Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • 2 sedmica kasnije...
  • Odgovori 357
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Pratite Šešeljev twitter nalog u vezi ovoga, nećete zažaliti. 

@Morph nema bogznakakva ovlašćenja kao preCednik, žao mi ga je po malo ... but lepo je to objasnila Vesna KLIK ili KLIK ili KLIK

A da mi ne izađemo sutra na izbore, pa ne pobedi nijedan (pošto nam nema sreće ni sa jednim), damo zemlju u arendu pa na pecanje :cesces:

Zakačene slike

  • 6 meseci kasnije...

Mene je danas zvao neki lik telefonom - dabome, da me pita da li sam zadovoljna.(mislim se koji si mi moj pa ti, da se intersuješ za moja zadovoljstva :lol:  ae pali)
Znam da je u vezi sa izborima, jer je na kraju rekao za koga zvrnda. Mislim se, uplatite taj novac za bolesnu decu, iako sam svesna da je jedan deo budžeta striktno namenjen za izbore.  
Krenule su igre bez granica. :roll:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Evo opet izbora. :ajme: 

Ljudi, ja nisam pametan, us*ali su mi se u mozak. Da li glasati samo da bih nekoga, bilo koga, pregurao preko cenzusa da Nacionalsocijalisti ne bi bili sami u skupštini? I KOGA? Stvarno ne znam, koji izbor ima neko ko je liberal, demokrata, relativno razuman, nema autošovinistički, destruktivni pogled na svoju naciju i okruženje? Bojkot mi je bezvezan, ali ću biti primoran da izbojkotujem ovu šaradu. 

Znam samo da za ove ludake neću glasati. Nikad, ni po cenu posla, egzistencije, života. Ne dam im svoj obraz. Imaju neke rezultate iza sebe, što sam i predvideo, ali su stavili naciju u okove. Oni koji ne idu na mitinge za dve hiljade dinara i bajat sendvič, oni skupljaju potpise za pare. Oni koji su dobili poslove za svoje usluge Partiji sad otplaćuju/okajavaju svoju službu. Penzioneri nas standardno sve zajedno ukopavaju u svoje grobove. Mač nam je nad glavom. Nikoga ozbiljnog na vidiku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ima na Balkanu jedna zemlja koja granici sama sa sobom. Gdje zive najljepse zene, a natalitet opada. Gdje nezaposleni najvise rade. Gdje na najplodnijoj zemlji zive ljudi koji gladuju. Gdje vozovi i autobusi kasne po redu voznje. Svi zure na posao, a niko ne stize na vrijeme. Gdje osmosatno radno vrijeme traje dvanaest sati. Gdje je zdravstvo besplatno, a lijecenje skupo. Gdje su novinari slobodni da napisu sta god im se naredi. Gdje je svjetska kriza dobila drzavljanstvo. Gdje su javne nabavke tajne, a drzavne tajne javne. Gdje se ratovi nikad ne zavrsavaju. Gdje se istorija ponavlja svaki dan. Gdje su najbogatiji oni koji nikad nisu radili. Gdje je strana valuta uzeta za domacu. Gdje ljudi slave slave, a psuju Boga. Gdje pametne zbog nerazumijevanja proglasavaju ludjacima, a ludjake sposobnima. Gdje nepismeni pisu istoriju. Gdje su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje. Gdje vlast prezire gradjane kao nezeljene svjedoke. Gdje se zivi od buducnosti jer na sadasnjost nemamo pravo. Gdje se svako svakome smjeska, a niko nikome ne zeli dobro. Gdje sudski postupci traju duze od zivota. Gdje su samo poplave nacin navodnjavanja zemljista. Gdje prizivaju diktatora a, demokraciju smatraju porezom na budale. Gdje smatraju da ce zemlja vise napredovati ako sto vise nazaduje. Pa ti prezivi ako si normalan. Sreca je za drzavu da je takvih sve manje. Normalni svakako nikom nisu potrebni. A i sam zivot je najveci paradoks; zivis samo da bi umro, reci ce nam oni koji misle da je vrijeme beskonacno a oni na vlasti besmrtni. Na koju god zemlju ste pomislili, pogodili ste.

 

Ovo je suština. Sveobuhvatna i primenjiva na svim segmentima. Sorry za off :treptrep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Ja se lagano mirim sa ovom situacijom. Nemamo političku kulturu, demokratija se ovde nije primila. Srljamo iz jedne diktature u drugu. Džaba smo krečili. :beyond: 

Imam rešenje. Nije demokratsko, nije civilizacijsko. Moratorijum na glasanje ljudima starijim od 60 godina i onima sa koeficijentom inteligencije nižim od 100. Ili od 90, neka istraživanja kažu da nam je prosek niži od 100. Za ostale, test političke pismenosti. Možeš da izađeš na izbore ako imaš potvrdu da si osoba mentalno sposobna da doneseš racionalnu odluku usled razumevanja političkog procesa i koristi/opasnosti koje on sa sobom nosi, kao i poznavanja ustavnih i zakonskih obaveza izabranih lica.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Meni je teško da opišem kako se trenutno osećam u vezi ovih izbora. Mota mi se po glavi reč veleizdaja. Ali... od strane koga? Deluje da je KOMPLETNA politička struktura jedne zemlje, od vrha ka dnu, od vlasti do opozicije i NVO organizovano počinila veleizdaju! Ovo što se događa je totalno nerealno.

Ljudi, izbori su oboreni. Oborila ih je, od svih mogućih organizacija, DJB. SNS je namestio izbore, lažirani su zapisnici. Pogaženi su svi zakoni, istekli su svi rokovi, sudovi prepravljaju svoje odluke, RIK donosi konačna rešenja i dodeljuje mandate iako se 2700 tužbi nalazi pred nadležnim sudovima, Upravni sud u rešenjima tvrdi da KONVENCIJA O LJUDSKIM PRAVIMA NE VAŽI. Mediji totalno ignorišu celu situaciju. Opozicija totalno ignoriše celu situaciju. Tužba za ovo je podneta Savetu Evrope i uskoro će se naći pred Evropskim sudom pravde! NIKO ne reaguje. Svi se ponašaju kao da je stanje redovno, kao da se ništa nije dogodilo. IZBORI SU PALI.

Šta se događa? Da li smo toliko ubijeni u pojam? Ustav i zakoni ne važe?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...