalu...ako se smogne snage

Što se ove teme tiče..čisto radi podsećanja da se ne ponavljam sad:

http://nsportal.info/showthread.php/888-Da-li-biste-oprostili-prevaru?p=21011&viewfull=1#post21011

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

i ok ti je da on tebe voli s kitom u drugoj curi?

pa ,sta znam...ja ne gledam tako na jednu vezu kao vecina,,,

jaka stvar ako je metnuo nekoj...jaka stvar ako sam ja dala nekom....

bitnije od te neke vernosti u seksu su mnoge druge stvari

recimo,bitnije mi je da volim s tim nekim da jedem i pricam

da nije glup

da me ne sramoti u drustvu

da mi nije na grbaci

da mogu da se pouzdam u njega kao u coveka

da volim da je tu kad udjem u stan

da mogu da rastem intelektualno,da ucim,da napredujem,da saznajem

da otkrijem svoje granice

da stanem ogoljena i da me nije sram

a ta petparacka trucanja o vernosti i preklapanja kako ljubav ne dozvoljava da se predje preko nekog,tu i tamo metanja sa strane su mi ,u najmanju ruku smesna i folirantska

jer,nije ljubav ta sto vam ne da da oprostite nego jebena sujeta

i kladim se da,polovina ovde,vrlo odlucnih i rigoroznih po tom pitanju,bi se pravila da ne zna ,a druga polovina bi otisla i lizala rane u kafani

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

da me ne sramoti u drustvu

možda budete u društvu njegovih prijatelja

pa ti odeš da piškiš a on se pohvali kako je kar’o sinoć a ti nisi ništa primetila

al’ dobro, nije to sramota :P

da mogu da se pouzdam u njega kao u coveka

ok, čovek je širok pojam... možda

da volim da je tu kad udjem u stan

možeš ti da voliš do ujutru i da ga čekaš, dok čovek ne dođe iz jebačine :kez:

a ta petparacka trucanja o vernosti i preklapanja kako ljubav ne dozvoljava da se predje preko nekog,tu i tamo metanja sa strane su mi ,u najmanju ruku smesna i folirantska

sve legendarno, posebno bold :osmeh:

jer,nije ljubav ta sto vam ne da da oprostite nego jebena sujeta

ama opraštamo, samo nećemo ni ljubav ni sujetu, a sex može :osmeh:

i kladim se da,polovina ovde,vrlo odlucnih i rigoroznih po tom pitanju,bi se pravila da ne zna ,a druga polovina bi otisla i lizala rane u kafani

prepoznao sam se u ovoj drugoj grupi :kez:

al’ bolje i piće na usnama, nego ukus tuđe sperme

jbg, svakom svoje… neko liže rane neko tuđu kitu ili picu

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ti,naravno,ipak dozvoljavas da svako ima svoje misljenje na datu temu?:smoke:

ne bih sad da parcam tvoj post,ko sto si ti uradio s mojim,:smeh:..prosto se ne slazemo,sto i nije nuzno,je l da? :kez:

ako neko hoce da te prevari,ti tu ne mozes nista dok ne saznas

onda je puitanje,jesi li ,i ne znajuci,a samim tim,i ne pristajuci svojevoljno,lizao tudju picu ili tudju kitu.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

nemam pojma

iskreno,nikad se nisam pitala da li me neko vara

jednostavno,nemam taj cip...ja sve mislim,ne delimo imanje,kucu i kuciste,ziroracun,kola i polisu osiguranja,dakle,nema niceg zbog cega bi morali da budemo zajedno

samim tim ,pretpostavka je da je to obostrani izbor

i onda,ja ne mislim o prevari

i nikad nisam

i kad je gotovo,gotovo je,i ja ustanem,otresem dupe i nastavim dalje

ali,teoretski,mislim da jel jubav mnogo slozenija i da nije nuzno stavljati izmedju nje i vernosti znak jednakosti

brojni su primeri medju umetnicima,recimo,gde pitanje vernosti nije bilo od krucijalnog znacaja za opstanak veze

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako dozvoliš,to ne mora nužno da znači...mislim na praštanje uopšte...nekad pravimo izbore,koje do juče ne bi,to već može biti stvar iskustva,a iskustvo mogu biti i greške,koje smo pravili u predhodnom periodu našeg života...ako me razumeš.Zdravo je praštati...u globalu...ako se smogne snage

Što se ove teme tiče..čisto radi podsećanja da se ne ponavljam sad:

http://nsportal.info/showthread.php/888-Da-li-biste-oprostili-prevaru?p=21011&viewfull=1#post21011

Dugo, postujem tvoje misljenje, odnosno ne osudjujem nikoga, Nebi oprostio... Naravno moze se gledati kako hoces na to i vuci pametni, ocajni, osvetnicki potezi ali taj neko te je prodao, prevario, posro se po tebi....

Mozda je imao debeo razlog ali u tom trenutku je pozeleo nekoga drugoga....

Ok postujem njegov izbor i samo trazim da bude dosledan.... Naravno u praksi to izgleda daleko drugacije i prevara se obicno odkriva.... Posle slede potezi besa, osvete, ocaja i tako....

Po meni pravila odnosa, veze bi trebala biti jako prosta, libav, poverenje, tolerancija i nema vracanja poteza....

Mogao bi i castiti picem dragu i svalera ali oprostiti nebi.... Mogu samo da je ne osudjujem jer je mozda krivica u meni....

Po meni tu nema sta da se prasta......

Izmenjeno od strane člana Inkvizitor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja neću da filozofiram mnogo...već se izjašnjavah po ovoj temi.

Ne treba banalizovati primere. Govori se o jednoj, pojedinačnoj prevari, a ne o partneru koji ide okolo i 'ebe sve po redu, ili ona diže noge svakomalo...

Da li bi ste u slučaju velike ljubavi, oprostili trenutak slabosti...da li bi ste prešli preko svog ponosa i sujete (jer je činjenica da ne možete istog trenutka prestati voleti)?

Ja bih mogao. Posle svega što smo prošli i prešli nas dvoje...ja bih mogao. Ali bih voleo da mi sama to kaže.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uh..citam koliko postova napisano, a tako malo receno. Sve u fazonu ja mislim ali u sustini i ne mislim, ja bih i ja ne bih.... Niko nije napisao da li je on licno spreman na prevaru. Naravno svi cemo ovde napisati NEEEEEE, a prevare postoje.

O kakavoj prevari govorimo? Telesnoj ili uopstenoj? Mozda zvanicnoj... Mislim da ovde svako vidi prevaru na svoj nacin i da svi pomalo ali sigurno zaobilazimo istinu. Lako je ovde prosuti tekst ili lajk al u RL uvek se nadje neki razlog za prastanje (deca, brak, zajednicka imovina, nece vise - desilo se i tome slicno....). Naslusao sam se spletom nekih cudnih okolnosti svega (naravno slusajuci nekada i sebe :hahaha:) pa zato kazem, dobro razmisli pre nego napises... Uh, kako je ljubav mocna, isinska duhovna vernost je cesto vrednija od bilo koje druge, a prevara je samo posledica nedostatka ove prve vernosti.... Nesto kao post, nije samo uzdrzavanje od jela post.

Bar mislim tako, kada se osetis izdanim onda si spreman i na prevaru.

Izmenjeno od strane člana Faramir
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da sam negde napisala vec, zaista sam radikalna po tom pitanju. Ako mogu da budem verna njemu i imamo vezu medju sobom, ne mogu da imam jos jednu, jer onda nemam nista. Ako sam mu verna, onda tu vernost ocekujem od njega. Ne pruzi mi je, nista onda. Prevare bilo koje vrste u musko/zenskim odnosima ne tolerisem,ne prastam i ne zaboravljam :kez:.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@ grešni

Meni se baš filozofira danas,ionako retko napišem koju...a i nisam ljubitelj sputavanja.Po tvojoj logici,mogli bi otvoriti 12 tema koje govore o istoj suštini,ne vidim zašto bi se ograničavali na usko razmišljanje i iznošenje istog...ako me razumeš :)

@Inkvi

Ako ne osuđuješ,znači da si oprostio? a opet kažeš da ne bi.nešto mi se tu ne podudara.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ponoviću se...

"Izdajom" bih smatrao da joj drugi okupira misli, da se budi sa mislima o njemu, a ja o tome pojma nemam.

Da joj ON postane sve što sam ja...a do krije od mene i živi paralelnim životom.

Telesnu prevaru praštam. Možda zato što imam vezu i sve što lepo ide uz nju dugu 25 godina?

Možda zato što bih je i sam sebi (telesnu prevaru) dozvolio?

Ako mi sama kaže, objasni, ispriča ono što je bitno i ako je još "moja"...praštam...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...