Idi na sadržaj

Preporučene poruke

FBI uništavao dokaze o vanzemaljcima

Agenti američke obaveštajne službe Ef-Bi-Aj preplavljeni informacijama o letećim tanjirima, tokom 40-ih godina prošlog veka rutinski su uništavali izveštaje zbog nedostatka prostora, stoji u dokumentima koje je obelodanio FBI u svojoj dokumentaciji na internetu pod nazivom Volt (Vault).

Prema pisanju londonskog dnevnika "Gardijan", u memorandumu koji je 16. avgusta 1949. godine direktoru FBI Džonu Edgaru Huveru poslao neimenovani agent FBI iz San Antonia, navedeno je da je kancelarija uništila izveštaje o NLO jer su dolazili "u velikom broju" i njihov sadržaj "nije bio interesantan za FBI".

"Istaknuto je da bi čuvanje izveštaja vrlo brzo prepunilo već pretrpane datoteke", stoji u memorandumu.

U veoma intrigantnoj poruci poslatoj 22. marta 1950. godine, specijalni agent Gaj Hotel, šef kancelarije FBI u Vašingtonu, poslao je Huveru informaciju o tri "takozvana leteća tanjira", za koje su očevici tvrdili da su se srušili u Novom Meksiku. Prema sadržaju tog memoranduma, vazduhoplovni istražitelj, čije ime nije navedeno, izjavio je da su toj oblasti pronađena tri leteća tanjira, zajedno sa telima vanzemaljske posade.

"U svakom letećem tanjiru nalazi se telo koje liči na ljudsko, samo što je visoko oko jednog metra, obučeno u odeću metalik boje, veoma fine teksture. Svako telo je bilo u zavojima koje stavljaju probni piloti", navedeno je u memorandumu.

Istražitelj je naveo da je, prema izjavama očevidaca, leteći tanjir oboren jer ga je omeo veoma snažan vladin radar. Hotel je precizirao i da su leteći tanjiri bili okrugli, sa izdignutim centralnim delom, prečnika oko 15 metara.

---------------------------

Lično ovakve priče smatram najobičnijim besmislicama. Ipak, mnogi ljudi veruju u mogućnost da vanzemaljci posećuju Zemlju i da njihove letelice izgledaju upravo onako kako je opisano u članku iznad. Zašto tako mislim? Jer bi vrsta koja bi posećivala Zemlju morala biti daleko naprednija od nas po svim pitanjima. Intergalaktička putovanja su prema trenutnim saznanjima moguća jedino korišćenjem brzine svetlosti i svenirskih fenomena poput crvotočina. Za takva putovanja verovatno ne bi bila dovoljna letelica prečnika 25 metara. Pored toga, vanzemaljska vrsta koja bi nas posetila, a toliko je naprednija od nas, ne bi imala nikakvog razloga da svoje prisustvo krije. Verujete li vi u ovakve tvrdnje?

Obratite pažnju na naziv foruma na kojem pišete. Očekuje se ozbiljna rasprava o navedenoj temi, šaljivi komentari neće biti tolerisani.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I zašto bi vanzemaljci uopšte ličili na ljude na Zemlji? Ako inteligentni oblici života postoje tamo negde uopšte ne moraju imati nikakve sličnosti sa nama, a naročito ne sličnu tehnoligiju :lol: a kamo li fizionomiju.

Ja bih rekao da je ova američka priča o letećim tanjirima jedan veliki horseshit, bez obzira na to da li ja mislim da vanzemaljci postoje ili ne. Uopšte nije isključeno njihovo postojanje, sad pitanje je kakvi su to oblici života ako negde postoje. Svemir je prilično velik i sasvim je moguće da negde postoji nebesko telo slično Zemlji na kome postoje oblici života. Za sada, za to nema nekih validnih dokaza. Inače leteći tanjiri su pripisivani i Hitlerovom Trećem rajhu :kez:

A ovo su fotke navodne obdukcije vanzemaljca:

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/157599/Vanzemaljci+su+bili+na+Zemlji!.html

E sad da gazda nije stavio ovo upozorenje imao sam do yaya YT klipić da prikačim pride :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo to sam pisao neki dan na sajtu B92. Da život postoji u još nekom kutku svemira osim ovde, meni je sasvim verovatno. Taj život uopšte ne mora biti i u kakvom inteligentnom obliku, a najmanje je verovatno da liči na ljudsku vrstu. A tehnologija kojom bi se pojavili ovde morala bi biti daleko naprednija od one kojom mi trenutno raspolažemo.

I da, naučnici u Hitlerovom rajhu jesu eksperimentisali sa letelicama kružnog oblika, a veliki deo njih je kasnije sklonište potražio upravo u SAD. Vrlo je moguće da je objekat koji je pao u Rozvelu u stvari neuspeo projekat izgradnje takve letelice.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad god je nesto ljudskom umu nedokucivo i nerazjasnjivo, podlozno je velikim manipulacijama i "pouzdanim neproverenim glasinama".

Verujem da u bezgranicnoj Vaseljeni (mada je i sam pojam beskonacnosti nepojmljiv ljudskom razumu i logici) postoji jos inteligentnog zivota. Ne verujem da smo samo mi "bogomdani" da postojimo kao razuman oblik zivota.

Kada neka vest "procuri" iz samog vrha FBI imam utisak da je to ucinjeno zbog nekog interesa, ali se ne bavim kojim i kakvim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pronašli vanzemaljca kraj palog NLO-a

18. april 2011. 14:49 > 14:55

Pre oko mesec dana ruski mediji objavili su da se Neidentifikovan leteći objekat srušio u Irkucku u Sibiru. Sada je na YouTube "procureo" snimak gosta.

v203587p0.jpg

Navodno su stotine stanovnika ove oblasti videle ogroman obekat ružičaste i plave boje koji se približavao tlu. Potom se čuo snažan prasak kada je NLO pao u šumu. Događaj su preneli svi ruski mediji.

Brojni tim ruskih vladinih službenika, uključujući i pripadnike vojske, agente tajnih službi i zaposlene u ministarstvu nauke su u roku od nekoliko sati stigli na mesto pada.

Potom je na YouTube "procureo" snimak napravljen u blizini mesta pada NLO, a na snimku se jasno vidi "mrtav vanzemaljac".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Snimak koji je naveden u predhodnom postu uopste nije pravi. Zasto bi neko ko ne zivi na ovoj planeti izgledao kao iz SF filmova? Ko god da je postavio snimak,nasao je dobar nacin za popularnost. Verujem da postoje drugi organizmi van ove planet,ali zasto bi na slican nacin gradili svoju tehnologiju i bili "napredniji" od nas? Mi smo ti koji smatramo,da ukoliko postoji nesto sto u tehnoloshkom smislu nije izmisljeno,smatramo naprednim. Jednostavno takva je ljudska priroda,da svoje osobine poklanja bogovima,vanzemaljcima,svemu o cemu ne zna,u sta veruje. Da ptica moze da crta ,naslikala bi boga nalik sebi. Evo jos jedan odlican primer,kako ljudi daju svoje osobine psima. Guraju ih u kolicima,oni koji ne mogu da imaju decu,imaju ljubimce...

Za onu letelicu postoje teorije da je Tesla konstruisao,kao tajno.

A zbog cega verujem da postoje i druga ziva bica? Na osnovu sto smo npr mi svesniji od tigra,tigar od ptice,ptica od bube,buba od biljke...ne moguce je da iznad nas ne postoji nesto svesnije. Kao sto nase oko ne moze da vidi odredjene zrake,neke druge boje,jer imamo ograniceni spektar. Nasa cula su ogranicena,zato nam ostaje samo da verujemo i nagadjamo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako ja to vidim:

Vanzemaljski brod došao do planete Zemlje i pao - moguće, zašto ne?

Vanzemaljski brod redovno posećuje Zemlju i krije se od Zemljana - nemoguće, tj. jako malo verovatno.

Ovaj snimak... sumnjiv. Ako je došlo do pada letelice, i ispadanja člana posade, zar ne bi bilo tragova pustoši oko tog mesta? Gareži? Kratera? Dela opreme? Ovako se navodni vanzemaljac blaženo spustio na sneg i umro... give me a break.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa ja sam uvjerena da tamo negdje postoji neko napredniji od nas u svakom pogledu. Pa vidite kakvi smo mi ispali, a sve nam je dato...prilično glupi, čast izuzecima koji su se potrudili da nas usmjere u pravom pravcu.

Ne mogu se sve te stvari tek tako izmišljati, a ni sakriti, uvijek negdje procuri, mene samo nervira što neće da nam kažu sve kako stoji, pa ako postoji opcija da se ide odavdje, njima u goste, rado bih. :kez:

Ne mogu da ne spomenem odličnu epizodu u South parku, vezanu za vanzemaljce, kad je došao svemirski brod sa navodno lopovom koji je pokrao tamo silno vanzemaljsko zlato i da ga ostavi kod nas....zemljana. Nedugo zatim dolazi kao svemirska patrola da pita da li je tu bio bjegunac sa silnim zlatnim novcem...i naravno, svi ćute, niko ništa ne zna...odmah poslije toga počinje uplitanje svjetskih sila oko raspodjele tog novca, ravnomjerno...ali da niko ništa ne pravi jer nas sigurno posmatraju. Konstantno su na vezi USA-Kina-Francuska...iii dolazi patrola ponovo, jer su primjetili nagli razvoj Meksika u svakom pogledu :kez: ...i nastaje frka, ostali opominju Meksiko da su napravili grešku....a Finska se javlja, savjest je grize, žele da priznaju vanzemaljcima da je novac kod nas...na šta su se ostale zemlje dogovorile da zajedničkom akcijom unište Finsku potpuno, pa su je izbrisale sa lica zemlje.:roll: Iiii opet dolazi patrola, da pitaju šta je sa Finskom, primjetili su da je nestala....a ostali "Koja Finska?" :roll:

Daaa bi na kraju došla patrola i rekla da smo glupi....prvo, da vide sve, drugo, da niko ništa ukrao nije i ne postoji lopov, to je bio samo test koji je trebao da pokaže da li smo spremni da nam pokažu napredniju tehnologiju, warp brzine i sve to, ali smo pali. (baš čudno :roll: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj snimak... sumnjiv. Ako je došlo do pada letelice, i ispadanja člana posade, zar ne bi bilo tragova pustoši oko tog mesta? Gareži? Kratera? Dela opreme? Ovako se navodni vanzemaljac blaženo spustio na sneg i umro... give me a break.

Katapultirao se pa ga ubila 'ladnoća :roll: taj vanzemljanac je stvaran koliko i oni iz dosijea X. Ali kladim se da postiže dobru gledanost na YT :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam verovao da postoji vanzemaljci ali sam dijametralno promenio misljenje.

Od toliko miliona galaksija mala je verovatnoca da zivot i intiligentna bica postoje

samo ovde , na ovakvom mestu, sa nama kakvi jesmo.

I nije mi nikad bilo jasno zasto se uvek prilikom ocenjivanja da li postoji zivot

na nekoj drugoj planeti uzimaju u obzir uslovi koji postoje kod nas.

Porede se sa onima koji su neophodni za zivot na nasoj planeti.

Naprimer , temperatura ne nekoj planeti je 1999 stepeni.

Nema uslova za zivot nekih drugih bica na toj planeti.

Nije otkrivena voda na nekoj planeti .....ne postoji uslov za razvitak zivota.

Temperatura na nekoj planeti prava golomrazica --minus 1000 stepeni.

Nema uslova za zivot.

Zasto na nekoj planeti ne bi postojali uslovi bas ovakvi ili neki sasvim deseti

a koji su bas kao takvi pogodni za razvoj organizama , pa i sa inteligencijom

superiornije od nase.?

Eto primera eskima koji na minus ne znam koliko, sasvim lepo funkcionisu.

Ili je i ova moja teorija "vanzemaljska"?

U svakom slucaju ja letece tanjire video jesam.:uredu:

Pitao sam jednom kelnera : " Koliko je sati ? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Ako i postoji vanzemaljska civilizacija, ona je nepojmljivo udaljena od nas. Najverovatnije necemo se sa njima sresti. Mozemo da sretnemo samo njihove masine (robote) koje puno lakse putuju dimenzijom prostor/vreme.

Bilo koja civilizacija koja bi dosla, dosla bi samo sa namerom kolonizacije. Opet, pitanje je sta bi dobili time?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran da bi namera neminovno bila kolonizacija. Možda je ta civilizacija prošla naše usko gledanje na svet puno podela, nerazumevanja i ratova i dostigla viši stepen razvoja, zarad sopstvene dobrobiti. U slučaju da je ta civilizacija visoko tehnološki razvijena i neopterećena glupostima kojima se Zemljani zamaraju, tada bi realna bila opcija njihovog dolaska radi istraživanja i upoznavanja s drugim inteligentnim rasama.

Možda sam preterani idealista, ali ja se još uvek nadam da će narodi na Zemlji dostići taj stepen razvoja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Postoje naravno, bilo bi glupo reći da ne postoje. U to ne treba verovati, treba razumeti, baš kao što bi trebali razumeti kako mi ovde postojimo.

E sad, snimci koji se pojavljuju na Youtube, vesti sa ispovestima ljudi, mogu biti tačni ili lažni, danas je moguće montirati šta god oćeš. Postoji priča, da je SAD odgovoran za većinu objekata koje su videli ljudi, i za većinu snimaka. Ali za neke pojave sam i više nego siguran da ameri to nisu u stanju da izvedu.

Ja lično sam video jedan takav leteći objekat, naravno ne mogu da tvrdim šta je to tačno jer to moglo biti bilo šta. Ali smatram da ako nismo videli majmune sa krilima to ne znači da ne postoje :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

Ostvaren kontakt?

Upravo objavljen naučni rad na arXivs-u ukazuje da nam izuzetno snažni i kratkotrajni radio signali iz dubokog svemira možda prenose poruku: 187,5. Da li je to prirodna pojava ili poruka druge civilizacije?

Nije se dogodilo ništa od onoga što bismo mogli zamisliti. Nije se spustio vanzemaljski brod na Njujork, Oblast 51, Beograd ili bilo koji veliki ili mali grad na Zemlji. Nije prekinut televizijski program, niti su društvene mreže podivljale jer je grupa astronoma prijavila kako NLO objekat promiče pored Saturna, prenosi domaći naučno-popularni portal Elementarijum

Ni na jednom zemaljskom ili orbitalnom radio-teleskopu, od svih onih koji godinama skeniraju nebo nismo dobili bilo kakvu za nas ljude smislenu, a kamoli eksplicitnu poruku tipa: „Ćao tamo dole. Kakva ste samo razočaravajuća vrsta, a tako jedna fina planeta“. 

Desilo se nešto što je svakako tehnološki intrigantnije i za laike manje razumljivo. Priča je nastala kad je u otvorenoj bazi sa više od milion naučnih radova, poznatoj kao arXivs, 30. marta objavljena revizija pre dve nedelje objavljenog rada pod naslovom Discrete steps in dispersion measures of Fast Radio Bursts.

Dobijeni signali
 
Dobijeni signali

 

Vest o ovom naučnom radu, dan kasnije, preneo je ugledni, naučnopopularni časopis New Scientist. Tekst naslovljen Is this ET? Mystery of strange radio bursts from space napisala je autorka Sara Skols, specijalizovana za astrofiziku i SETI teme. Nakon što je objavljena, vest su preneli mnogi popularni naučni i neki avangardni mediji. 

Bez sumnje, uzbuđenje su osetili svi oni koji su se udubili u grafik prikazan u ovom radu (slika dole) i na njemu otkrili jednu novu, misterioznu pravilnost u radio signalima iz dubokog svemira. No, sasvim prirodno za naučnu zajednicu, uz normalnu dozu skepticizma i obazrivosti, lavina interesovanja narastala je usporeno. 

S druge strane, budući da se cela vest sastoji od uočene linearnosti nečega što se u radio astronomiji naziva mera disperzije, veliki mediji nisu prekinuli program, pa čak ni preneli informaciju pošto je prekompleksna da bi mogla brzo i trivijalno da se procesiura. Uprkos tome što bi ova priča mogla biti potencijalno zapaljiva ili čak civilizacijski bitna. 

Naime, pomenuti naučni rad nagoveštava kako postoji mogućnost da imamo – signal vanzemaljske civilizacije! 

A poruka koju smo dobili, ako je kojim slučajem tako, glasi: 187,5.

 

Deset čudnih radio signala

O čemu je zapravo reč? Radio-teleskopi su od 2001. počeli da beleže jedan neobičan astronomski fenomen koji je dosad ostao neobjašnjen i koji je nazvan Fast Radio Burst,odnosno FRB. Naime, tokom poslednjih 15 godina, zabeležili smo deset čudnih radio signala koji traju svega milisekndu, a izuzetno su snažni, toliko da u tom trenutku izrače energiju koju bi Sunce emitovalo mesec dana. 

Ovi FRB signali očigledno stižu sa izuzetno velike daljine, daleko izvan naše galaksije Mlečni put, a to znači i da su do nas, ma kako kratkotrajni, izuzetno dugo putovali, hiljadama ili milionima godina. Za sada nemamo raspodelu odakle tačno ovi signali dolaze. 

U radu sa arXivs-a, koji su objavili Majkl Hipke sa nemačkog Instituta za analizu podataka iz Nojkirhen-Vluina, Vifred Domjenko sa Maks Plank istituta i Džon Learned sa Univerziteta Havaji iz Maone, analizirano je svih deset do sada snimljenih FRB-ova. Na sličan način na koji se analiziraju prirodni signali sa pulsara, izračunata je pomenuta mera disperzije, koja inače služi da se na osnovu širenja snopa po frekvencijama, zbog prolaska kroz kosmičku materiju, odredi sa kog rastojanja snop stiže. 

Analiza je u slučaju FRB-a otkrila nešto drugo. Uočena je, potpuno neočekivano, linearna pravilnost tako da su mere disperzije jednake celobrojnom umnošku broja 187,5. Verovatnoća da podaci daju tako čistu linearnu funkciju koincidencijom je vrlo mala, a nivo poverenja dobijenih podataka je 99,95 odsto. 

Nijedan poznati prirodni objekat u dubokom svemiru ne može da emituje radio signale na takav način da dovede do toga da mera disperzije poštuje takvu pravilnost i sledi celobrojne umnoške broja 187,5. Naime, izvor signala koji stižu do Zemlje očigledno na neki način ”kontrolisano” pušta snop.

Ko to gasi i pali zvezde?

Dobijeni rezultati, ako se pokažu tačnim, mogu da znači tri stvari. Pre svega, vrlo je moguće da su FRB-ovi signali ljudskog porekla i da su emitovani sa postojećih satelita, rashodovanih letelica ili bilo kakve druge kante koju je čovek napravio i zaboravio u orbiti, a koja šalje ponekad i tako jak signal. Ma kako malo verovatno da 15 godina nije pronađen takav izvor, autori pomenutog rada su uglavnom razmatrali ovu mogućnost. 

Druga mogućnost je da FRB-ovi predstavljaju jedan sasvim novi astronomski fenomen, koji se ne može tek tako objasniti onim što danas znamo o prirodnim radio-izvorima. Već ta okolnost je sama po sebi izuzetno uzbudljiva. 

Treća opcija je da smo uhvatili signal izuzetno napredne civilizacije koja ima tako moćne radio izvore, da namerno ili slučajno ”pali i gasi” neku zvezdu kako bi jakim radio signalom u drugi deo svemira poslala poruku ”187,5”. Prema donekle spekulativnoj teoriji Nikoilaja Kardaševa, to bi značilo da je reč o civilizaciji koja je tip 2, budući da u tip 1 spadaju civilizacije poput naše, koje koriste svakojake, male izvore zračenja, u tip 2 one koje kontrolišu zvezde, dok su tip 3civilizacije koje emituju signale pomoću galaksija. 

Kako god, ako je FRB signal na Zemlju zaista poslala vanzemaljska inteligencija, to se desilo mnogo davno i na ogromnom, vangalaktičkom rastojanju. To znači i da je reč o civilizaciji koja je tehnološki, a verovatno i na svaki drugi način daleko, daleko naprednija od naše, o svetu bića koja upravljaju zvezdama. 

U našem svetu, ovde dole, sledi doba u kome će FRB podaci biti još mnogo puta analizirani, tumačeni i preispitivani, kako od naučnika, tako i od medija, teoretičara zavera, ljubitelja NLO i svih drugih. I šta god na kraju bude bio odgovor, FRB signali su broj 187,5 ne samo nosili kroz duboki svemir, nego sada zauvek uveli i u ljudsku istoriju. 

Izvor: Elementarijum | Slobodan Bubnjević

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...