Idi na sadržaj

Preporučene poruke

6.000 evra za internet zbog serija

Kako prenosi dnevni list Danas, Čačanin Goran Milić moraće da plati račun od 605.000 dinara za korišćenje interneta. Zvuči puno? Radi se o korišćenju 3G interneta u roamingu.

Naime, Goran je odlučio da koristeći 3G studentski paket mt:s-a odgleda serije Selo gori, a baba se češlja i Moj rođak sa sela, dok je bio u Slovačkoj, u trajanju od 111 minuta. Time je ostvario 354 megabajta protoka, i račun od oko šest hiljada evra.

Uopšte mi nije žao ovakvih likova koji koriste tehnologiju, a ne upoznaju se s njenim funkcijama i cenama. Silom prilika, koristio sam roaming prilično često. Izbegavam korišćenje interneta koliko god je to moguće, eventualno za proveru mail-a. Nikad nisam dobio neki jako veliki račun, iako naravno bude veći nego "kod kuće".

Kakva su vaša iskustva s romingom?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo SMS :kez: Ko treba da zna uglavnom zna da sam u inostranstvu i ne zove me, drugima se ne javljam i ćao. Net na mobilnom nisam koristio godinama niti imam potrebe, a ne u inostranstvu još da ga koristim. Inače kada sam ostajao po više meseci u inostranstvu uzimao sam broj domaće mreže, ne mož' prostije od toga :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao i Turk, samo i iskljucivo SMS..:uredu:

Uostalom, u romingu sam samo kad sam na godisnjem odmoru, a tada bas i ne zelim da telefoniram, niti koristim internet..

Ako bas moram da telefoniram, onda uzmem karticu za govornicu i za 3 evra se sita izrazgovaram..

6000 evra za serije???:blink:

Pa da mi neko toliko plati, ne znam kako bih ih odgledala, narocito te nabrojane..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Ja sam u romingu samo kad sam tamo "na zapadu". Kafić pored stana stare majke ima besplatan wi-fi pa je pitanje interneta svedeno na pitanje "koja je šifra?", kad sam negde dalje internet i ne koristim. Pozive ograničavam na najmanju moguću meru, ako me nazove neko ko ne zna gde sam javim se i brzo upozorim na roming kako bismo brzo i bezbolno ( :lol: ) završili razgovor. Ostatak komunikacije SMS-om. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jaoooo, ne spominji mi roming!! :hhh:
2007 godinu ću pamtiti po debelom računu u CG.

Ne bi se ja tako jako jedila, da pre polaska na more nisam otišla u Telenor i pitala šta, kako, koliko, koju mrežu da izaberem...i oni mi rekoše-"Ništa ne brinite, ovog leta u dogovoru sa njihovim provajderima (svim koji postoje u CG!!) smo sklopili dogovor da ćete cenu razgovora i SMS imati kao da ste u Srbiji!!! Budite bez brige!!" 

Naravno bi to meni odmah sumnjivo i ja postavim još more pitanja kako bi bila sigurna.

Te godine,  smo ostali 15 dana u CG!
Te godine, u tih 15 dana.. mi je mama polomila kuk, pala u komu...

Te godine, u tih 15 dana.. je umro jedan dečak iz moje grupe...

Te godine, u tih 15 dana.. sam silom prilika morala da telefoniram poprilično...i poslala sam priličan broj poruka.

Nakon povratka kući, posle 7 dana mi stiže poruka od Telenora da ODMAH uplatim 7.500 dinara jer sam prekoračila moj prosečan račun...Odlazim tamo i saznajem da nije baš da ona priča sa početka baš i nije bila istinta takva kakvu su mi prezentovali....da oni baš i ne znaju kako su mogli tako nešto da mi kažu...bla..bla...

Saznajem da SMS koji sam poslala u SLO kumi manje koštala nego SMS poslat u Srbiju:

->sms za Slo=10.5 dinara

->sma za SRB=20.5 dinara!!!
O ceni minuta neću ni da govorim :aaa: :aaa:

Na kraju mi je račun svaki dan rastao za 1000 do 1500 dinara!!!
Kada sam zatražila dnevni listing, dobila sam objašnjenje kako država u kojoj sam bila ima 90 dana vremena da ispostavi "gostujućem" operateru račun!!!
O konačnoj cifri ne smem ni da pričam.. :(

Za tih 15 dana sam mogla da kupim novi telefon, da kupim CG karticu, da telefoniram i da mi ostane za još 5 dana mora!!!

Izem ti roming u CG.
Od tada? "Nemam" telefon kad izlazim iz zemlje!!!

Poruke primim, pročitam i tu je kraj.

Na pozive ne odgovaram.
Ako se nađem u free wi-fi zoni tu je viber ili whatsapp i ništa više.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...