Idi na sadržaj

Pesma koja ima priču


Preporučene poruke

Jednostavno...ostavite klip pesme koja vam je obeležila neki događaj, osobu, radost...ili bilo šta čime vas ona odmah asocira...nasmeši i li rastuži...

http://www.youtube.com/watch?v=OybaARvPpnA&feature=related

Pesma kojom sam se udvarao mojoj dragoj...

Često smo bili razdvojeni, pa su reči bile "istinite"...

Kasnije dok sam služio vojsku, na adresu "Fontane želja" tada popularne emisije na Sudiu B, za njen rodjendan poslah pismo redakciji (tačnije 5 istovetnih pisama iz straha da se jedno ne zagubi), sa željom da joj njom čestitaju rođendan.

Kako je tu emisiju onda sušalo pola Bg, čuli su je svi...:kez:

Ajd što rasplakah moju devojku...nego rasplakah i sve njene drugarice...em iznenadjenje...em EMOCIJE BRE!!!! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 74
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

16.10. 2007 god Institut za majku i dete Novi Beograd.. U narucju drzim moju dvadesetomesecnu bebu.. Nema od bola..od ocaja.. Do mene dopire jedna pesma..pustam je na momenat.. Cekam da je odvedu

Ovo je bila jedna od omiljenih grupa.. i najdraža pesama mog darLinga. Imao je poseban ukus.. muški prefinjen.. nabijen ritmom, dinamikom i erotikom Sećam se... po njoj.. mada smo to praktikovali čes

Ova pesma me uvek baci u divljinu. Jutros.. Jutros je kažu... na neko lepše mesto, otputovao moj deda Sreta... Svaki odlazak u divljinu je značio odlazak kod tate, i kod deda Srete i baka Nece.

Ovo ne bi bila pesma kojom bih startovala na ovoj temi, ali Fontana želja me je izasocirala i podsetila na jednog Zorana.

Ne znam zašto, ali volela sam pesmu Marina od AZRE naravno.

Za zavoleti neku pesmu i nije potreban baš neki razlog, naročito

kada je AZRA u pitanju.

Tada sam se kao nešto zabavljala sa Zoranom, koji je bio u JNA...

u Sinju... kako su se pisala pisma.. kako smo se zaklinjali na večnu ljubav :treptrep::lol:

Sve mi je to sada smešno iz ovog ugla, jer koliko god da smo trajali, Zoran i ja nismo bili baš neki par.. ali... valjda to prvo držanje za ruke... prvi poljubac... lafrr.. :lol:

I tako.. u pauzi pisanja pisama... učenja... koječega...

Rešim da napišem pismo na adresu Masarikova 5, čini mi se da nisam pogrešila...

i zamolim da mi puste pesmu Marina... bez da pozdravljam nekoga... nego eto tako..

Onaj, kome je bila namenjena, nije mogao tada da je čuje... a ja sam je snimila... i ne samo to... nego sam snimila i tekst, koji je išao pre početka pesme... u vidu mog pisma...

Baš je bio neki dobar osećaj...

Hej... čitaju nešto tvoje... moje... a znaš da je posvećeno nekome.. ko je daleko...

Prva... za prvu... najneviniju ljubav...

http://www.youtube.com/watch?v=Fqakc3uUnfg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam nekoliko pesama koje imaju baš baš priču... meni dragu i posebnu...

Ova pesma je bila hit tamo negde, daleke '92 u proleće... vrtela se u noćnom programu koji je svirao u pozadini dok smo cimerka i ja učile. Moj momak je dolazio posle treninga kod nas, da malo napravimo pauzu i svaki put je komentarisao pesmu kad bi se zavrtela...''kako je lepa pesma... prava ljubavna...:srce:''

A onda je došlo leto posle ispitnog roka i on je otputovao u Mk do jeseni i bili smo razdvojeni skoro dva meseca. Tada nije bilo mobilnih ni neta kao sad, tako da smo imali ugovoren jedan telefonski poziv dnevno gde smo u blic-izdanju prenosili jedno drugom šta nam se dešavalo...

Jednog dana nenadano me je nazvao i rekao ''sad samo ćuti, zatvori oči i slušaj... zamisli da sam kraj tebe... i da plešemo...:stid2:''

...i pustio je ovu pesmu... otplakala sam je... i od tada, to je ''naša pesma'' i svaki put kad zasvira na radiu, pogledamo se i sve je jasno...:srce:

P.S. Mislim da je ovo jedini romantični trenutak na koji sam ''pala''...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eh ..da..

Ima tako nekih pesama koje nas secaju na mladost ranu.

Imam i ja jednu takvu koja me seca na jedan dogadjaj.

Imao sam druga koji je bio jako zaljubljive prirode.

I malo , malo i on se zaljubi.

I to obicno u neku zemsku sa kojom smo bili u drustvu , drugari i tako to.

I kada se zaljubi onda pati i imao sam utisak da bas voli da pati.

Ali je problem bio sto je bio malo povucen i stidljiv , ustezao se da pokaze svoja osecanja.

u isto vreme se poklopilo da sam raskinuo sa jednom devojkom posle 2 godine zabavljanja.

I moram priznati , nije mi bilo svejedno i malo mi bilo i zao.

Predlozim drugu da ukoliko ode kod , recimo Sanje , nesto joj pokloni i kaze Sanji da mu se svidja i tako , ja cu se popeti na odzak kuce moje bivse ljubavi.

Na moje iznenadjenje moj drug prihvati dogovor.

Saznali smo da je , recimo Sanja, sama u stanu (roditelji otisli negde a i mali grad pa se sve zna ) i odlucimo da ispunimo dogovor.

Nadjemo se , bilo je letnje doba , drug je kupio kilu -dve bresaka kao poklon i mi odemo pred njen stan.

Zakucamo , recimo Sanja otvori vrata , pomalo iznenadjena , i pozove nas unutra.

Usli smo kroz predsoblje , pa u spavacu sobu i seli u dve fotelje , moj drug sa kesom bresaka u rukama.

Sanja je legla u krevet pored Zorana.

I tako smo sedeli jedno desetak minuta , razmenili par recenica i otisli.

Breskve je drug ostavio na fotelji , pomalo razocaran.

I tako , sada sam ja bio na redu da ispunim svoj deo dogovora.

Otisli smo pred kucu moje bivse drage , drug je seo na klupu preko puta ,

I ja sam se preko komsijine ograde , pa na krov se uspentrao i seo na odzak njene kuce.

Sedeo sam tako jedno desetak minuta , secao se svih tih divnih trenutaka provedenih s njom , gledao u zvezde .:roll:.i tako.

i sada , kada ponekad prodjem pored njene kuce mi nije jasno kako sam se popeo.

Mladost.

Ludost.

Zaljubljenost.

To je izgleda bilo u pitanju.

Tada se moze sve.

http://www.youtube.com/watch?v=0IS-kWvWhiI

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve je pocelo u jednoj manjoj klub-diskoteci.. davno, davno..

Stao je pred mene.. prvi put u zivotu videh tog mladica. Prostrelio me pogledom, nabacio mangupski osmeh i direktno, bez puno price i smaranja rece da mu se dopadam i da cu uskoro biti njegova devojka. Iako u soku od svega, nasmejem se i dobacim: Da, da kako da ne ... Jos par recenica razmenismo i razlaz... a u pozadini se cula pesma...

Mislim da nije proslo ni mesec dana poceli smo da se zabavljamo. Prvi put kada sam otisla kod njega kuci pustio je plocu i pesmu.. istu onu koja se cula u pozadini...

... nasa pesma... pesma moje prve ljubavi.

Kad god je cujem setim se svega, obuzme me neka toplina... :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam pisala o mojoj veeelikoj ljubavi iz mladih dana i o tome kako se nismo voleli u isto vreme..

Ima jedna peesma iz onog perioda kada sam ja njega volela..nasa skola je trebala da doceka drugare iz druge skole i u to ime smo spremali kao neku priredbicu..on je svirao gitaru, a ja imala glas..zapalo nas da jednu pesmu otpevamo u duetu..bila je to pesma Djoleta Balasevica, Prvi januar..

http://www.youtube.com/watch?v=3V23ktGIWQw

Probali smo par puta i svi su bili odusevljeni kako to zvuci, sem mene..grlo mi je stalno bilo stegnuto od toga koliko me nije primecivao..pet dana pred nastup sam odustala uz obrazlozenje da imam grip..pesmu je otpevala jedna Visnja..ni blizu dobro kao ja, ali nju je primetio..cak su se i zabavljali par meseci nakon toga..

A mnogo, mnogo godina kasnije..na doceku jedne NG pevao je jednu pesmu samo za mene..

Ovu..

http://www.youtube.com/watch?v=DIVFC_4H010

Nije mi znacilo nista..bas nista..:beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E a u moje vreme nije da nije bilo lepih pesama,naravno da je bilo al nije bilo kafića i diskaća:lol:nego kafanice i cigani pa beše ona pesma "znaš li dragi onu šljivu ranu..."a mi se taman zavoleli.cigani na uvce meni onako polagano pevuše.Ah da davno beše sada eto prilika da se prisetim,

http://www.youtube.com/watch?v=mcIaMlIjElI

A tu je naravno i olba sa vinom .Samo nisu cigani al opet je uspomena na našu ljubav.:treptrep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo... jedno a dvoje... i dvoje a jedno...

Gde god da smo se pojavili, mislili su da smo brat i sestra...

čak smo i ličili jedno na drugo... ličimo i dalje... :lol:

ali smo daleko... u svakom smislu, a opet blizu... jer nas vezuje pet zajedničkih godina...

i mnogo lepih.. kao i manje lepih trenutaka...

Nema tu šta mnogo da se priča... pesma nas je ispričala...

a njega sam zamolila da me otćuti ljudima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Kairo, Egipat 1985.

Turneja AKUD Spanac po ovoj zemlji traje vec 20 dana i poslednje veceri je prijem u Jugoslovenskoj ambasadi za nas i nase domacine koji su sa nama proveli svo to vreme.

Medju njima Ahmed, glavni covek za organizaciju svega sto nam se desavalo tih dana.

U neko doba momci povadili instrumente i krenula tiha svirka i pesma.

Ovu smo voleli da pevamo za svoju dusu. Jedna devojka divnog glasa bi je pevala a mi bi je tiho pratili.

Muk u prostoriji i Ahmed kome suza suzu stize dok je slusa...

Na kraju je samo rekao...ne razumem ni jednu jedinu rec ove pesme, ali je slusam srcem i imam utisak da razumem svaki titraj tuge koji iz nje izbija

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odavno volim Balaša...i upijala sam sve pjesme, i jako su me podsjećale na ravnicu, ali, prilično zelena ja nisam razumjela većinu tih pojmova koje su se provlačile kroz pjesme, tekstove...

Sjećam se jednog dana...spremali smo se na put za ravnicu, tata je došao s posla, a ja sam ga odmah zaposlila da mi objašnjava šta znače karuce...mobe...čilaši...salaši...a on je onako oduševljeno objašnjavao, pa skoro i slikao jer je meni to bilo teško sve pohvatati.

Išla je pjesma na cd player-u...

Danas itekako razumijem o čemu Đole pjeva...i sve su mi riječi bliske..sve su opipljive...ipak, hvala. :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Pre par nedelja... na odmoru, sa terase sam svako veče slušala dečiji hor kako peva pesme na engleskom, bio je u pitanju jedan Letnju engleski kamp, a deca su poslednje veče svog boravka priredili nezaboravan koncert...

Svaki dan, dok su pevali i uvežbavali ovu pesmu, ja sam pozivala jedan broj :stid:

:srce:

...please don't take my sunshine away...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

http://www.youtube.com/watch?v=0EsN9BUHOKI&feature=related



Seti me na nepravedne i ničim izazvane sankcije i putešestvija do Subotice da bi se kupilo mal' gaća i mal' čarapa...i Rexona za 3 marona..i tako to...elem, stižemo mi u jutro rano, takoreći u praskozorje na lokalnu pijacu, a na kapiji nas sačeka gorepomenuti hit...neverovatno koliko mi se ta scena urezala u sećanje - narod koji se razmileo na sve strane poput mrava zagledajući jeftinu uglavnom mađarsku robu uz Bilijevih slatkih 16... :)
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je bila jedna od omiljenih grupa.. i najdraža pesama mog darLinga. Imao je poseban ukus.. muški prefinjen.. nabijen ritmom, dinamikom i erotikom

Sećam se... po njoj.. mada smo to praktikovali često..

vozio je ovako..

zagrli me, ja se približim skroz, skoro na njegovo sedište.. zagrlim i ja njega.. i vozikamo se. Lagano..

on mi miluje kosu i vrat.. a ja :astasad:.. ja nisam ograničena samo na kosu i vrat :fijuk: osim kada menjač treba da se ubaci u neki drugi spid

Jednom smo tako, ustali iz nekog kafića, krenuli da se vozikamo.. da pričamo

i vozikajući se i pričajući.. stigli do Podgorice.

A gde je Podgorica.. tu je i Budva.

Videli smo se sa nekim ljudima.. popili kafu (ja popila, on ne pije kafu).. jeli neke školjke (on jeo, ja ne jedem školjke).. i vratili se.

U povratku sam vozila ja (on ne vozi noću, nikad)..

..i sve to.. i još mnogo toga... uz ovu pesmu.

Sada imam njegov CD.. i slušam c2b8e979.gif naše uspomene

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Za nju ..Selmu .....ova pesma ima pricu ...

"Selma

putuje na fakultet

ona putuje, ja kofer nosim,

molim,

tezak je al” posto njen je licno

ja i taj kofer volim.

Selma,

na ulasku u voz ti htjedoh rec”

nesto njezno sto izaziva

pozor,

al” rekoh samo zdravo Selma

i molim te ne naginji se kroz prozor"...

Pjesma "Selma", autorsko je djelo pjesnika i humoriste Vlade Dijaka,

Ove stihove Dijak je posvetio svojoj velikoj ljubavi Selmi Boric-Fundurulja.

Selma, junakinja hita, danas zajedno sa svojim uspomenama stanuje u Zagrebu.

"Otpjevan je trunutak mog zivota, dogadjaj sa sarajevskog novog kolodvora 1949. godine. Za mene je to najdraza, njezna, topla, ljudska rijec, pjesnicko sjecanje na jednu divnu mladost", kaze danas Selma Boric.

Neostvarena ljubavna prica pretocena je i u pozorisni komad, nakon sto je Ratko Rozovic napisao dramu, jednocinku pod nazivom "Hotel Majna". Drama u kojoj je opisan susret izmedju Vlade i Selme odigrana je u Narodnom pozoristu Mostar.

Selma Boric je rodjena 1929. godine u Zenici, a nakon zavrsetka Gradjevinskog fakulteta u Zagrebu, zaposlila se u Skupstini grada Zagreba. Bavi se i knjizevnoscu tako da je objavljivala tekstove u brojnim casopisima.

NN: Da li mozete da se sjetite tog trenutka 1949. godine, koji se zaista dogodio, a koji je Vlado Dijak, zabiljezio i pretocio u poeziju?

SELMA: U to vrijeme pohadjala sam Drugu zensku gimnaziju u Sarajevu, a roditelji su mi zivjeli u Zenici. Cesto sam sretala Vladu na ulici, a vidjala sam ga i na korzu. On je bio zaljubljen u mene, ali ja to tada nisam znala, jer mi nikada nije rekao. Jednom prilikom kada sam odlazila kuci srela sam ga i on se ponudio da mi ponese kofere do kolodvora, tu smo se lijepo rastali i dok sam bila u kupeu cula sam da govori: "Selma ne naginji se kroz prozor". Tek 1962. godine otac mi je poslao novinski clanak u kojem je bila objavljena pjesma "Selma" i tada sam svatila da je posvecena meni. Kada sam na poslu kasnije pricala o tome kolege mi nisu vjerovale. Da bih ih uvjerila donijela sam plocu, te sam morala ici na raport kod direktora, jer je to bilo zaista neozbiljno s moje strane. Bila sam odusevljena s tom pjesmom i zaista nisam zeljela da budem popularna, ali sam smatrala da ukoliko je nesto o tebi napisano onda si zivio. S obzirom da je o meni napisana pjesma, osjecam da cu i poslije smrti zivjeti.

NN: Poslije tog rastanka na kolodvoru, da li ste se ponovo sreli sa Vladom i kako je izgledao taj susret?

SELMA: On je kasnije dosao da studira u Zagreb, tako da smo se jednom sreli na Trgu Republike, odnosno danasnjem Trgu Bana Jelacica. Samo smo se dugo gledali, on nije nista rekao, a ni ja nisam nista rekla i tako smo se rastali. Kasnije sam u jednim novinama procitala da je on radi mene dosao u Zagreb na studije, ali nije imao dovoljno novca, te se ubrzo morao vratiti u Sarajevo. Mislim da je tada bio suvise zatvoren i plasljiv, a voljela bih da mi je nesto rekao……… Nakon tog susreta sa Vladom mjesec dana nisam mogla nikoga da vidim, niti sam ucila, nekako sam bolovala za njim. On je bio u Sarajevu, a ja u Zagrebu tako da je daljina, ipak, ucinila svoje.

U to vrijeme sam ucila zajedno sa jednim kolegom sa fakulteta za kojeg sam se kasnije i udala, iako, nisam bila u njega zaljubljena.

NN: Da li mislite da je tacno ono sto se kaze da su velike ljubavi tuzne?

SELMA: Nije. Meni je u zivotu uvijek bilo vazno da sam zaljubljena, ali ne i da ostvarim tu ljubav. Zapravo, nikad i nisam ostvarila ljubav, ali kada sam bila zaljubljena tada sam mogla sve.

NN: Danas kada pogledate u proslost, da li Vam je zao sto nije bilo drugacije?

SELMA: Jako mi je zao! Svi su mi govorili: "Sta ce ti Vlado, pa on voli piti", ali meni to nista nije smetalo. Kasnije su me i tjesili: "Imas srece sto nisi ostala sa njim, imala bih ogromne probleme", ali u sebi sam mislila - mozda se on i ne bi toliko dao alkoholu da smo bili zajedno. On je bio zaista drustven covjek i volio je popiti, sjecam se kada smo se sreli 1975. godine u sarajevskoj kafani "Tilava", gdje smo prvi put zajedno duze sjedjeli. Samo je slagao casice i u jednom trenutku sam osjetila da je potpuno u svom svijetu, tada mi je jedan pjesnik koji je sjedio sa nama rekao: "On je sad sretan", a meni su krenule suze na oci. Krajem iste godine, ponovo sam dosla u Sarajevo, ali neko je javio njegovoj supruzi. Kada smo se nas dvije srele zaista sam zeljela da je bolje upoznam, ali ona je to odbila. Poslije sam od Vlade dobila pismo i nekoliko razglednica, ali to je bio kraj.

Novembra 1989. godine u vrijeme kada je Vlado umro bila sam u Mostaru, ali sestra mi nije dozvolila da odem na sahranu, zbog njegove supruge i djece. Iako se nasa ljubav nikada nije ostvarila, njegova smrt me pogodila.

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

:stid:

http://www.youtube.com/watch?v=DBkLeI9PZcc

Sad je odslušah na radiu iiii... kakav fleš... slike u glavi...

Davno je to bilo... sada, iz ove situacije mi se čini da to i nismo bili mi, nego neki sasvim drugi likovi...

koji su se voleli, čeznuli za ponovnim susretom, dodirima, pogledima... :stid2:

To je bio naš prvi ples... njegove ruke oko mog struka i lagani ples, onako... tek tek smo se pomerali... mirisao je moju kosu i pevao...

mislila sam da je to za forever... :dry:

''Islands in the stream, that is what we are.

No one in between, how can we be wrong.

Sail away with me, to another world

and we rely on each other, uh huh

from one lover to another, uh huh...''

jbg, nekome treba 2 nedelje, dva meseca da vidi kako stoje stvari, a meni treba par decenija... :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad me Smuca podseti...sa tim prvim plesom...

U dalekom svetu....nas dvoje medju gomilom ljudi....oboje po 19...i zaljubljivanje obostrano na prvi pogled, onako pravo kao iz filmova.

Trebalo mi je par dana da sakupim hrabrost da joj pridjem. Sakupio sam je to vece u polumraku diskoteke uz prve taktove ove pesme (da ne cuje kako mi srce lupa, niti vidi kako sam se zarumeneo od treme...).

A o tom prvom dodiru ruku oko struka, mirisu kose i haosa u glavi ne bih...

Ovih dana nadjoh jednu osobu sa istim spanskim imenom i prezimenom i drugim prezimenom :kez: pa joj poslah kratku poruku. Nadam se da je ona...dovoljno ce mi biti samo da znam da jeste, da je dobro....i nista vise...

Ustvari lazem! Mozda joj posaljem link ove pesme. E ako je se jos SECA...e onda ce mi biti dovoljno! :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad me Smuca podseti...sa tim prvim plesom...

U dalekom svetu....nas dvoje medju gomilom ljudi....oboje po 19...i zaljubljivanje obostrano na prvi pogled, onako pravo kao iz filmova.

Trebalo mi je par dana da sakupim hrabrost da joj pridjem. Sakupio sam je to vece u polumraku diskoteke uz prve taktove ove pesme (da ne cuje kako mi srce lupa, niti vidi kako sam se zarumeneo od treme...).

A o tom prvom dodiru ruku oko struka, mirisu kose i haosa u glavi ne bih...

Ovih dana nadjoh jednu osobu sa istim spanskim imenom i prezimenom i drugim prezimenom :kez: pa joj poslah kratku poruku. Nadam se da je ona...dovoljno ce mi biti samo da znam da jeste, da je dobro....i nista vise...

Ustvari lazem! Mozda joj posaljem link ove pesme. E ako je se jos SECA...e onda ce mi biti dovoljno! :)

Ljudi.....................ONA je.......

Ostah bez teksta..............

Posle 25 godina...........Posle toliko misli i zelja da je dobro...zdravo....

.........................................................................................

.................................................................................................

.................................................................................................

..................................................................................................

I neka neko kaze da ne postoji sudbina. Kliknuh slanje poruke na

FB bas na dan njenog rodjendana.......a da sam odavno zaboravio taj datum....

Hola, Maria..............

Izmenjeno od strane člana gresan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...