Idi na sadržaj

...kada bih birala ponovo...


Preporučene poruke

Ne znam kako da nazovem ovu temu, al' evo o čemu se radi...

Ovih dana sam okružena nekim ljudima koji su nakon 10-15 godina rada, ostali silom prilika bez posla, sa nekim nedovršenim školama, fakultetima, sa velikim radnim iskustvom, a bez papira :jok:

I imaju problem, jer su srednje škole uglavnom gimnazije, neki kursevi za rad na računarima i strani jezici su jedine diplome pored toga... Sada, često čujem od njih ''Eh, da mogu ponovo da upisujem školu...birao bih nešto sasvim drugo...''

Ja sam negde od ranog detinjstva znala da će moj rad biti vezan za nešto slično ovom... jednostavno, volela sam uvek decu i bila okružena njima... i moj tata je iz slične profesije i :beyond: jednostavno sam oduvek želela ovako nešto. Ne bih menjala posao... možda bi samo upisala još neki fakultet za još nešto što me interesuje da mogu i time da se bavim, al' eto... sudbina je takva da sam sada u nekom sličnom doškolavanju i nadam se da ću ostvariti još jedan svoj san :)

Da li ste vi nekada pomislili da ste trebali da izaberete neki drugi poziv, školu i sl.?

Da li ste nekad, videvši da nema neke velike perspektive i ostvarenja u vašem pozivu, pomislili da je trebalo da upišete nešto sasvim suprotno od toga?

Na kraju, da li ste sada, nakon par godina rada, sigurni da ste izabrali pravi poziv?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svakako kad bih birala ponovo odabrala bi svoju profesiju.Ali postoje i jos mnogo drugih stvari koje volim. Mozda sam trebala da upisem fakultet,mnogo puta se to pitam,da zavrsim radi sebe,ali opet bi se bavila poslom kojim se bavim,jer od toga lagodno zivim i volim to.Ostale stvari kojima se bavim su mi hobi,nisu zapostavljene,tako da radim sve sto volim.Kad bih birala ponovo odabrala bih isto :D

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 2 meseci kasnije...

Zao mi je sto nisam nastavila sa fakultetom koji sam upisala...No nema veze,ne zalim se ni ovako sto se tice primanja i posla koji obavljam :kez:

Nagovara me sestra da upisem fakultet...Htela sam ove godine da upisem,ali nesto je iskrslo,pa cu odloziti moje skolovanje :kez:

Sto kaze Turkmen,u Srbiji je fakultetska diploma bezvredna...Nadam se boljim vremenima :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam birala namjerno fax za koji vazda ima posla :kez: ...ali kako doći do zaposlenja kada su banke i osiguravajuće kuće pune ljudi sa diplomama srednje škole...i da je bar pola njih diploma ekonomske škole..kamo puste sreće.

I tako sad fino...ja ću da begam vanka, da nostrificiram diplomu kad se ukaže prilika za to (hvala Bogu pa je barem diploma priznata kojekuda)...a onda...neka oni drže ovdje koga hoće.

Inače, ako ne budem imala svoju djecu :kez: ...ovo maleno sestrino...nema šanse da ide na državni fakultet...sve pare svijeta da ide privatno, što više da ima prakse...ebi ti to i ovo naše bubanje. :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Birao drugačije... ne znam. Ni prvi put u stvari nisam birao, no su se stvari tako poklopile da odem na ekonomiju, koju sam u međuvremenu i zavoleo. To voljenje mi baš i ne donosi neku korist u situaciji sličnoj kao kod sunčice... Ko zna šta bi bilo kad bi bilo... ne zamaram se time. Izbori su načinjeni, sad je na redu borba sa posledicama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

...muda svoja jedem dan danas...sto sam u mladosti bio nevidjeno divalj...imao sam zelju da zavrsim DIF jer sam uvek voleo sport,bio odlican sportista,ali su me neke okolnosti zajebale...cak sam se i spremao 2 meseca za prijemni,a onda se desilo tesko sranje u mome zivotu i sve se srusilo...elem,ne kukam jer to nije moj stil,ali sam siguran da bih,kada bi se vreme vratilo,taj fax sigurno zavrsio...trenutno zanimanje?...paaaaaa...ako nista drugo,bar je interesantno...svaki dan srecem gomilu budala sa kojima pricam...:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kada bih ponovo birala, npr. izmedju visokoskolske spreme sa polupraznom radnom knjizicom, naspram dvadesetogodisnjeg radnog iskustva sa srednjom skolom (bilo gde, i bilo sta) ...bez razmisljanja bih izabrala ovo drugo .......ps. Nedavno razgovaram sa jednim poznanikom konto zanimanja, i izrazim zaljenje sto nisam upisala Primenjene umetnosti, na sta mi on odgovori:'Jesi luda? Nedeljno njih stotinak aplicira za posao' ............. Jbg, numem da izaberem :knjiga2:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ne znam kako da nazovem ovu temu, al' evo o čemu se radi...

Ovih dana sam okružena nekim ljudima koji su nakon 10-15 godina rada, ostali silom prilika bez posla, sa nekim nedovršenim školama, fakultetima, sa velikim radnim iskustvom, a bez papira :jok:

I imaju problem, jer su srednje škole uglavnom gimnazije, neki kursevi za rad na računarima i strani jezici su jedine diplome pored toga... Sada, često čujem od njih ''Eh, da mogu ponovo da upisujem školu...birao bih nešto sasvim drugo...''

Ja sam negde od ranog detinjstva znala da će moj rad biti vezan za nešto slično ovom... jednostavno, volela sam uvek decu i bila okružena njima... i moj tata je iz slične profesije i :beyond: jednostavno sam oduvek želela ovako nešto. Ne bih menjala posao... možda bi samo upisala još neki fakultet za još nešto što me interesuje da mogu i time da se bavim, al' eto... sudbina je takva da sam sada u nekom sličnom doškolavanju i nadam se da ću ostvariti još jedan svoj san :)

Da li ste vi nekada pomislili da ste trebali da izaberete neki drugi poziv, školu i sl.?

Da li ste nekad, videvši da nema neke velike perspektive i ostvarenja u vašem pozivu, pomislili da je trebalo da upišete nešto sasvim suprotno od toga?

Na kraju, da li ste sada, nakon par godina rada, sigurni da ste izabrali pravi poziv?

Koliko sam skapirala ovde si obuhvatila dve teme...

Jedna je...tvoji poznanici naprasno ostali bez posla...gle...polusvrsenih diploma...sta god to znacilo :roll:

Kazes ostali bez posla, za koji, kako sam razumela nisu ni bili kvalifikovani da ga izvrsavaju...a ...pretpostavljam, zaposlili se "po babu i stricevima"...

Drugo pitanje je...da li bih menjala zanimanje kojim se bavim?

Ne, ne bih...ali bih promenila drzavu...

Ako sam omasila temu...prastajte...a postavljacu teme bih, ipak, posavetovala da nije (taj) fakultet bezveze...jer ako radis sa decom na njihovoj edukaciji onda bi recenica "možda bi samo upisala još neki fakultet za još nešto..." glasila slicno. ali sa jedno H kod bi...i takooo :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...