Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 357
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Pratite Šešeljev twitter nalog u vezi ovoga, nećete zažaliti. 

@Morph nema bogznakakva ovlašćenja kao preCednik, žao mi ga je po malo ... but lepo je to objasnila Vesna KLIK ili KLIK ili KLIK

A da mi ne izađemo sutra na izbore, pa ne pobedi nijedan (pošto nam nema sreće ni sa jednim), damo zemlju u arendu pa na pecanje :cesces:

Zakačene slike

  • 4 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 5 meseci kasnije...
  • 2 meseci kasnije...

Prikradaju nam se izbori. Budući kandidati se već šepure po tribinama, daju ostavke na funkcije, obećavaju ili prete (u zavisnosti od mentalnog sklopa), dok im političke partije daju podršku ili ih nevoljko prihvataju kao manje od dva zla. Da li ću izaći na izbore? Hoću. Za koga ću glasati? Nemam pojma. Ali znam da Toma nije podoban za drugi mandat. Nije bio ni za prvi. Jer za mandat nije osoba koja zahteva legalnost i zakonitost, a bespravno gradi vikendicu. Jer za mandat nije osoba koja kineskom predsedniku priča o žutim ljudima koji će piti vodu iz Morave, a ruskoj novinarki priča vic o Hrvatima. Jer za mandat nije osoba sa lažnom diplomom fakulteta čijeg se imena ne seća kao ni smera na kom je studirao.

A ko jeste? Ko nam treba? Uslovi su minimalni. Treba nam normalna osoba. Krajnje jednostavno. Predsednik nema faktički nikakva ovlašćenja, njegova uloga u našem političkom sistemu je čisto protokolarna. Znam, znam, vrhovni komandant Vojske Srbije u uslovima ratnog ili vanrednog stanja... ali koliko su ta dva stanja česta i realna? Mi smo se na vanredno stanje toliko navikli da nam je vanredna svaka redovna i normalna situacija. Može i da ne potpiše zakon, ali je pravna posledica tog čina, odnosno nečinjenja, ravna nuli.

Pošto predsednik nema vlast, treba da ima manire. Treba da bude uglađen, elokventan i razborit. Jer on predstavlja zemlju, on je često prvi utisak koji o nama stiču predsednici i ambasadori, privrednici i drugi uglednici. Treba da ima zrnce diplomatske mudrosti, bar toliko da se ne izleće glupim komentarima pred predstavnicima drugih država. Treba da ne preti ratovima ni upotrebom Vojske (kao ni bilo čega drugog) u bilo kakve svrhe jer to nije ni diplomatski mudro ni u opisu njegove dužnosti.

TREBA DA SE NE STIDIMO SVOG PREDSEDNIKA

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je on zaista zagrizao za to da ostane predsednik (možda više Dragica nego on, osladilo se, a i Rusi podržavaju), ali trebalo bi daje svestan toga da Vučiću može da otkine možda 5% glasova. Ja svakako navijam da se kandiduje, to daje nekakvu šansu Jankoviću koji meni važi za normalnog kandidata. Problem je što se Janković i Jeremić "kolju" oko istog parčeta kolača, pa obrni-okreni pobeđuje Vučić.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

I tako je dovoljna samo lična karta... ja sam se ovde jedini izjasnio čini mi se, glasaću za Jankovića jer je normalan, kulturan, elokventan, razuman i jer je radom na poziciji zaštitnika građana pokazao da je privržen ustavnosti i zakonitosti. I jer jedini među kandidatima ne obećava ništa što nije među ustavnim nadležnostima predsednika Republike. Meni dovoljno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja će glasam za Belog, barem u prvom krugu. 

Morfe, što se tiče obećanja, "jer jedini među kandidatima ne obećava ništa što nije među ustavnim nadležnostima predsednika Republike", ne bih rekao. Ne mogu sada da se setim tačno, pa da citiram, ali čuo sam i njega da švrlja van nadležnosti. A hteo ti to da priznaš ili ne, jedini kandidat koji se u svojim govorancijama zaista drži ustavnih nadležnosti predsednika Republike, je dr Šešelj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam baš siguran da svi znaju ovlašćenja. Eno, juče je Boško Obradović sastavio spisak obećanja za prvih 100 dana, za trećinu nema nadležnost, trećinu može da uradi ali mu treba dobra volja ostalih institucija (dakle ne može), a trećina je jedva ostvariva. Jeremić i Vučić su se pogubili i pričaju o avionima i kamionima, ekonomiji i zapošljavanju... :ajme: 

Uz sve dužno poštovanje Šešeljevom poznavanju istorije i doslednom otporu prema njenom prekrajanju, Beli mi je ozbiljniji kandidat od njega. Šešelj mi ne ispunjava one uslove vezane za kulturu i diplomatsku mudrost, čovek nema kočnice u ponašanju. A Beli... dobra je sprdnja, pokazuje apsurdnost trenutka i možda može da stvori kritičnu masu za promene - tu mu se misija završava, mislim da nema kapacitet za nešto više. Ljubi čika, bez sikiranja. :hhh: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...