Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Taman sve lepo isplaniram...sve namincam....onako lepo natenane....polako...danima planiram i onda samo jedan minut i svu "matematiku" mi pokvari. 
Definitvno mi neko čeprka po zvezama..

Međutim ja sam jedna jaaaaaaaaako strpljiva osoba....

"....Bože, Bože, di baš ja, od svih sretnih Cigana,

da se rodim baš kad zadremaš?
Da me ne blagosloviš... Nikad ni ne osloviš...
Dok za nekim... Makarkakvim... Vašar raspremaš?

........
Mora da je besposleno na nebesima?

Stiću sutra do mraka do komšijskog oblaka...
Pod njim ću se opet roditi...
Nisi ti na nebu sam... Bogova je povazdan...
S nekim ću se već nagoditi..."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 392
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jaoooo  Jaoooo Jaoooo   Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca     Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto.  Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa...    I popizdim,

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo i počela sam da brinem šta se dešava... Juče je zovem da čestitam 8. mart i osetim po glasu da je plakala pre toga... nije mi dobro...

1.   - "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?" - "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju) - "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli m

Zakačene slike

Odlaze  masovno  u  Slovacku  da  rade,i  ovaj  moj  se sprema  da  ide.Danas  gledam  poznanica  sa fb 54 godine javila  se  da  je  krenula  u  Puhovo.Cekamo bar  da  neko  posalje  neku  povratnu  informaciju,bilo  sinovi  drugari,bilo  da  vidim na  fb.Toliko  nas  puta   prevarili  da  ne  znamo  sta  da ocekujemo..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Četiri godine u grupi sam imala dete sa autizmom. 
"Dubooookim" i nedostupnim autizmom. 
Tri i po godine mi niko nije ušao u sobu da me pita. 
Niko od silnih stručnjaka.

Onda pred njen odlazak u školu nadigla se huka i halabuka! 
Treba ovo..treba ono....
Kada su shvatili da je to sve već odrađeno, smirili se. 
Naravno opet bez i jedne reči "bravo" ili "lepo ste to uradili, svaka vam čast", sve do je jednog petka uveče, pre 3 nedelje. 
Prosvetne savetnice (iste one koje su mi pravile problema!!) me zovu da dođem u jednu osnovnu školu i kažem svoja dobra iskustva i da sam savet učitaljicama.
"Hvala na pozivu, ali tog dana ja imam neodložne obave i sprečena sam."

Psiholog me ubeđuje da dođem....

-Poštovana kolegnice,od mene nećete čuti ništa više i ništa pametnije od onog što Vi već znate. Gde ste bili 3.5 godine da me pitate kako mi je? Setili ste se mene kada je krenula gužva oko tranzicije. Ne sumnjam da ćete Vi  jako lepo i jako pametno sve to umeti da kažete. 

-"Znate, godio bi nam Vaš primer dobre prakse!"

-Moj primer dobre prakse je samo moj. Umorila sam se od prikazivanja primera dobre prakse svima i svakome. Onaj ko želi da zna i nauči nešto neka dođe kod mene pa ću mu objasniti ono što ga zanima. Osim toga Vi bar treba da znate da ne postoje dva ista slučaja autizma, tako da je to uludo utrošeno vreme. Treba li da dodam da više ne želim da se drugi "kite mojim perjem" ? Neće na tom sastanku ništa pametno moći da se čuje, osim da nam mile i draga prosv. savetnice "skupljaju materijal". I ono što je najvažnije, a to sam vam već rekla, to dete je otišlo u školu-mene više ne zanima. Ja sam moj posao pošteno odradila i to SAMA! Samo vi na takvim sastancima nastavite da istražujete onako kako sam ja istraživala ove četiri godine. :fijuk: 

 

Dosta su od neme pravili "ovcu za šišanje". Prepustila sam frizerki taj posao.  :hhh:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

I proslavismo  mi  tu 31vu godisnjicu  braka.Nekako  mi   to   uvek  slavimo  cetiri  dana,i  onaj  nezvanican  datum,a   posto  je  blizu  i  onaj  zvanican. Na  onaj nezvanican  obicno   to  radimo  nas nekoliko,zensko  drustvo.Plus  platonka ove  godine,posto  je  dosla  iz  Italije'za  stalno'.Ubila  nas  u  pojam.Sve   smo  posle  otisle  kuci  s  osecajem  krivice.Sto  smo  udate,sto  nismo  slobodne  takve,sto  ne  zivimo  zivot  punim  plucima,sto  smo  se  pretvorile  u   osobe  koje  vise ne  razmisljaju o'ja' vec  uvek  'mi',sto  smo  pogubile  identitete..i  sta  tu  ima  uopste  da  se slavi.

Posle,na  nas  zvanicni  dan ,rucak  proslavimo  coporativno,a uvece sedimo  mm i  ja ,ja  zvrnjkam neke  kolacice,pomalo  zalivam  koktom,on  gleda  neku  utakmicu ,pola  dremka,i   krenem  ja  razgovor..

-Jel  ti  vidis  koliko  smo  se  mi  ucaurili?

-Mmm?pita   on..ponovim  ja  ..da,da  kaze  on..

-I   nismo  vise  slobodni,jelda,osecas  li  se  i  ti  tako?

-Kako?pita on,letimicno  me pogleda..

-Pa,neslobodno..razmisljas  uvek  'mi'..ne  mislis  vise  samo  na  sebe..

-Paaa?sta  je  tu  lose,kaze  on?Zar  mi  nisi  deset   godina  punila  glavu  time  da  sam egoista,sebican,da moram   da  mislim  u  mnozini..

-Pa da.Ali,jesi li  ti  sacuvao  negde  svoje  ja?

-Da,da..kaze,evo  goool..bravo..valjda   cemo  ove   pobediti..

-Hoces  da  se razvedemo,pitam  opet,da  opet  imas  slobodu..

-Mmmm,moze,posle  utakmice..ajde,pusti  me   da gledam..

Uzmem ja  knjigu,dignem ruke,izgubljen  slucaj!

Jutros mi donese  kafu  u  krevet  i  kaze'necu  da  se  razvedem,prija  mi  ucaurenost,i  ne  fali  mi  nikakva  sloboda..zatim me  poljubi.. :)

..pa,nastavljamo..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znate  one  savete  o  zivotu?Malo,malo  pa  neko  ih  objavi.To  je  recimo  ovo..

1. Ne plašite se da budete srećni
2. Prestanite da sažalijevate sebe
3. Odvojite realne probleme od izmišljenih
4. Ne pokušavajte da pomažete svima
5. Ne govorite, kada vas ne pitaju
6. Odvojite ljubav od zavisnosti
7. Rutina - nije uvijek loša stvar
8. Mijenjajte sebe, a ne druge
9. Lakše se odnosite prema kritikama
10. Radite samo ono što želite.

Mihail Labkovski,jedan   od  najpopularnijih  ruskih  psihologa.

Sta  meni  smeta?Ovo,menjajte sebe,ne  druge.Necu  da  menjam  sebe.Necu  da  pristajem  na  prihvatanje  nekulture  kao  nacina  ponasanja,necu  da  prihvatam   psihologiju  mase,necu  da  cutim  na  nepravdu,necu  da  pristajem  na okretanje  glave. Znaci,treba  promeniti  sebe ,a  ne  pokusavati  njih.Naprotiv,ne  dam  da  me  promene!

To  mi  smeta,a  ovo  deseto  prosto  smatram  neizvodljivim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Gledala sam ga, umornog.. žednog.. gladnog.. 
Na XI spratu - Sunce je udaralo direktno u njega, mog svog velikog dečaka. U prostoriji nije bilo svežeg vazduha, jer su prozori i vrata bili zaptiveni. 
Sve vreme sam stajala, da mu Sunce ne bi smetalo. Šalili smo se, imali super drugara Ogišu.. posle nam je stigla i mala slatka Iva. 
I sve je išlo nekako.. dok kolicima nisu došli po njega. Odvezli ga na rutinsku operaciju. Slomila sam se, zajecala. Valjda je moralo da izbije. 
Naterala sam sebe da uzmem dva tri zalogaja nečega, jer nisam znala kako će da reaguje na anesteziju. Kako će da reaguje na sve. Svesna da je u mojoj glavi kaNtastrofa, i da će sve da bude okEJ. 
Dovezli su ga, jedva smo ga prebacili u krevet. Povraćao je, izbacio sve iz sebe. Nastavio da spava.. kao beba.. a ja sam i dalje stajala i štitila ga od Sunčevih zraka, da bi odmorio što bolje. Mali moj veliki dečak. Herojski je izdržao, ono što nazivamo rutinom. 
Došla sam k sebi.. danas i odoh u šetnju. Sunce me zove. :sunce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Uvodna napomena:

Zgrada u kojoj živim ima XVIII spratova. Ja sam na XV. Navikla sam jer od '72 do današnjeg dana, ko se ne bi navikao! 
XVIII spratova=76 stanova. U svakom stanu najmanje 2 stanara a najveći broj stanara po stanu je 3. Brojka stanara vam je jasna.  

Nedelju dana na oglasnoj tabli stoji obaveštenje (kucano velikim bold slovima da i stariji stanari mogu da pročitaju!!) da će danas u 10.03 održati vatrogasna vežba gašenja  požara (pu..pu..daleko bilo!!). Nakon same vežbe u 10.30 u zejedničkoj prostoriji komandir vatrogasne jedinice održaće kratko predavanja kako reagovati i šta učiniti kada dođe do požara u višespratnici...

Došli ljudi tačno u minut sa 4 vozila. Jedan sa onim ogromnim merdevinama kojima prilazi sa spoljne strane na XVIII sprat i 3 vozila sa vatrogascima koji su (jadni) trčali do XVIII, razvlačili crevo...More njih je izlazilo na hodinik da pitaju šta se dešava (?????????) 

U 10.30 je na samom predavanju bilo je prisutno bukvalno stanara iz 4 stana!!! Članove skupštine stanara ne računam. 
Ne mogu da verujem da ljude ne zanimaju takve osnovne informativne stvari koje su organizovane za njihovo dobro!

I lepo reče čovek u 4 rečenice šta učini u slučaju požara kada živiš tako visoko kao ja a požar je naprimer na V spratu.

Otključaj vrata, stavi mokre peškire ispod vrata uz prag, izađi na terasu i čekaj. Ako imaš nekog od prodice ko je bolestan, nepokretan-nazovi 193 i kaži -nalazim se u zgradi gde je požar, u tom i tom stanu, na tom i tom sratu. Oni odmah dolaze i taj stan da evakuišu. 
Nakon sanacije požara obilaze sve stanove da provere da li ima povređenih ili onih koji su se možda gušili dimom. (zato je potrebeno ostaviti stan otključan) Ako si u sobi, stan zaključan, ne čuješ ih kada su na vratima. Možda ti je pozlilo od straha i nećeš moći da otključaš vrata..Nikako ne silaziti stepanicama kroz zgradu. O korišćenju lifta da ne govorim..


Zar je moguće da je  stanarima ovo nebitna informacija????

Ma znala sam i ja to ..ali zar tako jako boli ponoviti gradivo??
I sve to besplatno!!!!! 
I dalje sam u čudu!!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Umesto da pišem radnu knjigu, kao dete, pronalazim razne izgovore zašto baš sad i baš danas to ne mogu da uradim :fijuk:

I tako....(moram da!!) čitam novine...

To je jedan jaaaaaaaaako bitan elemenaT za moje obrazovanje! :hhh: 

Kaže naslov: Deca džepare, majke pomažu. 
(zvaćemo me) Biserka, kada ide negde gradskim autobusom, pametno drži tašnu dole...da me ne odžepare!
:hhh:  Posle ovog teksta ima da držim tašnu ispod nosa!! ....tu negde kod brade! Kada odem u BG??? Maaaaaaa idem peške! :hhh: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zasto zene tako lako prihvataju sve gluposti koje im modni casopisi i ostali serviraju? Prvo su to bile grudi ispod brade,pod obavezno da budu sto vece,ma kako znale,pa usne,pa zadnjica..sad gledam ovo sa obrvama. Joooj boze!!Imam malu u komsiluku,belo dete,bas ten beo,prirodna plavooka plavusa,naravno,priroda retko gresi ,pa su i obrve smedje,svetle..i sad je natakla ta dva pecata.Znate kako to odudara?Sad ima neki namrsten izraz,te obrve prosto vuku da ih primetis,nesrazmerno su velike za njeno lice..ali svi joj kazu'superrrr'.Mene nije pitala,sama nisam htela da joj kazem.Valjda bi miodbrusila.A verujem da bi malo sminke i tamnije olovke na obrvama dalo mnogo bolji efekat,aliii svi imaju bas 'takve' obrve.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja šašava ćera je malo, ali zaista samo malo istevirala obrve..da mi nije rekla, ne bih ni primetila. Crnka...pa ih je samo po istoj liniji "učvrstila"-ludo dete!! 

Drugarica joj se time bavi pa joj trebao model da vežba :hhh: 
I naravno...ko će-nego ona! 
Na koga li je to dete tako blentavo??!??! 

..ali ajd dobro

Ja kao ja, nisam mogla da ne odkomentarišem-"Koji ti je očin to trebalo?"...neće jezik da čuči u kućici :bek: 

Sreća pa me poznaje... :hhh:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postoji mera,ukus i verujem da je tvoja cera vodila racuna o tome.Zaista,ono sto ljudi korektivno urade ume samo da ih ukrasi,i ako to ima neki liicni pecat smatram da je ok.Ali ovo prepisivanje da bi imale isto sto idrugi i jos kad naidju na osobu 'strucnjaka' kojem je stalo samo da naplati uslugu,to mi je bljaakk..

p.s.jel to ostaje za ceo zivot? :smor:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

p.s.jel to ostaje za ceo zivot? :smor:

​Ceo da ne može biti celiji! 
Kada je krenula priča o tetoviranju, obzirom da joj nisam dozvolila to pre 18 godine, jedino što sam mogla da uradim (za svoju dušu), je bilo savetovanje-vodi računa kod koga ćeš to radiri! Priča o eventualnim posledicama...(provera  "tatu majstora"!) Vodi računa da nećeš uvek imati 18 godina!! Misli o tome da ćeš možda jednog dana u svom budućem životu morati da vodiš računa o svom izgledu, pa ćeš tu   tetovažu morati pokriti odećom..i slična upustva...oko veličine slova koja je izabrala...nega posle tetoviranja da se ne inficira...itd... 

I evo dosadila joj posle 12 godina! Onda novi šok...to prekriva novom tetovažom!! :ajme: 
Još većom!!!
Ali....sama zarađuje...sama to plaća...svoj čovek je...ne mogu više da je nalupam :hhh: Ostaje samo da još malo gunđam..da se pomirim sa tim. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Ljudi rade bolesni,kupci ,stranke svi kijaju,smrkcu i kaslju,niko ne nosi maske.Znam i vidjala sam po Francuskoj da obavezno to nose radnice u robnim kucama,sluzbenice na recepcijama hotela,aerodromu,kod nas niko.Rece neko ne pomaze to mnnogo,prenosi se prljavim rukama.Mnogo ili malo,ako bi bar neki pojedinac to izbegao bilo bi super.Bilo bi super da se oglasi i neko iz Instituta za javnozdravlje,sa instrukcijama,savetima,ali izgleda da se oni u svoj posao ne mesaju.Praznici!!To im je izgovor za sve.Nedavno,kad se u RFZO'u macevah za onu moju knjizicu,licno sa direktorom,koji mi je oduzeo staru,a za novu treba dadodjem u martu,pa mi dali potvrdu(apsurd do apsurda),koju smem da koristim samo ako sam'hitan' slucaj ,sto ja argumentovah groznicom,on mi se sav vazan pohvali da eto sedi i radi ,smrkce a injega groznica trese.Ostao je bez teksta kad sam mu rekla da  je to veoma neodgovorno od njega i da li je svesan  koliko je ljudi zarazio tog dana.A sad ce kao da  ustede na meni ,a sami ste  licno danas natovarili na teret ovog zavoda bar deset pacijenata.Okrenuo se na  peti i otisao.

E ja svratih danas do apoteke,kupih ono pakovanje od deset komada i sad se nadam da cu bar biti postedjena ovog stomacnog virusa koji ide u kompletu s gripom,neko ga fasuje,nekog omane,uglavnom ljudi spavaju na vece solji.A danas u prepunom busu ,iduci u posetu muzu,bila sam prava atrakcija,kozne rukavice ne skidam,maska na licu ,a verujte,bar petoro okolo na udaljenosti od desetak santimetara kijalo je i kasljalo sve vreme,drzeci se za sipku i pokusavajuci da drugom rukom punom torbi i kesa kao stavi ruku na usta.Neka,gledajte vimene kao da sampala s Marsa,bar cu da probam nesto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...