Idi na sadržaj

Moji (trademark) recepti


Preporučene poruke

  • Odgovori 64
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Malopre skoknuh do kuće da doručkujem i obradujem sva moja čula. Od kako sam pre četri nedelje promenio režim ishrane i drastično suzio izbor namirnica, jedno od otkrića i jela u kojima naprosto uživa

Ledeni breg (onako kako moji dečaci vole)   Potrebno: 2 pakovanja plazma keksa 1l mleka 3 pudinga od čokolade 8 kašika šećera 100gr čokolade 200gr margarina malo kokosa za posipanje   U mleko (odvadit

Ovde samo ja trejdmarkujem Belo meso u slaninici Potrebno za 4 osobe: - jedna poveca pileca belina - 300 - 400 grama slanine - 100 grama sira - cen belog luka - pavlaka - senf - so i b

Zakačene slike

Pečene tikvice

  • Neljuštene tikvice iseći na kolutove debljine 7-8 mm. :kez:
  • Na ulju, na umerenoj temperaturi, u poklopljenom velikom tiganju peći posloljene tikvice.
  • Ne mešati već s vremena na vreme prodrmati.
  • Zatim polako kolutove okrenuti i pustiti da se skroz ispeku. I dalje ne mešati.
  • Kada su meke ali nikako premeke, kada je voda isparila ali ne skroz, a tikvice porumenele, isključiti ringlu, dodati beli luk, peršunov list i opet poklopiti da se mirisi sjedine.

Isti postupak je sa patliđžanom.

Brzo gotovo, lagano, preukusno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slucajno gozba od tikvica :kez:

Posto su nam tikvice u basti rodile brutalno dobro (kuckuckuc), mi samo tikvice jedemo. Tako je jedan dan moj otac zazeleo pohovane tikvice, ali u rerni. Ono, sve regularno se pohojue, ali se slaze na papir za pecenje i tako se samo pece, bude extra, kao cips. Elem, ja nasekla tikvica k'o da hranim desetoclanu porodicu i mrzelo me je da poXujem sve i dodjoh na ideju da napravim nesto na brzinu i od onoga sto sam planirala da napravim, ispalo je potpuno peto jelo.

Potrebno za 4 osobe:

- tri lepe, velike tikvice

- malo mesa (bilo kog, ja sam imala kuvanu sniclu neku svinjsku; kad sam pravila pre neki dan, pravila sam sa kobajom, bilo je jos bolje)

- 4 jajeta

- jogurt

- malo sira (najbolje bi bilo da je neki domaci, ili feta)

- ruzmarin, mnogo bibera i persun

- tri cena belog luka, sitno seckana

Tikvice naseci na deblje ploske, posoliti ih i ostaviti da se ocede. Jaja ulupati i pomesati sa jogurtom. Meso iseckati na sitno. Tepsiju nauljiti. Kad se tikvice ocede (i inace, nikad se nece dovoljno ocediti), naredjati ih u tepsiju, praviti spratove i redjati tako da ne bude supljina, posuti ruzmarinom i biberom, pobacati mesiste i sir, preliti smesom od jaja i jogurta i nabacati odgore beli luk. Malo se divite svom remek delu :srce:

pikchr-12943.jpg

Drmnuti u rernu naaaaaaaa recimo 200 stepeni i peci nekih 45 minuta, videcete vec. Ja htela lepo da uslikam kako je ispalo, ali zivim sa halavstinama i nisu mogli da docekaju. Okrenula sam se da uzmem foto aparat i otac je zgut'o parce :smeh:

pikchr-12944.jpg

Najbitnije sam zaboravila :celepenka: Videti bold u citatu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Pita od bundeve (Pumpkin pie)

Potrebno za testo:

400 g brašna

150 g margarina (ili maslaca)

1 kašičica soli

1 kašičica šećera

14-16 kašika hladne vode

Potrebno za fil:

1-1,5 kg bundeve

180 g šećera

200 g krem sira

1 kašičica mlevenog cimeta

2 prstohvata mlevenog karanfilića

1 kašičica mlevenog đumbira

3 jajeta

Brašno pomešati sa rastopljenim maslacem, solju, šećerom i hladnom vodom. Umesiti, uviti u providnu foliju i testo ostaviti da "odleži" oko pola sata u frižideru. Takvo testo se zove prhko testo i koristi se baš za pite.

Bundevu oljuštiti i iseći na komade. Tako isečenu poređati je u tepsiju koju smo prethodno obložili papirom za pečenje i peći je oko pola sata na 190 stepeni.

0pikchr-13955.jpg

Kada je gotova (omekšala), treba je pasirati da se dobije kaša od nje, da li mikserom ili blenderom, svejedno, bitno da bundeva bude kašasta i pasirana.

0pikchr-13956.jpg

U pasiranu bundevu dodati sve sastojke (u opisu pise dva prstohvata mlevenog karanfilića, ali je mera na vrh kašičice za ovu količinu, ne možete pogrešiti ni ako stavite više ili manje).

Testo izvaditi iz frižidera, razviti ga i staviti u tepsiju (ne znam koliki je prečnik, ali je to tepsija za veliku picu u kojoj sam ja pekla) i dno malo izbušiti viljuškom da se ne bi dizalo. Na to naspemo fil od bundeve i pečemo oko 50 minuta na 190 stepeni. Kad je gotovo, ostavimo da odstoji, najbolje preko noći da bi se fil stegao i da se ne bi razlegao. Znaćete da je gotovo ako nožem probodete fil i nož ostane čist. Na kraju dodamo šlag odgore.

clipboard02.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ćufte od krompira

Potrebno:

- pola kilograma krompira

- 2 jajeta

- vlašac

- malo kobasice

- brašno

- so

- biber

Krompir iseći na kockice i skuvati. Vlašac iseći na sitno, kao i kobasicu (može i ne mora). Kad je krompir gotov, napraviti pire od njega i u njega ubaciti sve sastojke, kao za obične ćufte. Izgledaće ovako:

pikchr-13242.jpg

Poenta ovde je u brašnu. Kad stavite ćuftu da se peče i ako se raspada, znači da treba dodati još brašna. Ja sam to skontala tek kad mi je propalo 6 lepih, sočnih ćufti :( Sad, ne znam da li po ovom vremenu ima još vlašca, ali ja kad pravih letos, bilo ga je na izvoz. Lepši je ukus nego sa običnim lukom, pa, ako možete da pronađete za ovo, bolje :)

Uglavnom plane odma', ne doĆeka večeru.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Prvi put pravila.. i super su..

Pola sto se peku jos, umocit cu u cokoladu i kokos.. :)

Potrebno:

2x jaje

120g margarina

150 g secera, ja stavila mljeveni

1 vanili

1 pecilni

Jaje pjenasto umutite, dodate vanili, secer i margarin

(ja ga malo otopila).. u to dodajete brasna (sa pecilnim)

i to je to.. vidi se kad je peceno.. :)

A da, ja u tijesto dodam i kasiku kisele pavlake.. :)

1469916_10201559119793158_742286082_n.jp

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ladnjača

Potrebno:

4 jajeta

250 ml mleka

400 grama brašna

so

ulje

Prvo se ulje metne u tepsiju u kojoj se ladnjača peče i tako nauljena tepsija se stavi u rernu. Ulja treba da bude dosta, ono, sipaj i ne gledaj. Ulje treba da bude vrelo kad se smesa bude sipala, da testo zacvrči.

Nema nauke. Pomešaju se sastojci, ubace se u vrelu tepsiju pa zatim u rernu, recimo na 200 stepeni i peče se dok ne bude gotovo :kez:

Služiti uz jogurAt ili sir, a ako imate sitni sir, možete ga odmah u smesu ubaciti.

clipboard01.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dva, tri pitanja:

1. - Šta ti znači "ulja treba da bude dosta", barem odprilike, prst, dva, tri?!?

2. - U čemu je poenta sipanja testa u vrelo ulje?!

3. - Treba li preduzeti mere predostrožnosti prilikom sipanja, 'oće l' da prska?

4. - Što se zove ladnjača?!? Jel treba da se o'ladi pre serviranja?

:beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

1. Ja prenosim kako mi je baka rekla. Sipaj i ne gledaj :beyond: Ne treba baš tako puno, ali ono, recimo da treba da bude oko pola prsta, sa tim da sam ja pekla u običnoj đuveč tepsiji.

2. Baka kaže da će se na taj način testo podići kao meni na slici. Ne treba da bude ravno, nego da dobije te bregove koji pucaju pa bude krckavo.

3. Neće da prska. Meni bar nije :kez:

4. Ne znam što se zove tako :ggg: Što se đuveč zove đuveč? :beyond:

Ako želiš da vidiš još recepata, mislim da ladnjaču još zovu i supita i razlivak.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moze i normalno u ulje pa onda da se pece,

samo ce biti simetricnije i tanje. :)

A ako volite krompir, naseckajte ga na male komade

(3, 4 krompire) i stavite u sve to, moze malo manje brasna

i bice ko pita od krompira..

Na kraju samo prelijete pavlakom (ukoliko volite) u koju

ste stavili malo mlijeka i soli.. ;)

Izmenjeno od strane člana Orion Lady
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Keksići

Potrebno:

500 gr brašna

150 gr margarina

1 jajO

1 kašičica vanilin šećera

pola kašičice praška za pecivo

125 gr šećera

50 ml mleka

Ovo je osnovna smesa u koje možete da trpate bukvalno šta hoćete (cimet, karanfilić, lešnike, kikiriki).

Šećer, otopljeni margarin i jaje umutiti penasto, dodati suve sastojke i mleko, umesiti u kompaktnu smesu i ostaviti na pola sata u friz da odstoji.

Posle tog vremena izvaditi iz frižidera i majstorisati. Ja sam tu smesu podelila na dva dela.

Prvi deo sam pomešala sa karanfilićem, đumbirom i cimetom, vadila kalupom oblike i od gore premazala medom.

Drugi deo sam pomešala sa kakaom u prahu i kikirikijem koji sam prethodno usitnila.

Peče se na 200 stepeni nekih desetak minuta. Poenta je da se ohlade, biće krckavi. Plus ako se jede sa mlekom.

Slika nema zato što smo sve pojele.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Ledeni breg

(onako kako moji dečaci vole)

 

Potrebno:

2 pakovanja plazma keksa

1l mleka

3 pudinga od čokolade

8 kašika šećera

100gr čokolade

200gr margarina

malo kokosa za posipanje

 

U mleko (odvaditi 1dl za potapanje keksa) dodati šećer, 

kad provri staviti  3 pudinga i 5ogr čokolade i to skuvati.

Kad se ohladi, dodati prethodno penasto umućen margarin.

Ređati plazmu, prethodno umočenu u mleko, 

prvo četiri u širinu, preko toga fil, 

pa tri keksa, pa fil, pa dva i na kraju jedan keks,

tako da izgleda poput brega.

Odgore premazati filom, preliti glazurom i posuti kokosom.

treba da odstoji pola dana, da keks omekša.

Pojela deca iz ulice - isti dan :)

Uspela uslikati jedno parče, da vidite kako to izgleda Ledeni breg na njihov način :uredu: 

 

29dc0809-ebea-4323-9861-9f813a0ad8d9_zps

 

Inače, moj Naučnik je sam smislio kako treba da izgleda taj kolač,

pošto on voli sve ove sastojke, pa je odlučio da napravimo kolač od toga i voila! 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...