Idi na sadržaj

Alapace,tracare...!Drustvena korist ili drustveni mulj?!?!


Preporučene poruke

Za nekoga je to zanimanje,nekome je to hobi,a meni je to prosto odvratno!

Zabadanje "nosa"u tudji zivot.Ispijanje kafe se u danasnje vreme svelo na Ko?Kad?Gde?Sa kim?:blink:(eto razloga sto volim kafu da pijem sama :roll:)

Ajde sad,nije da sam cvece,ali kad to predje nekom u naviku ja to nekako u korenu sasecem(eto razloga sto prijatelje mogu na jednu ruku da nabrojim :roll:)

Koliko su tracevi,abrovi,kako god ih Vi nazvali uticali na vas zivot,ili zivot vasih bliznjih?!?!

Kako se braniti od toga?!?!?!Dal ima resenja?!?!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tračare su zapalile žito.

A ja volim žito.

Jer unjem raste kukuruzni klip. Meni jako drag. :trep: Meni nema Vita bez žita.

Eto koliko mrzim tračare :ljutko: iz najveće dubine namrštenih obrva.

Eto zašto tračarama dajem poseban tretman.. i šaljem im najveće i najlepše bukete.

Eto toliko i eto zato!

što

Svakoj tračari treba po jedna najveća i najlepša kita.. kako bi se više manula žita. :lol::lol::lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Koliko su tracevi,abrovi,kako god ih Vi nazvali uticali na vas zivot,ili zivot vasih bliznjih?!?!

Kako se braniti od toga?!?!?!Dal ima resenja?!?!

Tračem osoba hrani svoj ego, to suštinski i nema veze s osobom o kojoj tračari. Ponižavajući nekoga drugog, osoba u svojim očima postaje bolja i značajnija, sposobnija, lepša... Ako nekome pričinjava zadovoljstvo da svoj ego hrani pričama o meni - samo napred, volim da ugađam drugima. Ne dozvoljavam tračevima da me na tren uznemire, a kamoli povrede.

Najgore što osoba može učiniti je braniti se od trača. To je drugima ultimativni "dokaz" da je trač istinit, iako mi nikad nije bilo jasno kojom logikom je dokaz izveden.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se bez tračarenja ne može svet da opstane i da bi se zemaljska kugla prestala okretati istog sekunda, kada bi tračarenja na zemlji nestalo... :lol:

Međutim, ne volim tračeve o sebi. Par puta sam bila u "centru"...i svaki put je naravno stiglo do mene... i svaki put sam osobama od kojih je to poteklo, dala do znanja da sam saznala. Kako rekla, tako završila sa njima za ceo život. Okrenem glavu kad su u mojoj bilizini i one za mene jednostavno ne postoje. Ne prepirem se, ne raspravljam, samo kažem šta imam i odem.

Ne pomaže im nikakav izgovor, nikakvo opravanje. Završena priča i poznanstvo. Amin.

Tračanje mi se ogadilo u mladosti. Moj otac je nastradao na prilično neobičan način. Sećam se, sedim kod frizerke, posle mesec dana od njegove smrti, i dve žene pričaju baš o tome događaju, naravno sa "neistinitim dodacima" priče od kojih vam se okrene stomak i provraća vam se istog momenta, a noge vam otkažu... Naravno one nisu znale da sam ja njegova ćerka....Ustala sam, i veoma tiho im dala do znanja da im priča nije tačna, da sam ja njegova ćerka i ukratko im "iz prve ruke" opisala događaj a onad izašla napolje...u salonu tajac...one su pocrvenele, postidele se i krenule nešto da mi govore...ali mozak mi nije više primao "ni reč" iz njihovih usta.

Duša mi je na usta izašla...

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Mislim da je to sasvim normalna igrica za priglupe ljude kojima je dosadno,pa vise sami jadni ne znaju o cemu bi pricali,pa im je najsladje o drugim ljudima. Kada se stvari malo objektivno pogledaju,ni ovi pametni nesto ne beze puno od njih,samo oni to malo drugacije rade. To je normalna ljudska osobina,sve naravno dok ne ode u onu glupu krajnost sa raznim izmisljenim pricama zarad ubijanja dosade. Ali kada o nekom ne znas nesto,pa saznas od glavnih tracara u selu :kez: . Nije to drustveni mulj,to smo samo mi,koji imamo moc govora da jednim drugima kazemo nesto korisno-nekorisno,dobro-zlo drugom coveku. Ako saznam neki trac o sebi,bole me bash :smeh: ,ako slucajno rasirim o nekome isto me tako bole,jer smatram to normalnim i sasvim ocekivanim od drugih ljudi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Vidi, vidi..niko ne voli traceve..:roll:

Ja volim da ih slusam, ako se radi o nekome koga poznajem i jos ako tog nekog ne mirisim bas..jedino sto nisam bas spretna u pricanju istih, ali mlada sam, naucicu..:lol:

Ni malo mi ne smeta kad sam ja meta u tracevima, jer me bas zabavlja da cujem kako me to drugi vide..cak umem da pustim buvu kad treba i di treba i posle samo cekam da se razvije prica i da dodje do mene..

E sad, sto se tice tracara, tu treba obratiti paznju..ima onih bezazlenih, kojima je to samo zabava, a ima i onih podmuklih koji znaju i noz u ledja da zabodu i naprave ti bas problem..ali to drugo ustvari nisu tracare, samo pokusavaju da se vesto kriju iza tog epiteta, to su vec neprijatelji..

Doduse, kad su tracevi u pitanju, ja malo brkam pojmove..ne znam da li je trac i kad nekom ispricas istinu o nekome, a taj neko nije tu..ili je trac obavezno lazna informacija ili delimicno istinita, pa malo nakicena?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Doduse, kad su tracevi u pitanju, ja malo brkam pojmove..ne znam da li je trac i kad nekom ispricas istinu o nekome, a taj neko nije tu..ili je trac obavezno lazna informacija ili delimicno istinita, pa malo nakicena?

:uredu:

Kakva god da je informacija, kako god je ispričana, prepričana

a da osoba, o kojoj se priča nije prisutna,

jeste trač. (po nekim mojim merilima)

Bila istina, ili ne - trač je trač.

Zabava za one, koji na prvom mestu ne čiste sranja ispred svog praga.

Lakše je mlatiti tuđim k.... tačnije baviti se tuđim problemima, no svojim.

Verujem da niko od nas, nije imun na tračeve.

Uvek postoji ono '' :pst: ''.

Nas pet i ceo svet :ggg:

Da rezimiram - samo neka se priča o meni,

pa makar i najgore :treptrep:

Izmenjeno od strane člana Goga
najgorEeeeJ
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Napisa ja pre nekako zaboli me stikla.

I zaboli me,kad o meni pricaju.

Ali kad deca pocnu da ogovaraju...

Moram da Vam ispricam pricu.

Neki dan je *drugarica* moje cerke izmislila trac po skoli da je mojoj Mimi porastao stomak i da je sigurno trudna.

E tad mi vec nije bilo svejedno.

Kad sam videla Milicine uplakane oci,kad sam videla da joj je tesko,da je boli laz....

E onda je mama otisla u skolu .

Mojoj Milici nije porastao stomak,al ce maloj tracari usi sigurno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Tracevi postoje oduvek,i mnogo su korisna stvar,ma kako mrstili nos na njih.Koliko knjizevnih dela nastalo je na osnovu traca,svetskih,pa recimo nasih.Nusicevih komedija,Domanovicevea satira i da ne nabrajam,da nije bilo onih bliskih koji su pratili,pricali zapisivali..

Koliko afera krenulo je od traca,koliko politickih sudbina skrojili su tracevi,ispod kojih se valjalo brdo istine.

Volim traceve,pa o cemu bi pricali?One sto na jedno uvo udju,na drugo izadju..ne volim zlonamerne,one koji izmisljaju,konstruisu ,dodaju pa prenesu..ali trac je sad vec industrija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...