Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 78
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ćerin pas...jedem a njemu ne dam!       

Mama  od  ovog  maceta  je  definitivno blesava.Vracam  se  iz  grada  i   komsinica skuplja  jabuke  na  ulici,pogledamo prema  dvoristu,macka  lezi i  doji   ih.Tako  joj  ja  kazem  da  ga necu  uz

Eh, da... ljubimac.  Ponovismo se istovremeno ti i ja. Ja imam svoju malu Lelu, Lelicu. Pre petnaestak dana je prosto ušetala u lokal kod ...khm ... osobe drage srcu mom i stala da se mazi. Pada

Zakačene slike

Šetamo danas Tanda i Medu. Meda ide uz svog idola i ne odvaja se od njega. Veliki (staford) bez brnjice.... U susret nam ide neki čovek, zastane i kaže: "Tako slatkog psića vodite uz TAKO OPASNOG PSA???!?!??!!"

-Daaaaaa :trep: jel to neki problem? :lol:

(...panično) "POJEŠĆE GA!!! Dajte meni tog šećerka da ga spasem!!"

-Morate stati u red...ima ih dosta zainteresovanih pre vas :lol:

:lol: :lol:

img0349smanjena.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 8 meseci kasnije...

Niko nema anegdotu? :)

Imam ja, podseti me jedna prepiska na FB. Kao dete sam mnogo vremena proveo na selu. Moj stric je držao lovačke pse, ali je uvek tu bio i jedan DODŽ šalabajzer da poremeti prirodnu ravnotežu. Tako smo imali jedno čupavo mezimče bezimene rase zvano Gari Kuper. Kako je tačno došlo do tog imena do danas je ostalo nepoznato... o njemu ima više priča, dve su ostale u mom sećanju.

U prvoj ja imam glavnu ulogu. Dobio sam, verovatno poklon za rođendan, veliki kamion-igračku, sa korpom pozadi, taman dovoljnom za psa veličine Garija. Selo, pa puno nizbrdica, savršeno za moju i Garijevu višemesečnu zanimaciju. Stavim simpatičnog dobricu u korpu i spustim niz padinu. Na pola puta kamion se prevrće i nastavi se kotrljati dalje, Gari izleće iz vozila u pokretu i trči natrag na novu vožnju. I tako dok meni ne dosadi ili dok gari ne odustane od vratolomija...

Taj isti Gari je par godina kasnije, već kao ne mnogo mlad odveden u drugo selo udaljeno popriličan broj kilometara pod meni nerazjašnjenim okolnostima. Ne znam koja logika je dovela do njegovog prisilnog preseljenja. ali znam da se vratio kući pre dede i strica koji su ga tamo odveli. Kako? Ni to nikome nije jasno. Ali Gari je zbog tog poduhvata ostao s nama do kraja svog zabavnog psećeg života.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Čuj nema anegdote? Ima koliko ti duša hoće-zagušila bi forum kada bih počela da pišem...

Mali Bišon, francuski "gospodinn" koji je sve samo ne "gospodin sa dvora". Lopina koja samo gleda kako da mazne nešto od hrane, čim okreneš glavu. Pre nekih godinu dana je uspeo da mazne iz tepsije 5 presnih kiflice sa eurokremom, koje su čekale pečenje. Jedva je preživeo i od tada ga veterinar zove Kiflica.

Mala zver koju nije moglo 3 odraslih ljudi da savlada da bi mu se izvadilo popino prase iz uha, nego je morao da bude omamljen...

Sve poroke je probao!! Alkohol, drogu...još samo da propuši i uživa u životu punom snagom.

Ostane li sam kod kuće, pomoću trika će skinuti poklopac sa kante za smeće i pretvoriće se u novu rasu-"kantenski prevrtač"!

Fini pas koji se ušunjao kod komšije u šupu, procepao džak sa ćurećim granulama i dok smo se mi ubili tražeći ga po okolnim vikendicama on je ćutao i "krckao"...

Zver koja laje na neška belića kao na najvećeg neprijatelja....

"ljuta junačina" (samo kad su obojica istovremeno u šetnji!!) koji na keju izaziva velike pse i onda se (mali mućak) sakrije iza svog velikog polubrata staforda i "smejulji se"...:astasad:

..i tako...svaki dan neki biser...ali je sladak do ludila.

Tango, staford, je ozbiljan i fini pas. Baš pas (što bi rekli). Ovaj mali je "igračka na baterije"...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nema više mog Tačija, evo ima vise od 3 mjeseca.. ponekad cini mi se da ga jos uvijek cujem i kad dodjem kuci, jos uvijek gledam odakle ce da se stvori i kad krenem u setnju gledam iza sebe, iako znam, da nece doci.. mislim da nikad necu preboljeti to, da ga vise nema i kad god pomislim na njega oci mi se napune suzama i ne mogu da disem od muke.. jedino sto me tjesi je to, da je imao dug i lijep zivot, bar se nadam i da ga nista vise ne boli, a bolilo ga je sve zadnjih par mjeseci..

Mislim, da nikad vise necu imati kucnog ljubimca jer ovo nije normalno i nadam se da su i moji, a mislim da jesu, istog misljenja.. kroz ovo ne bi dva puta.. 13 godina, clan obitelj, pocasni clan.. zauvijek :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...

Mislim, da nikad vise necu imati kucnog ljubimca jer ovo nije normalno i nadam se da su i moji, a mislim da jesu, istog misljenja.. kroz ovo ne bi dva puta.. 13 godina, clan obitelj, pocasni clan.. zauvijek :srce:

OK, neko vreme treba da prođe, kao i posle svake ljubavi, posle svakog istinskog gubitka, ali najbolji lek za slomljeno srce je novo štene. :raspolozise:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako Lady.

Isto tako sam i ja razmišljala nakon gubitka Vudija. Evo danas mi se mota oko srca i duše mali Medonja. Da priča bude još blesavija, ćera ima svog ljubimca Tanga. Nije više sa nama u stanu, no jedno vreme su bili obojica tu. (niš' me ne pitaj!) Sada je veliki povremeni gost i obojica luduju kada se sretnu. Neverovatna kombinacija-staford i bišon.

Mada, moram priznati da je prvi, patuljasti šnaucer, bio "doktor nauka" za ovu dvojicu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam, vjerujem, da bi nova dusica malena mnogo toga olaksala ali iskreno, ne zelim to jer nijedan nece bit ko Taci jer to jednostavno nije moguce, takvog psa covjek ima jednom u zivotu, ako ima srece, a svaki rastanak boli. Ja sam plakala kad je susjedov pas ''umro'', da ne placem za svojim..

Za sad, ne zelim i nemam zelje za novim 'Prijateljem', a ko zna.. mozda nekad..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jutros ustanem i mama me zove u kuhinju, da dodjem, da vidim nesto.. cujem njenu kolegicu, udjem i usred kuhinje doceka me ovo malo slatko bice.. reko dobro, imaju jos jednog psa, slatkog, uzmem je sebi.. ne trese se, ne laje, nista.. nasloni mi glavu na grudi i gleda me.. :srce:

Krene prica kako je cerki kupio momak, ona ga nece, 10og dolazi neko po nju.. pita me mama ''Lady, bil volila da je tvoje?'' Znajuci, da neko vec dolazi po nju, rekoh da, samo vidi kako je slatka jer znam da nema opasnosti, da se moram odlucit.. mazimo se pola sata, izvedem je van, ''jedemo'', malo pajki kod mene i mamina kolegica krene kuci i vice meni ''Cuvaj je..'' .. :uzbud:

Kazu mama i tata nek ti to bude jos jedan poklon ka diplomi, a i proslo je dovoljno vremena.. ne znam sta da kazem, jesam vesela, al kako ce sve to da ide pojma nemam.. al mogla bi da vrisnem od srece.. :)

dsc08919-001.jpg

Drzite palceve, da bude sve kako mora biti..

Izmenjeno od strane člana Orion Lady
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Krajem decembra sam dobio stene retrivera, bilo je bolesno, imalo neke pecate po kozi i na tim mestima nije bilo dlake.

Nisam imao srca da ga dam na usvajanje jer zoohigijena ubija sve pse koji kod njih stoje duze od dva meseca a niko ih ne usvoji, i to ih drze u najgorim mogucim uslovima.

Resio da ga izlecim i kupim sampone i kreme koje su mi preporicili kod veterinara. Sada je malo bolesno stene izraslo i prelepo izgleda, inace je zenka i zove se Stela, ponekad pomislim da je na rodjenju upala u neki energetski napitak jer ne znam kako samo moze po ceo dan da trci i skace.

Jutros mi je masakrirala papuce ali me je toliko slatko gledala da nisam imao srca ni da povicem na nju.

Osim sto kida papuce, bavi se i drugim sportovma, kao na primer raskopavanje cveca koje je keva posadila, kidanjem trske sa ograde, razbacivanjem smeca iz kante i tako dalje.

I pored svega sto pravi, brzo sam zavoleo tog psa, svaki put kad dolazim s posla pocne da laje kad me oseti na 20 metara.

Pored nje sam brzo prezalio Monalizu, bivseg psa koji je ziveo 9 godina, pit bul koji je ostao u secanju svih ukucana, a uginuo pocetkom zime.

Sve u svemu nebi mogao da budem bez psa, to stvorenje je za mene sastavni deo porodice i uvek ce bar jedan imati mesta u mojoj kuci :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sinoc smo dobili drugog macka...malog...macenog...bebaru...cerka dobila od nekog bla bla...i moj mali cvrcak mu dadne ime Bibi...:lol::lol: koje smo svi jednoglasno prihvatili...

Ali sam ih uspio nagovoriti da ga vrati tome bla bla...dok malo ne odraste...:)

Bilo je placa i razocaranja i svasta nesto...ali je poslije dugog razmisljanja i vijecanja donijet koncenzus... na nivou familije... da je Bibiju ipak bolje da bude jos malo kod mame...da ga ona nauci kako se bjezi od pasa i kako se love misevi a i kako se i gdje sklanja od kise...sto ga mi nebi mogli nauciti...

A i pitanje je kako bi ga nasa "Tackica" (koja je macak) prihvatila kao konkurenciju...eto...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

rasim.jpg"]rasim.jpg

Rasim Sirotanovic....poznatiji kao drug Rasim

a ime mu je deda nadenuo, zbog vec postojeckih komsijskih ..Saban, Fikret...

sto je to svima bilo kul osim meni ne znam...ali mu osta to ime i cela parohija ga zna

i kad mi zbrise na sokak, dozivam ga ..konju, stoko, magarce i mac, mac...na ovo poslednje se posebno pali, jer tupson misli

da zovem macku da je hranim, pa udari kasom do kuce :)..i svaki put popusi :kez:

Izmenjeno od strane člana baba ljubinka
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas dobile prvu vakcinu i ..cip.

Ako se to ne uradi, placa se kazna i Bog zna sta jos.

Kad vidjeh kako je bila dobra i mirna, odma mi je bilo lakse..

Mislim da je mene vise bolilo gledajuci neg nju.. :lol:

Sad nas ceka samo jos sterilizacija krajem maja, ako ne dobije ranije

i to je to.. nadam se da ce biti sve kako treba..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na malo šunjalo se samo lepe krpelji. Tri sam izvadila a još 4 skinula dok su još šetali po dlaci...

Kakav je mali baksuz pa to je čudo neviđeno.

Nadam se da mu neće biti ništa...No šta je tu je.

Kuma samo kuka..."Jaoooooo pa ja se opet nisam pregledala!!"

-"Sada si imala prilike da vidiš kako krpelj izgleda uživo pa znaš šta da gledaš..." :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Budući da sam kao devojčica imala psa u stanu, dopustila sam mojoj deci da izraze želju za kućnim ljubimcem i to s puno razumevanja. No, kako sam svesna da je pas u stanu prilično velika obaveza, a da su moja deca još priličnije opuštena te bi meni palo u zadatak sve što se podrazumeva oko nege psa, sugerisala sam im da krenemo od najstinijeg ljubimca. Krenuli smo od kornjače. Dobro, nisu najsitnije, ali su vrlo zgodne za negu.

Kako su se kornjače do besvesti sporo i nemo kretale svojim carstvom, mojoj deci je to postalo prilično neinteresnatno. Jednog prolećnog dana iznela sam ih na terasu da se proluftiraju i zaboravila da ih unesem u stan. Osvananulo je jutro. i tu je bio kraj. :(

Zatim smo imali i dva papagaja. Prvi je bio nimfa i dve godine smo bili ubedjeni da je muškog pola i dali smo mu muško ime, prirodno. Medjutim, papagaj je bio ženka što smo saznali tek na kraju, i izuzetno glup. Samo se mazio, jeo i ništa više. Džaba naži povici ne bi li izustio makar "a". Ni makac od neumornog kreštanja. Pozajmili smo ga komšijskom detetu da pravi društvo njihovoj ženki i tako je ostao, i na kraju pobegao.

U medjuvremenu, na drvetu smo spazili plavu tigricu i naš sin je uzeo mrežu za ribolovce (merdov valjda se tako kaže) i uhvatio izgubljenu ptičicu koja je cvrkutala i obećavala. Dok smo je otpetljali iz mreže malo smo joj poskidali perje ali je sve kasnije nadoknadjeno.

Nazvali smo ga opet muškim imenom (valjda po inerciji), i nije nam palo na pamet da proveravamo pol. Jednostavno nam se dopalo ime Laki, a i bio je malo nervozan.

Kupili smo mu velki kavez sa kupolom, ljuljaške i posude za hranu. Vrlo brzo se smirio i ja odlučih da ga naučim pričati. Ijaoooooo, to su bili dani. Mislim da sam bilijardu puta izgovorila svoje ime ne bi li se mali Laki drznuo da me pozove, a ja da obradujem decu kako Laki priča. Kreštao i cvrkutao Laki, promukla ja, ali ništa od nauke.

Deca su uživala u njemu priznajem, ali osim mene, niko ga nije tuširao niti mu sredjivao kavez. Hranili smo ga podjednako i to je sve.

I sada, dok sečem papriku ili salatu, prva pomisao je da odvojim deo za Lakija.

Sada su došla druga vremena, deca poodrasla, manje zadržavanje u kući, ali i dalje je ostala neostvarena želja za psom. Odbili smo poklon u vidu jednog pit bul terijera i sibirskog haskija. Mislim da su to bili najburniji dani u našem životu.

Ako ikada budem živela u kući, imaćemo psa, ali i koju ukrasnu kokošku. :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da se neki raspituju šta je potrebno da bi vodili četveronožnog člana porodice sa sobom preko grane, pa da reknem koju, jer sam to pre dve godine ispitao i više pruta prelazio razne granice sa Belom.

U zavisnosti od zemlje čiju granicu prelazite, zavisi i postupak prelaska iste sa kućnjim ljubimcem.

Za psa je svagde potrebno da je vakcinisan protiv besnila, ali neke države, izmeću ostalih i Hrvatska, insistiraju da je i urađen Titar test. A to je test sa kojim se uvrđuje da li su se u krvi razvila antitela. On je problem u smislu što se rezultati čekaju par nedelja, a mi se uglavno setimo pre Božića da nam treba i prase. Dobra stvar je što se on radi jednom u životu psa, pod uslovom da je svaka sledeća vakcinacija urađena na vreme, a to se dokazuje pasošem u koji veterinar upisuje datum i ostale podatke.

Neke, srećom nama daleke nordijske zemlje i bez obzira na testove, zahtevaju da pas odleži u karantinu neko vreme.

Mislim da ne moram da napominjem da je uslov i da pas bude čipovan. ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...