Idi na sadržaj

Windows 8 - vesti, komentari, screenshots


Preporučene poruke

  • Odgovori 60
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

JOš jedna nova opcija je ugledala svetlost dana - History Vault (koji, i pored svog engleskog kojim baratam, ne znam kako da prevedem, a da ima smisla). U osnovi, radi se o unapređenju backup opcija p

Radovi na operativnom sistemu Windows 8 su i zvanično završeni. Verzija 9200.16384.win8_rtm.120725-1247 je "potpisana" u Redmondu kao konačna verzija sistema koja će biti distribuirana korisnicima. Pr

Radovi na operativnom sistemu Windows 8 su i zvanično završeni. Verzija 9200.16384.win8_rtm.120725-1247 je "potpisana" u Redmondu kao konačna verzija sistema koja će biti distribuirana korisnicima. Prvi koji će dobiti novi OS su korisnici TechNet i MSDN servisa (15. avgusta), zatim korisnici Majkrosoftove Partnerske mreže (16. avgusta), korisnici ostalih servisa (20. avgusta, odnosno 1. septembra). Generalna dostupnost javnosti je planirana za 26. oktobar.

To je to, narode (čitaj neo i Adrijane :lol:). Radovi na Windows 9 su počeli, njegov razvoj ćemo pratiti u zasebnoj temi. :naklon:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo, nakon par dana igranja sa konačnom verzijom Windows 8 Pro:

- Brži Windows ja nikad nisam video. Kažu da je NT 3.1 u svoje vreme bio brži, ali mi malo teško da poverujem.

- Vreme podizanja sistema je zanemarivo, pritisnem dugme i jedva da se okrenem a on je već tu. Nisam merio, ali mora da je manje od 15 sekundi.

- Start meni je interesantan, ali jedva iskoristiv na desktop-u. Verovatno 95% vremena provodim u desktop delu sistema.

- Izgled sistema je interesantan. Ne mogu reći baš lep, ali nije onako ružan kako je na početku delovalo da će biti. Jako jednostavan, aero mi više ne nedostaje.

- Svi programi iz Windows 7 rade korektno.

- Sistem ne koči, ne trza, ne zastajkuje, pokretanje programa je izuzetno brzo.

- Windows update radi apsolutno sve umesto vas. Ako podesite na automatsku instalaciju update-a, bukvalno nećete ni primetiti da je sistem update-ovan.

- Ako deinstalirate Windows i poovo ga instalirate, sva osnovna podešavanja će biti sačuvana i preneta, uključujući i pozadinu desktopa, podešavanja tastature, podešavanja foldera i slično. Naravno, ako se logujete svojim Microsoft nalogom.

Ovo je fantastično izdanje Windows-a. Nemam apsolutno nijednu zamerku na ono što je urađeno u Redmondu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Windows 8 će biti dostupan javnosti od petka, 26. oktobra ove godine. Ako imate legalnu kopiju bilo kog operativnog sistema iz Microsoft-a (Windows XP, Windows Vista, Windows 7), licencu za Windows 8 možete kupiti za samo 39.99 dolara. Ja bih vam na osnovu dosadašnjeg iskustva sa Windows 8 Pro preporučio da to uradite.

- Mnogo je brži i "fluidniji" od Windows 7

- Mnogo je "lakši" od sedmice jer su izbačeni neki programi koje niko nije koristio

- navikavanje na njega traje desetak minuta, osim ako niste unapred zlonamerno kritični bez razloga

- alati za mountovanje programa, čitanje pdf sadržaja, preuzimanje e-mail poruka, čak i osnovnu video i audio reprodukciju su uključeni u sistem

- antivirus je uključen u sistem, drugi vam ne treba

- vreme podizanja sistema je skraćeno

Unapređen u svakom pogledu, vizuelno možda malo neobičan ali to meni nije preveliki problem, brzo će se to rešiti temama...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...