Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • 4 sedmica kasnije...
  • Odgovori 357
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Pratite Šešeljev twitter nalog u vezi ovoga, nećete zažaliti. 

@Morph nema bogznakakva ovlašćenja kao preCednik, žao mi ga je po malo ... but lepo je to objasnila Vesna KLIK ili KLIK ili KLIK

A da mi ne izađemo sutra na izbore, pa ne pobedi nijedan (pošto nam nema sreće ni sa jednim), damo zemlju u arendu pa na pecanje :cesces:

Zakačene slike

Ovi se sad već otvoreno zavitlavaju s građanima dokonim da izlaze na izbore:

"...novu vlast u Pančevu će činiti široka koalicija koju čine: SNS, DS, Ujedinjeni regioni Srbije, Demokratska stranka Srbije, Liberalno demokratska partije, Socijaldemokratska partija Srbije i Partija ujedinjenih penzionera Srbije i još neke."

Sad su našli novi metod - svi u fotelje, jednostavnije je. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Šta ti je život. Prečesto je ispunjen paradoksima. Posebno u Srbiji i njenom političkom miljeu. Nemoguće postaje moguće, a moguće nikada da se realizuje...

Vučko se konačno (kao) odlučio i (kao) prelomio. Potrebna mu je nova potvrda i podrška biračkog tela za što brže reforme i što skoriji pozitivni pomak sa zaista nezavidne pozicije u kojoj je sada naša država. Nije da nema istine u tome, tim pre što je to naše stanje postalo skoro naša društvena konstanta i svojevrsan nacionalni brend. Nažalost...

I sada sledi ono najinteresantnije i najžalosnije. Velika srpska politička farma na kojoj su sve stranke i partije (kao) potpuno spremne za proveravanje od strane birača i da (kao) jedva čekaju izbore jer će posle njih (kao) sigurno ući u vlast...

Ali... Sve je to farsa, a možda i tragigomedija. Recimo, slušam SPS-ovce. Jedva čekaju (kao)... Možda, ali ne verujem. Ni malo. Treba objasniti Galeniku, Agro banku, pojedine tajkune, a da ne pominjem Mišu Bananu i Darka Šarića...

Zatim, DS. Đilas, ozaren i (kao) pun optimizma. Šutanovac (verolomni kum, rekao bih u "najboljoj" srpskoj tradiciji) se smeši takođe. Kad ih čovek vidi, pomisli da neće biti ispod 25 %. Međutim, smeši im se bar duplo manja podrška birača. Ili još gore...

Velja, verujem da će opstati. Gegula se (opet) na vreme prestrojio u čemu je dosta talentovan. U političkom smislu pokazuje zavidnu vitalnost. Nije mi baš simpa, ali (na neki način) cenim njegovu pragmatičnost. Tu se muva i Vuk. I on kao nešto se slaže sa naprednjacima. I on će se izgleda uhlebiti na poslaničku platu. Jedan moj poznanik ume za njega da kaže - zaslužni demokrata. Jebeš Borisa i kosovsku večeru (sećate li se onog parafriziranja Kneževe kletve?)...

Ligaši mi još nisu baš jasni, ali ne sumnjam da će Čanak na lucidan način obrazložiti svoje (pre svega praktične) političke ciljeve i moguće koalicione partnere...

Koštunicu i DSS neću pominjati. Verujem da će preći cenzus i da će uz DS biti možda jedina opozicija budućoj vladi. Svako na svoj način i sa retkim dodirnim tačkama.

Ali, ko će biti stvarni pobednik ove nailazeće srpske izborne farme (po ptrebi m čitaj kao s)? Vučko? Ne, on će pobediti na izborima i dobiti vruć krompir (a i traži ga, da budemo pošteni). Mislim da će najveći dobitnik biti predsednik LDP-a, Čede Jovanović. Veovatno je to najtalentovaniji prevarant na našoj političkoj sceni. Nadmašio je čak i Čanka. Ne bi me iznenadilo da na neki način u budućoj vladi istisne SPS. I zamislite Čedu i Vučka u istom timu. Paradoks koji to u stvari i nije...

Ali, ko zna. Kampanja je čudo i zaista je teško reći šta će sve iznedriti... :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam već i zamislio Čedu sa SNS, samo ako pređe cenzus. Na izbore mi je smrdelo kada se Vučić "pojavio niotkuda i povukao zakon o radu" :roll: S' time da sam mislio da će prvo ići na izbore u BG kako bi videli gde su i kako bi ispipali teren. A ostanu li na vlasti isti taj zakon će da vrate u proceduru ako ne i gori od ovoga što je bio predložen :lol: Moram da odam priznanje SNS-u da su mnogo dobro radili na marketingu stranke, ali ne mogu reći da su nešto konkretno uradili za boljitak svih nas.

Realno mislim da će dosta dobro proći na izborima sa svojim ex radikalskim, disciplinovanim glasačkim telom. Vučić je danas čovek zapada za kojime trče i Čeda i Vuk, koga danas hvali Vesna Pešić, koji je postao partner Pastoru i Ljajiću. I Tadić je trčao da mu ljubi guzove. DS će da otrese još gori izborni rezultat i najverovatnije će da ostane opozicija, zajedno sa DSS, SPS i eventualno Radikali ako pređu cenzus (tu ubrajam i LSV i ostale male stranke koje će eventualno preći cenzus). Ostali će da se pomlate da se dodvore Vučiću i pravo je pitanje sa kime će da prave novu većinu. A prilično sam uveren da SNS uzima preko 40%. Zapad je dao zeleno svetlo, sad treba sjebati SPS i izbaciti njihov kadar iz igre.

Nego, ko će bre da plati svu tu zajebanciju?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Srećni nam novi izbori – uskliknuo je Master Toma onako ozbiljno, državnički, svečarski, nakon što je potpisao dekret (predsednički, jakako) i raspisao novu rundu glasanja koja će Srbiju koštati oko 300 miliona evra. Onih koje smo najednom smislili. Kojih najednom – ima.

A odakle?

http://kolumnista.com/bando-otkud-pare-za-izbore/

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Ispravio link
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Bože mili, čuda golemoga

Kad zaveja po zemlji Srbiji

Po Srbiji, srblje da zamrzne,

Svu Srbiju, Feketić najviše.

Tu ti skoči Vučić Aleksandre,

Te razdvoji šake spasilačke,

Te dohvati lopatu za ugalj,

Te polete Feketiću ravnom,

Vojsku sklanja, decu sam spasava.

Za njim stiže Đokoviću Nole,

Rekete je na stopala vez'o,

Trči Nole kano vjetar britki,

Da razveje što je zavejano,

Što bekhendom, što forhendom silnim,

Srbija se feketit' ne može!"

Nema dalje...

:ggg:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...