Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ja sam totalno apoliticna osoba..Cak sam jednom napisala da je Kostunica predsednik Srbije(i ubili me od zezanja:( )

Na izbore ne izlazim i iz tog razloga nisam dobila one Dinkiceve besplatne akcije!:blink:

I zasto glasati?Ne vidim razloga?Ili svi do jednog ili niko!

Mada ja licno mislim da treba svi u Ameriku da idemo na glasanje ionako Ameri i kose i vodu nose :liza:

P.S.ovo je bio izazov u pitanju,inace ja ovde nebih zalazila :treptrep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 357
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Pratite Šešeljev twitter nalog u vezi ovoga, nećete zažaliti. 

@Morph nema bogznakakva ovlašćenja kao preCednik, žao mi ga je po malo ... but lepo je to objasnila Vesna KLIK ili KLIK ili KLIK

A da mi ne izađemo sutra na izbore, pa ne pobedi nijedan (pošto nam nema sreće ni sa jednim), damo zemlju u arendu pa na pecanje :cesces:

Zakačene slike

Izbori,kao ona serija,,,"Lud zbunjen,normalan",,,e ja sam ono treće pa zato ću ići da glasam a moram i zarad moje druge polovine inače:jok:kako da ga pustim da ide sam jadničak.A kada bi vam sada rekla ćta ću napisati na glasački listić sigurno bi mi tapšali.Nesmem ovde glasno nije u skladu sa mojim godinama.:aaa:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rancheru, zaboga, "zapadu" odgovara ko god pristane na uslove funkionisanja koji na zapadu vladaju, ko god ne pravi probleme u procesu globalizacije. Potpuno im je svejedno koju skraćenicu nosi politički subjekt koji pristane na uslove. Sutra bi zamenili i DS i SNS Radikalima da ovi promene zvanično proklamovanu politiku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rancheru, zaboga, "zapadu" odgovara ko god pristane na uslove funkionisanja koji na zapadu vladaju, ko god ne pravi probleme u procesu globalizacije. Potpuno im je svejedno koju skraćenicu nosi politički subjekt koji pristane na uslove. Sutra bi zamenili i DS i SNS Radikalima da ovi promene zvanično proklamovanu politiku.

Zapadu odgovara ko god pristane na njihove uslove i koje stranke kod nas vode proevropsku politiku.

Njih prihvataju.

To je tacno.

Ali je problem u tome sto ne verujem da ce DSS ili Radikali ikada promeniti politiku

koju sada vode a sa kojima SNS jedino moze formirati vladu.

Jer ne verujem da ce iko od stranaka koja je sada u koaliciji sa DS (G17, SPS, stranke manjina , LSV i plus LDP ici u koaliciju sa SNS.

DS je uprkos svemu jos uvek isuvise jaka ili bolje receno dovoljno jaka da formira vladu bilo sa ovim strankama sa kojima je sada u koaliciji a postoji i ta mogucnost

formiranja vlade sa SNS ( po meni manje verovatna )

Iako i ne verujem u iskrenu promenu politike SNS sto se tice Evrope.

Mislim da je to taktika za dizanje rejtinga stranke a da bi ukoliko i pobede na izborima promenili plocu i vodili sasvim drugu politiku.

Danas je Toma izjavio da je Ruska federacija nas prvi prijatelj i prvi partner.

A zna se sta to podrazumeva.

Vodjenje politike saglasne Ruskim interesima a to Evropi sigurno ne bi bilo prihvatljivo.

Uostalom , doci ce i ti izbori pa ce sve biti jasno.

Mislim da je najrealnija opcija da se posle izbora nova vlada formira od stranaka koje i sada ucestvuju u vladi

i plus eventualno LDP.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rancheru, zaboga, "zapadu" odgovara ko god pristane na uslove funkionisanja koji na zapadu vladaju, ko god ne pravi probleme u procesu globalizacije. Potpuno im je svejedno koju skraćenicu nosi politički subjekt koji pristane na uslove. Sutra bi zamenili i DS i SNS Radikalima da ovi promene zvanično proklamovanu politiku.

Da Morfi, ali EU insistira i na saradnji država regiona, a saradnja bi pala na niži nivo ako dobijemo 'desničarsku' vladu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prvo, SNS nikako ne može da formira vladu sa SRS, ni u najluđim fantazijama jer SRS smatra Nikolića i Vučića izdajnicima krivim za rasturanje SRS što je ruku na srce istina. Jedino da Šešelj proguta neku drogu pa da opet zavoli ovu dvojicu, a znajući Šešelja i njegov odnos sa onim drugim kumom, sa kojim je mnogo više bio na prs' u doope nego sa Nikolićem, zna se koliko je to malo verovatno. Dakle, koalicija SNS i SRS je može se reći nemoguća.

DSS jeste najavio saradnju sa SNS ali mislim da koalicija još uvek nije zvanična. Nikoliću možda neće DSS ni trebati za formiranje vlasti, jer računa na prilično dobar procenat na izborima.

Zašto bi Dinkiću ili Dačiću Tadić bio draži od Nikolića ili Koštunice? Ja ne znam da li je neko slušao Dinkića skoro na koji način je govorio o vladi Mirka Cvetkovića i saradnji sa Tadićem u odnosu na saradnju sa prethodnim premijerima. Vala ako SNS odnese odnese blizu 40% kako im prognoziraju oni komotno mogu da prave vladu sa SPS i URS. Još u septembru prošle godine je CESID utvrdio da je DS gotovo izjednačena sa SNS po rejtingu, samo što jednima od tada raste rejting a jednima pada. Stranke manjina i LSV će toliko malo uticati sa svojim procentima da je smešno o njima i govoriti.

Što se tiče stavova prema Rusiji iz redova DS redovno stižu takve izjave pa ne vidim da se neko mnogo uplašio oko toga ili kritikovao vlast. Ako Rusija može biti partner brojnim članicama NATO i EU ne vidim razloga da se ovde širi neka fobija od saradnje sa Rusijom, koju je DS izdigla na jedan prilično visok nivo. Ruska gubernija je bila žvaka za ludaka, kao što su sada neke druge žvake za druge ludake.

I na kraju ko kaže da bi Nikolićeva vlada bila desničarska? Ko tu treba da predstavlja neku desnicu, DSS? Možda će moći i bez DSS da formiraju vladu, uopšte me ne bi iznenadilo. Ljudi, nije File tek tako primio Nikolića i razgovarao sa njime (više puta). Da li su ovo stavovi desničarske partije:

Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска напредна странка не разуме зашто се власт у Србији није консултовала са представницима земаља ЕУ и других великих сила, не разумемо зато што нам је речено да ће доћи до тих консултација и о давању предлога резолуције која би била прихватљива за већину земаља у свету, а не прављење резолуције која има мале или готово никакве шансе да добије већину у Генералној скупштини УН. За нас је посебно изненађење чињеница да се толико журило са актом и да су прекинути разговори са представницима земаља ЕУ што Србији не може да донесе никакво добрo.

tekst

Veći katolik od pape :roll: SNS nema nikakvu ideologiju. Jedini i glavni cilj SNS-a i onih oko njih je dolazak na vlast, a posle će lako... Na kraju, ako je Čeda Jovanović (a nije on jedini) mogao da pređe put od nacionaliste i monarhiste do ovoga što je danas, zašto to ne bi mogli Nikolić i Vučić još sa ovolikim procentom glasača :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pored ove brige oko ranog mraza sada jos vodim brigu i ko ce formirati vladu.

A rekao sam da necu.

U politici je sve moguce , to je opste poznato , ali i dalje stojim pri tvrdnji

da se sustinski posle izbora nista nece promeniti i da ce vlada ostati uglavnom ista

kakva je i sada.

Poznato je i ko je u prednosti u vreme kampanje (stranke na vlasti ) i samim tim

ova razlika u trenutnom rejtingu koja je na strani SNS ce se smanjiti.

I ukoliko neka od stranaka koja je sada u koaliciji sa DS ( recimo SPS , mada ne verujem) , predje na stranu SNS ,

tu je LDP koji ce tu prazninu popuniti.

Kazem . sve su ovo samo teorije , sta bi bilo kad bi bilo , ali mislim da nam predstoji

posle izbora Vlada slicna ovoj sa DS na celu.

Mozda tuzna istina ali i svaka druga bi bila podjednako tuzna.

Takva nam je politicka elita , uhodan sistem , interesi stranaka uvek ispred interesa naroda i drzave, i na osnovu ovog iskustva i moje je razmisljanje takvo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovog leci Jovan Maric, sexolog? :blink:

Pa jel zedan il ima sexualnu disfunkciju?

Nikolić primio medikamente

754063304dabf09b5aea8205872536_extreme.j

"U skladu s deklaracijom svetskog lekarskog udruženja o postupanju sa štrajkačima glađu i žeđu, usvojenog na Malti 1992, dužni smo da maksimalno poštujemo autonomiju i volju pacijenta, ne utičući na njegovu volju. Imajući u vidu godine starosti pacijenta i činjenicu da on i dalje odbija uzimanje hrane i tečnosti, primorani smo da sprovodimo samo redukovane terapijske metode", saopštio je Marić.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izbori izbori......

Cemu uopste izbori?

I nije mi jasna ova zelja SNS da se izbori odrze bas sada ,ustvari u decembru

kada je po zakonu rok za njihovo odrzavanje u aprilu sledece godine.

Cetiri meseca pre ili kasnije , sta menja.?

I ako pobedi DS ....i oformi vladu (sto je vrlo moguce ) cemu onda ovolika zelja i kukanje za izborima.?

SNS ce traziti da se izbori opet odrze za par meseci.?

Ili pobedi SNS , sta ce se promeniti.?

Nigde izgleda nije veca zelja za vlascu kao ovde.

Granici se sa patologijom.

Izbori , izbori...

Kako i napraviti pravi izbor kada je ponuda tako velika.

Kada je i napravljen pravi izbor ?

Uostalom kada se vlast ovde i promenila na izborima ?

Jedino kada je Kostunica dobrovoljno raspisao izbore i

mirno predao vlast i to mu je svakako plus.

Za drugi slucaj ne znam.

Samo znam .. nikad mira.

Uvek neke frke , dogadjanja naroda , strajkovanje gladju , protesti ,

lonci , serpe , poklopci , vuvuzele , pistaljke ....borba neprestana.

Sto je jos i podnosljivo dok ne zagrmi.

Nadam se da nece..

Jer je Prolece ......

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi kako doživljavaš slobodu izbora. Ona podrazumeva različitost onoga između čega biraš. U politici bi podrazumevala različitost programskih ciljeva, moralnu različitost ponuđenih kandidata za funkcije i slično. Jedina jasno različita partija je LDP, koja opet nema kadrove koji bi zemlju izveli iz krize, jer predstavljaju samo ispostave centara moći, u šta su se pretvorile i ostale partije iz spektra.

Znači, imamo liberale sa šefom punim predrasuda prema određenim društvenim grupama, imamo neofašiste pod oznakom SRS i brdo partija čiji programi mogu slobodno biti prekucani u istovetnim primercima. Socijalna pravda, zapošljavanje, Kosovo, investicije...

Glasaće dve grupe ljudi: robovi navika ka određenim partijama i ogorčeni protivnici jedne od partija. Ni jedni ni drugi nemaju jasnu jasnu ideju za šta su, znaju samo protiv čega su.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ustvari moguce je da Tadic raspise izbore.

ganut ovom Tominom Gandijevskom , isposnickom borbom za bolju Srbiju.

I posle izbora koalicija DS -SNS.

Happyand:uredu:

I Toma poceo da pije vodu.

Ustvari da pijucka.

Pa se nesto mislim , koja bi to reklama bila:uredu:

Toma uzima vodu Jazak ili Minakvu ili Knjaz Milos ,

pijucka polagano svesosmehom,

kamere zumiraju etiketu , one vode koju je odabrao , jel"

i prodaja bi se udesetostrucila ..........:uredu:

Ili je vec i napravljen ugovor ?

I stvarno , kako napraviti izbor u ovakvoj lepezi sarolike ponude.?

Svi razliciti ...........a mozda je bas ta razlicitost ono sto ih spaja.?

Posebno kada se izbori zavrse .

Tada nestaju razlike .......jedino ostaje isto ono sto je isto vec godinama.

Ah ...to prolece :)

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve imam neki osecaj da ce Toma uskoro prestati sa svojim mirnim protestom.

Za Uskrs je obicaj da se pojede Uskrsnje jaje a Toma kao vernik bi trebalo da ispostuje tu tradiciju.

Pa onda u borbu do pobede.!

A s obzirom da je narodski covek , ono sto se kaze , domacin ,

ispostovace i molbu naroda koji se sinoc okupio u velikom broju

i zamolio ga da prestane sa strajkom.

Glasacu za Tomu.

Definitivno.:uredu:

Onaj ko stavlja interes svog naroda ispred sopstvenog interesa je pravi izbor.

Definitivno.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Glasacu za Tomu.

Definitivno.:uredu:

Onaj ko stavlja interes svog naroda ispred sopstvenog interesa je pravi izbor.

Definitivno.:uredu:

More i ja ću glasam Tomu:uredu:

To je sila od čoveka.Završiti fakultet sa preko šes' banki dok ga proganjaju Šešeljevi agenti, stvoriti sam onako jaku stranku bez pomoći tajkuna (s kojima će se on odračunati kad dođe na ... da preuzme odgovornost), gladan i žedan posle sedam dana štrajka sam, bez ičije pomoći dođe u crkvu...

Šta reći :natčovek, predsednik, vođa...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I Toma poceo da pije vodu.

Ustvari da pijucka.

Pa se nesto mislim , koja bi to reklama bila:uredu:

Toma uzima vodu Jazak ili Minakvu ili Knjaz Milos ,

pijucka polagano svesosmehom,

kamere zumiraju etiketu , one vode koju je odabrao , jel"

i prodaja bi se udesetostrucila ..........:uredu:

Ili je vec i napravljen ugovor ?

136299_kbc-nikolic-093-foto-n-markovic_f

I stvarno se dao u marketing.

Reklamer.

Sve s osmehom.

Samo sto nema etikete.

Veliko propust strucnjaka za marketing.

Ili je to ona voda sto se zove Voda Voda ?

Sve imam neki osecaj da ce Toma uskoro prestati sa svojim mirnim protestom.

Za Uskrs je obicaj da se pojede Uskrsnje jaje a Toma kao vernik bi trebalo da ispostuje tu tradiciju.

:

"Lider Naprednjaka Tomislav Nikolić pojeo je danas na Vaskršnjem prijemu u Partrijaršiji jaje, parče gibanice i ćevap i time je konačno, javno i zvanično, okončao sedmodnevni štrajk glađu, saznaje "Blic".

I kao pravi vernik ispostovao je tradiciju.

Em sto je pojeo jaje vec presao i na gibanicu i cevape.

Ogladnilo se to .

A bas me cudi .......onako podgojen izgleda da je hranljiv taj strajk u privatnoj klinici.

More i ja ću glasam Tomu:uredu:

To je sila od čoveka.Završiti fakultet sa preko šes' banki dok ga proganjaju Šešeljevi agenti, stvoriti sam onako jaku stranku bez pomoći tajkuna (s kojima će se on odračunati kad dođe na ... da preuzme odgovornost), gladan i žedan posle sedam dana štrajka sam, bez ičije pomoći dođe u crkvu...

Šta reći :natčovek, predsednik, vođa...

Apsolutno se slazem kolega.

I jos bih dodao ..i vizionar ..i vizionar!!

U tim casovima dokolice sigurno je mnogo razmisljao o nacinu kojim ce

povesti zemlju i narod putem preporoda.

I javila mu se vizija.!

Toma je poslednja nada , ovako sav poletan i preporodjen i prosvetljen .

I zato cu glasati za njega .

Definitivno.:uredu:

( Sto volem ovu rec "definitivno " :uredu:....tako intelektualisticki zvuci :uredu: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jos malo o izborima..... kojih ce biti, a kada , ne zna se.

"Strucna: analiza o sansama, taktici , politickih partija koje nam zivot znace.

Jedino DS i SNS nemaju strah od cenzusa

BEOGRAD - Štrajkom glađu i žeđu lider Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić prošle nedelje povukao je neuspešan politički potez, jer nije dobio željenu podršku ni SPC, ni evropskih zvaničnika.

Neki se bore za većinu, a neki za koalicioni potencijal

Međutim, tim činom praktično je započelo pozicioniranje političkih stranaka u predizbornoj kampanji, a Demokratska stranka je dobila izvesnu prednost nad naprednjacima

Mada je još rano govoriti o strategijama kojim će političke stranke pribegavati u predizbornoj kampanji, jer se glavni aduti i teme čuvaju za sam finiš izborne trke, jasno je da su prošlonedeljni događaji imali efekat otrežnjenja za pristalice DS i SNS. Ili, kao što kaže politikolog Slaviša Orlović, ti događaji samo su demistifikovali moguće puteve i stranputice njihovih lidera.

Naprednjaci, kako ocenjuje, računaju na glasove razočaranih birača, gubitnika tranzicije koji su pogođeni niskim standardom, ali se ne izjašnjavaju o brojnim pitanjima i ne nude rešenja. Otuda se, kaže politikolog, očekuje da će SNS voditi kampanju „protiv”, računajući na protestno glasanje.

Demokrate će, s druge strane, igrati na kartu evropske perspektive, jačanja životnog standarda, naglašavati dosadašnje učinke na polju političke i makroekonomske stabilnosti, ukazujući na komparativne prednosti nad SNS-om.

Na koju kartu će

igrati političke stranke:

DS - status kandidata za članstvo u EU

SNS - loša materijalna situacija u Srbiji

SPS - levo programsko opredeljenje i uspele akcije MUP-a

G17 plus - regionalizacija i popularnost lokalnih političara

LDP - temeljne društvene promene

SRS - povratak Vojislava Šešelja iz Haga

DSS - kosovska tema

Osim toga, SNS i DS će, kako kaže Orlović, biti u iskušenju da objave kandidate za budućeg premijera, prvenstveno zato što prvi ljudi stranaka pretenduju na mesto predsednika države, pa pitanje eventualnog premijera ostaje otvoreno. Uz to, personalizacija kampanje je hit u Evropi i svetu, pa su se tako nedavne kampanje u Italiji i Nemačkoj završavale TV duelima kandidata za premijera.

Manje stranke će u strahu od mogućnosti da ostanu ispod cenzusa najverovatnije pribegavati različitim oblicima javnog nastupa i predizbornih koalicija. Analitičari ocenjuju da će konflikt oko evrointegracija biti sve manji, ali da će ostati razlike u stavovima oko ulaska u NATO

Vladimir Goati, direktor „Transparentnosti Srbija” kaže da je u duelu sa DS-om oko izbora, Tomislav Nikolić napravio neuspeli politički gambit. U pitanju je potez u šahu kojim igrač otvara meč, kako kaže, a oni kojima ovaj potez ne uspe ostaju skloni hazardima. Stoga Goati očekuje da će naprednjaci nastaviti sa rizičnim solucijama.

Duelom između DS i SNS započela je, navodi Goati, predizborna kampanja u kojoj su demokrate ostvarile prednost. Zato što su, kako objašnjava, jasno i nedvosmisleno bili protiv Nikolićevog štrajka koji u Evropi ne predstavlja sredstvo političke borbe, a već imaju prednost jer su na vlasti. Ukoliko još uspe da se primakne korak Evropi, to će biti još jedan njen benefit na izborima, kaže analitičar.

Ostale, manje stranke nastoje da ojačaju svoj koalicioni potencijal, međutim, nastavlja se proces jačanja dvopartijskog sistema u kome male stranke utapaju u megastrankama.

Analitičari ocenjuju da je ponašanje SPS-a racionalno, jer hoće da budu poželjni partneri i jednoj i drugoj megapartiji, svesni da bi njihovih šest odsto osvojenih na izborima moglo da praktično ima težinu 45 odsto u vlasti. SPS-PUPS-JS će najverovatnije ići u koaliciji na izbore. SPS će, kažu analitičari, igrati na kartu učinka Ivice Dačića, PUPS će prezentovati rezultate u vezi sa penzijama, a Dragan Marković Palma – rezultate u Jagodini.

– G17 plus ima problem sa prelaskom cenzusa i zato mora da pravi koalicije koje se teško mogu nazvati programskim. Jedan deo tih partija predstavljaju restlovi partija koje nisu mogle da budu formirane. Najveća nada u koju se uzda ta stranka je nesvakidašnja energija i smisao za propagandu Mlađana Dinkića – ocenjuje Goati.

DSS se plaši blizine SNS, svesna da Nikolićevo glasačko telo čini dosta bivših birača DSS-a. Nije izvesno da li će ostati dosledna kosovskoj temi. LDP je programski bliska demokratama, ali pošto se od DS ocepila, teško je očekivati da lako sa njima uđe u koaliciju, smatraju analitičari. Radikali računaju na povratak Vojislava Šešelja iz Haga što je istovremeno loše za SNS.

Izvor BLIC

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...