Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ja sam krenula na vreme sa svim pripremama..vakcinisan u januaru, u februaru radjen titar test i sve ok..i jos kad dobijes rezultate titar testa, mora da prodje minimum tri meseca da bi pas moga preko grane..

Sad nam treba 48h pred put potvrda veterinara da je pas zdrav, pa sam tom potvrdom u veterinarsku inspekciju da nam daju finalni serifikat..

Da i jos treba da je ispcatirano u pasosu da je pas dobio frontlajn i tabletu protiv parazita..

Brat bratu, to zadovoljstvo ce me kostati vise od sto evra...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 78
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ćerin pas...jedem a njemu ne dam!       

Mama  od  ovog  maceta  je  definitivno blesava.Vracam  se  iz  grada  i   komsinica skuplja  jabuke  na  ulici,pogledamo prema  dvoristu,macka  lezi i  doji   ih.Tako  joj  ja  kazem  da  ga necu  uz

Eh, da... ljubimac.  Ponovismo se istovremeno ti i ja. Ja imam svoju malu Lelu, Lelicu. Pre petnaestak dana je prosto ušetala u lokal kod ...khm ... osobe drage srcu mom i stala da se mazi. Pada

Zakačene slike

Mislim da nešto nisi razumela. Čim dobiješ Titar test, kera može preko grane. Ona tri meseca su od vakcinacije do izrade testa, da bi se antitela razvila. No, nema veze. Bitno je da si dobila test i da je pozitivan. ;)

Sredstva protiv crevnih parazita spadaju u normalnu zaštitu koju treba svom ljubimcu da pruži svaki normalan "vlasnik", ali nisu uslov za prelaženje granice. Potvrda od veterinara zvanično jeste potrebna, ne znam samo čemu to služi, a i nije mi je nikada niko do sada tražio prilikom prelaska grane.

Nego nešto o Frontlajnu, čije se korišćenje ne upisuje u pasoš. To je kod nas najpopularnije spoton sredstvo za zaštitu od buva i krpelja. I dobro je, ali ima bolje. A to je Bejerov Advantiks. U zaštiti protiv standardnih, najčešćih parazita, buva i krpelja, verovatno su istog kvaliteta ili veoma sličnog, ali Advantiks štiti i od komaraca, a Frontlajn ne!

Zašto je to bitno? Posebno je bitno ako se pas vodi u Crnu Goru, jer tamo je registrovan veliki procenat, čini mi se da se radi o cifri od oko 80%, pasa zaraženih opasnim krvnim parazitom koji prenose komarci! Neki dan sam na TV čuo da je i kod nas u "Ča vilajetu" (OvČa, BorČa...) primećeno da je zaraženo oko 40% pasa. Zato je poželjno koristiti Advantiks.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jbg meni su svi rekli da mora da prodje 3 meseca od titar testa..od vet inspekcije, mog veta, do onih u Pasterovom..a i znam zenu koja vec trecu god vodi svog maltezera u Grcku..prvi put su joj sve trazili,ali bukvalno sve..od frontlajna, do tabl za parazite, titar, potvrdu od veta, sve vakcine proveravali od rodjenja, ne samo za besnilo..a drugi put apsolutno nista..sad za vikend idu treci put i opet imaju sve spremno jer sve zavisi na koga nalete..

Slazem se da svaki vlasnik treba da redovno cisti psa od parazita i zastiti od krpelja, ali su im na granici trazili da to bude i ispecatirano od strane veta..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kumo, kako ga frizerka doterala, svaka joj čast!!

(neću naglasiti da mi ruka zadrKtala kada sam plaćala....:fijuk: )

2jh8.jpg

Sad kad kreneš u nedelju u šetnju, moraš se žestoko namincati, da ne padneš u drugi plan!! :hhh:

prkx.jpg

Nije bio raspoložen sa poziranje...i njemu jadniku toplo. :)

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Nakon avantura sa kornjačama i papagajima kupili smo akvarijum okruglog oblka, a u njemu se kočoperio predivni borac. Deca su uživala u njegovoj ratobornosti iako je bio sam.

Zatim smo mu proširili "stambeni prostor", nabavili borku koja i nije bila baš nešto interesantna nakon čega su moja deca požela veći akvarijum i više ribica. Shvatili smo da je to pun pogodak te smo nabavili i veliki akvarijum. Polako smo ga punili tako što sam nakon posla često svraćala u prodavnicu i pored torbe prepune namirnica, ubacivala i kesu napunjenu vodom i jednom ribicom. Deca su cičala od sreće, ali i ja od muke jer su ribice papreno koštale budući da su bile uvozna roba. :kez:

Napunili smo akvarijum solidnim primercima egzotičih ribica. Došlo je vreme da moj stariji sin krene na rekreativnu nastavu pa nam je dao u zadatak da redovno hranimo ribice, menjamo vodu, uključujemo i isklučujemo grejač (tada još nismo imali kompletnu opremu, termostat i ostalo).

Jednog jutra shvatih da nisam isključila grejač. affraid.gif S tremom priđem akvarijumu i ugledah riblju čorbu. :ajme: Muke naše, treba se opravdati pred detetom, a i meni je bilo žao malih ribica koje su plutale po vodi, a po neke su se još održavale potpuno izmenjene, providne, "poluskuvane".

Kada se sin vratio skovala sam paklenu priču kako je verovatno u akvarijumu nastupila epidemija koja je uništila sve ribice. :kez: Laž sam mu priznala pre godinu-dve.

Krenuli smo iz početka ali ovoga puta sa kompletnom opremom, unutrašnjim ambijentom i opet bezbroj prelepih ribica.

Psiholozi kažu da se čovek izvrsno opusti gledajući taj čudesni svet pod vodom, a za decu je to zaista pravi praznik. Jednog dana, zbog preseljenja, poklonili smo ribice u nameri da opet napravimo "raj pod vodom".

Meni jedna od najdražiš, bikolor. Naš je bio baš ovakav:

epalzeorhynchusbicolorf.jpg

Bicolor

(Epalzeorhynchus bicolor) Crni bicolor potječe iz Tajlanda gdje živi u potocima obraslim biljem. Najbolji pokazatelj da li je riba zadovoljna i da li je u dobrim uvjetima je taj što tada bikolor ima žarko crvene peraje i crno tijelo.

Bikolor voli kopati po dnu u akvariju i tako zamutiti vodu ili ponekad neku mekolisnu biljku pomalo i izgrickati. Voli izrazito bistru vodu i gusto zasađen akvarij jer mu to pruža ambijent voda iz kojih potjeće, kao i pjeskovitu podlogu.

157114975.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vratim se iz Bosne, vidim nesto ne stima.

Ne stima ponasanje, ne stima ona. Dobro, rekoh

nije me bilo neko vrjeme, proce pa ce bit ko prije.

Legnemo spavat, vidim lijevo oko nesto joj cudno, malo

dlake fali.. iznad vrata, crveno, malo dlake fali, lijeva

sapa, crveno, malo dlake fali.. p o l u d i m..

Pregledam je, vidim koza sva u bubuljicama, ponekud crvenilo.

Uzas, kako sam se uspanicila. Jutros odma vicem mami da je vozimo

jer ko zna sta je, a meni je tako zao, da mogu, nocu bi je vozila odma.

Odemo doktoru.. ne zna sta je, ne zna od cega je..

Ima upalu usi, oci, alergiju na Bog zna sta

i suVu kozu pa odatle i one bubuljice..

Dobila je vakcinu neku, antibiotik, tabletice, kremu,

kapi za usi... pa do kontrole. A da, uzele smo i ampulu

protiv buVa i ostalog sHita, nek se nadje..

Uglavnom, izgleda bolje, meni je lakse pa cu zaboravit

onih 80 eura koje ostavismo kod veterinara. :)

P.S. Nije da me iznenadjuje ali.. neke ordinacije za pse

bolje su sredjene, organizovane i ''ljubaznije'' nego ove

za ljude.. :blink:

P.P.S. Juce mi susjed vice ''pa ti si luda, ona je pas, sta ce joj doktor''.

No, ne zelim nikom lose, daleko bilo, al iako je zivotinja zivotinja, ako se

moze pomoc, zasto ne? Nikad necu shvatit takve ljude..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 11 meseci kasnije...

Prenesem  ja ono  mace od  komsinice.Malo  je mjaukalo,Dacha  obilazi  oko  njega  u sirokom  luku,kucici  isto.mi  se   sjatili  oko  njega,mazimo  ga ,stavili  mu  igrackice,odredili  mesto  za  spavanjac,nahranili  ga,ma  nasopali,svi  mu  gurkali  po  nesto,stomacic  mu  odskocio..i  tako  smo  se  zabavljali  ceo  dan.Zatim   je  on  spavao i  malo  smo  ga  ostavili  na  miru.Negde  oko  pola  osam zove  me  muz  brzo  da    vidim  nesto.Gospodja  mama ,posto  smo  kuca  do  kuce,lepo  je  navratila,uzela  ga  za  glavicu  i  samo  smo  je  ispratili  preko  zidica,odnela  ga.Sutradan  ga ponovo  donesem,pazili  smo  ga  ceo dan,kad  u  isto vreme evo  nje.Sad  nije  ni  dolazila,samo  se  popela  na  zidic,zamrnjaukala  jedno  dva tri  puta  i  ovajmali  poslusno  otisao.Posto  je  jos  mali  da  se  popenje ona  je  skocila  ,uzela  i  opet  odnela :smor:Dakle,rentiram  mace  preko  dana,dodjem  kao  predskolska  ustanova :).I  tako,opet danas  nanovo,videcemo  do  kada  ce  to  raditi..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mama  od  ovog  maceta  je  definitivno blesava.Vracam  se  iz  grada  i   komsinica skuplja  jabuke  na  ulici,pogledamo prema  dvoristu,macka  lezi i  doji   ih.Tako  joj  ja  kazem  da  ga necu  uzeti,kad  je  vec  ocigledno  da  ona ne dozvoljava.Macka  koja  je do  tada   dremala,na  zvuk  mog  glasa otvara ocii  posmatra  me.Ali  tacno se  vidi  da gleda  u mene i prati  sta  cu  uraditi.Ja  odem  kuci,raskomotim se,raspakujem i  ucini  mi  se  da  cujem mjaukanje.Otvorim  vrata  od  terase  i vidim njega i  gospodju  kako  stoji  na  zidu.Cim  me  je  videla  da  sam  izasla ona  je  otisla.:smor:Samo  sto  me  nije  izgrdila  sto   izbegavam  obavezu  dnevnog   boravka!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da   zavrsim  pricu  oko  Darka,tako  ce  se  zvati  ovaj  mali  sivi  macor,konsultovala  sam  strucnjaka.Inace strucnjak  je  bakica  iz  kraja  koja ima  veliko  iskustvo sa  njima.Kaze,ostavice  ga  ona  meni  na  kraju,oseca  ona   i  sama  da  nema  dovoljno  mleka  za  njih  troje,a  cim  ga  sama  donese znaci  da   mi  veruje.Jednog  dana  se samo  nece  pojaviti ,a  onda  ce  verovatno  i  ono  drugo  dvoje  ostati  bez  mleka..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...