Idi na sadržaj

Dekoracija i farbanje jaja za Uskrs


Preporučene poruke

  • Odgovori 54
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ovaj put sam vrlo jednostavno našarala jaja u džaku

Da sam moderator, ja b' ovo ladno obrisao. Totalni oftopik! :hahaha::hahaha:

Браво Вецо..заслужила си један ....не за фарбање..него за прву реченицу.....   Офарбао сам 60 јаја...јутрос...ко прави папучар а вомен отишла на кафу на трач партију... а синоћ сам расписао кућни кон

Zakačene slike

  • 1 mesec kasnije...

Tehnika sa aluminjumskom folijom

Šta vam je potrebno:

- jaja

- aluminijumska folija

- akrilne boje

Koristan savet:

Kuvajte jaja petnaest minuta, pa ih pustite das se ohlade do kraja. Prekrijte radno mesto novinama i pripremite sve što vam je potrebno.

Napomena:

Koristite jestive boje, kako biste se zaštitili ukoliko planirate konzumirati jaja

Način pripreme:

Najpre izgužvajte veće parče aluminijumske folije i premažite je bojom po izboru. Zatim stavite jaje u centar folije i lagano ga obmotajte njome i ostavite da se suši. Ponovite sa drugim bojama, po želji.

Izvor: spoonful.com

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tehnika sa zaštitnom folijom

Šta vam je potrebno:

- jaja

- pucketava zaštitna folija

- akrilne boje

Koristan savet:

Kuvajte jaja petnaest minuta, pa ih pustite das se ohlade do kraja. Prekrijte radno mesto novinama i pripremite sve što vam je potrebno.

Napomena:

Koristite jestive boje, kako biste se zaštitili ukoliko planirate konzumirati jaja

Način pripreme:

Položite pucketavu zaštitnu foliju po radnom stolu, i prefarbajte je bojom po izboru. Prekotrljajte jaje po foliji, kako bi boja ostavila tragove na njemu. Ostavite boju da se osuši, pa ponovite postupak drugom bojom ako želite.

Izvor: spoonful.com

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...

FARBANJE JAJA SVILENOM KRAVATOM

Ako vaš suprug nema svilenu kravatu koju možete da iskoristite, znajte da u prodavnicama polovne robe možete naći vrlo jeftine svilene kravate. Najvažnije je da sastav kravate bude 100% svila.

Isecite kravatu po uspravnim šavovima, rastvorite je tako da dobijete što veću šarenu površinu. Isecite površinu sa dezenom tako da možete da u nju umotate celo jaje. Umotajte jaje u kravatu kao bombonu i na krajevima zavežite koncem da materijal ne bi skliznuo tokom kuvanja. Isecite trake od gaze i prekrite "bombone" i ušite na krajevima. Stavite jaja u vodu i kuvajte na visokoj temperaturi. Kada se jaja skuvaju, neka odstoje u toj vrućoj vodi još 15 minuta. Što duže kuvate jaja, boja će biti intenzivnija. Iz vruće vode umotana jaja prebacite u činiju sa hladnom vodom punom leda i ostavite da stoje par sati. proveravajte da li primaju boju, s vremena na vreme. Skinite trake i kravatu sa jaja i dobili ste jaje sa dezenom sa kravate.

FARBANJE JAJA UZ POMOĆ GUMICA ZA TEGLE

Omotajte gumice za tegle oko jajeta kreirajući dizajn po želji. Možete koristiti gumice iste debljine ili više različitih debljina, ili čak možete omotati izolir traku oko jajeta. Umočite jaje u posudu s bojom i ostavite da odstoji dok ne dobije željenu boju. Izvadite jaje uz pomoć šupljikave žice i osušite ga laganim tapkanjem papirnim ubrusom. Sa suvog jajeta skinite traku i gumice. Ovakvo jaje možete umočiti u drugu svetliju boju kako bi jaje izglegalo što lepše.

Izvor: Novosti

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Dragi šefe, izneverila sam te....ne održah obećanje...ove godine sam se igrala dekupaž tehnikom-to mi bilo najbrža i najlakše...:)

23t1a2g.jpgnf679x.jpg

14ec1op.jpg288p2mq.jpg

E da, ostalo još par komada koje treba da brljam sa nekim kristalima...al' to noćas kad se vratim kući...:mahanje:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...

​Ovakve su moji dečaci pravili prošle godine :)

Nakon bojenja u crvenu boju, dala sam im zlatne flomastere da ukrašavaju

i oni su sa velikom pažnjom i interesovanjem bili očarani 

i zaista su napravili prelepe šare :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Smucooooooo ekstra su ukrašena jaja! 
Ja se ove godine ne hvalim. Sticajem okolonosti ofarbala sam samo 4 jaja, crvenom bojom- "čuvarkuće" i to će biti za ovu godinu sve. 
Tako je kako je.

Međutim moram da vam pokažem kako se koleginica potrudila da obraduje decu. :kez: 
Poželeli su Minionse.
Ona je ona prvo izbelila jaja a potom ih bojila. 

Izbeljivanje je: pola sirće, pola voda i u tome se kuvaju jaja 10 minuta. Nakon toga se operu i obrišu salvetom. Sve boje se lepo primaju na tako izbeljena jaja. 

 

viber_slika.thumb.jpg.22f0cf0e32af9ab8c4 
Sjajna je.

viber slika.jpg

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mene je moj multitasking uništio :lol: 
Koristila sam samo jednu - crvenu boju i igrala se. 
E da, nahranila sam jaja sadržajem Tothema ampula, još dok sam ih barila. 
Tako da su moja jaja postala Iron jaja - bez zezanja. 
Dobijala sam takve prelive.. prezadovoljna sam svojim igrarijama. 
Fotkam, ako stignem, zaželela sam se pisanja na forumu. 
Zaželela sam se vas :zagrljaj: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...