Idi na sadržaj

Da li su internet forumi prevaziđeni vid online komunikacije?


Da li su internet forumi prevaziđen vid komunikacije?  

21 glasova

  1. 1. Da li su internet forumi prevaziđen vid komunikacije?

    • Da
      5
    • Ne
      15


Preporučene poruke

Ovde bar mozes procitati nesto pametno..diskutovati..posvadjati se..:lol:

Diskusija o određenim temama i jeste glavna odlika bez koje ni jedan forum ne može opstati ukoliko se na istoj ne bazira. Sve ostalo što je zabavnog karaktera može biti izuzetno privlačno i opuštajuće ali može dovesti do zasićenja.

Zato je potrebno negovati diskusiju o aktuelnim zbivanjima iz svih sfera života ali i svime onim oko čega će se večno sukobljavati mišljenja. Naravno, kao preduslov mora postojati poštovanje i uvažavanje sagovornika kao neistomišljenika.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

I ja mislim da su forumi prevaziđeni...
Ljudi, tačnije današnji mladi vole da da vide konkretno ko je taj neko sa kim pričaju...nisu naklonjeni nekom dužem pisanju, osim ako im to nije u krvi..a i tada čini mi se radije otvaraju blogove nego što će pisati na forumu.

Još nešto, današnja omladina ne podnosi da im neki (tačnije) admin ili mod diktiraju pravila ponašanja! 

Dobro ne samo admin i mod..već svaki forum ima pravila ponašanja-inače brisanje posta ili ban.

Rečnik-svaka druga reč je psovka koju ni ne primećuju da izgovaraju!

Zato je FB njegov "forum". Tamo je on gazda i može kako hoće i sa kim hoće...

Mislim da su ustvari nestrpljivi i da je to razlog. 

Sve mora biti-odmah! Sad! Istog momenta!! ..i onako kako njemu odgovara.!
Mislim da ne umeju da komuniciraju, da im je rečnik prilično loš, pun skraćenica koje na FB prolaze jer je reč o generaciji.... 
Na forumu ima i starijih članova (mislim po godinama) od njih, i onda se gube u postovima. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mozda nije mesto za ovu temu,ali evo jednog clanka iz danasnjeg -blica..govori bas o tome..

BLIC DOSIJE" Istina o mladima u Srbiji

Marina Milojević, Marija Kosanović | 26. 04. 2015. - 21:56h izmena vesti 07:56h Foto: Profimedia.rs-Ilustracija | Komentara: 294

Oni imaju parkove, ali više vole šoping centre. Ne okupljaju se više u školskim dvorištima već u kladionicama i kafićima. Redovni su u kafanama i klubovima. Ne izlaze više samo vikendom, već i radnim danima. Ne ispuštaju smartfon iz ruke. Televiziju retko gledaju, ali zato ne silaze sa društvenih mreža...

Veći deo današnje mlade generacije odrastao je u ratu i posleratnim okolnostima. Na daleka putovanja nisu mnogo išli, a zbog zategnutih posleratnih odnosa slabo su putovali i po regionu. Po onome što su gledali na televiziji i internetu očekivali su bolji život kada odrastu. Mislili su da će ih čekati dobri poslovi nakon školovanja, dobre plate, skupa kola i sopstveni stan. I sloboda. Umesto toga, usledio je šok.


Istraživanje “Položaj i potrebe mladih u Srbiji”, koje je sprovelo Ministarstvo omladine i sporta, pokazuje da čak 70 odsto mladih u Srbiji živi sa roditeljima i posle 25. godine, finansijski je uspelo da se osamostali tek njih 12,9 odsto, a stambeno svega 2,9 odsto.

 

 

 

 

Uprkos svemu tome, veći deo mladih u Srbiji traga za poslom, ali ne želi da radi za 25.000 dinara, pa vreme provodi u kafićima, klubovima, na društvenim mrežama.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/553935/BLIC-DOSIJE-Istina-o-mladima-u-Srbiji

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E upravo zato sam jako srećna što su moja deca otišla svojim putevima!!
Što rade i od toga što zarade žive! (ili da kažem-preživljaju..)

Naravno tu smo mi da im pomognemo uvek, ali od prvog dana naš moto je bio-prvo vi kako znate i umete a onda kada zapne tu smo mi da uskočimo. 
Neka vam to ne pralazi u naviku-jer sad VI imate VAŠU porodicu....  

Morate  naučiti kako živeti od sopstvenog sticanja jer mi nećemo još dugo! Do tada vežbajte..mi ćemo pomagati ali samo pomagati! 

Juče u vozu slušam razgovore mladih-priča je išla sam na temu kako provode slobodno vreme. Samo i isključiov je bilo-gde u koji kafić otići, kako se "prebiti" ...kako ćale mora (!!!!!) da mu da toliko i toliko para...i "jebote on kao da zarađuje 1oo.ooo a ne 45.ooo...odakle mu nemam pojma..ali mora da mi da! "

Slušam kukanje mojih koleginica čija deca ne žele ni sa 30 i više godina da od kuće-jer od čega će on živeti???
Pa od čega žive tvoji roditelji??
Osim toga-super mu je kod mame i tate-skuvano, oprano, opeglano a plata (kolika god bila) mu je džeparac!

Isto tako se ponašaju i sestrini sinovi!!
Tugaaaaaa....

Zato im je verovatno boravak na društvenoj mreži ispada kao neka vrsta (najjeftinijeg) provoda.. ko će ih znati...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...