Idi na sadržaj

Moji (trademark) recepti


Preporučene poruke

  • Odgovori 64
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Malopre skoknuh do kuće da doručkujem i obradujem sva moja čula. Od kako sam pre četri nedelje promenio režim ishrane i drastično suzio izbor namirnica, jedno od otkrića i jela u kojima naprosto uživa

Ledeni breg (onako kako moji dečaci vole)   Potrebno: 2 pakovanja plazma keksa 1l mleka 3 pudinga od čokolade 8 kašika šećera 100gr čokolade 200gr margarina malo kokosa za posipanje   U mleko (odvadit

Ovde samo ja trejdmarkujem Belo meso u slaninici Potrebno za 4 osobe: - jedna poveca pileca belina - 300 - 400 grama slanine - 100 grama sira - cen belog luka - pavlaka - senf - so i b

Zakačene slike

Ja kad pravim, ispecem, prerezem koncem, ubacim/premazem i

vratim gornji dio. A mama ponekad napravi tako, da pola smjese na 250

stepeni pece oko 5 min, izvadi, premaze pekmezom (moze i secera na to posut)

pa onda ostatak smjese ubaci i ispece do kraja. :)

Ja sam juce pravila posle dugo dugo vremena i bilo je za prste pojest! :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ispecem, ostavim da se skoro pa do kraja

ohladi i ozezi.. pocnem u jednom uglu i tam vam, tam vam.

Ja ne odrezem krajeve, samo malo jace povuces i toJ to.

Za torte radim isto i super je, sa nozem ne ide mi nikako. :)

No, mozda neka zna bolje sa tim, al meni je tako najlakse

i najbolje.. :) a sto se ukusa tice, poezija.. i ako ja kazem

to, a ne volim dzem, onda znas.. ;)

Ja sam stavila u frizider prije posluzivanja, jako socno.. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Juce u vrtu brala jagode, da ne odu u helac i ostavim

ih u frizideru, mali nisu ih ni takli, ni ja nisam neki fan pa..

Odlucih da ih ''ispecem''.. :)

2 jajeta

1 i pol casa secera

pola case ulja

2 case brasna

pola praska za pecivo

1 vanili secer

1 casa jogurta (ja stavila obicni)

jagode (naseckane, posute sa staubcukerom)

casa = 2 dcl

jajeta umjesam sa secerom i vanili secerom, lagano dodam

pola case ulja i kad se lijepo umjesa, smanjim mikser i dodajem

brasno, prasak za pecivo i na kraju jogurt.

Malo vise od pola smjese izlila sam u pleh i stavila da se pece par

min, izvadila ubacila jagode i ostatak smjese.

8915_10200434619841362_1672072380_n.jpg

U ostatak smjese od ranije ubacila sam kakaa, da ljepse izgleda kad se ispece, hehe.

480110_10200434618841337_412738136_n.jpg

Eto, ako ne znate sta bi sa jagodama, a ima ih puuuno. ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ladje od tikvica

Potrebno:

- 3 tikvice

- 2 glavice luka

- 3 cena belog luka

- 100 gr feta sira

- 200 grama sunke (salame, virsli, pile, guska, koza, nebitno)

- dve sake prezle (vise - manje, kako volite, to ga zgusne, a ne koristimo brasno)

- jogurt i malo pavlake (recimo, jedna supena kasika)

- jaje

- zacini (ja koristila so, biber, kari i bosiljak)

Tikvice se preseku na polovine i izdube. Kad ih izdubite, posolite iznutra i ostavite da puste vodu. Meso tikvice koje ste izdubili takodje posolite i ostavite da i to pusti vodu. Luk iseckajte na sitno (i crni i beli) i przite na ulju sa karijem. Ne dinstati, prziti. Kad je luk skoro gotov, dodajte meso od tikvice. To treba da se sjedini. Kad ste sa tim gotovi, izrucite ga u neku ciniju, trebace vam kasnije.

Na malo ulja proprzite meso koje ste prethodno siiitno iseckali i kad je ono gotovo, vratite onu smesu od luka i tikvica i mesate, mesate, mesate, mesate dok se lepo ne sjedini. Onda tutnete pavlaku i prezlu pa opet mesate, mesate, mesate, mesate i kad se sjedini, dodate jogurt. Tek na kraju dodajete fetu jer ce se raspati od silnog mesanja. Kad nju dodate, samo malo "promeljate" smesu da feta udje u sve delove punjenja.

Kad ste sve to zavrsili, tikvice stavite u nauljenu posudu (ili na papir za pecenje, od volje vam) i punite smesom. Blebnete u rernu naaaaaaaa 180 stepeni na nekih 15 minuta. Za to vreme, u umutite jedno jaje sa jogurtom. Posle 15 minuta u reri, izvadite tikvice, jaje i jogurt rasporedite na ladjice i opet ga vrnete nazad sve dok se jaje ne ispece (ja sam to pekla jos nekih 10 minuta na gril modu u rerni).

Voila.

pikchr-12819.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Obožavamo prženice (pofezne). Kako smo ješni, bez povećeg hleba i desetak jaja i ne počinjem spremati ovaj specijalitet. :kez:

Međutim, kada uzmemo u obzir koliko je potrebno vremena za prženje, pa se isprska šporet i metar oko šporeta, zadimi ceo stan pa i ulaz zgrade, padne mi na pamet maestralna ideja.

Specijalitet se sprema posebno za svaku osobu.

----

Hleb iseckati na šnite a zatim na kocke, po želji. U činiju ulupati 3-4 jaja, posoliti i dodati malo mleka ili jogurta što daje poseban ton ovom naročitom specijalitetu. :kez:

U činiju zaroniti kocke hleba i pustiti da upiju sva jaja.

U veliki tiganj sipati ulje i kada se zagreje dodati smesu, malo potapkati da prekrije dno tiganja. Nakon par minuta velikom kašikom obrnuti "prženicu". Videćete samo kako raste, pa rumena i mirisna.

Prženicu spustiti da sklizne u veliki tanjir i jesti uz dodatak rendanog sira ili ko šta voli. Što se mene tiče, klot. :balavi:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kviki lJimunada :) na ove tople dane !

1 limun

1 grejp

1 pomorandza

300gr - 500gr secera (dal ces malo kiseliju ili sladju, zavisi od tebe)

3 limuntusa

turiti voce u zamrzivac i pustiti ga da se skroUz zamrzne...tako zamrznotu izrendati u jednu posudu(ja sam umro od rendanja, cisto da se kaze), staviti secer i limuntuse, preliti sa 2l vode, pokriti i ostaviti da prenoci...

sutradan procediti(ukoliko ne volite pulpu :P ), naliti jos 4l vode, sipati u flase, bokale, ostaviti da se ohladi i moze da se loCHe !

prosta, ali vrlo dobra...kontam da vecina vas zna ovo, ali nije z goreg napisati ovako nesto na ovaj pakao...

enjoy :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Domaca Nuttela

Potrebno:

- 100 gr lesnika

- 100 gr cokolade za kuvanje

- 25 gr margarina

- 100 gr slaga (slatke pavlake)

- secera po volji, ako vam treba, ja ga nisam koristila

Lesnici se proprze (ako nisu vec przeni) i bucnete ih u blender. E sad, fora sa tim je sto nije dovoljno da ostane mrvast, mora da bude kremast i za to treba da ga sitnite u blenderu baaarem 10 minuta da bi postao kremast (na OVOM LINKU imate uputstvo kako se to radi). U posebnoj posudi otopite cokoladu u margarin i takodje, odvojeno napraite slag. Kad su lesnici gotovi i kad je ta smesa kremasta, u nju dodajte otopljenu cokoladu i malo po malo slaga (to se sve dodaje u blender, ali ako vam je lakse, uzmite lopaticu za mesanje i sami to uradite). Na kraju prespite u teglicu (bude oko 350 - 400 gr, zavisi) i ostavite u frizider da se stegne. Ukus, naravno, nije isti, ali je ispalo fantasticno.

Ovo (to blendiranje)vazi za sve. Kontam da cu ovih dana probati da zbuckam sama peanut butter.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pločice sa susamom, orasima, kikirikijem...

Ušpinovati šećer dok ne postane staklast, nikako tamno smeđ. Potrebno je stalno mešanje ne umerenoj temperaturi.

Kada se šećer istopi, na brzinu dodati nešto iz naslova. Krupnija jezgra sitno naseckati.

Brzo mešati da se sjedini.

Na prevrnuti pleh od rostfraja sasvim malo zamašćen, preliti masu debljine max. 5 mm. Brzo razlivati, ako je potrebno uzeti široki nož i poravniti.

Dok je toplo nožem seći pločice po želji mada ja preporučujem lomljenje što daje posebnu čar ovoj skromnoj ali izvrsnoj poslastici.

Kada se ploča ohladila, dijametralno suprotne krajeve pleha savijati da bi se ploča odvojila od dna, i tada nožem odvajamo pločice. Ukoliko želite "slobodniju" varijantu, dovljno je uzeti veliku ploču i nonšalantno lomiti komade.

VAŽNO:

Špinovanje šećera treba da traje što duže, a sve ostalo što brže.

Masa ne sme biti zasićena dodacima jer u protivnom se ne bi mogle formirati pločice.

Deluje jednostavno za napraviti, a baš i nije.

Izmenjeno od strane člana GlorijaTreca
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

krem sup'ca od pecuraka...

oko kg pecuraka(sampinjoni)

2-3 glavice crnog luka

persun

pavlaka

2 kasike brasna

priprema:

u blenderu ili secku stamaniti luk i 2/3 pecuraka, ostatak pecuraka iseci na listice...staviti sve zajedno na kap ulja da se dinsta, zaciniti(bibera dosta)...kad uhvati boju i kad omeksa, dodati 2 kasike brasna, promesati i naliti vodu ili kocka supu...kad provri, skinuti sa ploce, dodati pavlaku i persun umutiti i poklopati...

odlicna je, a sprema se za 20ak min...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Punjeni povrćni miks

Napraviti standardnu masu za punjenje koječega. Količina u zavisnosti za koliko osoba, dana...

Napuniti:

nekoliko tikvica

nekoliko paprika

nekoliko listova slatkog kupusa

nekoliko izdubljenih paradajza

nekoliko glavica crnog luka (ostaviti dva spoljna omotača)

Gledati da povrće bude zapreminski što sličnije da ne bi štrčalo.

Sve to ušuškati u dublji đuveč, sa strane naseckati kolutove šargarepe, korena peršuna, paškanat, koren celera, malo izrendati svežeg paradajza, bibera, ubaciti po snop lista peršuna i lista celera. Dodati začin (bionačin), posoliti (više soli nego začina ako ga već koristite).

Naliti vodom da ogrezne.

Sve to lagano prodrmati i staviti u rernu da se kuva dok površina ne poprimi rumenu boju i dok se ne stvori fini saft.

Posuti svežim peršunovim listom.

Efekat: svi sastojci jedno od drugog poprime aromu i svi imaju izbor.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slucajno gozba od tikvica :kez:

Posto su nam tikvice u basti rodile brutalno dobro (kuckuckuc), mi samo tikvice jedemo. Tako je jedan dan moj otac zazeleo pohovane tikvice, ali u rerni. Ono, sve regularno se pohojue, ali se slaze na papir za pecenje i tako se samo pece, bude extra, kao cips. Elem, ja nasekla tikvica k'o da hranim desetoclanu porodicu i mrzelo me je da poXujem sve i dodjoh na ideju da napravim nesto na brzinu i od onoga sto sam planirala da napravim, ispalo je potpuno peto jelo.

Potrebno za 4 osobe:

- tri lepe, velike tikvice

- malo mesa (bilo kog, ja sam imala kuvanu sniclu neku svinjsku; kad sam pravila pre neki dan, pravila sam sa kobajom, bilo je jos bolje)

- 4 jajeta

- jogurt

- malo sira (najbolje bi bilo da je neki domaci, ili feta)

- ruzmarin, mnogo bibera i persun

Tikvice naseci na deblje ploske, posoliti ih i ostaviti da se ocede. Jaja ulupati i pomesati sa jogurtom. Meso iseckati na sitno. Tepsiju nauljiti. Kad se tikvice ocede (i inace, nikad se nece dovoljno ocediti), naredjati ih u tepsiju, praviti spratove i redjati tako da ne bude supljina, posuti ruzmarinom i biberom, pobacati mesiste i sir, preliti smesom od jaja i jogurta. Malo se divite svom remek delu :srce:

pikchr-12943.jpg

Drmnuti u rernu naaaaaaaa recimo 200 stepeni i peci nekih 45 minuta, videcete vec. Ja htela lepo da uslikam kako je ispalo, ali zivim sa halavstinama i nisu mogli da docekaju. Okrenula sam se da uzmem foto aparat i otac je zgut'o parce :smeh:

pikchr-12944.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Starsice,

ja pravim od tikvica svasta,

a kada je jako toplo,

umutim smesu kao za palacinke, samo malo gusce,

umesto mleka stavim jogurt, narendam tikvice i stavim

sitnog svapskog sira, pa pecem u podmazanom plehu.

Uz to se razblazimo sa domacim kiselim mlekom

I uzitak je potpun :)

Ja sam to nazvala ladnjaca sa tikvicama :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...