Idi na sadržaj

Dekoracija i farbanje jaja za Uskrs


Preporučene poruke

  • Odgovori 54
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ovaj put sam vrlo jednostavno našarala jaja u džaku

Da sam moderator, ja b' ovo ladno obrisao. Totalni oftopik! :hahaha::hahaha:

Браво Вецо..заслужила си један ....не за фарбање..него за прву реченицу.....   Офарбао сам 60 јаја...јутрос...ко прави папучар а вомен отишла на кафу на трач партију... а синоћ сам расписао кућни кон

Zakačene slike

  • 1 mesec kasnije...

E dobro..danas sam bila jako nežna sa jajima..što mi inače baš ide od ruke :bek: 

Malo sam se igrala i izbeljivala jaja. 

U šerpu se sipa pola sirćeta pola vode-da prekrije sva jaja. Ne kuvaju se jaja!!

Ostavi se da tako stoji jedno pola sata..i na površini se polako stvara pena. Onda sam vadila jaja i onom zelenom stranom sunđera za sudove "brisala" omekšanu boju pa ih vratila u to sirće sa vodom. Ovo sam ponovila još 2x a pre poslednjeg vraćanja sam sipala jednu supenu kašiku sode bikarbone. 
Na kraju izvadila i stavila u hladnu vodu, kašikica sirćeta i kašikica soli i kuvala na blagoj vatri da voda ne ključa jako. 
Na kraju je to izgledalo ovako:
viber_image_1.thumb.jpg.6b0297cb02a19c77E onda sam krenula u akciju frabanja...taman sam ih sve lepo obojila i krenula da šaram po njima, stiže mala mustra i izjavljuje da su gadna jaja i da ona hoće Mašu i medveda na jajima!!
(jaooo milina...obukla sam jaja u "gaće" i skratila posao!) :hhh::hhh:

Sada to izgleda ovako:
 

viber_image_2.thumb.jpg.3796880b986df20dviber_image_3.thumb.jpg.a0486f6f9eb9a78c 

Ja gotova!
E da...pošto će deca biti kod druge babe za Uskrs..nisam ni planirala mnogo jaja da farbam..tek dvadesetak komada...
Ja završila moje a vi?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Браво Вецо..заслужила си један .:kiss:...не за фарбање..него за прву реченицу.....:plaz2:

 

Офарбао сам 60 јаја...јутрос...ко прави папучар а вомен отишла на кафу на трач партију...


а синоћ сам расписао кућни конкурс...ено га на огласној табли...већ трећу годину заредом...за најљепше јаје...имају и пропозиције...да се до 20 часова... анонимно...тј. сва одједном... доставе баби (иначе предсједнику и једином члану жирија) највише три ишарана јајета по учеснику..а жири ће незнајући чије је чије јаје одлуку донијети до 12 часова наредног дана...награда износи скромних 10 КМ...али се ипак очекује велики одзив укућана...ево већ
су два тако лијепо украшена да ће бити јака конкуренција...и још два прелијепа...

И ја ћу се такмичити на свом конкурсу...(скувао сам пар комада у вину...и ено још се киселе....само пссссст)  :andjeo:

Izmenjeno od strane člana vojo
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...