Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Već duže od deceniju (uglavnom) pazim na ishranu i vrlo brzo je mojih 115 kg, koliko sam imao kada sam završio na srčanom odeljenju obližnje bolnice, zahvaljujući prdržavanju dijete (međunarodnog instituta za promet lipida) počelo da se topi tako da sam u nekom relativno kratkom periodu (par meseci) pao ispod 100-ke. Međutim, pošto sam potpuno usvojio takav način ishrane, ja sam i dalje nastavio da gubim kilograme, ali se to nije tako drastično primećivalu kao na samom početku, odnosno kada sam naglo odlučio da prestanem da budem svinja i da jedem da bih živeo, a ne da živim da bih jeo...

I tako godinama, mesec po mesec ja sam bivao sve lakši što sam primećivao kako po garderobi, a u poslednjih godinu dana i po kaišu (izrađen za potrebe armije u Poljskoj) kada sam shvatio da je postao samo ukrasni predmet, jer poslednja rupa davno je postala nedovoljna da bi kaiš imao kakvu takvu suštinsku funkciju...

I sve bi to bilo manje više u redu, da me poslednjih meseci, a naročito nedelja, nisu počeli zapitkivati brojni poznanici u stilu: - Šta ti je? Što si tako oslabio? I polako to meni uđe u uši i počnem da se brinem. U prošlu subotu posetim pijacu i sretnem mog bivšeg kolegu iz kancelarije koji mi se obratio:

- Bogami si steso liniju, baš si oslabio.

- Ma daj Rade, ne zajebavaj, da nije bre ovo skrivena kamera, gotovo da nema dana da me neko ne upita što sam tako omrašao?

- Bolje ti prekontroliši šećer, a i tirodu, jer si se bre osušio.

- A u pičku materinu, pomislim i odlučim da od ponedeljka odem na godišnji i izvršim ispitivanja

I, odem ja kod moje doktorke, sjajne žene i udovice mog pokojnog poznanika i nekadašnjeg ovde poznatog kulturnog radnika. Kažem joj o čemu se radi, kao i da se subjektivno osećam relativno dobro, da pazim na ishranu zbog bla bla bla... (ispričam joj svoj odnos prema ihrani i razloge za to). Izmeri mi pritisak 130/80 i da mi uput za labaratoriju. Jutros sam vadio krvcu i dao urin na pregled, a oko podneva pošaljem sina da donese rezultate...

Uglavnom, šećer mi je normalan, ali mi je u urinu pronađen povećani broj eritrocita što me nije uopšte iznenadilo pošto već godinama vodim borbu sa pojavom peska i kamenčića u levom bubregu..

Priznajem, laknulo mi je kada sam video rezultate. Odmah sam izvadio šljivku i popijem tri male čašice, onako polako sve duvaneći uz njih. Zatim sam otvorio frižider i izvadio kantcu sa svinjskom masti, uzeo nenačeti taze 'lebac, odsekao poveći okrajak, raspolovio ga, namazao ih sa mašću, a preko nje sam iseckao mladog luka i posuo alevom paprikom i sve to malo posolio. Hmmm, Miki, ne da mi je leglo, a tek kada sam popio deci crnog vina i podrignuo, osećao sam opet kao čovek pa makar i ličio u tom trenutku na već gore pomenutu svinju...:kez:

Izmenjeno od strane člana Apolodor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 392
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jaoooo  Jaoooo Jaoooo   Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca     Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto.  Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa...    I popizdim,

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo i počela sam da brinem šta se dešava... Juče je zovem da čestitam 8. mart i osetim po glasu da je plakala pre toga... nije mi dobro...

1.   - "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?" - "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju) - "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli m

Zakačene slike

  • 4 sedmica kasnije...

Neverovatno sta te sve snadje kad mislis da tise nista ne desava..

Od kako je poceo Exit spavala nisam k'o covek, al' svaka mi cast kako izdrzavam, a imam jos tri dana da djipam. A u ponedeljak.. Ispit :smeh: Kontala sam da cu ici na ispit odma' sa Djave, ako ne uspem da stignem do stana.. Onda.. U ponedeljak imam gosta.. Koji ce ocekivati da budem golisava.. :smeh: Vec mogu da se zamislim kako mi nece biti do zivota a ne do njega, al' jebi ga.. Ne moz' gostu reci ne.. :kez: Pa od cetvrtka pocinje moto - susret i to traje tri dana.. Pa kad to prodje, opet palim za grad, zato sto mi dolazi drugi gost koji ce ocekivati takodje da me gleda golu.. :smeh: Pa se mislim, gde ste bre bili kad nisam imala nista da radim, svi se skupili kao stenice sada.

Pa eto, ako hoce neko da me gleda golu, nek mi se javi u inbox da bi dobio redni broj :smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neverovatno sta te sve snadje kad mislis da tise nista ne desava..

Od kako je poceo Exit spavala nisam k'o covek, al' svaka mi cast kako izdrzavam, a imam jos tri dana da djipam. A u ponedeljak.. Ispit :smeh: Kontala sam da cu ici na ispit odma' sa Djave, ako ne uspem da stignem do stana.. Onda.. U ponedeljak imam gosta.. Koji ce ocekivati da budem golisava.. :smeh: Vec mogu da se zamislim kako mi nece biti do zivota a ne do njega, al' jebi ga.. Ne moz' gostu reci ne.. :kez: Pa od cetvrtka pocinje moto - susret i to traje tri dana.. Pa kad to prodje, opet palim za grad, zato sto mi dolazi drugi gost koji ce ocekivati takodje da me gleda golu.. :smeh: Pa se mislim, gde ste bre bili kad nisam imala nista da radim, svi se skupili kao stenice sada.

Pa eto, ako hoce neko da me gleda golu, nek mi se javi u inbox da bi dobio redni broj :smeh:

Posto ne znam kako da tvog inboxa...moze li se smatrati da onaj ko je lajkovao ovaj post da se prijavio za redni broj...:smeh::smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gledam moje decake I znam da sam ponosna majka

I to kada govorim I pisem rastem...

kao kvasac...

:osmeh:

Danas, u igri sa jednim cetvorogodisnjakom su pokazali

kako umeju da budi dobri I sve one osobine koje sam negovala

su isplivale na povrsinu...

Mali decak je pravio scene pred njima kada je njegova baka dosla

da ga zove na rucak, baka je pretila batinama, nosila prut,

a moji decaci su strpljivo i polako

razgovarali sa njim I vodili ga ka kuci...

Kasnije, dolazi baka tog decaka I donosi im cokoladu

a meni kaze:

- Da li vi znate koliko su vasa deca dobra?

Cuvajte to i dalje :)

Sta kasti... :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljam nešto...

u protekle tri nedelje sam obišla

lepe planine poput Zlatibora, Tare, Povlena, Divčibara

planinarila, šetala raznim stazama,

videla i uživala u lepoj, netaknutoj prirodi

sakupljala lekovito bilje

hranila se vazduhom

videla interesantne gradove poput Užica, Višegrada,

Valjeva, Bajine Bašte,Nove Varoši

išla uzbrdo i nizbrdo

i sve tako

aliiiii...

kada sam prešla Savu

kada je pukla sremska ravnica preda mnom

:uzbud:

tog oduševljenja nema nigde :jok:

Volim ja sve,

ali moju ravnicu...

ne menjam :jokjok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eto nešto i ja razmišljam...(šta mi je??)

Još dva-tri dana i posle mesec danas se vraćam u stan...grad.

Doduše ne još na posao ali u civilizaciju...

Toliko mi je lepo ovde, da mislim da će me "gušiti grad"..

...i što je bliže vreme povratku sve mi manje smetaju komarci koji me smatraju extra poslasticom...

...i sve manje mi smeta što ovi od "nekud" preko dana zavrću vodu pa koristim bunariku..

Ono me teši je što mi stiže moja kumaaaaaaaa iz Slovenije i kum legenda, pa ću nekako lakše preboleti grad :hhh:

Ono što me teši je da će to biti kratko i da se tamo početkom avgusta opet vraćam ovamo na još dve nedelje u kojima ću uživati baš kao u onom "šerbet korici" na Doboš torti.

Biće da sam omatorila :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Volim Dunav :)

odrasla uz njega i sa njim...

volim i kad je miran, kada je tih,

volim kada posivi i pripreti

volim njegov miris, šum i njegovu blizinu...

smiruje me i opušta

kada sam u ovakvim danima

šetnja obalom opušta i smiruje

a moje misli pustim da odnese i da se vrati mir...

Moj Dunav, moja luka i utočište od svega :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Predivan dan.

Rekla bi da je prolećni umesto kasno jesenji.

Ceo dan provela sam napolju, na suncu uživajući.

Kafa na sunčanoj terasi...miris prirode.

Predivan dan.

Volim ovakvu jesen.

Toplu, kada priroda priča svojim bojama.

Volim miris zapaljenog lišća.

Volim tišinu u ovo doba godine, kada u okolini nema nikog da kvari lepotu užitka...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Prošle godine kada je pao sneg, ostao do proleća

Ove godine pala magla i nema nameru da se digne.

Magla kad otvorim oči ujutro, magla pre nego što legnem...

Hoću sneg!!

Neću maglu!!

Taman sam skovala plan kako ću sutra da odem na peglanje, a u subotu kad odem kod kumice ima da uživam u njenom šok izrazu.

Garant bi prošla pored mene i ne bi me prepoznala :hhh: :hhh:

Kako sad da se zajebavam sa njom kad ova magluština mi kvari planove!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Sutra još samo supa, sos i pire krompir.

Sve ostalo je završeno.

Sednem za laptop, nabih sebi po običaju žestok ritam.

Stiže mi poruka...

Magli mi se pred očima... Steva... Šabac... Bolnica...

Moj bata... moj lajavi krelac... brat od rođene tetke je u bolnici...

I da, znam da je dobro što mu je krv jurnula iz nosa...

Izokrećem milion brojeva, kada je micek zaspao.

Naravno, pomoć dobijem od onoga, od koga sam se najmanje nadala.

Stanje.. sada stabilno... pacijent - nedisciplinovan (ovde sam se smejala od muke :lol: )

I.. znam da će sve da bude ok.

Znam da je moj bata jak...

Znam i da ću da ga ribam - nežno i sestrinski, samo da

izađe iz bolnice.

M.. da..

Nijedna radost kod mene ne prolazi bez sete.

I prihvatam to.

Mirim se sa tim.

Da je drugačije - ne bi valjalo.

I psujem.

Čisto rekreativno, izbacujem iz sebe sve.

Bato, ti si onaj, koji me je držao u naručju, kada nam je poginuo Nikola.

Sećam se tvoje kožne jakne, kiše i mojih suza, koje su se slivale niz nju.

Jao.. a ne zna se ko je veći kreten od nas dvoje.

Kako si samo zaprosio snajku.

Barabo jedna.

Samo si joj rekao (usred autobusa :lol: )

''Ako ti nećeš da se udaš za mene, ima ko hoće'' :roll::hahaha:

I snajka pristala.

A mi dobismo blago.

Jedan sin mu se zove po mom ocu, a drugi je tetkin razbojnik.

Ne jebe živu silu.

Sada sam ''velika'' i ne plašim se.

Malo.. samo malo me izdaje sestrinska suza.

Naravno da ni reč neću da kažem tati sutra, kada dođe na slavu.

Bato.. svašta govorimo jedno drugom, ne psujemo se - nije lepo.

Ipak smo rod :lol:

Jooj, krvi ću ti se napiti, samo da te vidim.

:srce:

http://www.youtube.com/watch?v=cMfHY7inNT0

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Jooj, krvi ću ti se napiti, samo da te vidim.

:srce:

http://www.youtube.com/watch?v=cMfHY7inNT0

I juče se ja mom bati ''krvi napih'' onako nežno - sestrinski.

Prvi put me je, otkada znam oslovio sa ''sestro'',

jer se na neki način ''odrekao'' svih ostalih.

O, jesmo zaguljena sorta :roll::lol:

:srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slucajno sinoc na nekom programu vidim *Lepu* Brenu, zapanjih se:wtf:,nikad nije bila lepa,al sad se sa botoksima unakazila,toliko se unakazila da lici na Frankenstajna.

Zar misli da ce usporiti to sto je omatorila,sto se zbrckala,zguzvala???

Izgleda smesno i jadno u isto vreme.

Pogledah sebe i rekoh *Neces nikad biti smesna peglana baba*

Staricu dostojanstveno.

I licicu na babu a ne na karikaturu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Javila mi se drugarica od tamo daleko. Setila me se nakon 19 godina, reče da sam isti, da bi me prepoznala. Nađoh dozu samopoštovanja skrivenu tu negde, po ćoškovima. Jesam, isti sam. I ona je ista, isti osmeh kao ona devojčica. Čudno je kako ti se nečiji osmeh ureže u sećanje za ceo život, a nečija kompletna osobnost ispari. Znaš da je na mestu te senke bilo nekoga, ali koga i zašto, pojma nemaš. Vratila se tamo daleko, deluje srećno. Ne pitah za ostale, stala mi neka knedla u grlu.

Šta sam 'teo da kažem? Ne znam. Mislio sam da sam ja ispario iz sećanja, ali prevario sam se. Lepo je to.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Moja inspiracija je mazohista. Ne ona emotivna sto se zaljubljuje, nego ona agresivna, koja napada. Zato najbolje pisem kad sam najtuznija i najnesrecnija (ako ta gradacija uopste postoji). A kada mi je dobro i kada me ne nose te dobre reci, jer one su hrana za moju dusu, meni nije bas dobro-dobro. Jer deo mene bi se u nekom svom bolu dobro osecao. Moja bi inspiracija nasla nacin da se materijalizuje. Ovako ni tamo ni ovamo, meni je dobro...a osecam se nedovrseno. Jbg, tuga ima neku svoju moc da me ucini kompletnom i srecnom. Jesam li uvrnuta? :ces:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postoje ljudi koji su jednostavno rođeni da bi radili tačno određen posao. Koji se u taj posao uklapaju i likom i ponašanjem, koje je jednostavno nemoguće zamisliti u bilo kojoj drugoj ulozi osim u onoj u kojoj ih prvi put vidite. Sinoć... kondukter u vozu iz Beograda. Kad god bih (iz bilo kog čudnog razloga) hteli zamisliti konduktera, videli biste njega. Šeretski osmeh, izbrijano lice svakodnevno mučeno žiletom, izbrazdano od godina rekao bih jako zanimljivog života, blago nakrivljena kapa, savršeno krstarenje između redova. Dobro veče i izvolite provučeni kroz red šale sa svakim putnikom. Taj čovek je rođen sa kondukterskom kapom! :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...